Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Mr_Corny

Použitie cestovania v čase treba premyslieť a potom zvládnuť. Pomerne nudný a zamotaný začiatok vystrieda suchá akcia s "dojímavým" koncom, ktorý buď pochopíte alebo aj nie. Nie je totiž čo pochopiť. ()

kuře.gril

Nevím proč jsem čekala novodobých "12 opic", ale nakonec to bylo docela zklamání. Herci dobří, ale příběh mě moc nezaujal. ()

brasek

Priemerný odvar... Joseph Gordon-Levitt niekedy vyzerá ako umelá bábika a Bruce Willis už dávno nie je to čo býval. Myšlienka vcelku zaujímavá, ale to je všetko... realizácia, atmosféra a napätie pokrivkávajú, až sa miestami strácajú. Viac nudy a letargie ako zábavy. ()

TesterX

Zajimavy pribeh opet si hrajici s casovymi paradoxy je bohuzel zabalen v nezajimavem zpracovani. Nepomaha tomu ani kamenny Willis a uz vubec ne Gordon-Levitt napodobujici krecovitymi grimasy prave sve starsi ja. Svetlo do nehereckeho ansamblu vnasi pouze jedina charakterni postava v podani E.Blunt. Ve vysledku koukatelne, ale na opakovani jiz nudne. Prumerna jednohubka. ///// TECH: ** // FILM: *** // DOJEM: *** /// Celkem: ***- ///// ()

spawnxp

Velmi kvalitní sci-fi s časovou smyčkou, slušná akce i slušnej Bruce Willis. Trochu mě tam vadily scénky jako třeba když se najednou rozbrečí Seth, kterej předtim tutově odprásknul par set svázanejch chlápků ale to jsou detaily. Hodně dobrá zábava. ()

r007

Na první shlédnutí dost originální film se směsicí žánrů. Nepochopila jsem podivný vzhled mladého Joea (Taky vám přišlo že ostatní vypadají normálně a on je nalíčený jako teplouš ?), ale film mě po chvilce vtáhl do děje a nepustil. Rafinovaná hra na city s efektními záběry a výbornými hereckými výkony, možná mohla být o něco lepší hudba. Trošku mi to zkazil zakrvavený Bruce ( přesně jako Die Hard ), ale za to on asi nemůže a stačilo několik chytrých scén a vše bylo odpuštěno...Hodně jsem přemýšlela o závěru filmu, a nemůžu se ubránit dojmu, že z toho kluka stejně vyroste Rainmaker ( měl jsi ho Bruci zastřelit ) a ponaučení je : Ať děláš co děláš osud stejně nezměníš...Asi si nechám pauzu a podívám se ještě jednou, pokud byl záměr hodně přemýšlet, tak to vyšlo... ()

Scaevola

Zábavná sci-fi trpí především nadbytečnými tématy a nesympatičností J. Gordon-Levitta, což je - uznávám - pouze můj osobní problém. Složitější je situace dvojité zápletky, která se točí jednak kolem cestování v čase (samozřejmě nelogického, ale to není v rámci uměleckého díla minus) a jednak kolem nevysvětlené a do fikčního světa nezapadající schopnosti telekineze. Po celou dobu jsem měl pocit, že by bylo bez problémů možné natočit s danými příběhovými momenty dva celovečerní snímky a nikoli zahušťovat jediný. Takhle ve mně film zanechal pocit nesystematické honičky, která neví, kam jde ani proč. ()

jackalsc

Toto hodnocení je možná až příliš optimistické. Ve filmu by neměla být pasáž, která vám totálně zhatí pointu. Spoiler: Ve filmu je zmínka, že v budoucnu nejde zabít člověka, hned by se to totiž dohledalo kdo to byl. Na tom je celá pointa filmu, budoucnost posílá oběti do minulosti s penězmi aby se na to nepřišlo. Časem se dostanete k pasáži kde v té budoucnosti zabijou Willisovou ženu a ten se vrátí do minulosti aby to změnil a dal možnost svému mladému já to změnit. Pozor, neřekl jsem něco zvláštního? Ano řekl, zabili jeho ženu. Ale jak to, že ji mohli zabít bez následku? Proč i přitom teda nezabili Willise? To nevíme, bullshit kterého si každý všimne a kouká celý film s památkou této blbosti. Alespoň herec připomína Sama Lakea ()

Kozlowski8

Joe je nájemný zabiják, který odstraňuje nepohodlné osoby, které mu posílá z budoucnosti jeho "zaměstnavatel" - mocná zločinecká organizace.Jedním z doručených je ale on sám, pouze o 40 let starší...Režisér Rian Johnson si s jistě nejednoduchým materiálem vcelku poradil, i když úvodní půlhodinka je trochu chaotická a hůře se hledají souvislosti. Postupně se ale rozjel zajímavý příběh, gradující až do silného konce. Kluci hráli slušně, ačkoliv Bruce Willis vizáží připomínal strejdu z Dolní Lhoty a Joseph Gordon-Levitt unaveného hošana ze stripbaru. Emily Blunt ale vypadala normálně - to znamená úžasně přitažlivě. Zajímavý film, hlavně co se námětu týče. 70%. ()

Nugat

Trošku blbost, několik nápadů, ale jen plácnutých, nevyužitých, nevysvětlených, nelogických a herecky jen odbyté a naivní myšlenka že ze zabijáka, který celý život jede na drogách se stane milující ušlechtilý muž jako je Bruce Willis :-) ()

PenelopaW

Když jsem si četla anotaci, čekala jsem trochu víc něco jako Wanted. Když jsem si film pustila, říkala jsem si, že JG-L vypadá nějak divně. Bruce výjimečně nehraje prvoplánového klaďase a Emily Blunt příjemně překvapila. První část filmu mi plynula nějak pozvolna (ovšem scéna se Sethovým budoucím já byla hodně mrazivá, takže když se Bruceovi objevila na zápěstí šipka, zatrnulo mi) a nemohla jsem se do ní dostat, ale to mohlo být spánkovým deficitem a tím, že mne dítko neustále rušilo. Druhá polovina filmu mě dostala podstatně víc a i když jsem takový konec čekala, doufala jsem, že to Joe nakonec vyřeší jinak. Docela by mě zajímalo, jak potom historie postav pokračovala a zda loopeři vůbec vznikli. ()

mstychov

Spravnej akcnak. Co bych mu vytkla je scena s ditetem od krve to uz mi prislo moc. Libilo se mi herecke obsazeni, propracovanost pribehu a spravne napeti. Konec krasne uzavrel cely kruh. Absolutne nechapu, ze nevysvetlili to, jak se mu sebe v pozdejsim veku povedlo zabit po druhe. Mozna az to uvidim jeste jednou, tak to nejak pochopim. ()

paddy35

Tohle je vážně geniální nápad o nájemných zabijácích, kterým klienti posílají své oběti z budoucnosti. Zajímavý potenciál, který je (díkybohu) v tomhle snímku naplno rozvinut a filmaři z něj těží naprosté maximum, tudíž se nejedná o Béčko, ale plnohodnotné sci-fi. Je to možná trochu zmatené a komplikované, proto nemá cenu jakkoliv se dějem zabývat tady v komentáři. Další plus, které potěší je nestárnoucí Bruce Willis, kterému to v akčních rolích sluší prostě vždycky. ()

HellsAngel

Parádna porcia inovatívnej filmárčiny, točiacej sa okolo zaujímavej sci-fi premisy. Miestami je cítiť limity, aké Johnsonovi nastavili kravaťáci, no popasoval sa s tým viac než so cťou. Oplatí sa vidieť. ()

Mtytjouda

Nápad, zpracování super ! Žádná přehnaná sci-fi magořina, další plus. Herecký výkony paráda, ačkoliv vůbec nechápu, proč měl Pepík Lewittů celej film kontaktní čočky, který nebyly ani trochu pododbný očím Brůse. Tohle všechno mám rád a kdybych ten film mohl zhodnotit jenom na základě těchhle faktorů, 5* by si to právem zasloužilo. Ale ..... 110 jsem minut čekal na nějaký *BOOOOOM*, který mě usadí na prdel a budu hotovej z toho, jak to všechno skončilo a ještě měsíc bych přemejšlel, co se vlastně stalo. Bohužel, pointa se skryla v mlze titulků a tak vlastně nevíme, co se stane dál. Musíme si to domyslet, což je trošku smutný, ale na druhou stranu nádherný. 70% ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)