Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

kolodej1

tak tohle byl tedy opravdu zážitek, který ve mě dozníval ještě dlouho po zhlédnutí filmu. Nevěřil bych ani, že mě tak dostane film indické výroby, ale on zase tolik indický není, možná proto mě to tak oslovilo. Jsou zde chvíle úsměvné i dramatické, Khana i Mandiru si člověk oblíbí a nemůže jim nezačít fandit. Samotný příběh je plný emocí a poutavý natolik, že vůbec nevadí jeho dlouhá stopáž. V první části jde především o zorientování se hlavního hrdiny ve světě a nalezení nového domova, i přes diagnózu Aspergerový syndrom, druhá polovina se pak změní v drama, které odráží chování některých lidí v USA k muslimům po 11.září. Je to hodně aktuální téma i v dnešní době, aby si lidé uvědomovali, že není muslim jako muslim, jakkoliv je to někdy těžké. Silný a výborně zpracovaný příběh, jasných 100% ()

kacer4

Krásny film, ktorý ma skoro rozplakal asi 5 krát. Vo filme sa dajú nájsť narážky aj na dnešku dobu plnú utečencov (aj keď zatiaľ asi nič neodpálili). Jedna hviezdička ubudla za tú príliš dlhú naťahovanú s prezidentom a podľa mňa príliš výraznú podobu s vojínom Gumpom(+ možno vrátenie nožíka (to je tvoj nožík)). ()

Susperian

Pořád jsem měl pocit, že se dívám na indického Forresta. Ten film ve své podstatě, není špatný, ale indická produkce má dva pro mě bohužel závažné nedostatky a těmi jsou, příšerná hudba a všudepřítomné klišé. ()

Merenre

"Jmenuji se kán a nejsem terorista!" ...tak za prvé - to říká každý terorista... za druhé - je to dlouhé...za třetí - nesponzorovala to merklová? hrozná agitka....ale za čtvrté - už jsem viděl daleko větší srance ()

kolly13

Autista, který svou upřímností hory obrací. Film bollywoodsky tlačí na city za podkresu zpomalovaček a technicky skvěle zvládnutých scén. Khan si hrábl do nižších pater pudovějšího herectví a zvládnul to velmi dobře. No, ale hodnotím celý film a náš pocit, tedy musím říci, že tohle není můj šálek indického čaje. ()

SmisekPA

Kdo by neměl rád Forresta Gumpa? Jinak než Tom Hanks, ale stejně mistrovsky ztvárnil svého outistu SRK. Pro mě osobně si stojí oba snímky na podobné úrovni s tím rozdílem, že jeden z nich vévodí dlouhodobě všem filmovým žebříčkům a ten druhý pokulhává o 12 bodů (spolu s 16 lety prodlení natočení). Dalším klíčovým rozdílem je, že King Khan se zde statečně hlásí k islámu, tedy nebojácně otvírá téma náboženské nesnášenlivosti. Zajímavostí snímku je, že kvůli držení páteře a celkově nezdravému postoji (typickému pro Aspergerův syndrom) během dlouhého natáčení SRKa začaly trápit úporné bolesti. Začal se přes svoje běhání a cvičení s narůstající svalovou hmotou potýkat se zdravotními komplikacemi a za poslední klapku snímku se modlil k Alláhovi, jako správný muslim. ()

wdc

Ta 4. hvězdička kvůli poselství, že by lidé neměli mít předsudky a házet všechny do jednoho pytle. V tomto případě muslim nerovná se terorista. Také to bylo dojemné drama. Sledování člověka s aspergerem není jednoduché. ()

Tanulin

Váhala jsem mezi dvěma nebo třema hvězdičkama...Pravda je, že co do námětu to do herectví, je to velmi slabé. Srovnání s Forrestem Gumpem jsem nic méně pochopila...:o) Jediné co kvituji byla osvěžující hudba a kamera. Přesto všechno se mi líbil herecký výkon Shah Rukh Khana. ()

Mangus

Neviem, čo si o tomto filme myslieť, na jednej strane sú tam dobré myšlienky, niektoré časti dobre odrozprávané, striedajú ich však presladené scény, z ktorých je človeku v dnešnej dobe trochu na grc. Chcelo by to ubrať cukru, taktiež farieb, pretože kamera je nimi presýtená, zmeniť záver, pretože tento realistický rozhodne nie je. Alebo naopak, spraviť to kreslené a vysielať to ako náučnú rozprávku. Samozrejme, okrem prevedenia je tu aj celkom slušný príbeh, ktorý to film ťahá, informačná hodnota pre priemerného Európana je celkom vysoká, z hľadiska postoja USA k moslimom po 9. septembri, vidieť problém z opačnej strany sa vo filmoch často nevidí, ďalej sa na pílu v scénach, kde by sa dalo, netlačí tak, ako by sa mohlo (čo je prospešné, že sa citovo vydiera menej). Zmiešané pocity mám z prevedenia tohto filmu a samozrejme z dĺžky filmu! 7/10 ()

tixi

Užasný,krásny a dojemný film korí odkrýva holú pravdu aký sme my ľudia hnusný druh jeden niečo spravy a my ich všetkých hodíme do jedného vreca.Proste len poviem ked sa raz pozrete na tento film,už naň nikdy nezabudnete!Jasných 100% ()

boulala

Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné pocity. První hodina a půl může směle konkurovat pro mě jednomu z nejlepších filmů Forrestu Gampovi. Možná bych to pasoval i na nejlepší film, jaký jsem viděl, protože je reálný. Hrozně milý, vtipný, lidský děj s dramaticky drsným vyústěním první části se ale z ničeho nic stává dojákovým kýčem a to takovým, že bych mu dal maximálně 50%, spíš ani to ne. Druhá část filmu, kdy Khan odjede říct prezidentovi, že není terorista, je prostě hrozná. A tak nezbývá, než se zeptat proč?... Proč režisér zničil absolutně dokonalý film, když mohl skončit v polovině? Opravdu, ta cesta za Obamou byla nutná? Rozpad životního štěstí po zavraždění dítěte ze slepé nenávisti vůči muslimům by přitom bylo nádherně drsným a reálným závěrem. Pak bych ten snímek vyslal na filmový Olymp. Ten závěr je ale asi holt cena za obšťastnění indického publika nebo se režisér v druhé polovině filmu prostě zbláznil. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Doporučuji, pokud jste film ještě neviděli, ihned po odchodu Khana za prezidentem film vypnout a udělat si tím vlastní, smutný konec. ()

desnik

Krásnej film, dal bych i pět hvězdiček, ale bohužel po dojemným příběhu jsou pořád filmaři schopní pokazit celkový dojem kýčovitým koncem, který filmu zrovna moc nepřidá... ()

ivanlaris

No tak to bol iný šupec! Myslel som, že sa budem nudiť viac ako 2 hodiny. Opak bol pravdou. **** Desnik - súhlas, ten koniec trochu nezvládli. nathaniel 29 - by si sa čudoval... Či sú podľa teba autisti odpad, čo? Sa spamätaj! ()

wellfish6 odpad!

Jste škodolibí? Je vám jedno na co se díváte? Nezáleží vám na dabingu? Jděte do toho! Máte rádi Forresta? Máte rádi filmy? Máte rádi sami sebe? Utíkejte! Pokud vím, tak sem ještě nedala žádnýmu filmu hodnocení odpad! Tenhle si ho zaslouží. Už jen proto, že mě tady nikdo svým hodnocením nevaroval... ()

90909

Film byl docela nalejvárna a jasným vzkazem pro všechny američany: všichni co vypadají jako muslimové nemusí být muslimové, všichni muslimové nemusí být teroristi, ale přesto na ně pořád dávejte pozor a všechno podezřelé ihned nahlaste (i kdyby to byl někdo z rodiny). A vzkaz pro všechny muslimy v US: dodržujte naše zákony, občasné sledování děláme pro vaši bezpečnost, navštěvujte muslimská setkání a všímejte si podezřelé činnosti a tu ihned nahlaste, pomáhejte nám bojovat proti vnitřnímu nepřiteli....vždyť to zvládne každej "blbeček". Celé to zachraňuje jenom herecký výkon hlavního hrdiny, zbytek je bollywood........ ()

Stupet

Forest Gump po indicku. Jen tisícinásobně lepší!!!! Neskutečně silný příběh. Brečela jsem u něj jak želva. SRK opět dokázal, jak znamenitým hercem je a s rolí postiženého muže si poradil na jedničku. Neznat ho, věřila bych tomu, že ve filmu hraje pravý autista. Jen musím říct, že český dabing je dost příšerný. Ale možná je to proto, že jsem milovnice Shahrukha Khana, mám mnoho jeho filmů, takže znám velmi dobře jeho hlas, i hlas Kajol. A ty české hlasy k nim ani trochu nesedí. Navíc oproti původnímu znění nedali čeští herci do dialogů dostatek emocí. Takže tento film s gabingem jsem ve své sbírce nahradila raději filmem v původním znění s titulky. Ještě bych uvedla, že ač se jedná o indický film, nemá s Bollywoodem skoro nic společného. Film jako by pocházel z Hollywoodu. ()

zero_zelo

na první pohled se to zdá jako malá milá propaganda muslimství, okénko do jejich víry. takhle to uvidí každej, kdo "nevidí" a mohl by se tudíž rovnou přidat do vřavy těch ovcí ve filmu, co hážou kamenem, aniž by tušili na koho a proč. ve skutečnosti to je dost silnej film o tom, jak jednoduše se dá zneužít svatýho písma... jakýhokoli!! hlavním principem celýho filmu totiž není vysvětlení, jakže to s těma muslima (čti rovnou teroristama) je... ale to, že lidi se dělí na dobrý a zlí. nic víc, nic míň. jak jednoduchý je podlehnout panice a strachu, jak jednoduše se dá ovládat stádečko pomocí strachu z neznáma, jak jednoduše se dá vysvětlit písmo svatý dvěma způsoby, jeden je smrt, druhej je láska. a o tom je tendle film a proto dávám 5*... o kráse hlavní postavy ani nemluvim. jak žena tak khan sou geniální.... ani se mi nechce věřit, že khan není tak trošku postiženej :) ()

Epco

Ked Rian Man stretol Foresta Gumpa a to cele v balení ala Bollywood okorenený Islámom a atmosférou po 11.9. Znie to horšia ako zle, našťastie to také nie je, aj napriek svojej dĺžke dokázal film urdžať moju pozornosť. V konečno dôsledku ma film pobavil, dojal a vcelku dostal, čo som naozaj od Bollywoodskeho filmu nečakal. Samozrejme prirovnanie k dvom filmom spomenutým v úvode treba brať viac ako z rezervou. ()