Kutyil s.r.o. je voľné pokračovanie seriálu Susedia. Hrdinami ale už nie sú Lászlo a Ildikó, ale Lajos (Andy Kraus) a Tünde (Viki Ráková) Gyönörűovci. Okrem nich diváci spoznajú aj ich dcéru Emese (Michaela Szoczová). Lajos pracuje ako kutil a jeho opravy sú vždy komické. Nechýba ani pomaďarčená slovenčina a tak často krát zábavné slovné spojenia. (marek.stone)

janesX

No, je to vtipnejšie ako "Profesionáli" a zábavnejšie ako (tým istým scénaristom napísaný) Panelák, ale: už zakrátko to celé začína nudiť, a to z jasného dôvodu - asi 85% všetkých vtípkov a humorných situácií čerpá na použitej "pomaďarčenej" slovenčine. Stále dokola tie hry so slovíčkami začnú pôsobiť ako dvakrát počutý ten istý vtip, k tomu ešte trápny. Zdá sa že Andy Kraus v tej dobe scénaristicky ešte len začínal a teda že sa bude pomaly zlepšovať, ako každý v každom inom remesle, no nestalo sa. Evidentne je stále vyťažený a ide mu len o kvantitu. ..A kvalita stále nikde, ani po rokoch. Vážne sa tiež pýtam, ako to už niekto tuna spomenul: Čím nás to tu ešte stále kŕmia a dokedy?! ()

Fiftis

Pozerať sa na rodinku tupých maďarov je v skutku komické, ale museli by tu hrať páni herci a nie tieto vykopávky z tretej cenovej. Kraus bol dobrý asi len v Uragáne, respektíve v Hurikáne, ale role mimo publika mu nesedia. Ja som to pozrel celé, pretože v roku 2008 som mal ešte televízor, vtedy vám ešte v telke nepodsúvali samé liberálne sračky ako dnes, ale i tak som sa nejak extra pri tomto seriáli nebavil. Navyše Maďarku Rákovú v skutku nemusím a jej hlas mi píli uši. No a hlavne sa to skoro nedá pozerať kvôli idiotskému Bystrianskemu, ktorý hrá len debilov vo všetkých seriáloch a Kraus ho pchal všade čo režíroval, akoby spolu niečo mali. Holt prežil som to a už nikdy viac. ()

MM_Ramone

Tak toto je veru poriadna úbohosť. Andy Kraus zasa rozohráva svoj trapný maďarsko-hlupácky humor. Na mňa to ako tak fungovalo pred niekoľkými rokmi v Uragáne. Mierne ma to začalo nudiť v "Susedoch". Ale tuto ma to už absolutne otrávilo. Ešte musím podotknúť, že herci ktorí sa zišli v tomto sitkome, sú mimoriadne zlí. Ústredná dvojica Kraus, Ráková by bola prijateľná, ale ten ostatok je herecká katastrofa. Tí ľudia musia byť snáď divadelní ochotníci niekde z ústavu pre postihnutých. A český skrachovanec Ladislav Potměšil sa ku nim výborne hodí. * ()

pierre9 odpad!

Tento seriál čo-to napovie o psychickej diagnóze Andyho Krausa. Na výber sú v podstate dve možnosti: ťažká schizofrénia, keď nevie rozlíšiť realitu od seriálu a začína si navrávať, že je Maďar, resp. slovenský Maďar a že má "kutilské" sklony. Do toho spadá i Viki Ráková, ktorá hrá opäť jeho manželku. Druhou možnosťou je totálna neschopnosť sebareflexie, resp. triezveho zhodnotenia situácie. Pretože ak si myslí, že toto jeho "juhoslovenské" predstavenie, ktoré predvádza už niekoľko rokov (predtým aj v rádiu) môže byť ešte stále vtipné, tak je na veľkom omyle. Prvýkrát možno, druhýkrát je to možno ešte na úsmev, ale keď už po tisíci raz a v neviemkoľkom seriáli/relácii vidím na obrazovke Krausa, ktorý ešte stále nevie po slovensky, navyše s tou istou manželkou a stále je rovnako tupý, tak je to vážne zlé.. A to ani nejdem riešiť, že Kutyil totálne vykráda jeho americký vzor. Tento "originálny" seriál už len zaklincovala zvučka z A je to! ()

lbos

Dle mého je tento seriál absolutně vynikající.Vtipné dialogy Lajosa a Tünde mě vždy dovedly pobavit už v Susedoch v podání Lászla a Ildikó,tady to funguje úplně stejně.Později navíc přibyla Zuzana Tlučková jako Anabela a další humor plynoucí ze situace,že Lajos ji nazývá každý týden jiným jménem.Potměšil jako kněz taky svou roli zvládá báječně.Tento seriál se skutečně povedl. ()

• Úvodná znelka je upravená verzia znelky animovaného seriálu A je to! (1976). (PATWIST)
  • Lacko (Andy Kraus) oslovil Anabelu (Zuzana Tlučková) jej menom v celom seriáli len párkrát, inak ju označoval rôznymi slovami začínajúcimi sa na písmeno „A": Amélia, Anastázia, Annamária, Análbéla, Aurélia, Anakonda, Akvabela, Antigona, Afrodita, Artmedia, Andromeda, Arizóna, Agrippina, Auróra, Amnézia, Alabama, Ambasáda, Agónia, Artróza, Arabeska, Arytmia, Abeceda, Antónia, Analógia, Amplitúda, Agresia, Anomália, Arašida, Akrobacia, Andalúzia, Avokáda, Amorália, Agronómia, Astronómia. (fugyx)
  • Epizódnu úlohu si zahral aj známy slovenský spevák Miro Jaroš. (marek.stone)