Boku no kanodžo wa saibógu

• Japonsko 僕の彼女はサイボ-グ (více)

22. november 2007: Osamotený študent Jiro Kitamura (Keisuke Koide) má narodeniny, no jediný darček dostal sám od seba. V tento deň sa ale stane niečo neočakávané - stretne dievča svojich snov (Haruka Ayase), ktoré však ešte tú noc zmizne bez stopy.
22. november 2008: Jiro oslavuje narodeniny a znovu stretáva tajomnú dievčinu. Teraz však zistí celú pravdu: Kráska je cyborg z budúcnosti, vytvorený iba pre jeho potreby. Je krásna, má nadprirodzené schopnosti a pre Jirove šťastie by urobila čokoľvek. Má ale jednu chybičku: Nevie cítiť a opätovať lásku. Podarí sa Jirovi naučiť ju ľúbiť? (koba)

zelvopyr

Tento film je určen pro sociopaty. Sděluje, že je v pořádku, když ve dvaceti nemáte nikoho, kdo by vám dal dárek k narozeninám (přestože se kamarádíte se spolužáky na VŠ). A to přes vaši zjevnou kliku -- jak jinak byste mohli bydlet v Tokiu v luxusním penthausu, na který si stejně jako na studia vyděláváte u kasy ve fastfoodu. V pořádku je také, že jste totální lůzr, který dovede vycházet jen s dívkami, které mají příponu .jpg (to je takový starší vtip...). Protože, jak vám tento a podobné filmy a ecchi seriály ukáží, když budete dostatečně pasivní, užene vás přes váš odpor nejlepší žena (nejlépe v množném -- ženy, středoškolačky, holčičky pod zákonem, chlapečci -- prostě pro každou vaši sexuální preferenci je na trhu dostatek mangy, anime i filmu). Recept pro tento film je jednoduchý. Představí hlavního hrdinu (což je přehnané slovo) jako zakomplexovaného pitomce s nulovým šarmem. A logicky, takový musí přitahovat supermodelku, kterou obsadíme do role léčitelky komplexů. Hrdina se dokola chová jako idiot bez šance na cokoli počínaje přežitím, léčitelka je chápavá jak kráva a všechno blahosklonně přechází. Zvedá hrdinovi ego tím, že se od něj nehne na krok a oslňuje okolí. Navíc se chová vysoce excentricky a koná nadpřirozené činy. (Pokud je to anime, tak zpravidla má prsa o 1/5 tělesné hmotnosti a soupeří o hrdinu -- ňoumu s několika dalšími supermodelkami, což obvykle končí tím, že se dohodnou a nakonec se o něj střídají). Nakonec se ňouma uvolí a dají si pusu nebo se vezmou za ruce. No, na tohle jsem trochu moc velký..... ||| co se týče tohoto filmu konkrétně, zápletka je mírně inovována a děj se zamotal do časových paradoxů. Ňouma se vzchopí už někdy ve 3/4 a dá najevo, že o ni jeví zájem. Vyskytují se tu asi 3 konce za sebou -- japonský (úplně čirý, včetně východu slunce, to jsem lezl po zdi), hned po něm zopakování části děje, pak hollywoodský a tak... Film je poměrně vysokorozpočtový, triky dobré. Zdejší supermodelka je opravdu parádní volba, navíc je dokonce schopna hrát. Inu, raději se kouknu na něco takového, než na pokus o psychotickou sondu (Saibogujiman kwenchana), nicméně nic pro náročného diváka to není. ()

Padme_Anakin

Kwak navařil neobyčejný japonský ajntopf – ovšem přesně podle mého gusta! Smlsla jsem si. Já ty jeho věcičky prostě zbožňuju a ujíždím na nich jako na marjánce. Okouzlující dívenka s volným atlasem, implantovanou promítačkou, tvrdými pěstmi a probíjením při polibku mě nenásilně zmákla a srolovala do křesla. Takže můžu jen vysmrknout pochvalu, vyplavit slzu a hvízdnout za čtyři. Arigatou. P.S. Kdyby to byl „on“ a ne „ona“, bylo by to za pět. P.P.S. To probíjení by stálo za bližší prouzkoumání.. ()

Tsuki

Pěkný snímek, kde hraje velkou roli láska a cestování časem... Přesuny v čase vás však nakonec můžou trošku zmást. :) Boku no kanojo wa saibôgu se sice určitě řadí mezi zajímavá a nadprůměrná díla, přesto se mě to nedotklo tak jako jiné filmy. Spokojenost na čtyři hvězdičky. ~(4,0)~ ()

Madison

Úprimná pocta americkým Terminátorom a Umelej inteligencii v prekrásnom japonskom balení. Cyborg Girl predstavuje presne to, po čom túžia milovníci robotických príbehov doplnené občasnými romantickými situáciami a bezhraničnou ľudskou prítomnosťou. Znamenitá symbióza iskrivej komédie, nenaplnenej lásky a vážneho sci-fi námetu, ktorý vôbec nevyvoláva úsmevné momenty, ale s prekvapivou naliehavosťou ťaží z faktu, že diváka jednotlivé metafory a symboly prinútia premýšľať. Časové prelínanie bolo delikátne, predzáverečná scéna emocionálne vyvrcholila, aby sa pred koncom znovu vzniesla na hladinu precízna ľahkosť a nadnesenosť. Tento film vo mne zanechal toľko dojmov, toľko myšlienok a nových pohľadov, že som si ho zamilovala od chvíle prvých kradmých pohľadov medzi hlavnými postavami skrz jemné nevyhnutné náznaky mužského pohlavia pobádaného žiarlivosťou a túžbou vlastniť niečo, čo napriek obavám patrí len jemu, až po tlkot srdca, slzy a zovretie rúk vo chvíli potencionálnej smrti. Všetko mi tu pripomínalo spomínané americké trháky s dokonalým pretavením do ,,umelej strojovej budúcnosti". Prenádherné japonské sci-fi. Priam nemožne bezchybný film, v ktorom by som márne hľadala chyby, až natoľko som uveličená. ()

M.a.t.t.

Romanticko komediálno melodramatický žánrový mix, v ktorom akčnejšie scény, cestovanie v čase či iné scifi prvky pôsobia prirodzene ako v obyčajnej romantike, o ktorú vlastne ide aj tu v prvom rade. Nezameniteľná azijská estetika a odzbrojujúci záver, úžasným spôsobom dopointujúci predošlé dianie je niečo čo sa nedotkne snaď len najväčšieho cynika. Tým našťastie nie som a vďaka spomínaným prvkom je Cyborg Girl unikátnym filmovým zážitkom, ktorý si s radosťou zopakujem viac krát. ()