Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

dzberry

Coenovskolynchovské... Ponurá psychárna, která mi rozkopla kyblík natolik, že vlastně ani nevím, co napsat. Atmosférka libová, postavy slizoidní, řada situací k počůrání (např. paňákovopivový souboj). Jsem šťasten skoro až ukrutně, že jsem na tuhle dánskou bžundu narazil. Doporučuju. ()

transbeskyd

Hmm.V téhle vesnici dějou se věci.Hlavně jsou tu lidi zvyklí řešit si svoje problémy sami a po svém.. Nechybí nic z rejstříku dobrého severského dramatu, dobrá zápletka, sympatický málomluvný hrdina, který pistolí jen nemíří, ale nakonec ji i použije, vše v ponurých depresivních kulisách vše patřičně okořeněno trochou toho černého humoru.Kdo by to od Dánů ne-čekal?Ale proč měnit to, co na diváka funguje. Teda aspoň na mě. ()

iz67 odpad!

Ne kazda vec, ktera je ujeta a natocena na severu, je dobra. A tohle je ten pripad, blbost, kde nic nefunguje, krecovita snaha predat zpravu a symbol, a byt in. Fuj. ()

LuckyK

Ideální "northern" z jížního Jutska. Klasická dánská černá komedie, kterou tak perfektně umí. Vždy, když to vypadá, že se nic neděje, tak příjde dost drsný okamžik, který to nakopne. A scéna se opilým spáčem na schodech je jedna z nejlekavějších v historii. Kim Bodnia je ideální záporňák. Zasloužený vítěz letošního MFF KV, ostatně mezi zbylou slabou produkcí to nebyl takový problém. ()

papuchalk

Celou dobu jsem čekal, že se postupně bude odkrývat něco hlubšího, ale to jen režisér naschvál používal provokativní slepé indicie a tahal mě účelově za nos. Nakonec tedy zklamání, protože to žádný hlubší odkaz nenabídlo. Maria Christensen zahrála hodně atraktivní milfku, takže její odchod ze scény jsem celkem politoval a v duchu snížil hodnocení. I přes celkové zklamání jsem měl po skončení filmu velmi příjemný pocit z úniku před všedností a racionálnem. ()

VanBradley89

Zajímavý film. Pomalu plynoucí, hodně atmosferický, míchající několik žánrů, které taví dohromady v silný zážitek. Několik nezapomenutelných scén to vše podtržené výbornou hudbou. K plnému hodnocení by stačil pouze rychlejší rozjezd. Ale jinak nemám co vytknout. ()

CrazymanM

U tohohle filmu jsem měl popisek "komedie,Dánsko",což mě trochu zmátlo.Ona to možná i komedie byla,ale černočerná jako blázen!Začátek malinko pomalejší,ale pak super film,opravdu doporučuji!!! ()

psychohippo

"Mojn!" Pokud má Ďábel v oblibě nějaký pozdrav, je to právě tohle divné mňouknutí. Je to uvítání a sbohem (s ďáblem) zároveň. Pobyt v tomhle městečku je totiž čisté purgatorium, očistec plný prokletých postav, kde i ten plyšový medvěd má svá zranění. Syrová kytara v soundtracku nahazuje noir westernový podtón a vzpomínka na temnotu Dead Mana a kytaru Neila Younga zvolna háže uhlí pod emotivní kotel. Stetson na Bodniově hlavě, bahno a holínky nás posouvají do redneck thrilleru. Napětí, násilí a závislostní vztahy mezi postavami, beznaděj a chlast (ten barový duel je jeden z nejlepších, co znám) má však pachchuť čehosi blízce známého, jako návštěva v nějaké dědině v jesenických Sudetách. Vrzání kočárku dívky v červeném Vás probudí ve tři ráno a na kočky se budete dívat s nedůvěrou. Když se ozve: "Mojn" ()

calculus

Pocitově hodně přesvědčivý film, pro Dány dnes už jednoznačně jejich parketa. Vždycky žasnu, jak to ti "chlapíci od vedle" dokáží sehrát. I přes černou nadsázku si to podstatné nenechají rozebrat. Vážně dobrý. ()

DonBraso

Tohle byl vážně majstrštyk.Náhodou narazil v program na ČT Artu,že zde bude hrát Kim Bodnia.Musel naladit,protože tohohle chlapa prostě můžu už ze seriálu Most a opět zde jeho role jedna báseň.Jakob Cedergrena už pamatoval z Tísňové linky,kde v one man show opět dokázal svoje kvality.Zde vlastně tahle dvojka v tomhle vydlákově a pár postav udělá abstraktní a nemyslitelný koncert,kdy v závěru podtrhne tohle kriminální řemeslo do bodu,že nemáš na vybranou.Je hrozně fajn,že úplná tíha tě vodrovná,když jsi možná milující otec co musí lhát a pak selže ve všem,protože v týhle díře policejní očko není úplně košér.Dalo by se říci,že mít city se nevyplácí,ale celé to městečko lidí žije svojím životem a to je zde perfektně vyobrazeno,přitom stačilo jen pár postav a pár lokací.Ano, s lokacema si zde vystačíte na prstech jedné ruky a to jde.Bizarnost či tíha břemena je skvělá.Jste přeložený policajt někam do prdelákova,aby jste za svůj čin dostal menší trest a zákony už Vás naučí,že zde Vám přijdou vhod je trochu změnit.Je to typicky Dánské,kde tyhle starousedlíky mají svůj řád,do kterého nevklouzne jen tak nikdo.Vy tam doslova zapadnete jak do bačkor a ještě si rádi půjdete zahrát karty. ()

Sefik odpad!

Nechápu, jak smysluplně hodnotit film, kde se prvních 45 minut nic neděje a hlavní hrdina má trvalý výraz "proč mám robertka v prdeli" a charisma mrtvé tchýně. Byl jsem tedy ukrutně šťasten, že jsem se rozhodl tento film včas opustit a necivět na něj zbytečně až do konce. Opět jsem totiž naletěl místním odborníkům na nudu. Kim z Mostu sice potěšil, ale moje hodnocení nezvedl ani o píď. A záblesk jakéhokoli westernu, natož "klasického", jsem bohužel nezahlédl... ()

VonHayek

Parádní temný až mystický počin. Škoda jen toho "happyendu". - - - Při sledování nelze nevzpomenout na D.Lynche, H.P.Lovecrafta, A.A.Poea a samo L.v.Triera... ()

meatball

Tak to pardon. Skvělá ponurá atmosféra a ohromný potenciál prostředí kdy to vypadá, že spíš než v jakési dánské Horní-Dolní se divák ocitá rovnou na jiné planetě je umně zabit tupým příběhem; lesy, motiv bažiny a tajemní obyvatelé trochu připomínající postavy z Nolanova Mementa, to všechno jsou tak silné atributy v kontrastu s dějem až tvůrce podezřívám, že se z vlastní formy nervově zhroutili a obsah nalili jaksi dodatečně. S hlavním hrdinou, jímž je rovnou neschopný blbec (a vrah), se prostě neztotožním ani po lobotomii. Snad jen moralitka na závěr o neuniknutelnosti trestu přidává jakous takous satisfakci. ()

Tredi

snad každá malá vesnice na konci světa má svoje tajemství a každý vetřelec není vítán..pokud se nepřizpůsobí.. nejdříve to na mě působilo jako něco mezi Příliš rychlým nasazením a Silent hill..děj mi nepřišel nějak extra zajímavý, ale na konci vyplulo na povrch o co vlastně jde - držet hubu a krok ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech