Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

djerba

Okouzlující a inteligentní. A já v tom lítám:-). Clooney nekonečně šarmantní a sexy a určitě v tom chci lítat znova:-). ()

Verdel1

Čekal jsem hodně a bylo to ještě lepší. Super herecké výkony, skvělá hudba a mírná melancholičnost mne dorazila. Za mne 100% ()

imaginer21

Krásný film. Clooney perfektně přesvědčivý a Farmiga dostatečně krásná. Příběh ukazující dnešní finanční krizi odrážející se na potřebě vyhodit pár set tisíc zaměstnanců. A někdo to těm lidem musí říct. Clooneyho práce je tak omezená na cestování a zvládání psychiky lidí, které vyhazuje. Na vztahy nemá čas, dokonce je už z nich tak z sviku, že si proti nim vytvořil odzprojující filozofii. Ale ani sebesilnější filozofie občas nepomůže. Žádný patos, jen příjemné vyprávění s unesitelnou hořkostí. Cíle si klade každý sám. A každý sám si je nucen je přehodnotit. Jestli to udělá pozdě, nebo včas, je už na jeho vlastní odpovědnosti. ()

pierre9

Film, ktorý stojí na Clooneym. Výbrone mu sekunduje najmä Vera Farmiga. Fajn námet, no chýbalo mi trochu viac napätia. A keď Clooney ku koncu filmu beží cez letiskovú halu, modlil som sa za to, aby sa nestalo to, čoho som sa obával a spackaným záverom sa mi nezhnusil celý film, chvalabohu Reitman nič také nedopustil a napriek "len" 3,5* sa oplatí lietať v tom... ()

nuggeta

Tak teď ale opravdu přemýšlím, jestli se tu všichni zbláznili nebo co se děje. Větší nudu jsem dlouho neviděla, snad jen Mr. Fešák Clooney a jeho originální zaměstnání se dá brát jako polehčující okolnost, každopádně film byl težce předvídatelný, plný patosu a nic sem si z něj neodnesla. Škoda, čekala jsem něco víc..a nominace na Oscara??? ()

casyy

Je to trapne, ale dobehl me! Reitman me dostal presne tam, kde me chtel mit a pak me prastil tyci po hlave. Vsechny ty hrejivy sceny, svatba, navrat ztraceneho bratra, vlezly kytary, chtel jsem happyend, aby George zazvonil u dveri a ona mu padla do naruce. Ala zapomnel jsem, ze Reitman je chytrej chlap. Pustte z hlavy laciny oslavy tradicnich hodnot, jako jsou rodina, pratelstvi a zodpovednost k tem, kteri nas maji radi. Kdepak, jak jsem rikal, Reitman je mnohem chytrejsi. PS: Uvodni sceny baleni zavazadel a z letisnich hal jsou genialni. ()

Skank

Film se snaží být tak nohama na zemi, až kolem mě prokráčel a já si ho skoro ani nevšiml. Hledím s kamennou tváří a říkám si, že i když to byla výborně odvedená práce, tak sošku Oskara si to nezaslouží. ()

Ruadek

Velmi silný film, prakticky vším, o čem dokáže hovořit. Není to komedie ani drama, je to život. Ve všech barvách a odstínech, ve všech velkých i malých pravdách, pochybnostech a vrtkavé důvěře. Celkově natolik upřímný a pravdivý, až to mnohé zabolí. Nepatří mezi ty romantické, po kterých máte chuť se obejmout a chvíli nepustit. Možná Vás naopak dost rozhodí. Režisér Juno boduje prvním velkým filmem za plný počet. ***** 5.2.2010 ()

sebuLba

Tenhle film proletěl s takovou lehkostí a jistotou až mi to hlava nebere. S druhou projekcí nebudu dlouho otálet a už teď jsem si na 90% jistý, že tam tu pátou * připíchnu. Skvělá práce. ()

Simir79

Vcítit se do role hlavního hrdiny není vůbec těžké. .... když ho život baví, baví vás to s ním ..... když je v depresi, přesně víte o čem je řeč.... Velmi citlivě natočené, držíc si ovšem dobrý odstup. Diváka staví do pozice, kde by si měl velmi rychle vybrat co je vlastně jeho parketa, nicméně nechá ho ochutnat medu z druhého šálku čaje... "tak co vlastně chci". Neodsuzuj nepoznané a nikdy neříkej nikdy.... tak asi takhle bych popsal já myšlenku tohoto filmu. Role padla Georgovi Clooneymu jak (omlouvám se za výraz) "prdel na hrnec". Naprosto regulérní a zasloužená nominace na oscara. I přes trochu předvídatelný děj (obvyklé u tohoto typu filmu), tak přesto velmi zajímavý film. ()

gresa

pěkná oddychovka, velmi sympatický Clooney a výborný zvrat :-) mimo to soundtrack který u mě zvedá hodnocení na 4,5* ()

rigby

Film uvařený z ničeho, příběh o ničem. Jen je to celé uvařeno kvalitním kuchařem a pro výrobu byly použity kvalitní suroviny. ()

Agent Orange

Musím říct, že se mi to ve finále dost líbilo, ale vlastně vůbec nevím proč... Velká spousta klišé, příběh ve své podstatě docela banální, ale když se to pěkně smíchalo dohromady, tak z toho máme príma pokoukáníčko. A plus body za Annu Kendrick. Takže hlasuju ANO! ()

peetee7

Príjemná oddychovka na dlhé večery. Herci sú prirodzení a hlavne to dodáva filmu výsledný nenásilný dojem. Je to aj o láske, aj o rodine, miestami smutné, ale aj s trochou humoru. Dobrý scenár urobil dobrý film. Škoda toho konca, pretože som to tomu Clooneymu trochu aj prial. ()

Leyla

No...bylo to teda sakra depresivní, já se těšila na něco odlehčenýho...a nechápu tu nominaci na Oscara, ale budiž. Z mý hlavy tohle dílko odletí hodně rychle, ale byl to příjemný let. (Mohla bych se podpsat pod komentař od marigolda) ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)