Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

Aslan

Jmenuji se Khan Pre mňa ako kresťana ma tento film zasiahol vo viacerých rovinách. Príbeh nenávisti medzi vierami, je bolestnou rannou ľudskej histórie od Indie po Ameriku, od Severného póla po Južný pól. Či sme kresťania, moslimovia, židia, hinduisti, budhisti. Keď prímeme hlavnú myšlienku príbehu. Jediný rozdiel medzi ľuďmi je, že jedny sú dobrý a druhý zlý. Niet iného rozdielu, niet slov na ospravedlnia pre vzájomnú nenávisť. Niet, to sa nám snaží povedať Rizvan Khan Odporúčam každému***** ()

Hanys_

Jmenuji se Khan a nejsem terorista. Citová vydíračka pro nenáročné. Pro mě ale stejný paskvil jako například Extremely Loud and Incredibly Close. A jestli tohle někdo srovnává s Gumpem, tak prostě není normální. 2.5/10 ()

dopita

Scénář by asi měl fungovat lépe, leccos tam hapruje. Ale víte co, seru na to, vůbec mě to nevadí, protože to v rukách drží režisér, kterýho sice vůbec neznám, ale natočil to tak famózně, že to nemám vůbec žádnej problém akceptovat. Film je prošpikován emocemi a takovou spoustou lidskosti, až by jeden zaslzel. ()

veronica_mac

V případě tohoto filmu mám určitou skepsi. Najednu stranu se mi hodně líbil, ale na stranu druhou nevím, jestli to nebylo až moc přehnané. Režisér hodně zahrál na city, což jsem mu celý film žrala i s navijákem, jenže možná to je to, proč jsem si nejistá. Trochu mi to totiž po rozležení v hlavě připadalo jako reklama na toleranci a fakt, že hlavní hrdina byl Musilm, tomu jen přidával. Kdyby nebyl film natočen už v roce 2010, skoro by na mě působil jako propaganda... Ale jak jsem již řekla, žrala jsem to i s navijákem, proto dávám čtyři hvězdy. ()

Kejt.lin

Ani tento film neminulo ať už očividné či hezky zakamuflované vyzdvihování priorit..v tomto případě to pro mě bylo náboženství, rasa a naše slavné USA ..ano, i trochu toho citového vydírání..avšak příběh samotný smetl tyhle zápory ze stolu..musím přiznat, že se z něj lehce prášilo a já tudíž uvažovala o nižším hodnocení, ale slzy v očích mé citlivé osobnosti mi ty 4 hvězdy prostě zakázali ..jako takhle, ten film je prostě dobrej a můžu ho doporučit..a prosimvás, sežeňtě mi nejlepšího přítele jako je Khan a budu nejšťastnější na světě.. ()

Holubicqa

Film, který musí pohnout každým srdcem. Víc k tomu dodat nemůžu. Snad jen, že by ho měli vidět uplně všichni, povinně. ()

tterez

Neuvěřitelně silnej film. Pro mě něco mezi Forrestem Gumpem a Milionářem z chatrče. Ale upřímně, kam se na to Milionář z chatrče hrabe! Nenávist a zloba bývá často na obou stranách, vždyť i mince má rub a líc. Dovedlo mě to k zamyšlení, bylo to reálný a tak dojemný..! Však jsem taky půlku filmu probulela. Top! ()

lucijelucije

Já věřím, že pro mnoho lidí může tento film působit jako "americké klišé" i když paradoxně tento snímek je Indického ražení, a taky mi je jasné, že ve většině záběrů a pasáží byl My Name Is Khan dost patetický, a nepopírám, že K. Johar až přespříliš hraje na divácké city..Přesto všechno jsem byla dojatá. Příběh Khana jakoby posunul lidské vnímání jiné kultury o kus dál a jakoby se na malou chvíli svět zastavil, a uměl všechnu nemalou individuální dobročinnost ocenit. Já jsem tady cítila opravdový životní příběh, a i když hlavní hrdina trpěl Aspergerovým syndromem, jeho zadostiučinění slovy: "Jmenuji se Khan a nejsem terorista" předhodil pokulhávající a mnohdy nevzdělané společnosti pochybení a nespravedlnost , které se dostávalo a častokrát ještě dostává, nejen jemu samotnému. ()

Schuldiner odpad!

Představte si intimní chvíle ústřední dvojice.. (..to by muselo bejt dílo..) Někdo může namítnout, že to neni nejdůležitější věc v životě, ale s tim já naprosto souhlasim. Nicméně odmítám to, že se může normální dívka zamilovat do...nebo takhle, to neodmítám, ale odmítám připustit to, že by si takováhle dívka dokázala jen představit společný život s člověkem s tímto postižením. Jsem soucitný jedinec, nemám nic proti nikomu, když je vidět, že se jedná o dobrého člověka, ale konkrétně tahle romantická představa je prostě směšná, tomu se nelze ubránit. Je to takový Rain Man v romantické verzi, s podtextem problému toho, jak jsou v USA muslimové po 11.září braní. A i to je strašně, doslova, napěchované tunami klišé. Působí to tak trapně, jak se nám snaží říct něco, co by měl každý normálně uvažující člověk přirozeně vědět. Všelijaké na to navazující dějové okolnosti jsou pak dalším a dalším stupněm blbosti tohoto snímku. Náboženské otázky a problémy s tím související jsou tu brány tak strašně povrchně, že to působí ...prostě směšně. Je to hezky natočené, velmi profesionálně, ale to mě vůbec, ale vůbec nezajímá. Je to mainstream jak prase! Hloubku a krásu, kterou v tom spousta lidí vidí, chápu jako klasiku v chápání a sledovanosti filmů. Bohužel. Bohužel to je klasika. A s tím tu musíme žít. Ale to není naštěstí tak těžké. Spousta lidí si u toho popláče, zanadává a na konci se jich zmocní pocit, že shlédli něco nádherného...dojemného...lidského...upřímného a nezapomenutelného. Ale to jim samozřejmě nelze upírat. Co se nám líbí, to zkrátka neovlivníme. A naopak. A já tenhle film považuji za opravdovou trapnost. ()

Rozjimatel

"Please cut my hair. Please." "Yeah. And I'm dying to cut your hair." "No, no, no, no. Don't die."     Romantická dráma s typicky indickým rozprávkovým duchom, ktorá mnou dokázala celkom slušne emocionálne zamávať. Pre indickú kultúru (predovšetkým pre film a pre hudbu) mám celkom slabosť, a to aj so všetkým, čo k nej patrí. Tým mám na mysli aj to preháňanie vo všetkých smeroch, či už v dĺžke, hereckých prejavoch, naivite, alebo, a to obzvlášť, v sentimentálnosti. Je inak veľmi zvláštne, že v hollywoodskej produkcii je niečo takéto trápne nepatričné a strašne gýčové, v prípade tej bollywoodskej to naopak pôsobí úplne prirodzene (tí Indovia akosi vedia preháňať prirodzene). Táto snímka je mixom všetkých možných žánrov, pričom na mňa zafungoval v podstate každý z nich. Po príchode do Ameriky to je vtipná komédia, po "9/11" začína výborne fungujúca dráma, ktorá sa po tragickej udalosti preklopí do road-movie s až rozprávkovým podtónom. No a film vrcholí nesmierne dojímavým záverom (ktorý by niekto mohol nazvať aj gýčovo-sentimentálny a ja mu to neberiem). Výborný herecký výkon podáva Shahrukh Khan (Rizvan Khan) v hlavnej role a veľmi sa mi tu páči i Kajol (Mandira Khan), neskutočná sympaťáčka so žiarivým úsmevom, rovnako presvedčivá v tej usmievavej polohe, ako aj v zúfalej polohe.     "This is a Christian's only event." "But... but it says it's a fund raiser for the draught in Africa." "For Christian's, honey." "Honey. Honey, keep it. For those who are not Christian in Africa." ()

lareinna

Výborný Khan a vynikajúca Kajol. Tento výtvor Bollywoodu je natočený americkejším štýlom, s typickým indickým filmom to nemá veľmi veľa spoločného. Ale predpokladám, že toto bolo cieľom, keďže téma je taká aká je a navyše sa nakrúcalo aj v USA. Bola som zvedavá na Shah Rukh Khana ako si s touto úlohou poradí - to že je to vynikajúci herec len potvrdil a v neposlednom rade samozrejme aj skvelá Kajol.. ()

Zephyra

To byl nejhezčí film za dloooouhou dobu. :))) Připomněl mi Forresta Gumpa. Gándhímu by se určitě taky líbil! ()

rerabinka

Atypický Bollywood, ne tak rozjařený jak bývá zvykem. Pro někoho snadno odsouditelný, ale podle mého natočeno s velkým citem. Vykreslující situaci imigrantů v USA po 11.září. Velmi oceňuji herecký výkon "autisty". ()

Daweflip

Muslimský Rainman na cestě za prezidentem USA. Po trochu zdlouhavém rozjezdu si film drží svižné tempo a začíná z diváka ždímat emoce. ()

Jiu

Až na jednu zbytočnú pasáž, kde sa stáva z indického Forresta indický superman (však vy viete ktorá) je to super pútavý film s veľmi sympatickými hercami, ktorý u mňa dokonale fungoval. Kvôli onej pasáži som premýšľal nad hviezdičkami, ale prevládol dobrý pocit, ktorý vo mne Khan zachoval a tak za mňa tesných 5* a 9,5/10! ()

M1k9 odpad!

Indie. Je to něco jiného, pochopitelně. Mrzí mě, že je film přespříliš (hnusně) politický a nejde mu to. Odlišná kultura která podniká SPROSTOU PLÍŽIVOU INVAZI do zaslíbené země, s tím, že tam bude žít šťastný život v míru s ostatními. Ať to jsou takoví nebo makoví. Takže hned od začátku blábol! (Celou tuhle sluníčkovou propagandu nežeru, pochopitelně.) Kdybychom šli do větších detailů, amerika byla rovněž obsazena a navíc násilně, takže kdo má vlastně na co nárok? Vy můžete a my ne?! To je ten důvod proč se dnes nejen US chovají tak liberálně k vlnám "dobrých lidí" přelézajících ploty a připlouvajících z celého světa.Probíhá to hladce, bez pozornosti veřejnosti, dokud se neobjeví magoři, kteří se odpalují do vzduchu častěji než zkušební rakety NASA. Udělali ze sebe oprávněně nepřítele všech. (***Nezoufejte, dnes je skvělá doba a určitě vznikne skupina vlivných bezmozků, která se vás zastane.***) Nutno podotknout, že to dokázali i bez pravděpodobně konspiračního útoku z 2001. Takže klobouk dolů. No a tento film se je snaží vnést do dobrého světla. Popisuje (překrucuje) zlomek pravdy a zbytek nám neukazuje. To je prostě *** manipulace ovcí nejvyššího ražení. To se bavím o první polovině filmu. Kýč je slabé slovo. Jediné pozitivum je krásná a energetická Kajol. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že právě krása a přitažlivost žen by mohla vést k něčemu dobrému, ale je to vlastně naopak. Historie nám dá odpovědi. 0/10 ()

KOZLIK

Jak už bylo řečeno indický Forest Gump, přeslazený jak cukrová vata se stopáží 162 min už bylo třošku moc. ()