Jmenuji se Khan

• Indie My Name Is Khan (více)

Muslim a muž trpící Aspergerovým syndromem se zamiluje do indické emigrantky. Usadí se společně v San Franciscu a založí rodinu. Jenže po tragických událostech 11. září se rodina stává terčem anti-muslimského násilí. Rizvan Khan, muslim z Indie, se přestěhoval za bratrem do San Francisca a žije spolu s ním a jeho manželkou. Rizvan trpí Aspergerovým syndromem. Ve městě potkává Mandiru a zamiluje se do ní. Přes protesty rodiny se s ní ožení a společně si založí malý rodinný byznys. Žijí šťastně a spokojeně, ovšem pouze do té doby, než přijde 11. září a s ním teroristický útok na newyorská dvojčata – muslimové se z rázu stanou veřejnou hrozbou. Mandira je zděšená a svého manžela opouští. Rizvan je zmatený a nechápe, proč ho láska jeho života opustila. Ve snaze získat svou manželku zpět, se vydává na dojemnou a inspirující cestu napříč Amerikou. Toto je triumfální příběh o netradičním hrdinovi, jež se snaží překonat nesnadné překážky ve jménu lásky. (HBO Europe)

gaara1

Sice velká stopáž, ale člověk se u filmu vůbec nenudí a 165 minut mu uteče jako voda. Super film, už jsem dlouho nic neviděl, tak pěkného. Jmenuji se Khan a nejsem terorista :-) 100% ()

muti

Chán Rainman, ktory je moslim, si uziva krasny zivot, aj napriek nepriazni osudu. dokonca si najde hindsku krasavicu (ktora mi napadite pripomina jednu pakistanku, ktoru sompred par rokmi stretol...). rodinna idylka vsak konci po prvej hodine a my vidime ze nepriazen ludi vie byt este nicivejsia ako asperger. Indicky Forrest Gump sa pretlka zivotom, aby ukazal ludom, ze nie vsetci moslimovia su zli. o to ide asi aj celemu filmu, aby sme neskatulkovali podla rasovych stereotypov. tak ci tak, film mi prisiel super zladeny, romanticka cast aj dramaticka na vybornu, film sa snazi o slzy radosti aj slzy smutku a celkovo to klape ako hindsko-moslimske manzelstvo po jedenastom septembri.no a netreba opomenut ani hudobny doprovod, ktory neodmyslitelne patri k indickej kinematografii. ()

Dangerman

Autistický muslim se zamiluje do indické emigrantky. O jejího syna se stará jako o vlastního a i přes protesty rodiny dojde i na svatbu, rozjedou malý rodinný bussines a všechno klape jako na drátkách. Pak přijde 11. září.. Být muslim je nežádoucí ... a začíná neuvěřitelná pouť Rizvana Khana až před prezidenta spojených států. Jen těžko popsatelný příběh o lásce, smrti, xenofobii a o kulturních rozdílech. Více, jak rok jsem odkládal shlédnutí tohoto snímku - chyba 100%. ()

FojtikDesign

Celkem milý Forrest Gump z Indie :-) Někdy trochu závan propagandy muslimství, ale pokud má člověk zdravý rozum, po delší době vám dojde, že to je spíš otevření tématu a každý si musí najít pravdu sám. Určitě stojí za zhlednutí. Film pracuje s emocemi diváka a to mě baví. ()

icare

Jsou filmy, na které myslím ještě několik dní po shlédnutí. Khan je jedním z nich. To, jak se Khan snažil za každou cenu dostát slibu, který dal své ženě, ve mě vzbuzovalo otázky, proč není takových lidí na světě víc. Do jisté míry je jeho chování způsobeno Aspergerovým syndromem, který po shlédnutí filmu vnímám spíše jako dar než jako nemoc. A vůbec bych Khana nesrovnávala s Forrestem (i když i ve filmu se narážka na Forresta Gumpa objeví). Forrest byl intelektuálně na mnohem nižší úrovni a i film o něm působil mnohem méně pravdivěji, skutečněji. O Khanovi si dokážu představit, že se takový příběh opravdu stal. Takové filmy si u mě zaslouží 5 hvězdiček. ()

Migelica

Indický "Forrest Gump" som mal pocit z filmu. Troška dlhé, ale pekné. Kajol krásne nalíčená vo filme, dobre sa na ňu pozeralo. ()

necrosrandist

Teda pokud vám čas od času (protože pořád se na ty jejich filmy fakt koukat nedá) nevadí Bollywoodská škola tak si troufám tvrdit, že ať už bude váš smích během Khana škodolibej nebo upřímnej, ten film se nemá za co stydět. My name is Forrest Rain Man Gump a toho autistu jsem zahrál levou zadní. ()

hlob

Vydrzal som to sledovat 34.15 min, ked prekrocili myslenu hranicu medzi dramatickym pribehom a citovym vydieranim. Mali sa rohodnut ci natocia priheh na motivy 11/9, muslimstva, nevrazivosti alebo autizmu, kazdopadne nekloubit, netlacit na pilu. To ze je pribeh vymysleny ani nemuseli zdoraznovat. ()

kaukola78

Film okem diváka připomíná dosti Forest Gumpa.Určitě zajímavý příběh,ale ve filmu je dost často cítit americká kýčovitost ač americký film to není.Je to moc veliká škoda,protože jinak by film patřil určitě mezi ty nejlepší.Hlavně i závěr filmu mě dost zklama,a díky hlavně jemu dávám slabší hodnocení.Takže dvě a půl hvězdičky. ()

Rodriguess

Najskor som sa obaval ten dhsej minutaže alebo potom od prvej minuty az po koniec to boli krasne graficke obrazy. Ani len sekundu tento snimok nenudil a dava nam vela podnetov na zamyslenie. Hodnotim vysoko kladne, a herecky vykon Khana bol skvely. ()

ermisuck

Nebýt těch nepromyšlených přešlapů typu "Wilhemine má kolem 250 lidiček a 700 kraviček," ..."Wilhemine? To je v Georgii, ne?" (jak to, sakra, mohl týpek z úplně jiného státu USA vědět?), zasloužil by si tento film ode mě 5*. Ale věřím, že na tomhle zrovna ve "Jmenuji se Khan" nezáleží. Důležitá byla krásně znázorněná myšlenka rovnocennosti - ať už hinduista, křesťan či muslim, ať už Ind či Američan, ať už autista či mentálně zdravý - všichni jsme lidi. Po dlouhé době mi po tváři kanuly slzy. A to se často nestává, poněvadž jsem v reálu jó tvrďák! ()

fafejt001

Takový Forest po indicku . Místy zajímavé , místy málo pravděpodobné , někdy na dojemnou notu , ale ve své podstatě vcelku dobrý film . Kdyby to bylo kratší , tak by mi to vůbec nevadilo . Tak tři a půl hvězdy . Za čas to shlédnu jěště jednou a možná bude pět . Jinak mohu doporučit ke shlédnutí . Tak zdravíčko . ()

dadule777

O tomto filmu jsem dopředu nic nevěděla. O to větší to pro mě bylo překvapení. Vizuálně nádherné s krásnou hudbou a silným příběhem. Našlo by se i pár věcí k vytnutí, ale nejsou tak podstatné. ()

Thailon

Razia Khan: Remember one thing, son. There are only two kinds of people in this world. Good people who do good deeds. And bad people who do bad. That's the only difference in human beings. There's no other difference. Understood? What did you understand? Tell me. Tell me Rizwan Khan: Good people. Bad people. No other difference. Znie to z v dnesnej dobe, ako klise, ci fraza? Vsak znie. A to je ten problem. Po skonceni filmu si clovek o to viac uvedomi, ako daleko sme dostali na ceste k medziludskej apatii. ()

mima33

Jeden z najdokonalejších filmov, aký som kedy videla. Dĺžka mi vôbec nevadila, aj keď pri iných filmoch poväčšine tak dlho neobsedím a od polovice zívam nudou. Tu to tak nebolo! Celý dej som si užila a ešte dlho vo mne bude odoznievať ten pocit, ktorý vo mne zostal. ()

Miska2712

Neuveriteľný film, ktorý vrelo odporúčam. Ani na jednu sekundu ma nenudil a stále som chcela, aby pokračoval. Tým, že mám rada filmy presne s touto tematikou tak je jasné že ma uchvátil. Výborné herecké obsadenia a ešte lepšie herecké výkony. To že tam režisér pridal smutné a srdcervúce scény, tak ma to ešte viac dostalo. Je to naozaj krásny film poukazujúci na ľudí a ich charakter, kde sa niekedy pozastavujem aký dokážeme byť krutí. Myslím si, že každý by sa mal po tomto filme zamyslieť a povedať si na rovinu, či to ako niektorí odsudzujú ľudí je na správnom mieste. ()

Djmacik

Nečakal som, že to bude tak dobrý film. Ale neľutujem, že som sa do toho pustil. Odporúčam každému, lebo v ňom boli aj také scény, kde si poplačete aj také kde sa od srdca zasmejete. ()