Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

phoebinka

Pěkný příběh, celkově na mě film působil velmi příjemně a pohodově, což je zvláštní vzhledem k tomu, o jaké téma jde. ()

zebu_cz

Námět je zralý na limonádičkové zpracování, ale naštěstí z toho Reitman dokázal udělat slušný biják, který bych si ale nedovolil nazývat komedií. Reitman má cit pro sarkasmus a ostré hrany, ale v Lítám v tom zůstal až příliš krotký. ()

pučmeloun

Příjemný film o tom, že cestování a kariéra není v životě to nejdůležitější. Jen ten Clooney to nějak nechce pochopit... Přesto si nedokáži zdůvodnit tak vysoké hodnocení zdejších diváků a počet oskarových nominací. Možná častěji létají... ;-) *** a půl ()

rado3105

Dobre zahrate, dospele, realne. Mnozstvo veci nad ktorymi clovek kazdy dne rozmysla, ale spravnu odpoved sa nikdy nedozvie. Ale aka je spravna odpoved? Co to je vlastne zivot, jeho zmysel. Ludia su predurceni byt spolu, ale hlavne ako kazde ine zviera zachovavat potomstvo, ludske telo je robene za tymto ucelom. Bohvie ake by bolo nase myslenie keby sme nemali pohlavne organy, bohvie ci aj taki ludia dokazu prezivat lasku. ()

Pattrick

Vyberte si, to či ono, žít takhle nebo takhle, jednoduchá volba, ale né pro Clooneyho. Kurevsky drsný film, o člověku, který se nemůže zbavit svého stereotypu, protože mu prostě vyhovuje. Jenže se objeví člověk, který mu ho má nechtěně přerušit a ejhle, nastane jízda životní filosofií, zda tenhle 40cátník nepotřebuje již jiný život, život vedle partnerky s dětmi, všechno končí, tak jak nejspíš končit má :). Vera Farmiga, bože, ty jedna mrško, dostala si mě, její postava byla tak temperamentní (OSCARE) a co se týká Clooneyho, na to jak ho nemusím, tady mě fakt nadchnul.. 4,5*, přece jen, očekával jsem něco více emotivního.. ŠANCE NA OSCARA: 75% ()

fojťan

Film šitý na míru Clooneymu stejně dobře, jako jeho nejlépe padnoucí sako. Až nečekaně komorní příběh ze života s výbornými hereckými výkony překvapí svou hloubkou a určitě také neobvyklým ústředním tématem. Příjemně strávený čas. ()

Marcey199

Čekala jsem víc, to musím přiznat. Narozdíl od Juna tu film netáhne náctiletá holka, ale sexy George Clooney (kolik dam šlo na film jen kvůli němu?:)). Rozhodně to není na škodu. V hodně situacích jsem si říkala takové to - "jo! To je trefný". Jason Reitman prostě umí natočit film, který vás osloví. Je vidět, že ne pro všechny je ekonomická krize katastrofou. Prostě hezké zamyšlení nad životními prioritami, které zaujme... Ale na druhou stranu, nestrhne. Ne že bych se vyloženě nudila, ale něco tomu prostě chybělo. 75%. ()

prcko

Mal som isté očakávania. Veľmi sa nesplnili. Síce som si hovoril, že to asi bude taký neutrálny film, no a taký aj bol. Ako príbeh zaujímavé, párkrát som sa zasmial, ale v niektorých momentoch (v poslednej tretine) ma už bolel zadok a len som čakal, kým to skončí. Akože dobre to zahral, až som na konci chudáka Georga a.k.a. Ryana ľutoval (kvôli deju samozrejme). 75% ()

Herbert007

Jason Reitman v Thank You For Smoking něco naznačil a tady dotáhl ještě o kus dál. V tomhle chlápkovi něco je a už teď se těším na jeho další film... Up In The Air je hodně ze života - autoři o světě businessu něco vědí a podali ho věrohodně, stejně jako to že ty "businessové" hodnoty jsou většinou někde úplně jinde než ty ostatní a že to není jednoduchý zvládnout všechno naráz... byť pár klišé se tam nakonec přece jen ke konci objevilo (díky čemuž nedávám absolutorium). George Clooney je prostě ... George Clooney, ale opravdickou bombou pro mě byly obě dámy - Vera Farmiga i Anna Kendrick jsou za své role nominované na Oskara a já bych jim ho strašně přál a nevím který víc :-) ()

J.Bonnie

Já se fakt bavila a hlavně je to konečně film, ve kterém vdaná ženská s promitím vyjebala s chlapem, který si od vztahu sliboval víc než ona a tím zamilovaným naivkou je tentokrát hezoun Clooney, kterej nakonec utře nos. Teda ne že bych mu to přála, jen jsem měla prostě lidskou radost, že za takovou tu naivku není opět a zase holka. Jinak jako film super, snad až na ne příliš schovanou klišoidní přelepku přes celý film, která se stále víc a víc odhaluje - Rodina je nadevše blablabla...To ze zajímavého filmu dělá tak trochu kýč, což je škoda. ()

Revoc

Film, který se točí kolem současných problémů, nutí zamyslet se. Vtáhne a dvě hodiny nepustí. Reitman po "tabákovém průmyslu" a "těhotenství v mládí" naservíroval další zajímavý film, tentokrát o tom, že každý potřebuje místo kam se může vrátit, nějaké útočiště,povídat o tom celém by bylo na dlouho... Jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době, točící se kolem Cameronova Avatara, viděl. ()

Yekkal

Interesantni film neb firma na profesionalni rozdavaní padaku tady u nas jeste snad zaplatpanbu neni ale i to jednou dorazi i k nam. Sice asi v Americe pry vladla prezamestnanost ale z nekterych vjyadreni prave propustenych sel lehce mraz po zadech.... brrrr! Nicmene povedeny film. Davam 90% ()

bemygirl

Hodně dobrý film. Mám sice rád takové ty šťastné konce,ale přesto musím říct,že mě to dostalo. George Clooney perfektní. Jinak ten konec mě přesvědčil o tom,že emancipace (aspoň v Ámošce) nás chlapi dost válcuje. Prostě jsem mu to nepřál,jak s ním vyj. . . la. Tak asi tak. Kukněte na to. ()

Dusan-Be

Poměrně zajímavá ukázka ze života kariéristů a samotářů, která se snaží ukázat jeho úskalí všem, kteří po takovémto stylu života touží. Nicméně na city málo silné a na zasmání málo vtipné. ()

milatko81

Slabučke ako všetko čo sa v poslednej dobe točí v USA, veľmi čitateľný film plný lacných amerických fráz, ktoré ale na mentalitu amerického diváka zjavne zaberá! Ak neuvidíte skutočne o nič neprídete! ()

A.Carnahan

Příjemně ubíhající děj, charismatický a okouzlující George Clooney s Annou Kendrick v patách jako profesionální "vyhazovač lidí". Proč ne. Skvělá podívaná, ale ohromená nejsem. ()

Darknees

Naprosto perfektní....skvěle nepsané, obsazené, zahrané, hudba a já nevím jaké další superlativa k tomu ještě dát. Film při kterém je vám i líto dát pauzu a skočit si na záchod, nebo dojít pro další skleničku vína. Od první až do poslední minuty jsem ani jednou jedinkrát neopustil očima obrazovku. Snad v každém z nás se bije dilema, co je pro nás lepší......společný život, kdy vás partner čeká, nebo bezstarostnost, kdy neřešíte, co budete vařit a kdo umyje nádobí. Pro mě geniální film a už teď se těším jak si to pustím znovu. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)