Tyson

Rozhovory, archivní záběry a fotografie nabízí dokument o jednom z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Mike Tyson je legendární boxer, který dokázal spojit pásy všech tří boxerských organizací. Jeho život byl ale také plný skandálů. V pouhých třinácti letech měl na kontě neuvěřitelných 37 zatčení. Dokument mapuje život tohoto boxera nejen v ringu. Mimo šampióna se v tomto snímku objeví legendární trenér Cus D´Amato, Evander Holyfield a další boxerské legendy. (Cliff Booth)

ghatos

Velmi dobrý dokument osvětlující důležité milníky boxerova života. Nejsilnější momenty jsou vzpomínky na trenéra a zápas s Evanderem Holyfieldem. Upřímná zpověď člověka, který hleda(l) sám sebe. ()

sellsakul

Zaujímavá spoveď legendárneho boxera, ktorého meno je pre mnohých symbol brutality, násilia, proste zhmotnenie všetkého zla na svete. Ale ono to nie až celkom pravda. Tyson nebol určite žiadny anjelik, ale za veľa vecí určite nemohol, a preto vlastne nemal inú možnosť. Rodičia mu skoro zomreli a Mike ostal na pospas ulice a je jasné, že robil hlúposti. Ale mal šťastie, že neskončil ako troska, keď sa dostal k boxerskému trénerovi Cusovi D`AMATOVI, ktorý z neho spravil z neho špičkovú boxerskú hviezdu a zároveň iného človeka. Mike prežíval s ním pekné chvíle a jeho život sa o 180 stupňov zmenil. Cus bol pre neho otcom, ktorého uznával, veril mu, rešpektoval ho. Vtedy sa stal Mike niekoľkokrát majstrom v ťažkej váhe. No po jeho smrti to už išlo s ním dole, stratil niekoho v koho videl motiváciu a chuť do života. Spravil pár vecí, ktoré nemal, nie vždy to bolo tak ako to média prezentovali, pravda je niekde v prostriedku a verím, že niektoré veci boli len výmysel proti nemu. Každopádne Tyson neni len bezcitová beštia na mlátenie, ale ako každý človek, tak aj on má cit a určite aj kúsok dobrého sa v ňom nájde. Keby som to mal zhrnúť, tak bol to zaujímavý dokument o drsnom rebelovi Tysonovi, ktorý ale na druhú stranu je ako každý iný človek s citom a ľudským porozumením. Nemohol za to, že nemal od detstva dobrú výchovu a ako to povedal on sám: "Čím som starší, tým som chytrejší a veľa vecí by som spravil inak ako kedysi". 90% ()

Mičl

Podle mě jeden z posledních bijců, co do toho šly "naplno", každopádně je éra před Tysonem a po něm. Teď už je z toho jen taktická exhibice bratří Kličků. Jeho originální styl, kombinace rychlých, krátkých úderů slavily úspěch a on se stal jednou z největších postav historie boxu. Jsem rád, že jsme se o Iron Mikeovi dozvěděl něco nového i z jeho soukromého života. ()

cab

Skvele podany zivotni pribeh padu a vzestupu svetove zname hvezdy boxerskych ringu (Mike Tyson). Nektere pasaze, kde se snazi poukazat, ze si je vedom svych chyb a ze neni takove bezpaterni zvire, ale jen slavou a penezi zmitany chlapec ve velkem zmatenem svete, kde se nikomu neda verit, mu uplne neverim, ale lidskou tvar milujiciho otce proc ne. Rozhodne dobry sportovni dokument. 80% ()

Hanys_

Kdyby takhle natočil dokument pekař z Horní Dolní, asi by těžko dosáhl červeného hodnocení. Mě osobně dost vadila forma dokumentu, kdy se obrazovka rozdělí na třetiny a 3 Mikeové mluví jeden přes druhého. Co tímhle Toback jako zamýšlel? Tyson má u mě ale body za to, že ikdyž je trochu pomalejší (mimo ring) tak naprosto otevřeně mluví o svých průserech a na rovinu řekne, že to podělal. Ne všechno jsem mu sice věřil, ale přinejmenším mě donutil o jeho životě zapřemýšlet a nemít ho za arogantního analfabeta (to bylo asi také hlavním poselstvím dokumentu, takže v tom případě splnil snímek svůj účel dokonale). Ale ta forma snímku mi absolutně nesedla. Takže tak. ()

showxman

Životní zpověď jednoho z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy. Jenom ty skládané záběry nebyly ideální volbou, vzhledem k tomu, že Mikovi je špatně rozumět samo od sebe. ()

Káronoš

Velice zajímavé, pro diváka nezasvěceného do Tysonova pestrého života dobrá příležitost k seznámení a pro znalce důstojný a kvalitní filmový počin. Nemám co bych vytknul, dobře odvedená přáce. ()

Lefty86

Výborný dokument. Mike je buď tak dobrý herec, nebo prostě člověk který má city. Při slovech o Cusi D'Amatovi se mu drali slzy do očí, při popisování excesu s ukousnutým uchem přiznal že mu hráblo z toho že Holyfield nebojoval fér a 2x ho udeřil hlavou. Přiznává také že poslední zápasy už byli jen pro peníze, byl z formy a bez chuti. Znévažil box. Každopádně Mike Tyson je podle mě největší boxer všech dob!! ()

agassi68

Mike vniesol život do rybníka ťažkých váh a v mojich mladých rokoch som nadšene čítal každú zmienku o jeho úspechoch. V najlepších rokoch ťažil zo svojej rýchlosti a sily podporovanej zarputilosťou decka s Brooklynu. Tradovalo sa, že jediným úderom poslal býka k zemi. Neskôr ich zatienili škandály so znásilnením, či odhryznutým uchom. Dokument mi objasnil pár vecí, ktoré mi nešli v tých časoch do hlavy. Napr. porážku s Douglasom alebo Hollyfieldovo ucho v jeho zuboch. Prekvapivo otvorená spoveď chlapa, ktorý berie život tak ako ide aj s vrcholmi a pádmi. Good luck Mike.. ()

Nerd4Dreaming

O Mikeu Tysonovi jsem dříve věděl jen to, že se umí dobře bít a někomu ukousl ucho. Tento dokumentární snímek mi poskytl sondu do duše legendárního boxera, který si prošel peklem i nebem na zemi. Upřímně a bez obalu se Mike svěřuje se vším, od svého kriminálního dětství v Bronxu, přes začátky se slavným trenérem Cus D'Amatem, vrchol kariéry až po její konec. Upřímnost z něj přímo sálá, svěřuje se dokonce, i jak se nakazil pohlavní nemocí, což opravdu mluví za vše! No a dojde i na kousání uší.. :)) ()

guri

Tyson je zaujimavym sportovcom, no dokument je prilis jednostrannym a zjednodusenym (vsetko je takmer vysostne z pohladu Tysona). Naviac mu pri rozpravani takmer nie je rozumiet (ale to je chyba samotneho Tysona, nie dokumentu). Skoda... Tyson ako dokument u mna prehrava na body. ()

kwaicheng

Zajímavá zpověď mojeho nejoblíbenějšího boxera. Tyson byl jako skála, hejbal se jako tygr a bouchal jako bůh. Osobní život už v takovývh superlativech neprobíhal. Ale klobouk dolů před tou pokorou a sebezhodnocením, které tu předvedl. To mu musí nechat i jeho nejzarytější antifanda. Škoda, že Cus D´Amatovi nebylo o 20 let míň, když se poznali. Za správnost neručím, ale někde jsem četl, jak se Mika Tysona ptali u soudu: "Tak znásilnil jste tu ženu?" Tyson: "Ne, ale mě v životě vojebali snad všichni." :D:D K smíchu a zároveň k pláči. Dobrý dokument. ()

crjules

Mikeovu sportovni karieru jsem sledoval s nadsenim, stejne tak biograficke a dokumentarni filmy o nem. Tento dokument si zaradim jako zasadni. Skvele natocene nam ukazuje , ze v jednoduchosti je sila. Staci dat Mikeovi prostor a nechat ho mluvit. //Dale take chvalorecim strih a zvuk(zejmena v duelu s Hollyfieldem byly rany zretelne slyset a daji nam pocit divaka v prvni rade// Pro me je Mike stale vitez, ktery neprohral v ringu sportovnim , ale s velkymi problemy zapasi v ringu zivota. PS: 25.kvetna 2009 umira za tragickych okolnosti jeho nejmladsi 4-leta dcera... ()

qVitek

Drsná výpověď jednoho z nejlepších boxéru světa o jeho promarněné šanci být nejlepší. Kriminál, děvky, nízký intelekt...To, co Mike říká je nesmírně poutavé, ale bohužel Mike není člověk, který se dá poslouchat déle jak pár minut, prostě je to boxér, ale ne poutavý vypravěč. To však není až tak důležité. Dokument je velmi poutavý. Mike je v duši dobrý člověk, ale co se z člověka stane, když je v mládí šikanován, když je černej, když je mu ubližováno, když je vytěsňován v ghetu, atd....Tento dokument se dá chápat i jako výpověď o komplikovaných problémech menšin. ()

IronRocky

Dokumentární film Tyson mapuje začátky a samotný konec boxerské kariéry, ale také život mimo provazy nejlepšího boxera všech dob Mike Tysona. Film stojí za to vidět. ()

john.h

Je fajn vidět, že je Tyson dost citlivá dušička a stalo se mu hodně nepěkného. Minimálně za polovinu trablů si ale může sám, protože to je prostě bezmozek. Drogy, nadměrné píchání samiček a s tím spojené plýtvání energií a nabuzeností, neudržování formy, kašlání na tréninky v obdobích, kdy byl mistr světa a pak laciné zápasy v dobách zašlé slávy, kdy se vykašlal na úplně jakoukoliv přípravu a jen přišel do ringu dostat do huby, přitom by na to třeba pořád ještě měl. Viděl jsem to hned po sobě s dokumentem o Kličkovejch a je to úplně jiná story, úplně jiný přístup. Ti dodržují vše jak mají až s vědeckou přesností. Nechlastání, složité tréninkové plány, strava, životospráva atd. Tyson, to je jen surová sílá a smrtící technika. Což rozhodně neznamená, že to je špatné. Rozhodně to je jeden z nejlepších boxerů všech dob. ()

Mr.Roman

Veľmi zaujímavé téma nie až tak zaujímavo spracované v ľahko nadpriemernom dokumente. Avšak konečne dokument, ktorý sa na všetko pozerá jeho očami, nie očami druhých, pretože na celú sériu udalostí sme si mohli spraviť vlastný názor, avšak pohľad samotného Mikea mi až doteraz unikal. ()

Brano

Úprimná deväťdesiat minútová spoveď Mikea Tysona, ktorá nám približuje jeho kariéru a život bližšie. Ja som bol spokojný, pretože som dostal to čo som očakával. Bolo to natočené priamo, bez zbytočných scén a pravdupovediac som mu uveril každé slovo. Bezpochybne jedna z najväčších boxerských legiend a jeho životný príbeh stojí za pozretie. Človek s veľkým srdcom, ktorý to v živote nemal ľahké a to ho poznačilo. ()

Achab

Kdyby Mike neblbnul o ovládal svou živočišnost a nezavřeli by ho....jenže Kdyby vlastně neexistuje,že? Mohl být tím nejvetším boxerem všech dob. Ale to také i M.Ali utrpěl, když ztratil možnost zápasit kvůli odmítnutí vojenské služby a vzdoru proti válce ve Vietnamu. Slyšet M. Tysona vzpomínat na svého trenéra D´Amata je hodně působivé a jsem přesvědčený, že nejde o divadýlko. Navíc je také zajímavé vidět tu horu svalů s tetováním válečníků projevit emoce jakoby v přímém přenosu. Mike je tady sebekritický, ukazuje své slabiny a slabosti a nic nepředstírá. Je to samozřejmě jeho podání a reflexe světa a na drsné scény odpovídá, že byl mimo a měl "blackout". V dokumentu mi chybělo více záběrů z jeho života, a osobně bych omezil jeho výpověď - moc mluvil - málo ukázek ze soubojů, tréninku, rozhovorů..... ()