Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

fr3ak

Když si Verbinsky poprvé vyzkoušel Western (Rango), bylo to příjemné osvěžení dnes již polo-mrtvého žánru, které hýřilo nápady a okouzlovalo stylizací (plus cameo ze kterého mám dodnes husí kůži). Bohužel těch nápadů tam použil tolik, že už mu jich zrovna moc nezbylo. Vtípky s koněm a pár slušných scén (dvě), to je na mamutích 151 minut dost málo. ()

Ben Nevis

Je mi jasné, že to není film na pět hvězdiček, ale "injun" Depp pobavil, a to o třídu víc než v Pirátech z Karibiku. Příběh kopíruje Mayovky (včetně toho, že nikdo není schopen zabít záporáka), násilí se odehrává kvůli dětským divákům v pozadí a nesmí chybět amíkovské sypání popela na hlavu za špatné chování k jinobarevným menšinám. Potěšilo mě, že Depp tentokrát moc nešaškuje a jeho postava má jakousi melancholickou důstojnost. ()

Luk Skywalker

Opět Depp hraje roli, která není normální, ale k němu to prostě patří akorát se mu střídají vážné a komické role. Tady je skvělý a jeho výkon filmu hodně přidává na hodnotě, dále je tady zábavnost filmu, jinak nic originálního nečekejte, má to i ten nádech Pirátů z Karibiku. Jediné negativum je závěrečné vlakové "neštěstí", tam je bugů víc než je zdravo ("horská dráha", žebřík, pád na stříbro atd.). A na závěr králíci mi přišli sympatičtí, ale chovat bych je nechtěl.:-) ()

Rokle

Měl jsem pocit, že se Kovbojové a vetřelci potkali s Wild Wild West. Po několikáté otravný Depp (kruci, ten chlap má jeden ksicht, stejně jako Jirka Macháček), mdlý Armie Hammer a bombastický rozpočet, který musí být jeden velký tunel. Dobře, je tam dvacetiminutová závěrečná smršť digitálních efektů, ale jinak se divím, kam všechny ty prachy šly. Řada trikových scén je na slabé úrovni. ()

Adm.Nelson

Ja vám teda neviem, akoby sa ľudia už nechceli baviť filmom, len hnidopišsky hľadať nejaké bezvýznamné chyby a hrať sa pred všetkými na intelektuálov. Pre mňa to spĺňalo všetko, čo od dobrodružného filmu očakávam, a bavilo ma to podobne ako jednotka či dvojka Pirátov. Zimmer na konci, kde geniálne rozvinie Rossiniho motív z Williama Tella, je fantastický. 10/10 ()

sadlokan

Monumentální epos odehrávající se v období Velké stříbrné horečky kdesi v okolí Digital Monument Valley.Stopětiletý indián vypráví svůj životní příběh kterak kdysi u řeky vyzradil bílým mužům kde její pramen jest.Proklet a málem ukousán masožravými králíky pošle,za doprovodu Zorra,ke dnu pana Vláčka v rytmu Radeckého marše.Zas taková sranda to tedy neni. ()

annes

Tyjo, slátanina všeho druhu :-/ čekala jsem asi něco víc westernového, ale bohužel jsem se moc nedočkala... ()

agassi68

Strhujúci úvod a záver, v ktorom by aj Indiana Jones mal čo robiť pri niektorých scénach. Stredová časť akoby veľká prestávka. Keďže je viac než jasné, že sa minuli nápady, rieši sa to kombinovaním rôznych žánrov za prispenia čoraz kvalitnejšej techniky. Niekedy to vyjde, niekedy nie. Toto je ten prvý prípad. Nepozerať na malých obrazovkách.. ()

Anduril

K tomuto filmu som sa dosť dlho odhodlával, ale vôbec neľutujem, že som sa k nemu nakoniec dostal. Super herecké obsadenie, naivný hlavný hrdina, aj strelený indián, aj zloduchovia. Proste som len žasol. Gagy vo filme sú neskutočné (kôň, zajace, rebrík + vlak...). Takto dobre som sa už dlho nezasmial. Absentuje mi tam iba nejaká hlbšia myšlienka, náznaky tam síce boli, ale vypálili dosť zle (spravodlivosť...). Dlhá minutáž mi nakoniec vôbec nevadila. Ako akčná oddychová komédia je tento film úplne super. Vrelo odporúčam. ()

char_t

Doba kdy Depp ve veselém převleku blbnutím utáhl sám film už je dávno pryč. První Piráti si aspoň na nic nehráli. LR se ale snaží střídat polohy od komedie až po vážný western s litry krve, a vůbec mu to nesedí. ()

Kirman

Film jsem si pustil tzv. na blind - vůbec nic jsem si o něm nezjišťoval a nečetl ani tady na čsfd. Ó jak jsem potěšen, protože to sedlo přesně, jak se říká "jako prdel na hrnec". Je to propletenec všeho možného, jen ne čistý western nebo snad dobrodružná komedie - souhlasím s Ainy, zasloužilo by si to i popisek "fantasy". Rozhodně jsem se ani chvilinku nenudil a ač se to zdá teď divné, tak ten film musím vidět znovu. Radost mi udělaly odkazy na kultovní filmy, tedy alespoň já si tam něco našel z Tenkrát na Západě (hudba a scény), Tanec s vlky, Dravci, Piráti z Karibiku nebo Posledního samuraje. A možná by se dalo ve výčtu odkazů pokračovat - no možná po dalším shlédnutí. Chválím hudbu, herecké výkony, nadsázku, vážnost i vtip - zkrátka ***** pro pána s maskou a pro pána s ptákem na hlavě. A z hodnocení neuberu ani po druhém shlédnutí, mám z toho filmu zkrátka radost. ()

bobrux

Naprosto běžný blockbuster, který neurazí, ale ani nenadchne. Připravit si šablonu Pirátů z Karibiku a napasovat ji na zcela jiné prostředí a zcela jiný příběh zřejmě nebyl ten nejlepší nápad. Johnny Depp patrně již nic jiného než pochybné magory zahrát neumí a ona celková nevyváženost, kdy se hlavní dvojice pohybuje téměř v grotesce, ale zbytek postav hraje na život a na smrt to největší drama, jaké umí Verbinski stvořit, je až zarážející. Na druhou stranu pobavil jsem se, nebránil bych se druhému zhlédnutí a být film o půl hodiny kratší, tak by se leckterý problém vyřešil. Vzhledem k té nepochopitelné negativní vlně, která lepila na tento zcela průměrný film štítek snad nejhoršího filmu všech dob, jsem ochoten přimhouřit oko a přitlačit jednu hvězdu z lítosti navíc. ()

BOURQUE

Westernovka v podaní spoločnosti Walt Disney. Musím uznať, že zo začiatku to vypadalo nádejne, ale potom predsa len prevládla vypočítavosť a predvídateľnosť. J. Depp je jednoznačným ťahúňom filmu, ktorý v podstate si vezme svoju obľúbenú postavu J. Sparrowa a jeho redukované črty nasadí na indiánskeho bojovníka Tonta. Na druhej strane je otázkou, že či to bol ten správny ťah. Je to na 50/50 (v niektorých scénach je to funguje perfektne v iných zase nie). Druhá vec je dĺžka filmu – 151 minút v takej kvalite je asi priveľa. PS: Prítomnosť H.B. Carterovej a B. Peppera veľmi potešili – škoda, že nedostali viac priestorov. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Qeo

Captain Jack Sparow v indiánském. Jinak se to ani popsat nedá. Změnili se kulisy, doba, ale příběh, grimasy, gesta zůstali v podstatě stejné. Neříkám, že to nepobaví, ale žádná invence. Spíše průměr. Sečteno a podtrženo: Na jedno použití... ()

kobliha

Myslel som ze sa konca ani nedozijem.. Ono clovek sa nenudi, ale uz o 2 hodinach je toho too much , bohuzial koniec stale v nedohladne.. Kazdopadne akcne sceny velmi napadite.. ()

figliar

Western s klasickými prvkami Johnnyho Deppa, alebo ak chcete, tak naopak, presne naplnil moje očakávania. Pre niekoho pridlhé, pre mňa akurát. Aj keď sem tam nejaké to klišé sa tu dalo nájsť, takýto priebeh som vážne nepredvídal. Typické pre Deppa je ukradnutie si pozornosti v prvom momente jeho zjavenia na scéne a tu tomu nie je inako. Ale ostatné postavy mu dôstojne nasledujú a ideálne vypĺňajú medzierky vo filme, z čoho plynie 2 a pol hodiny akcie a zábavy. ()

strikeman

Spousta lidí hodnotí film jako slabší odvar Pirátů z Karibiku přenesený na divoký západ, no mně se tohle tedy líbilo víc. Vtipné situace a hlášky byly opravdu k hlasitému zasmání se, děj má spád a přes poměrně dlouhou stopáž snímek nenudí. Vytknul bych snad jen trochu sterilní a zbytečně přepálený konec. Velmi příjemná oddechovka se solidními herci, fajn soundtrackem, moc pěknou kamerou a úchvatným vizuálem ... 80% ()

Heroine

To, že je film dlouhý, rozhodně není největší problém. Je takové zvláštní se na to dívat, a mít pocit "co se to děje?", protože je to jako slabší Piráti, se slabším obsazením, slabší hudbou, a o hodně slabším námětem. Nejvíc na tom všem vadí to, že to není vtipné. Ať se snaží jakkoli, nemá to šťávu. Nemá to nápaditost, charaktery, nemá to nic. Je to taková pohádka nic proti ničemu, ale nevím kdo je cílová skupina. Protože to není ani vážné, ani vtipné, ani poučné, ani zábavné. Ještě bych ráda dodala, že obsazení Ruth Wilsonové mi přijde trochu mimo, protože je FAKT HNUSNÁ. A úplně bych z filmu odstranila tu část odehrávající se v muzeu, kde je příběh vyprávěn starým Tontem. To je trapné a zbytečné. ()

Toka

Johnny Depp je stvořen pro takové role, víc jich! Napříč dlouhou stopáží je minimum hluchých míst, vesměs je to celé akční řežba s pořádnou dávkou humoru. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt