Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

zsn

Nuda. Slabé, velmi slabé. Přijde mi, že ani lepší by to být nemohlo... Vlastně konec mohl být tragičtější... Celé to bylo vlastně o ničem. 2* za kameru a Kevina, který tento snímek povznesl z nebeské země do úrovně sklepního podlaží. Nechci to víckrát vidět ani kdyby tam lítali pečení holubi do h*by. ()

Soweek

Pro milovníky Kevina Spaceyho je toto doslova povinnost. Jeho postava je mu napsaná na míru a zahraná jak nejlépe snad jen být mohla. Ano, sice to trochu připomíná Americkou krásu, alekomu to vadí, když si stejně dokáže užívat každou minutu. Aby celá chvála nepadla jennom na Kevina, musím samozřejmě zmínit i skvělý výkon Robina Williamsa, který se podle mého doopravdy hodí do vážnějších filmů, než rodinných komedií. Na čem celá vyjímečnost tohoto filmu trochu padá jsou občasné nedořešené či velmi přehnané situace, kde se už doopravdy nedá mluvit o náhodě, ale spíše neschopnost scénáristy dotáhnout tento film do rozumného konce. ()

Tejkina

Mozaiky miluji a námět zněl zajímavě tak jsem se rozhodla dát tomu šanci. Byla jsem ale velmi zklamaná a od poloviny jsem se vyloženě nudila a čekala na konec filmu... A to je rozhodně špatně... Dobrý námět, špatné provedení... Hodně slabá trojka. ()

leon_id

Vcelku prijemne dilko na sobotni vecer pokud nemate zajem o spolecnost (nebo se vam s nikym nechce delit o travu :) Film stoji na vybornem vykonu Spaceyho, ktery tu huli jeste vic jak v Americke krase a vyrovnava se tak s nelehkou zivotni situaci. Pribeh neni nijak vyjmecny a cely film me prijde dost sestrihany, vzhledem k poctu postav a jejich charakterum bych ocenil delsi stopaz. Musim ocenit vyber interieru a Pell James jako rozkosnou tehulku, ktera tu ma par velmi povedenych hlasek 3 a (1/2 hvezdy za pocet odpalenych jointu :) ()

DavidS.

Slepenec několika osudů, které spojuje cvokař hollywoodské smetánky...Spacey se sice snaží svým zbědovaným výrazem seč může, ale tak nezajímavé postavy jsem už dlouho neviděl...Jenže právě na nich takovýto typ filmů stojí či padá... ()

Seti

Čekal jsem humornou záležitost, ale tohle drama bylo přesně takové, jako jeho hlavní hrdina : unavené, plné smutku a bolesti. Rozhodně nedoporučuji očekávat rozjařenost ve stylu Americké krásy, protože věčně hulící Kevin Spacey tu vážně hraje pomalou depresivní sebedestrukci na pochodu (rulující hláška : "Pane na nebi, tvůj obličej vypadá jak šourek řidiče náklaďáku."). Film sestavuje mozaiku více či méně souvisejících příběhů představující lidi z různých poměrů a jejich způsoby vypořádávání se s naprostou ztrátou jakéhokoliv horizontu. V tomto případě jsem byl spokojen i s pozitivním koncem. ()

Rudinsky

Vcelku dobrý film...Jeho chybou je jednoznačne scenár - to, čo v samostatných momentoch funguje skvelo (a že som sa veľa krát schuti zasmial ) žiaľbohu nefunguje ako hutný celok. Potom všetky tie nasilu našróbované emócie vyznievajú do prázdna ako dym s jointu Kevina Spaceyho, ktorý okrem toho že JE v tomto filme nepreviedol takmer žiadny výkon. Paradoxne celý film ťahajú dvojka Roberts a Webber. Všetko naokolo je neustredený povrchový kŕč končiaci happyendom, ktorý by bol za normálnych okolností príjemným vyvrcholením filmu, takto však pôsobí ako keď si ocukríte krémeš. Chcelo to byť kúl a prepletené, a je to iba kool. Bez štipky osobitejšieho a láskyplnšieho prístupu k filmírčine ako takej. ()

AngiS

3 + A nebudu tvrdit, že jsem nečekala víc...Nicméně všechno v čem se byť jen mihne Kevin Spacey..já prostě milovat musím.. ()

vorenus

Za tu hodinu a půl co trval film jsem měl pocit, že asi zajdu nudou.Něco tak otřesně vleklýho jsem dlouho neviděl.To co tu předvádí K.S. jsme měli možnost shlédnou v Americké kráse a v daleko lepším provedení.Tady se omezil jen na kouření jointa, ale když to trvá většinu filmu, tak to fakt není prdel.Kde jsou ty časy, kdy jeho jméno bylo zárukou skvělé podívané.Vítej v kategorii BÉ Kevine! ()

cab

Krome zbesile tahnouciho se tempa se film o psychologovi (uzasny Kevin Spacey) celebrit, ktery s problemy osobniho charakteru take celi neduvere ve svoje schopnosti pomahat ostatnim a resi je uniky spojene s marihuanou. Hezky napsane dialogy a nekolik dobrych momentu vystreluji film nad prumer. 70% ()

ElChe26

Lehce depresivní snímek poodhalující stinnější stránku hollywoodského pozlátka. Život není procházkou růžovou zahradou a tenhle film na tuto skutečnost úspěšně poukazuje. Přitom si vystačí bez jalového patosu, čímž si u mě vysloužil 5*. ()

Hanys_

Cvokaře jsem dával asi na 5x v průběhu týdne. Nebavil mě a nemít zhuleného Spaceyho tak ho ani nedokoukám. Filmů o protknutí osudu a životních krizích je totiž mraky a málokterý je horší. 4/10 ()

seth82

Jeden z lepších filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Trochu (zďaleka) mi to pripomínalo minimalistického The Man From Earth, ktorý je veľmi vysoko v mojom osobnom rebríčku. Kevin Spacey hádam ani nedokáže sklamať a ako čerešnička na torte sa objavuje aj Robin Williams v celkom netradičnej úlohe. Hoci to tak nevyzerá, film dokáže neuveriteľne pobaviť... ()

bo.rec odpad!

Sračkoidní sračka všech sraček spojená několika sračkama různých sračkoidních osudů... :-( A to jsem se na Spaceyho těšil, ach jo... ()

sestrad

Jak čelit životu, jaké má kdo zvládací strategie na stress, na osobní tragédie a na pocity nesmyslnosti všeho… Navíc kierkegaardovský citát o tom, že "trpící si musí pomoct sám" tady nepřešel do moralistního kýče. - No prostě podle mně tohle vůbec není hloupý film. A hollywoodský happy end, jak zaznívá občas v komentářích, to taky na stoprocent není. ()

livuska

Čakala som viac. Občas mi tento film pripadal ako reklama na drogy. Ani osudy postáv mnou nijak nepohli. Asi som mala otupené zmysly z toho množstva trávy, čo tu Kevin vyhúlil... ()