Magická posedlost

Magická posadnutosť

Komedie / Romantický / Fantasy

USA, 1998, 100 min

• Pepinec

A jejej! Tady něco neklaplo. Kde začít... Třeba od scénáře. Kdybych se jednou (jako že to nemám v plánu) rozhodl přijít na to, jakou a jestli vůbec má hloubku, zarazily by mě ty do očí bijící mezery v něm. Nemám ani pocit, že již samotný námět by byl nějakým způsobem originální. K práci režiséra nelze říci nic, nebylo na ní co zkazit. Ovšem ani vyšperkovat. Čili nám zbývá herecké osazenstvo. Jakožto velký příznivec Nicole Kidman krvácím, že se objevila v takovémto filmu. Snad nutně potřebovala peníze či co... Tak či tak, budiž ji ke cti, že zatímco pro Sandru Bullock filmy tohoto rázu znamenají (až na pár výjimek) maximum, Nicole může na tento výtvor v klidu zapomenout v opojení z mnoha kvalitních filmů, ve kterých skutečně dokázala, co v ní vězí. K Sandře lze ještě konstatovat, že jí to zde na její poměry vcelku sluší, což je její veliké štěstí, poněvadž jinak by tam už vůbec nemusela být. S mrtvolou se beztak cicmala Nicol, určitě by si i sama vykopala tu jámu a kdyby bylo při závěrečném duchařském tanečku o koště méně, v záplavě smíchu nad tím, jak skvělá černá komedie toto je, by si toho nikdo nevšiml.(6.1.2009)

• Baxt

Ouch. Děkuji tvůrcům filmu, že mi připomněli, že Kidman a Bullock byly před 10 lety neskutečně k sežrání a obzvlášť u vadnoucí Sandry to zvláštním způsobem zabolí, přesto mi ani tyto dva bonbónky nezpříjemnily jeden nudný večer. Je to patlanina, u které hledat cílovou pásku tvůrců (aneb co chtěli dosáhnout) je holý nesmysl. Ten Dunne v modré zůstane asi navždy.(8.9.2008)

• NinonL

Všechno, co v tomto filmu zavání nebo si hraje na magii je totálně nedůvěryhodné, hrozné a navíc i trapné.(25.8.2012)

Je to sice strašná pseudoromantická slátanina, ale mám to ráda (a to mi Bullocková nikdy nesedla). To bude tím čarováním.(21.6.2010)

• Davson

Někde jsem četl, že distributor označuje tento film jako romantickou komedii s prvky horroru. No, romantický děj to má, ale tak neuvěřitelně pitomý, že to snad ani není možné. Komedie to v žádném případě není, vůbec jsem se nezasmál a ani úsměv se mi na rtech neobjevil. A jestli je to horor? No, to snad ani nelze o tom uvažovat. Zařadit do žánru to opravdu nedokážu. Jak tedy nakonec celkově vypadá žánrově nezařaditelný film? Děj je bezduchý, nudný, herci nic nedokázali (i když v tomhle snad ani nešlo nic dokázat), závěr špatný (i když jak může být dobrý závěr, když je film celý špatný) - prostě nezajímavý film, kterým jen ztratíte čas.(1.5.2004)