Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

emdvojka

Cestovanie v čase je námet, ktorý ma vždy zaujme a keď to sa do toho pustí nejaký Hitmaker tak vtedy cítim blaho až v špikoch kostí. Nestalo sa. Hitmaker režisér nieje a tak ani Looper nie je hit. Ale má mnoho plusov, ktoré sa ukážu hlavne v druhej polovici príbehu, kedy sa ocitáme v spoločnosti Emily Blunt a jej malého synčeka. Joseph to zahral viac, ako dobre i keď musel trošku popracovať na výrazoch druhej hlavnej postavy v podaní Brucea. A tak jeho vlastne "tvárenie sa" ostalo v pozadí, čo je škoda, mohol zo seba vytlačiť viac emotívnu postavu. Ale v konečnom dôsledku, tam každý dostane čo mu patrí a toto lemuje veľká hrsť akčných nápadov a výpadov, ktoré končia až posledným výstrelom. Ale pre mňa každopádne zasa trocha iná varianta na cesty časom čo kvitujem a ďakujem, že sa tieto filmy stále vedia natočiť v originálnom duchu, aj keď im chýba to povestné "niečo" z čoho by ľudia padali na kolená. ()

FilipStinef

Nejlepší film Riana Johnsona. Brilantní kombinace Blade Runnera, Počátku a 12 opic, které kazí jinak dokonalý dojem pouze slabší půlhodina uprostřed, ze které se vytratila dynamika a drive zbytku filmu. ()

Kalimero13

Hrátky s časem, to chce pořádnou odvahu a poctivost u scénáře, jinak se vám logika rozsype jako dům z karet. A to se tady stalo. Pokud pominu efektní, byť naprosto nesmyslné projevy efektů motýlích křídel z minulosti do času "kde se nachází kamera", tak logika cestování tu bohužel kriticky nefunguje a je rozbitá. Vemte si papír, tužku, udělejte si pětiminutové mentální cvičení a zjistíte, že odehraný děj logicky nedává smysl. Nelogičnost vedle nelogičnosti. ()

sonoluca

Looper má stejně daleko k vynikajícímu filmu jako ke špátnému a tudíž jeho největší problém v celkové průměrnosti - trailery nelhaly. Zápletka a její logika funguji jenom navenek, o většině věcí se radši moc nemluví a veskrze béčkovej scénář k většímu zážitku taktéž nepřispívá. Nehledě na to, že je to neskutečná nuda - 'Na samotě na farmě'. Nejsem zklamanej (nic jsem nečekal), jenom nějak nechápu ten přehršel pozitivních/vysokých hodnocení ()

aLCaP0Ne

Nedá mi neprispieť. Mnohí to tu ospevujú a veľmo ma prekvapil koment od Hardyho ale pre mňa je to lepší priemer a určite tri hviezdy maximum. Nebudem tu písať o dôvodoch hrdinov a tom všetkom čo tu niektorí spomenuli ale zhrniem to. Úvod vám to pekne vysvetlí a rozbehne sa, no potom ako keby prišiel krok vedľa a ono to celé nejak začne krivkať a rozpadať sa a bonus je, keď vlastne na konci filmu zistíte, že tých 118 minút je vlastne o tom čo sa nestalo, čiže o ničom :) pre mňa 65% a sklamanie.. ()

Likan7

Na hranici dvou a tří hvězd. Po zdejším hodnocení jsem čekal, že mě to bude od začátku do konce bavit, ale místo toho jsem dostal průměr s několika WTF momenty (klikající žába? SkoroXmeni? děláte si pr*el?) Vůbec by nebylo od věci film zkrátit, klidně o půl hodiny, protože ve "stati" prostě nic není (jo, pardon, je tam klikající žába a SILNĚ NEHEZKÁ EMILY BLUNT (kde je její kouzlo ze Správců Osudu?!). První polovinu filmu jsem přemýšlel, jestli to je opravdu Joseph Gordon-Levitt, protože mě prostě nic víc nezajímalo. Druhou půli jsem si jmenoval filmy, od kterých si Looper něco vzal. Jedná se vlastně o mišmaš Terminátora, X-men, Potomků lidí, a dalších snad 5 filmů, ale dohromady to moc nefunguje. 2 hvězdy vlastně jen za první čtvrthodinku, kdy jsem byl příjemně navnaděný (leč jsem nic nedostal O.o), a pěknou scénu bez zvuku na první adrese). Zklamánííííííííííííííí. ()

Hejsa

Looper není loser! Životem rozmařilý Joe musí potkat své o 30 let časem zcestovalé starší já, párkrát se emácky pořezat, proběhnout se v polích, vyslechnout uřvané děcko, aby pochopil, že nejlepší bude, když to celý "zabalí" :) ()

Veseldaa.!

První a druhá * jsou určitě za vynikající úvod, tedy představení Looperů a jejich práce, a povedenou přeměnu Levitta ve Willise, i když Joseph je přes digitální nos a vrstvu make upu k nepoznání. Vlastně vše celkem slušně šlape a baví, až do příchodu na farmu. Nevadilo mi to výrazné snížení tempa, ani rozvíjení postav, konverzování o osudu jak z jedničky Terminátora, ale... spíš jsem čekal, že film se bude vyvíjet jinak, že bude trošku o něčem jiném, možná po chválami nešetřících recenzích jsem šel do kina s očekáváním nového Inceptionu, ale nakonec je to jen lepší In Time. I přes slušnou režii, výpravu, hudba se mi teda vůbec nevybavuje, tak povedené bylo i levytování a triky, ale tak realisticky si pohrávat s gravitací jako Nolan, to asi už nikdo nedokáže... snad jen on sám. Lepší 3 *. ()

Karp

Váhal jsem i nad čtvrtou hvězdičkou, ale odradilo mě od ní nevyvážené tempo a až béčkové řádění B.Willise v doupěti Jeffa Danielse. Také mě zamrzelo, že k finální pointě mohl Gordon-Levitt dospět přeci jen dříve a stejně tak nejsem zrovna fandou hraní si na spasitele. Určitá minimalističnost nízkorozpočtové sci-fi mi naopak vyhovala. Levitt se v některých scénách tváří poněkud podivně, ale hraje slušně. Z Bruce už je dědek, Daniels vytvořil svého záporáka velmi přesvědčivě a celková nálada je lehce ponurá. Do zlatého fondu světové kinematografie se tenhle snímek nezapíše a bude dle mého patřit spíše k těm, které upadají do zapomění. Přišel, pobavil a zase odvál pryč. Vracet se k němu již nebudu. ()

Black-star

Nějak nevím co si o tom filmu mám myslet. Téma není špatné, ale samotný film vyvolává spíš více otázek než odpovědí. Nehledě na to, že mnoho situací je velmi diskutabilních. Na druhou stranu je zde i mnoho postřehů, které jsou zajímavě zpracovány. Líbilo se mi maskování Gordona i jeho snahu napodobit grimasy Willise - to je plus. Celkově je to takový sci-fi průměr. Nenadchne vás ale ani neurazí. Senzaci rozhodně nečekejte! ()

Camarro14

Vychutnávám si snímky, které z minimalismu dokáží vytěžit naprostý maximalismus - Looper je zářným příkladem! Výborně napsané a zrežirované - šmrnc tomu všemu dodávají perfektní herecké výroky - především pak toho nejmladšího účastníka. Bruce je ve formě a je jen škoda, že se nejspíš nedočkáme podobného řešení (závěrečná čistka) i v Die Hard 5 - John McClane by si jí zasloužil. ()

Kejdyna

Jednoznačně překvapení letošního roku. Looper je dost drsnější, než jsem čekala, vůbec se s tím nepářou, a má pár momentů, které mě překvapily. Povedená je proměna Gordon-Levitta, Bruce jsem v něm několikrát opravdu viděla, navíc ten malej kluk je asi jediný dítě, co se mi líbí (kdo by to něj řekl, co všechno provede). Dojem z filmu bohužel ruší trojce ignorantských čtyřicátníků, kteří ani po opakovaném napomenutí nedrželi hubu a pokračovali si ve hře na teenageři. Za mě hodně povedený. ()

Dovlatovka

S nízkým rozpočtem a přitom obsazením Willise a hodně žádaného Gordona-Levitta už je předem jasné, že těm dvěma se to muselo hodně líbit, když do toho šli. Ano, z toho nápadu šlo možná vyždímat víc sci-fi, ale to by šlo na úkor dramatů jednotlivých postav a jejich vztahů. A to by byla škoda. A je to originální scénář! To se počítá. ()

Hanzman

Čekal jsem hodně dobrou podívanou a dostal jsem Timecopa mixnutého s Johnem MacLeanem...Škoda. Nevím, jestli to byl ten správný šálek mé kávy a nějak jsem se prostě nemohl moc soustředit. Spíš mě odrazovaly hluchá místa na farmě. Dvě hvězdy dávám za roli Rainmakera malého Pierce Gagnona, kterému jsem jedinému věřil, že to myslí vážně a jednu hvězdu Brucovi za jeho klasickou ohraně neokoukatelnou akční zábavu...Snad nebude dvojka... ()

ISAJ

Ked si to tak zoberiem, tak v Looperovi hra originalita vedlajsiu rolu, kedze cely pribeh je vlastne zalozeny na pribehu maleho ˇ X-Menaˇ ala Jane Grey. Treba ale uznat, ze Johnson si tento pilier scenara obalil velmi efektne, pretoze Looper dokaze divaka nielenze zaujat, ale dokonca ho aj prinuti sa zamysliet nad pribehom. Cele je to zrucne natocene a zostrihane, dokonca aj ˇcestovne flashbackyˇ su pekne vyrozpravane, takze film ako celok funguje. Navyse toto vsetko je doplnene sympatickymi hereckymi vykonmi Josepha Gordona - Levitta, Emily Blunt, a dokonca aj Willis si po dlhej dobe zmenil vyraz tvare, takze casting sa tiez vydaril. Lenze problem nastava v samotnej akcii, ktorej je sice pomenej, co by ani az tak nevadilo, ale ked sa uz zacne akcna scena, tak skonci hned vtedy ked si clovek mysli ze ho caka vyvrcholenie dannej sceny. Jednoducho tu scenu strihnu tym, ze tam hodia inu dejovu linku, a toto neni problem nizkeho rozpoctu, pretoze v Looperovi sa jednoducho napriklad zacne prestrelka v motoreste, a ani sa poriadne nezacne a hned je tu strih na Emily Blunt, ktora sa nachadza na farme, a tym padom sa nielenze cela akcna scena prerusila, ale dokonca aj hned ukoncila. Co sa tyka emocii, tak tie sa nedostavily takmer vobec, a nebolo by na skodu skratit finalny zostrih ale o tych 20 minut (hlavne stredny dej na farme). Tiez neviem preco Willis isiel zabit tie dve deti, ked predsa musel poznat velmi dobre ˇrainmakeraˇ , kedze predtym zil s Emily a este aj vedel dopredu co urobi Levitt. Kazdopadne je to potctivy film, v ktorom je vidiet boj tvorcov vs obmedzeny 30 milionovy rozpocet. Lenze na druhej strane si velmi dobre dokazem predstavit, co by to bol za film keby sa ten scenar dostal spolu s 5 krat vacsim rozpoctom do Nolanovych ruk... Dostal som presne to, co som ocakaval. 6.9/10 ()

Chip89

I přesto, že sci-fi moc nemusím a říkala jsem si další cestování časem atd... bude nuda, kamarádka mě přesvědčila ať na to jdu. I když unavená s pocitem, že v kině určitě usnu, jsem vyrazila a nakonec jsem vůbec nelitovala. Nejenom, že jsem neusnula, ještě jsem hltala každou vteřinu a když film končil, říkala jsem si,že měl maximálně hodinu. Byla jsem napnutá a překvapená ze závěru. Malý klouček byl vysloveně sladký dokud se nerozčílil. Oba hlavní hrdinové jako loopeři k sežrání ( a to je mezi nima docela velký věkový rozdíl) :D A závěr se , kterým jsem absolutně nepočítala. Být looper, dokázala bych uzavřít kruh? A jak moc nechceme poslouchat své budoucí já? Zvláštní film, který určitě uvidím ještě jednou.... ()

Patrik200s

Looper je ozaj záležitosť s vlastnou značkou, ktorá sa na nič obdobné nepodobá. Posledná štvrtina filmu myslím čiastočne upadá ale celkové hodnotenie by som nechal ako nadštandard. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)