Noční můry jako klíč k dávnému zločinu
Cecilie vidí a slyší věci, které ostatní nevnímají; místa nejednou mění svůj vzhled a lidé tam vlastně ani nejsou. Jedné noci je znásilněna, ale o činu nezůstanou žádné důkazy a žádné stopy. Manžel Mads ji přivede na psychiatrickou kliniku, kde s pomocí psychiatra Pera začíná rozplétat děsivou souvislost mezi svým zážitkem a brutální vraždou, která se stala před více než třiceti lety. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Prvé čo ma napadlo že to bolo parádne natočené,naozaj kamera ma bavila.Horor to nieje ale aj tak sa tento film vyznačuje veľmi silnou atmosférou a k tomu to dotvára aj tá deprimujúca hudba.Pripomínalo mi to Gothiku a Pod povrchom tak preto príbeh je dosť odpozeraný a ani neprekvapí ale vie zaujať a to je hlavné.Tá mrazivá atmosféra ktorá sa vliekla celým filmom proste paráda.Aj herecké osadenstvo bolo dobré zvolené a ozaj sa sem hodili.Je tu všetko atmosféra,napätie a aj temný príbeh.Ten koniec bol vygradovaný dokonalou drsnosťou a môžem povedať,že to bola vynikajúca bodka za aj tak dosť dobrým filmom. ()

Zayl

Průměrná duchařina z Dánska. Filmů natočených na toto téma je už spousty, avšak Cecilie je natočená jinou formou. Příběh působí celistvě, dokonce do sebe vše bez náznaku dilatace zapadá. Není to sice nic nového, ale po celou dobu filmu jsem se ani na okamžik nenudil. ()

Hadža

Tak musim dostat ze jste me opet dostali na plne care,tento film 71% a horror!!??tak pokud je nekdo velmi odvazan s toho ze muze sledovat hodinu a pul posahanou zenskou,ktera slysi obcas nejak plac a jeste se u toho i bat tak to jo!..aha ona neni posahana,ale navstevuje ji duch zavrazdene divky??stokrat omlete tema ,absolutne nic noveho,jenom s tim misto japoncu prilezli Danove!hura,sypejme tomu hory hvezd....... P.S.-vsiml jsem si ze jem ho svym hodnocenim shodil s cervene mezi modre,alespon malinkate zadostiucineni!:)))) ()

stration

Několik plusů a několik mínusů. Začnu negativy. Film je slepenec několika viděných už předtím - Ozvěny mrtvých, Téměř dokonalý zločin atd. Celý je celkem katastrofálně nepůvodní a ani pointa to moc nezachrání. Prostě je jasný, že to udělal někdo jiný a na tom, kdo, už ani tak nesejde. Teď ale pozitiva - opravdu perfektní mrazivá atmosféra. Naposledy mi byla taková zima asi u Farga. Výborné herecké výkony a velice přesné záběry, kde nic není zbytečné. Podtrženo sečteno, velice příjemné překvapení. Škoda jen toho, že mi fakt bylo skoro fuk, jak to dopadne. ()

kalap

S mrtvými , ked od Vás nie čo potrebujú nemôžete vyjednávať , utekať skrývať sa. Oni si Vás vybrali a vedia , že to , čo oni chcú aby ste spravili je tá správna voľba na Vás tak makajte , ako máte a všetko bude o.k. ()

cariada

Pološílená učitelka , která má halušky a je na pokraji zhroucení. Vše má jistý opodstatnění, jenže jak mám hrdince fandit, když není moc sympatická ani hezká? Nevýrazná duchařina, která sice neurazí, ale nic ve vás nezanechá a velice rychle zapomeňte, že jste to viděli a to je asi chyba. Děj vás nepohltí. ()

Flaxik

Prefabrikát jak od mekáče. Bejt to od amíků, tak se ničemu nedivím, ale u skandinávských psychoušů jsem se malinko namlsal a teď jsem zklamán, jakou nudu stvořili. Navíc hlavní hrdinka byla značně protivný ksicht. ()

PeterNet odpad!

Tenhle horrůrek na mě působí až moc strašidelně a místy je to až nepříjemné. Nevím no. Režie velmi dobrá, to ano. Ale to je tak vše. Dal bych víc, ale když vidím zdejší hodnocení tak nevěřím svým očím! ()

ecceHOMMO

Po prvé: Nejde o horror ako taký......triller je dokonalé pomenovanie. Po druhé: Námet nie je ničím novým, akurát je zaobalený do iného baliaceho papiera.....,ale je natoľko zaujímavý ..................aby "zaujal". Po tretie: Atmosféra, ktorú režisér dokázal navodiť v tomto filme je niekedy až mrazivá.....t.j....vzávam režisérovi hold. Po štvrté: Ak sa rozhodnete pozrieť si tento film nenechajte sa odradiť prvými minútami, ktoré sú trošku kostrbaté ....................a menej pútavé.... ()

MI-380

Povedené skloubení dvou tajemných jevů lidské psychiky: seriózně zkoumané schizofrenie a šarlatánské reinkarnace. Zimní dánský venkov a pochmurná nálada připomíná více Skandinávii, modré a zelené odstíny ladí s celkovou atmosférou nebezpečí a tajemna. Dojem často hlavně v první půli kazí špatné dialogy (nebo snad překlad?)...65%. ()

klima777

Hezká pohádka... Severská. A nyní dvě malá bezvýznamná plus: 1) Téměř happyend. 2) Anders W. Berthelsen je ultimátní sympaťák. Takže 2,5*. ()

jefff

Cecilie je průměrný horor ve stylu např. Shaymalanova Šestého smyslu. Plusem je určitě netypické severské prostředí a neokoukaní herci. Lekaček kupodivu moc není, což bych jako negativum neviděl, neboť Cecilie sázela na atmosféru a mysteriózno. To bohužel nebylo uplně dotáhnuto do konce a k příjemnému mrazení v zádech notný kus chyběl. Škoda. I tak je to příjemná podívaná a změna od stále neměnící se americké produkce. ()

bari68

Niečo z klasických duchárskych filmov, mysterióznych thrillerov a Šiesteho zmyslu.Zápletka je tu taká, akú sme videli už desiatky razy u iných filmov, ale atmosféru má dobrú, dej plynie svižne, nadväzuje na príbeh a celkovo baví.Bohužiaľ, ale nemá ničím iným prekvapiť tak, že si naňho ešte niekedy spomenieme, resp. aby sa vyhrabal zo žánrového priemeru. ()

Dr.Horror

Film běží podle zajetých pravidel daného žánru, ale všechno funguje tak jak má. Když pomyslím na kvalitu českých filmů, tak závidím dánům jejich kinematografii. ()

MareT.

Průměr, který je všude dost a dostatek. Což je škoda, protože se evropané už několikrát ukázali, že dokaží přinést něco nového a zajimavého. ()

666Carnage

Docela koukatelný thriller z Dánska. O vraždě studentky a ženě, která musí dohledat vraha jinak skončí na psychiatrii. 60% ()