Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

Juliette_

Okouzlující, dobře zahraný a inspirativní film z Bollywoodu, který nám ukazuje na důležitost tolerance, soucitu, vytrvalosti, naděje, poctivosti a především na sílu lásky. There are only two kinds of people in this world. Good people who do good deeds. And bad people who do bad. That's the only difference in human beings. There's no other difference.. ()

salfa72

Indický film, který má cca 2 800 hodnocení a přesto je v červené barvě? Tohle mi nedalo a musel jsem si tento film pustit. Trochu mi trvalo, než jsem si zvykl na Khanovu postavu, zpočátku se mi zdála dost otravná, měl jsem sto chutí mu jednu vrazit. Škoda, že ve filmu chybí tradiční indické písně, ano hudba ve filmu sice je, ale jen jako podkres. Místy jde o dost přeslazené poselství o tom, že ne každý muslim je automaticky terorista. Herecké výkony hlavních představitelů byly opravdu vynikající, tohle byl Khanův nejlepší herecký výkon, jaký jsem zatím od něj viděl, stále ho mám před očima, jak je oblečený do těch modrých ženských šatů :-). Zatímco první polovina je o tom, jak chudý autistický chlapec ke štěstí přišel, v té druhé zase sledujeme, jak se Khanovi hroutí jeho vysněný život a jak schytává od života jednu ránu a druhou a přesto si stále jde za svým cílem. Původně jsem chtěl dát tři hvězdičky, ale nakonec mě film pohltil a utekl i přes svoji dlouhou stopáž jako voda, i když ten konec je na můj vkus až moc velký happy end, přesto mu nakonec dávám plný počet hvězd. ()

Minimie

"There are only two kinds of people in this world. Good people who do good deeds. And bad people who do bad. That's the only difference in human beings." ()

Mishqo

je očividné že autori tohto filmu chceli z divákov vyždímať aj poslednú kvapku emócií a môže mi to byť ukradnuté pretože ich taktika na mňa fungovala...až po videní tohto filmu som si uvedomil aké to mali (majú) moslimovia v USA ťažké po 9/11 keď sa dostanú do rúk obmedzeným Američanom bez štipky rozumu...po ideologickej stránke som na 100% spokojný, vadilo mi že to bolo miestami predramatizované a prehnané v určitých pasážach ale to už je tradičná črta bollywoodskych filmov....ale to je len malý útržok z celkového hodnotenia filmu :) ()

L_Johnny

Výborný film. Dlouho jsem takhle od srdce nešel do plného hodnocení. Hodně emocí, chvílemi strašně pozitivní, chvílemi docela dojebávka. Výborná stopáž i herecké výkony. Co mi výrazně utkvělo v paměti, je vynikající hudební doprovod. ()

Maik22

Kajol je snad nejhezčí indická dívka kterou znám :). Celkové pocity z filmu jsou rozpačité. Snímek mě hodně dojímal, překvapoval, bavil, někdy nudil a někdy děsil. Místy jsem si myslel, že je to lehké vymazávání mozku a dochází zde k propagandě muslimské víry, což se zde bezpochyby dělo. Nicméně i přes ta všechna úskalí si myslím, že si zaslouží vyšší hodnocení. Musím pochválit i hudební podklad, který příjemně doprovázel tento snímek. ()

Guzo

"Autistický milionář z chatrče", tak by se dal asi shrnout film o Khanovi, i když by mu to možná trochu křivdilo - byť Milionáře z chatrče považuji za dobrý film. Místy je tu až moc klišé, příběh je na můj vkus až moc vyumělkovaný, ale i přes dost dlouhou stopáž to docela utíká a pořád se děje něco, co posunuje příběh dopředu. 75 % ()

MiGi87

Skvělý film, takový Forrest Gump z Bollywoodu. Super příběh, super režie, super herci, výborná reklama multikulturality. Největší mínus bude zvuk/dubbing. Prostě lidem často nesedí do úst co říkají, takže 4.5*, ale za to, že chlápek, co Mandiře tisknul letáky, měl na kebuli kšiltovku mých milovaných Oakland Athletics, zaokrouhlím nahoru a dám pět. Super film. ()

Autogram

Takýto zidealizovaný svet vážneho psychického postihnutia vyzerá pekne na filmovom plátne, skutočnosť býva diametrálne odlišná. Aby toho nebolo málo na trojhodinový film, situácia sa vyhrocuje útokom 11. septembra a ďalšími osobnými problémami. Na Bollywood je to všetko aj celkom očakávané, ale zároveň to má aj spád a značnú pútavosť. Indky krásou tradične vyčnievajú, takže aj po tejto stránke je na film príjemný pohľad. –––– Polícia hovorí, že za útokom bol rasový motív. Ja som to nevedel pochopiť. Byť moslimom predsa nie je nič zlé. ()

Elleannie

"Na celém světě jsou jen dva druhy lidí: dobří lidé, kteří dělají dobré skutky, a zlí, kteří páchají zlo". Dobrých lidí je velmi málo, dobrých a upřímných lidí jako Khan, je ještě méně. V hlavě mám spoustu myšlenek, napadá mě tolik věcí, co bych mohla napsat, ale myslím, že první dvě věty stačí.. ()

fiLLthe3DD

V úvodních minutách je naznačeno, že máme očekávat i dramatické sekvence. Khanovo dospívání, přesun do Ameriky a následné sbližování se s Mandirou připomíná bezstarostnou rodinnou (a romantickou) komedii a pak v polovině filmu přichází šok - spoiler! - v podobě 11. září a teroristických útoků. Příjemná oddechovka se tak rázem mění v depresivní drama. Byť se tento mix témat může zdát nekonzistentní (a každému nesedne), tak zde překvapivě vše funguje na výbornou a např. taková bolest Mandiry nad ztrátou syna mne dohnala až k slzám. Někdo by mohl namítat, že se film snaží muslimy vykreslovat jen v dobrém světle, ale není tomu tak - na konci hrdinu muslima postřelí (anebo zastřelí?) radikální islamista. Objevují se zde i postavy vyznávající hinduismus a křesťanství - a vykresleni jsou zde také jako dobří lidé. Dlouhé, ale strhující! ()

LuciusWlk

Tento film asi nabízí spoustu prostoru pro konverzaci a rozvádění témat do nekonečných dialogu na téma člověk, národnost, předsudky a pod. Film hooodně dlouhý, chvílemi naivní, místy rozporuplný. Tady ale podotýkám, a nemám s tím nejmenší problém, že pro mě jde bezkonkurenčně o nejkrásnější film, za poslední, minimálně dva roky! A je jen s podivem, z jaké strany snímek dorazil. ()

vitekpe

Stejne tak, jako to umeji korejci, umeji evidentne natacet tyto "pohadky" i indove. Modni Aspergeruv syndrom mi tam bohuzel celou dobu vadil, a to ubralo patou hvezdu v hodnoceni. To uz mi prislo proste trosku zbytecne...no, ale jinak je to film barevny, krasny a poucny, proste moderni melodrama jak vysite... + Kajol samozrejme... :-) ()

coscarelli

komentar no.28: Dokonaly,silny, vtipny, smutny indicky film, ktory som si hned zaradil medzi oblubene. Je to velky milnik v indickej kinematografii, nevidim v nom ziadnu propagandu, ziadnu nutenost, proste to tocili indovia. keby to tocili amici, vyzeralo by to inak a myslim ze by som na to zvedavy asi nebol. Shahrukh Khan podava bravurny autenticky vykon, soundtrack starostlivo vybrany, kamera je okom božím, všetko je krasne vyrovnane, nič nenudí, nič nechyba , všetko odsypa ako ma a ked clovek pozera pozorne a dava sancu vsetkym detailom a vidi do hlbky, nieco si uvedomí. Neni to obycajna sracka, ten film ma zmysel, urcite kazdemu pripomina Forresta Gumpa, ktory taktiez tlaci na city,ale je to o uplne niecom inom. Fantasticky premakany a dojimavy zazitok. ()

Maynard.

Největší "slabost" tohodle filmu je zbytečně slouhá stopáž, která je fakt nekonečná. Jinak to vodsejpá hodně slušně, hodně se mi tady páčí ty indický písničky, něco jako v Milionářovi z chatrče, ale ta dýlka je moc. Tenhle týpek je vlastně takovej Forrest Gump s Rain Manem v jedný osobě. Taky toho prožije mraky a mraky fakt neuvěřitelnejch příběhů a taky je to vostrej autista. Tady vše je to navíc okořeněný tím, že je to muslim a tím se film točí kolem rasový nenávisti v USA po 11.září. Takže muslimy tam měl tou dobou každej fakt hodně rád...No, na to, že je to autista jako kráva, tak si nadrnknul celkem hodně pěknou holku, což mi přišlo až moc pohádkový. Dokoukal sem to na 2x, páč u jednoho skouknutí bych 100% vytuhnul, ale byl sem hodně zvědavej, esi se s tím prezidentem potká nebo nikoli. A jako už to chodí v pohádkách, tak potkal a všecko to dobře dopadlo. Až teda na ty dvojčata, ty už nikdo jen tak nepostaví... ()