Noční můry jako klíč k dávnému zločinu
Cecilie vidí a slyší věci, které ostatní nevnímají; místa nejednou mění svůj vzhled a lidé tam vlastně ani nejsou. Jedné noci je znásilněna, ale o činu nezůstanou žádné důkazy a žádné stopy. Manžel Mads ji přivede na psychiatrickou kliniku, kde s pomocí psychiatra Pera začíná rozplétat děsivou souvislost mezi svým zážitkem a brutální vraždou, která se stala před více než třiceti lety. (oficiální text distributora)

dormouse

Celkem průměrný psychothriller s předvídatelným koncem. Běžného diváka naurazí, milovník severských filmů dá asi o hvězdičku víc, ale já chci být vyjíměčně spravedlivá. ()

jacksax

Na začátku přijíždí do města dvojice a my od prvních záběrů víme, že žena (Cecilie) je vyjetá jak strojní olej. Buď chroupe prášky po kilech nebo se jí kolečka v hlavě už dávno rozkutálela. I díky tomuto faktu jsem ji nebyl schopen přijmout po celý film jako hlavní kladnou hrdinku a její osud mi byl povětšinou lhostejný. Ti kdo (pro mne) táhnou celý film jsou vedlejší postavy manžela(?), psychiatra a hypnotizéra. Jakmile se objeví v záběru, je to mnohem lepší a poutavější. Celkově chybí filmu hloubka (plastičnost) díky nevyužití výše zmíněných postav. Hlavně přehlížení postavy manžela mě přišlo místy až trapné. Celkově slabší 3 a promrhaný potenciál. ()

ddf76

Poctiva danska ducharina. Pro me spis thriller nez horor, tech lekacich momentu tam pro me moc nebylo. Ale melo to zajimavy dej, sice tady uz takove pribehy byly natoceny, ale to na veci nemeni. Pul hodiny pred koncem jsem se rozhodoval, ktery z tech mych dvou kandidatu to bude a byl to ten druhej :). ()

bozka10

Priemerný thriller z Dánska,trochu sa to celé vleče,okolo hororu to neislo ani zdálky toto.Cecilia odhalila tajomsto má to za tri.Taký pokojný pondelkový tv film. ()

Radek.SCH

Trošku průměrná duchařina, ale je mi sympatické, že Dánové nespadli do stoky remaků asijských hororů a šli si vlastní, severskou cestou. ()

drankeryth

Pekne spracovany film europskeho formatu. V poslednej dobe maju Skandinavci skvele filmy. Do Cecilie sa reinkarnovala Camila a pomocou nej Cecilie odhali praveho vraha. ()

Ondr@932

Napínavý a celkem dobrý horor s dobrým příběhem a povedenou hororovou atmosférou. Ale přeci jenom tomu ještě něco chybělo. 60% ()

Rockerman

Pozoruhodný film, který mi kazil špatný dabing. Horor to sice moc není, ale napětí a překvapivé rozuzlení nechybí. ()

Megynka

Takový usměvavý průměr :) Docela se mi to líbilo, ale nebylo to nic převratného ... každopádně nic nudného, takže příjemně strávený večer. ()

dewil21

Velice slušný dánský snímek s mysteriózní zápletkou. Určitě ne horor, ale dobře natočený thriller s děsivou atmosférou, ikdyž dějová linie je dopředu snadno odhadnutelná a snímek samotný nepřichází s žádnou převratnou formou a drží se zažitého duch děsí ženu - ženě nikdo nevěří - žena pátrá v minulosti - žena najde - duch je spokojen. Přesto jsem se u Cecilie nenudila a sem tam i mráz po zádech přejel, což se o jiných podobných snímcích říct nedá. ()

megan017 odpad!

Kdyby Cecilka dělala i něco jiného, než hysterčila o neexistujicím penisu, co jí znásilnil, možná bych hodnotila lépe. Ale takové hlavní postavy opravdu nesnesu. Jen se silnou vůlí jsem byla schopná film dokoukat, a i děj je jako z prstů vycucaný, dialogy tupé a né moc pestré. Pokud nemáte averzi na uječené slepice s IQ vařené brambory, možná vás film i zaujme. ()

Pavlunka

Takovéhle filmy to je přesně můj žánr...tajemno.I když tento příběh byl už ve filmu použitý několikrát, bylo to něčím nové. ()

Mes-siah

Za prevedenie, ktoré je nadpriemerne. Príbeh je prežuvaný a už párkrát strávený, no v tomto filme to moc nevadi. A dokonca to do seba nejak zapadlo, navzájom sa to podržalo a zaujalo. ()

zrx

Myslím, že celkem povedený film s dobrou atmosférou.. první polovina je slabší, ale druhá to naštěstí vynahradí. ()

Cechyno4

Originální příběh ? Ani náhodou. Tento film nepřináší nic nového pod sluncem. Jako bych zažil Deja vu. Cecílii můžu označit s čistým svědomím za thriller. S hororem to má opravdu moc málo společné. Pár scén, hlavně bouchání v noci na dveře, mě sice bavili, ale bylo toho málo. Hodně málo. Cecílie se spíše ubírá detektivním směrem. Vysvětlením toho co, že se to vlastně děje a co se to stalo. Proto jestli hororový nadšenci hledáte nějaký děsuplný horor, zde jej nenajdete. Cecílie je jen nadprůměrný thriller s příběhem ohraným jak písnička. ()

Tweety11

Na tenhle film jsem se dívala kvůli doporučení kamarádky a nakonec ani nelituju, že jsem si ho pustila. Není to nic nového pod sluncem a místy jsem se i nudila, ale zato Sonjii Richter jako Cecilii jsem věřila úplně všechno - zahrála ji úžasně. ()

CorvusBlek

Takový horší průměr, podobných filmů už bylo natočeno dost a lepších celkově. Tento snímek nepřináší vůbec nic nového, ani náznak originality zde nenajdeme, škoda, 30% s odřenýma ušima ()