Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Latec

Zase som bol na inom filme? Lietam v tom. Naozaj to nie je žiadna katastrofa, len som sa pekelne nudil a ked je vám hlavná láska hrdinu taká nesympatická, že na ňu ledva znesiete pohľad, tak asi smola. Film má pár veľmi dobrých momentov, ale sú zaplavené takou otrasnou nudou (podobná nuda ako Pan Rosnička), predsa to už nejako vytiahne na tie 3* (iba vdaka koncu). Mám sa cítiť požehnane z toho, že v americkej komédii bolo viac skutočnej reality ako obvykle? George Clooney jeden z mojich naj. hercov, ale tu bola jeho charizma rovnako neslaná ako celý film. 109 minút môjho života sa zdalo ako oveľa viac zdĺhavých hodín. "Do you want a cancer?" ()

kacudzde

Opravdu příjemný a citlivý film, který chytne za srdce. Zamyšlení nad životními hodnotami a šarmantní George Clooney. Škoda nicneříkajícího traileru v kinech, který možná dost potenciálních diváků odradil. ()

zurivymlok

Příjemný film, i když ne tolik jako Juno. Krásný záběr v závěrčný titulcích. Další projekt Jasona Reitmana budu sledovat velmi pozorně. ()

Houbos

Pro mne absolutní film roku '09. Viděl jsem 2krát a pokaždé je mi u něj natolilk příjemně, že bych si po ho ihned po dokoukání pustil znovu. S každým dalším zhlédnutím si ho předpokládám oblíbím víc a víc, předně díky působivým dialogům. George Clooney v roli profesionálního propouštěče. Stráví na cestách 320+ dní z roku a za životní cíl si stanovil nalétat 10 milionů mil, to se zatím povedlo 6 lidem. Reitman si umí vybírat kvalitní a výjimečné scénáře. I obsazení u něj vždy funguje - Bogardovský Clooney, rozporuplná Vera Farmiga nebo třeba úlisný Bateman. Až na pár nehodících se přehnaně emoce vynucujících scén a zřídka home video kameru bez výhrad. PS: Rád bych viděl celovečerní dokument inspirovaný motivem úvodních titulků (pohled na zajímavá místa a města z ptačí perspektivy). ()

pavont

Mne to teda prislo jednoduche , predbidatelne a nudne. Postavy neboli zaujimave a o sympatiach hovorit nemozno vobec. Na jedno pozretie to je tak akurat. ()

Agent008

Zase film, který mě dostal. Kdo mě zná, tak ví, že tenhle žánr já zbožňuji. Filmy, které se točí o životě a o pocitech z něj mám skutečně rád. Milý, povzbuzující film, navíc skvěle natočen. Ač nepatří George Clooney k mým oblíbencům, tak tenhle film mu sedl. ()

Stinger78

Když tě doma nikdo nečeká, tak si asi každý najde svůj svět, kde ho "doma" někdo čeká. Ale o to horší někdy může být návrat do reality. Skvělý film, skvělé výkony, jasných 5. ()

Jevablo

Clooney si poslední dobou vybírá jen dobré filmy. Po Claytonovi zamířil do oblasti, která trochu smrdí romantikou, ale obsahuje víc než jen to. Lítám v tom není zdaleka jen o neobvyklém vztahu a speciálních bonusech pro lidi, ale i o samotě, osobním neštěstí...a práci personalistů, kteří nám mají usnadnit život:-) Rozumně dlouhé, přiměřeně vtipné a na to, kolik v něm režisér rozehrává témat, i docela ucelené. Vhodné nejen pro ženy... ()

Mer-Em

Když sem viděl trailer nenapadlo mě že se na tenhle film někdy podívám, říkal sem si nic pro mě (takové ze života). No ale pak sem uviděl na HBO reklamu tak sem to skouknul a byl sem velmi mile překvapen, stojí to za to ()

Bubakoff

tenhle kousek mi hodně sednul...a to nepatřím extravelké Džordžovi fans...obě ženy s tím totiž MINIMÁLNĚ držely krok...fakt dobré ()

Monika001

Tohle pro mě byl jeden z nejmilejších filmů, co jsem viděla. Výborné herecké výkony všech představitelů byly doprovázeny skvělým scénářem a finišem v neamerickém stylu, který mě velmi potěšil. Střetnutí dvou životních postojů hlavních představitelů, vytvořilo živé dialogy, vtipné scény i prostor k zamyšlení. Nic divákoi nepředhazuje, nechává ho utvořit si vlastní názor o tom, co je správné a co ne a dává naději, že se lidé mohou změnit, pokud sami chtějí. i kdyř film ve svém průběhu spěl k typickému americkému klišé, k mé velké radosti od toho tvůrci upustili a nechali hlavní postavu dál proplouvat životem. Rozhodně doporučuju všem, kteří si chcou trochu oddechnout a příjemně se pobavit nebo i popřemýšlet o životě. ()

nydahl

Pro me osobne velice velice dobry film s neskutecne sympatickym charakterem hlavniho hrdiny.Trochu pribeh o fenomenu poslednich let - "singles" - proste lidi co ziji sami.Pokud uz jste unaveni kecickama Vasich kamaradu o tom jak jediny smysl zivota je mit dite , skvelou rodinu a jak Vam to zmeni zivot kdyz se Vam narodi to Vase detatko a ze ta otravna tloustnouci bezkrevna furie co spava vedle Vas je ten Vas zivotni poklad no tak pak se Vam tento film bude libit , protoze Mr. Bingham ma proste pravdu.Film ma prijemnou komedialni rovinu , ale samozrejme je tady i prostor pro trochu vaznejsi tema k zamysleni.Hlavni hrdina reprezentuje "jinej styl" dnesniho zivota a proste odmita bejt stereotypne prizpusobiva ovecka , ktery vlastne nic jinyho v zivote krome tech deticek nezbyva.V okamziku kdy dospeje k presvedceni ze je treba udelat zmenu samozrejme narazi tvrde na realitu , ktera ho vraci zpatky tam kde byl a tusi ze uz tam zustane (viz scena " I am from here" s hlavnim pilotem).Pri premiere v kine jsem se modlil aby scena kdy Clooney necekane navstivi svou milenku neskoncila happy-endem - nastesti tvurci maj v hlave mozek a scena skonci spatne takze horka prichut pribehu je zachovana a kvalita zustava.Clooney jako jeden z nejlepsich hercu dneska je super a celkove hlavni hrdina ale i film zanecha super dojem - pokud nejste ovce.Vyborne zvoleny soundtrack + hit "help yourself" skvele dokresluje pozici cloveka , kterej to proste ma trochu jinak.Davam jasne 4 hvezdy - perfektni. ()

Snakefinger

To se vezme šarm George Cloonyho, přimíchá se atraktivní život businessmena na cestách, k tomu krapet erotiky, trocha vtipu a nenáročné filozofie, protřepe, promíchá na je z toho celovečerní trhák, který bude ovšem rychle zapomenut. Jako pobavení pro celou rodinu to ovšem špatné není. ()

bombastus

Moc příjemný film, líbil se mi v celku konec, který byl vyjímečně reálný. Ten film je celkově moc dobrý nápad, a je v tom určitá pointa, když se nad tím člověk zamyslí. A Clooney je prostě fešák!;-) ()

Pavlo

Priznám sa, že Jason Reitman ma opäť milo prekvapil. Neveril som nomináciám na Oskara a neveril som ani trajlerom, že Up in the Air môže byť dobrý film. Obsah taktiež nenaznačoval nič interesantné. No musím uznať, že som sa mýlil a dostal som pútavý príbeh s inteligentnou zábavou a kvalitne hrajúcich hercov. Môžem len potvrdiť, že všetko sedí – nominácie, hodnotenie a teším sa na ďalší film pána režiséra. ()

HonziKaja

Tenhle film mi vnutili rodiče a já nevěděl co čekat. Ale měli pravdu, je to hrozně příjemná věc o člověku který se rozhodně udělat změnu v době kdy ho čeká další změna. Zní to zmateně? Trošku. Ale stojí to za to. Tenhle styl života mě vždycky přitahoval tak jsem možná trochu subjektivní ale nemůžu si pomoci. Clooney do role padne dokonale a Vera Farmiga je pro mě velké překvapení. Je v tom víc než se na první pohled zdá. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)