Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

Aljak

Na svete sú len dva druhy ľudí - dobrí a zlí... A presne o tom to je - je zbytočné ľudí rozdeľovať na základe rasy, náboženstva, spoločenského postavenia alebo podľa vzhľadu, pretože ani jedno z týchto delení nedokáže človeka naozaj úspešne definovať. Rizvan Khan je takým indickým Forrestom Gumpom, akurát že v trochu vážnejšom prostredí. Prvá tretina filmu ma moc nechytila, pretože dej bol príliš priamočiary a miestami až presladený. No potom sa to po 9/11 všetko zlomilo a celé sa to rozbehlo. Reálne tu boli vykreslené tie ľudské predsudky, keď razom každý moslim sa stal skrytou hrozbou a obávaným teroristom. Vďaka čomu sa následne dej filmu viacero krát radikálne láme a už nič nieje razom ako predtým a budúcnosť sa zrazu stala úplne neurčitou. Veľmi veľa pekných scén, dialógov a myšlienok sa tu objavilo, čo vytvorilo z tohto filmu hodnotné dielo (bohužiaľ miestami boli niektoré scény trošku prehnané). No celkové posolstvo bolo krásne, kiežby si ľudstvo bralo príklad z Rizvana a odhodilo svoje nechutné predsudky! ()

joker.george

Třeba si časem vzpomenu, jestli je něco podstatného, co ve filmu nezaznělo, nebylo ukázáno nebo mu cokoliv nevyšlo. Teď však budu naopak nějakou dobu přemýšlet nad tím, co ve snímku bylo a v závěru jsem se s radostí nechal vláčet krásným a upřímným vykrystalizováním, ke kterému vedla trnitá cesta. A mám pocit, že jsem opět viděl něco navíc, něco, co mi rozšířilo obzory... ()

Andrea1717

Tento film je skvelý, má posolstvo, je na vážnu tému ale podaný spôsobom pre bežných ľudí, na príklade života bežných ľudí. SRK tu podal jeden zo svojich najlepších výkonov a Kajol je proste Kajol. Celý film je pomerne nebollywoodsky, natočený západným štýlom, aby bol bližší širokým masám amerického a európskeho publika, čo sa aj podarilo. Film som si užila až s titulkami, lebo s dabingom to bola proste hrôza. Jediné čo filmu je možné vyčítať a za čo som aj ubrala jednu hviezdu, je jeho záver, tu sa filmári proste utrhli z reťaze a ak mám pravdu povedať v nejakom inom filme by som tie scény so záplavami neriešila, ale tu jednoducho boli prehnané, nadsadené a šialene nerealistické. Veľmi mi to pripomínalo scénu z Phir Bhi Dil Hai Hindustani kde Juhi natáčala falošné správy z povodní. Vždy keď sa na tento film dívam, je mi ľúto, že tam ten záver je aký je.... ()

BarryLyndon

Tady jsem měl původně v hodnocení plný počet, protože jsem byl místy z indického moderního Forresta Gumpa velmi nadšený. Je to velmi západní, odehrává se to ve městě mého srdce a jako jeden z mála filmu to umí pracovat s 9/11 a vůči Američanům i s kritikou. Bohužel to má několik chybek, jako třeba horší střih pro západní publikum, kde se minimálně jedna linka ztratila, Shahrukh je občas ve full retard módu a vybrali asi nejméně podobného herce pro jednoho amerického prezidenta. Ale i tak určitě velká spokojenost a doporučení 8/10 ()

C0r0ner

Naprosto chápu, proč je to v žebříčku, nicméně mě to nikterak nedojímalo a ještě se k tomu přidala příšerná stopáž. Takže to, že to bylo bezvadně natočené i zahrané s pár silnými scénami, neznamená, že by výsledný dojem byl lepší než průměr. 65% ()

necisty

Z opravdu nic neříkajícího začátku se vyklubalo velmi zajímavé dílo. Běží titulky a já s otevřenou pusou a slzami v očích uznávám, že Indové umí točit filmy na takové úrovni, o které se zdá i nejlepším světovým tvůrcům. Fascinovali mě herecké výkony, hlavně mistra Khana, to bylo něco fenomenálního. V některých místech mě překvapil zvolený druh hudby, který však na ničem neubral, spíše naopak. George Bush byl ztvárněn podobnějším hercem než Obama, což je škoda, protože jemu ani nebylo potřeba tolik vidět do tváře jak Obamovi. ()

zette

Dobry, misty lehce dojemny, jindy zase usmevny pribeh o zivote jednoho muslimskeho Inda v USA, trpici Aspergerovym syndromem. Herecky vykon Shahrukha Khana byl fenomenalni a myslim, ze strcil do kapsy Hankse (Forrest Gump) a dost mozna i Hoffmana (Rain man). Kajol kocka jako prase, jde videt, ze neni problem vybrat nejakou peknou babu z pul miliardy Indek:-). Jasne, je to na hranici kyce, je to barevne, plne chytlave hudby..., kdo ale zna trochu indicky film, nemuze ho to prekvapit a Khan zcela urcite patri k tomu nejlepsimu. Mne se to libilo. ()

Carrie_3

"My name is Khan and I am not a terrorist." Tato věta mě vždy napadne, když si vzpomenu na tento film a na tváři se mi objeví úsměv. Snímek přináší zajímavý pohled na život muslimů po událostech 11. září. Ne každý muslim ve Spojených státech je terorista, což si mnoho lidí neuvědomuje, ale právě události, jež nastaly, jim zde velmi zkomplikovaly život. Khan má mnoho společného s Forrestem Gumpem. I přesto, že oba nepatří k "nejchytřejším" lidem, dokázali věci, o kterých si mnozí mohou nechat jenom zdát. Opravdu po dlouhé době mě velmi potěšil herecký výkon a to v podání hlavního představitele Shahrukha Khana, jež zahrál muže trpícího Aspergerovým syndromem bravurně. V úvodu snímku jsem čekala, že se bude jednat o bolywoodskou přeslazenou romanci, ale nestalo se tak. Naštěstí! ()

laik_60

indickí herci hrali troška "na kameru" a teatrálne. Khan (ako herec) bol výborný, hral to presvedčivo, Film zaujímavý ako väčšina filmov v ktorých ide o "postihnutého" . v tomto prípade autistu. Keby si moslimský svet riešil problém v mešite, ako to urobil v jednej scéne Khan, svet by sa necítil tak ohrozený islamizmom. ()

Immortal17

"JMENUJI SE KHAN A NEJSEM TERORISTA!" Tohle je příběh jak má být. Jsem velký fanda Bollywoodských filmů, viděla jsem jich spousty, ale žádný ve mě nezanechal myšlenku tak hlubokou, jako právě hlavní postava v tomto filmu, Khan. Tento člověk je hrdina, dokázal čelit zlým časům právě po "nejhorším dni Spojených státu amerických", totiž 11. září, a probojoval se až na samotný konec, nikdy to nevzdal. Pevně se držel svého cíle a udělal vše proto, aby toho dosáhl. Ano, je tu jistá podoba s Forrestem Gumpem, ale Khan je naprosto úžasná postava. To se musí nechat! ()

sir-dave

Indický Forrest Gump. Bollywood miluju asi jak palačinky na slano ale tohle je spolu s Milionářem z chatrče, to nejlepší, co jsem měl možnost z východu vidět. Více než dvou a půl hodinový zážitek :) Vezmi mě sebou, jsem hubený, nezaberu moc místa. Jo a nejsem terorista. ()

misulka03

"Šušká se, že jedním ze zaručených postupů, jak vyrobit bollywoodský blockbuster, je obsadit do hlavní role Shahrukha Khana." Toto hlásá první věta v biografii tohoto herce a já tomu věřím, už dlouho jsem tak báječný herecký výkon nezažila. Zahrát autistu je podle mě neskutečně těžký úkol a co předvedl tento, pro mě neznámý herec, je úžasné. Ale teď už k samotnému filmu, mám své pravidlo a to je 5 hvězdiček filmu, který mě rozbrečí. Zatím bych je spočítala na prstech svých rukou a dnešním dnem, tam můžu zařadit i tento indický skvost. Ano, možná je to citově vyděračský film, ale mě polapil :) ()

sator

Lidé se dělí jen na dobré a zlé a já myslím, že věci jsou jinak než se zdají a časem pochopíme i nesmyslnost tohoto dělení. Všichni jsme na tomto světě jen na krátkou chvíli... Bollywood je ve filmu dost znát, nicméně za téma * navíc... ()

StanislachKo

Myšlienka je úžasná (v týchto časoch najmä), Shah Rukh klasicky dokonale zhostený, Kajol neskutočne NESKUTOČNE krásna. Pekne to odsýpa, ale ten koniec... Síce má logiku a všetko to k tomu tak nejak celý čas smeruje. Ale možno sa to dalo vymyslieť aj menej gýčovito. Ktovie. Rozhodne ale ide o jeden z tých podnetnejších filmových zážitkov. Khan je proste taký Forrest Gump. A Gumpa majú všetci radi. ()

andiek05

Velmi dojemný a zajímavý film, který ukazuje sílu víry, lásky, přátelství a rodinných pout. Shahrukh Khan byl skvělý a přesvědčivý, zároveň se mi i moc líbilo, že film byl brát z více hledisek, že tam nebyli pouze všichni hodní, ale že se ukázala i odvrácená tvář lidí. Přesto krásné bylo, že i tak to ukazuje, že lidé by si měli uvědomit, že by se všichni neměli posuzovat podle jednoho "špatného jedince". A nesmírně mě dostala věta: "Mami, chci ti něco říct. Dnes jsem hrdý na to, že jsem hacker." :-D :-D :-D ()

ecceHOMMO

Malo to cit, malo to lásku, malo to túžbu, malo to hnev, malo to drama, malo to romantiku, malo to príbeh, malo to poslanie, malo to význam, malo to silu!!!...Top Indický film. ****/***** ()

pnboss

Určitě působivý film! Pohádka pro dospělé? Líbivé, roztomilé, zábavné i úsměvné. A u toho to podle mého mělo skončit. Následný laciný útok na divákovy city skrze lidskou tragédii v té nejhorší podobě, jakou si rodič může představit, už mě tolik nezaujala. Závěr na hranici infantility. Proto musím konstatovat, že 5* je trochu s odřenýma ušima… Líbila se mi muzika a vynikající výkon Shahrukh Khan, kterého jsem do teď vůbec neznal. Neuvěřitelně okouzlující a krásná Kajol jako třešínka na dortu. ()