Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

dANo

Film mi (ako určite mnohým filmovým fanúšikom) veľmi pripomínal diela bratov Coenovcov. Či už tempom vyvíjania sa príbehu, ale aj hudbou a celkovou atmosférou. Dokonca som sa aj pár krát dobre zasmial, čo je takisto častým prvkom v ich filmoch. Ale aby som len neporovnával, tak musím povedať, že som ostal veľmi milo prekvapený zo zaujímavého príbehu, a keď som zistil, že predlohu má na starosti autor takisto skvelého filmu Umenie plakať, tak som pochopil... Oplatí sa to vidieť, hlavne náročnejšie ladeným filmovým fanúšikom. ()

p6qwre

Tím černým humorem mi to trochu přimomíná Kurz negativního myšlení. Osobně mne na Ukrutně šťastní bavilo nejvíc to, že se příběh několikrát zvrtl úplně neočekávaným směrem. Ale ne jak u Lynche, tady to na konci všechno dávalo pěkně smysl a cesta hlavního hrdiny filmem se zdá být sice absurdní, ale svým způsobem nevyhnutelná:) ()

cross

Velmi zajímavý a stylizovaný filmeček, který ve vás probudí stejné pocity jako to kdysi udělali bří Coenové se svým Blood Simple... Depresevní prostředí s hlavním hrdinou, který sice zaručeně není klaďas, ale přesto mu budete držet palce, vás pohltí do příběhu, jenž se sice pomalounku rozjíždí, ale to je jen účel, jak později zjistíte, který vás má správně uvrtat do zdejší znuděné atmosféry a řádně prokreslit charaktery zde žijících odpadlíků. Ukrutně šťastni sice není nějak velký umělecký film, ale zato vám nabídne slušnou kameru i originální scénář a po jeho shlédnutí pokývete pobaveně hlavou nad slušnou atmosferickou jednohubkou, s néznámými herci, výpravou i originálním jazykem, který hned tak v kině nedávají... Slabší ****. ()

klima777

Velice velmi působivé. Opět v seversky codeinovém tempu. S bahenním humorem. S dusivou atmosférou a cákanci zaschlé krve. Radost až na kost. ()

Skeksis

Ja by som do tej bažiny nahádzala pomaly všetkých! Nečakané absurdné zvraty, skvelí herci, dobre vystavaný, sem-tam odľahčený dej... V podstate tomu nemám čo vytknúť, snáď len iritujúcu hlúposť policajta. ()

Daddko

Keby sa to udialo niekde v zapadlej dedinke na Sibíri alebo v sekte Amišov/Mormónov v USA nepoviem. Dáni zabodovali....i keď tam je takýto príbeh v realite asi nemožný. ()

Heraldika

Úžasně ponurý film, na který jsem se těšila jako na humrový chlebíček - a světe div se, byl i s citronkem :-) Prvních deset minut jsem se v kuse smála a asi jsem magor, protože jsem opět byla v natřískaném malém sále Světozoru hlasitá sama..jako již mnohokrát před tím. Ale báchorka o krávě utopené v bahně mi přišla prostě kouzelná. Samotný film si drží báječné tempo vyprávění, takové líně se převalující jako opar nad močálem - no prostě ta atmosféra z plátna úplně sálá. Měla jsem chuť si obout holiny a vyrazit začvachtat do tlejícího listí pražského podzimu. Vivat severská kinematografie. ()

ZkuKol

Dostanete-li se kdy do míst, kde se na sebe místo pozdravu podivně mňouká, vemte nohy na ramena a nezůstávejte ani vteřinu, i kdybyste zbytek života museli strávit jako lovci sběrači na Papuy-Nové Guinei. Genz vám Juttland totiž vykreslí jako místo, kde všichni všechno ví, nikdo nehne ani prstem a problémy řeší močál. Cedergen si svého labilního policistu s traumatem v zádech vychutnává a jeho charakter dává celé westernové stylizaci (Dánsko pokaždé neznamená Dogma 95) čerstvý rozměr. Pomalé až Leonovské tempo (přivedení nalezené dcery), žánrová kamera poctivé budování atmosféry a nekompromisní pointa dělají z tohodle díla důkaz, že western na svou renesanci nepotřebuje triky a CGI, ale nápady a poctivé řemeslo (tzn. přesně to samé co ostatní žánry). Na druhou stranu postavy se občas musí chovat pod diktátem scénáře jako blbci, aby dodrželi předem narýsovaný konstrukt, což u takhle pěčlivého snímku občas na diváka až zařve. Robertovi se v Kodani zhroutil celý život a proto odjíždí do Jutska, kde má dělat místního policejního náčelníka a dát se v mezičase zase dohromady, jenže maloměsto má svá pravidla a morálku a rozhodně nečeká, že se bude někomu podřizovat... 80% ()

leon_id

Zajimavy kousek, ve kterem sem videl inspiraci hned nekolika mych oblibencu (Coeni, Lynch, Ritchie). Velmi strucne dialogy (Dansko je na tohle expert!), minimalni zvukovou kulisu tu tvori snad jen vrzajici kocarek, ktery zosobnuje vsudepritomnou slepotu k cizim zalezitostem. Pomaly rozjezd se razem prehoupne do kolotoce podivnych udalosti, ktere se daji vyresit na jedinem miste-v bezedne bazine zapomeni...od ktere budete odjizdet ukrutne stastni. ()

korndaddy

Asi sem se na snímek tešil až moc. Vynikající nápad, ale ne úplně šťastně zpracovaný. První půlka se vleče jak smrad za hovnem a než se začne něco pořádného dít, tak jsou závěrečné titulky. Děkuji, ale příště poprosím zkrátit nebo zatraktivnit. Potenciál tam byl obrovskej. ()

bari68

Čudné charaktery postáv, ich (ne)logika a konštruktívnosť sú doslova anarchiou filmovej učebnice. Po čase, ale všetko začne dávať zmysel a čo nechýba takmer v každom škavndinávskom filme sa tu dostaví: nečakaný záver, ktorý ale má niečo do seba a nerozsúdil činy postáv na zlé a dobré. ()

klukluka

Fikce opřená o realitu- přesně 50:50, z čehož vzejde velice zvláštní koktejl. Ta realistická část- ten základ, kdy muž pravidelně mlátí svoji manželku a ta od něj nemá možnost odejít, bezvýchodnost celé té situace- byla ohromně přesvědčivá. Zatímco to následné řešení a rozuzlení působilo v lepším případě jaksi metamfetamínově, v horším pohádkově- tedy naopak silně nepřesvědčivě. A to ten film pro mě činilo zvláštním- ten rozpor, který se jím prolínal. Těžko říct, jestli to byl záměr, nebo kouzlo nechtěného. Na každý pád to ale filmu UŠ dodalo na osobitosti a originalitě. A to se cení. ()

Zagros

Celou dobu u sledování filmu jsem měl pocit, že jsem to už někdy viděl a pravděpodobně asi ano. Přemýšlím, jak hodnotit film, na který jsem úplně zapomněl. Po prvních třiceti minutách jsem to měl tak na jednu hvězdu a zvažoval jsem, že to vypnu. Nesympatické postavy a jejich naprosto stupidní jednání mě vytáčelo a u filmu mě udržela jen atmosféra. Naštěstí se to pak zlomilo a všechno najedou začalo dávat větší smysl. Postavy se více prokreslily a přesto, že mi všechny zůstaly dál nesympatické, jejich jednání se dalo pochopit. Navíc snímek jako celek mě ve své druhé polovině dokázal velmi napnout a já si jej nakonec užil. Obsazení se nakonec ukázalo jako skvělé, banda bizarních postaviček společně s atmosférou a dobrým scénářem dokázalo vytáhnout film dokonce na slabší čtyři hvězdy. ()

faldimor

nemuzu si pomoci, ale prislo mi to proste silene absurdni, coz strhava me hodnoceni... Souhlasim s Eda S, ze to je velmi coenovske, alespon, co se tyce "nestastnych nahod" a totalniho podelani vseho, co se podelat da ()

Scytale

"Komorni" psychodrama odehravajici se v izolovanem danskem mestecku. Doporucuji vsem, kteri maji radi R.Polanskeho "Najemnika", Lynchuv "Twin Peaks" nebo F.Kafkovy knihy. PS: Ve filmu je povedena scena, ktera vam osvetli, proc se rika: "Chlastat jako Danove." :-) ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech