foto

James Badge Dale

  • nar. 1.5.1978 (38 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Americký herec James Badge Dale se narodil 1. května 1978 v Beverly Hills. Oba jeho rodiče byli herci, takže nebylo pochyb, že se James vydá v jejich stopách.

Po filmování LORD OF THE FLIES v létě 1988, se Badge objevil v reklamě na džíny Levi's a později hostoval v několika televizních seriálech jako byly THE WONDER YEARS a THE GOLDEN GIRLS. Potom měl přijít Nekonečný příběh, film s mnoha speciálními efekty a velkým rozpočtem. Ale Badgeova role byla nakonec v říjnu 1990 přepsána a dána Elijahu Woodovi. Badge potom přestal na čas hrát.

James také hrál hokej za juniory v Utah Valley Golden Eagles, kde byl brankářem. Po zranění přestal hokej hrát. Zůstal v New Yorku, kde studoval herectví a psaní divadelních her, ale školu nedokončil.

V roce 2002 pokračoval ve své herecké kariéře. Hrál v nezávislém filmu NOLA a v krátkém filmu BUMS IN THE MIST. Objevil se také v seriálu ZÁKON A POŘÁDEK. Popularitu mu přineslo učinkování, v dnes již kultovním seriálu, 24 HODIN. Ve 3. sezóně ztvárnil postavu agenta a parťáka Jacka Bauera (Kiefera Sutherlanda) Chase Edmundse.

andrii

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace