Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

redwing19

Nápad so zabijakmi, ktorý likvidujú obete z budúcnosti sa mi páči a tešil som sa na tento film. Začiatok výborný, film vás pomaličky vťahuje do deja, ale keď príde hlavná pointa filmu tak u mňa nastalo rozčarovanie. Akcia upadá a dej tiež. Potenciál to malo vskutku veľký, ale mne sa jednoducho nepáčil ten príbeh. Ale ono už je toľko filmov, že asi niečo nové prevratné je už asi ťažké vymyslieť. Ale určite to nie je nuda a 4* si to zaslúži. Joseph Gordon-Levitt trošku zamaskovaný a naučený niektoré Willisové prvky reči tela je skutočne fascinujúci. Rastie nám ďalší skvelý herec. ()

Terminator666

Myslím, že to není špatný snímek. Děj má spád a je vcelku nápaditý. Jen mě mrzí, že ke konci mi film připomíná frašku. Proto mu nemůžu s čistým svědomím dát vyšší hodnocení. ()

wivercz

Looper a Počátek. Dva snímky, které donutí člověka po zkončení filmu k malému zamyšlení. Naprosto perfektně a hlavně inteligentně zpracované dílo, které jednoznačně zahýbalo mým top10. ()

Beawish

Milí gangsteři, dám vám jednu dobrou radu. Až jednou bude vynalezeno cestování časem a vy se budete potřebovat zbavit nějakého nepohodlného těla, neposíljte ho o třicet let zpátky. Pošlete ho zpátky o třicet miliónů let a ušetříte si spoustu stříbra, spoustu agendy a hlavně spoustu problémů s kauzalitou. A rada pro produkčního - co takhle nezasazovat děj celkem samoúčelně do budoucnosti a peníze tímto ušetřené věnovat nějaké otevřené hlavě, která by si přečetla scénář a pokusila se zredukovat alespoň ty největší nesmysly? A moje hodnocení - závěr se mi celkem líbil, ale film pro mě nezachránil. Rian Johnson by mohl Joeův příklad hrdinně následovat. ()

John2y92

Tak po návratu z kina musím říct, že jsem nadšen, ale i zklamán. Film je sice akční, nápad skvělý, nové využití cestování v čase a trio hlavních postav téměř dokonalé, ale nemohu překousnout prostřední část, která byla na můj vkus příliš dlouhá a v celku předvídatelný konec. Bez těchto dvou skutečností bych dal filmu 90%, ale i tak jsem spokojený a 75% je akorát. ()

Zelator

Slabé 4* Na filozoficky hĺbavé a podnetné sci-fi priveľmi jednoduché, predvídateľné a priveľmi holywoodsky (často až vtipne) akčné. Na akčný náser, na aký sme od amerických bratov zvyknutí, zase prinízky rozpočet a technologicky zaostalé. Po všetkých stránkach akoby potenciál zostával vyťažený na pol plynu. Keby nebol okolo tohto filmu šírený taký "hype" a pridalo by sa zopár duchaplnejších dialógov na úkor akcie, určite by som z kina odchádzal milo prekvapený.. Snáď najväčším mínusom je neschopnosť filmu gradovať napätie a vykresliť aspoň jednu postavu tak, aby s ňou bolo možné jej útrapy prežívať. Výsledkom je potom očakávanie (aspoň v nejakom smere) veľkolepého záveru.. Namiesto toho je nám úplne obyčajne predložená idea "ak chceš zmeniť svet, zmeň najprv seba". Looper nie je zlý film, to rozhodne nie. Ale viem vymenovať príliš veľa filmov pojednávajúcich o podobnej problematike, ktoré v človeku zanechajú aspoň niečo okrem obligátne podanej temnej budúcnosti a "múdrostí" typu "Čína predbehne Ameriku". Z pohľadu sci-fi fajnšmekrov upadne Looper do zabudnutia. ()

MaximusMax

Tento film ve mě vyvolává dva protichůdné pocity, proto je těžké zvolit výsledné hodnocení. Na jednu stranu mě film potěšil jakožto komorní scifárna, která je mi stokrát milejší než okázalé velkoscifi na způsob transformers. Na druhou stranu samotná hlavní myšlenka je docela dost děravá a já jsem musel během filmu vynaložit jisté úsilí, abych na ony díry nemyslel a film si dál užíval. Nicméně ve výsledku jsem si ho užil poměrně dost a z kina jsem odcházel víceméně spokojen. Jenže pak se mi opět v hlavě začaly rojit myšlenky na ty zpropadené ďoury, které jsem během filmu tak usilovně vytěsňoval a uvažoval jsem, jak moc bylo nutné se v rámci větší akce a silnějších motivací postav k těmto úskokům uchýlit. První věc, která už ze začátku trochu skřípala byl samotný systém zbavování se těl pomocí looperů. Pokud byl důvod tohoto komplikovaného systému ten, že v budoucnu se prakticky nedá zbavit těla kvůli všudypřítomným sledovacím zařízením, jaktože skrze ně nikdo nevysledoval po zuby ozbrojené týpky, kteří každou chvíli naběhnou někomu do baráku, svážou ho a pak ho odtáhnou k ilegálnímu stroji času, ve kterém dotyčný nebožák nadobro zmizí? Alespoň nějaké třeba i za vlasy přitažené dovysvětlení by pomohlo klidu mé duše během sledování filmu. Nebo možná že mi to třeba uniklo. Další věc s tím spojená je fakt, že tito ozbrojení dominulostiposílači nemají problém s tím, když někoho v rámci tohoto promyšleného a velmi složitého procesu odstřelí jen tak mimochodem přímo v budoucnosti, viz motivace staršího Joea. Přesto mé hodnocení balancuje na pomezí tří a čtyř hvězd, protože přes tyto zádrhely se stále jedná o zajímavě vymyšlený a stylově natočený snímek. PS: Pasáž na farmě bych také zkrátil, alespoň že Bruceova milá nebyla blondýna, už by jich tam bylo moc. ()

Joshua2121

Film, ktorý vynára počas celého diania množstvo otázok. Kameňom úrazu však je fakt, že na žiadne sa ani nesnaží odpovedať. Hltá osvedčené nápady z kultových filmov, no nedáva im hlbší zmysel a nádych, takže to celé logicky nefunguje. Jeden nápad za druhým je servírovaný v takom tempe, že človek rýchlo zabúda na otázky, na ktoré by tak rád vedel odpoveď. V závere ostane človek len šokovaný, pretože dostane jednu veľkú odpoveď na otázku, ktorú si ani nekládol. Looper by som prirovnal k falošnému diamantu. Krásne sa naňho pozerá, pôsobí očarujúco, ale nemá takmer žiadnu hodnotu. Tú skutočnú hodnotu treba hľadať naozaj pod lupou a je škoda, že jej je venovaná malá pozornosť. Počas filmu nieje čas sa nad ňou hlbšie zamyslieť. IDEA: Keby som dnes presne vedel kam sa dostanem ak budem kráčať po tejto ceste, kráčal by som ňou? Dokážem sa pozrieť sám sebe do očí, zamyslieť sa nad svojím konaním a som ochotný obetovať svoje terajšie šťastie za šťastie budúce? Dokážem pochovať svoje ego a začať načúvať svoje alter ego? Čo ak to nakoniec spravím a v budúcnosti dorazím do ešte horšieho cieľa? Ako samotný názov filmu našepkáva, je to jeden začarovaný kruh. V závere ma napadá jedna myšlienka. Je to odpoveď, nad ktorou sme sa zamysleli asi mnohí, aj keď sme si na ňu nikdy nepoložili priamu otázku. "Ak by som mohol, tak by som sa chcel vrátiť o niekoľko rokov v živote späť, no jedine s rozumom a skúsenosťami, ktoré mám teraz." (70%) ()

Neel

Jasný důkaz toho, že i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo. Mluvíme samozřejmě o penězích a kvalitě filmu. Jsem nadšená jak z hereckých výkonů, tak ze scénáře, nápadu, atmosféry, jak to všechno krásně odsejpalo a ani chvilku jste se nenudili. Už jen proto, že jsem čekala úplně jinou chudší dějovou linii, ale stejně už jen kvůli tomu nápadu jsem si na to zašla do kina. Levitt sice s tou ulepenou a ulízanou hlavou, že bych mu teda do vlasů nehrábla a namalovanou pusou a zvýrazněným obočím asi tak o deset let spíš zestárl, Emilka jako bloncka se mi taky zrovna nelíbila, ale jinak super. Je fakt, že se tu těch málo peněz využilo chytřeji a logičtěji než třeba u Zdrojového kódu, který byl sice i tak zajímavý, ale rozuzlení nemělo takovej šmrnc, protože asi nejsem jediná, kdo ho moc nepochopil. Žádné složité vysvětlování ohledně cestování časem, žádné zbytečné kecy okolo. Willis sice dědkovatí, ale sem se perfektně hodil. ()

dyjaska

No, nevím... Dynamika vztahu mezi Josephem a Emily až moc násilná, skoro bych řekla účelová, Bruce tím svým minimalistickým a "jájsemzevšehotakunavenej" hereckým projevem už otravuje. Levitujícím závěrem silnou myšlenku trochu shodili. Ale čtyři hvězdy jsou to myslím zaslouženě. ()

Mr.Crowley

Film je to super, opravdu mě nadchl. Nejvíce na celém filmu mě dostala přirozenost, se kterou Pierce Gagnon, teprve pětiletý, svou roli zahrál. Při scénách, kdy dává průchod svému telekinetickému hněvu, jsem měl husí kůži. Celkový doje z filmu pak kazil akorát postarší Bruce, kterému poněkud nejde hrát zarmoucení. Film však vřele doporučuji, viděl jsem ho v kině dvakrát za sebou. ()

ragtime

Rian Johnson je pozoruhodný chlapík. Po skvelom Brick už o niečo povyrástol a servíruje nám výborný futuristický filmík s jeho obľúbenými hercami. A robí to veľmi zručne. Miestami síce trochu prekombinovaný, ale inak takmer dokonalý snímok o cestovaní časom, kde Vás asni nenapadne rozoberať časové paradoxy a iba sa veziete. Celý nápad mi evokoval (ani neviem prečo) In Time, ale o niekoľko tried vyššie. ()

pogoman77

Nehorázná pecka, skvělej svět a příběh hraničící se zhroucením vesmíru. Zkuste zapojit 12 opičí logiku a zavaříte si mozek. Vhodné pro pivně filozoficko-fyzikální debaty. ()

snupko13

Úúúúú, určite z jeden najlepších filmov roka. Som unesený. Výborná hudba, inteligentný scenár, príbehová slučka a skvelé obsadenie. Joseph Gordon-Levitt rastie od filmu k filmu, to ako napodobnil Willisa, všetky tie jeho pohľady a úsmevy, to treba vidieť. Vážim si, že ako jeden z málo filmov si nedrží čierno bielu hranicu dobra a zla a vlastne je to neustále premenlivé a fandil som snáď všetkým. Možno na počudovanie Willis to potiahol asi najmenej, hoci jeho klasickému systému Kill Em All sa nedalo odolať. ()

milford

Slušně pojatá akce která klade důraz na prokreslení postav. Ze začátku slušné hogo-fogo, kdy divák netuší o co běží, ale časem se to "zklidní" a divák si tak může vychutnat skvělej příběh s trochou výborné akce a to celé podbarvené cestováním v čase. Ale to by se nemělo vůbec řešit a hodnotit, protože každej si cestování a časové paradoxy vykládá po svém. Tady to ale v rámci možností, a mého chápání cestování časem, funguje. Jo a navíc hlavní "padouch" - ten z celého filmu hraje asi nejlíp :-) ()

Adalv79

Dobře vystavěný příběh s dobrými herci a trochou sci-fi kulis, které ovšem neohromí. To ale zas tak moc nevadí, protože příběh opravdu stojí za to a i když je člověk občas ztracen, tak dřívě nebo později to do sebe pěkně zapadne. Hodně dobrý film, který s přehledem strčí do kapsy řadu daleko dražších filmů. ()

Welsiot

Jsem plný dojmů a chci to vidět ještě jednou, upřímně jsem čekal druhé Inception, ale tohle je o něčem jiném. Výborný film a poctivých 80%, už jen za ty 2 mrazivé scény s dítětem. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)