Yul a Melissa se právě vzali. Během své svatební cesty se rozhodnou navštívit rodinu Yula, která bydlí v jedné čínské vesnici. Když dorazí na místo, ukáže se, že obyvatelé vesnice očekávají bestii, která jednou v roce navštíví náš svět. Na Zemi hledá oběti, aby tak zahnala svůj hlad. (LIVINGDEAD)

Pedestrian

I navzdory té všudypřítomné tmě (s minimem světla), mizivě nízké průměrné délce záběru (většinou close-upy), naprosto nepřehledné akci a roztřesené (rozostřené) kamery doporučuju. Je to výrazně osobité, dobře zahrané a vůbec ne hloupé. 3,5*. P.S.: roste to. ()

iamek

Neuvěřitelná pakárna na kterou jsem se ani nedodíval. Sánchez se Seventh Moon snažil natočit podobně jako Záhadu Blair witch a tvrdě narazil. Snad nebude točit pořád dokola to samé a pokusí se vymyslet něco nového. ()

korbitch22

Prvních 45 minut je to dost slušná žánrovka s parádní atmoškou i slušnejma lekačkama, od příchodu do toho baráku už ale začnou typický klišé a tempo uvadne.Docela mě překvapuje těch 51%, má to takovej ten parádní look a vůbec všechno je prostě v pohodě, žádná trapárna ani amatérská kreč, herci dobrý, bohužel ta klepavá kamera tomu nepřidá.Dost možná Sánchezův nejlepší film, když nepočítám Blair WItch samozřejmě.Pohodovka na jeden večer, 60%. ()

anderson

BLAIR WITCH ja osobne považujem za prelomové dielo žánru. Ale napriek rovnakému režisérovi, podobným filmárskym postupom a chvályhodnej atmosfére SEVENTH MOON jeho kvalít nedosahuje. A to ani v prípade, že by nejaký BLAIR WITCH neexistoval. (4.10.2009) ()

jonyyy

Mám z toho dost rozporuplné pocity. Začal jsem na to koukat asi o půlnoci a musím říct, že po hororové stránce to bylo opravdu děsivé, hlavně první dvě třetiny. Jenže kamera byla možná až moc roztřepaná, plná černých záběrů, rozmazaná, na což jsem zvyklý (REC, Diary of the dead, Monstrum), tady to bylo až moc a celkově působil film dost nepřehledně. Ale líbilo se mi to, jen Číny na líbánky fakt nejedu. 70% ()

eraserhead666

Ve své jednoduchosti a prostotě by to bylo výborné jako cca 20-ti minutová povídka filmové antologie, ale jako celovečerní film to nutně ztrácí. Pár okamžiků to mělo a samotní démoni nevypadají špatně, jenže to je asi tak všechno, jsou lehce zaměnitelní např. s moderními "zombíky" a to si myslím nezasloužili. Příběh je hrozně jednoduchý a přímočarý, což by možná nevadilo, kdyby byl alespoň zajímavý. Fígl zamaskovat to všechno Amy Smart se nepovedl, protože Amy tohle prostě nezvládá, natož ve filmu, který se odehrává z půky ve tmě. A strašně mě prudila kamera, šetřit zrovna na stativu nebyl moc dobrý nápad. Ve found footage filmu by se neustále rotzřesená a ani na vteřinu nehybná kamera ještě jakž tak dala obhájit, ale ve filmu, který found footage není? V tom je to akorát na škodu. K dobru filmu lze přičíst fakt, že on vlastně ani lepší být nemohl, protože na něm snad ani není nic, co by se mohlo udělat ještě lépe. ()

MáŠa

Než se začlo nějak vysvětlovat, tj. člověk nevěděl, o co jde, tak celkem napínavé. Pak už moje zaujetí začalo klesat ()

JASON_X odpad!

Mám hodně rád horrory. Mám hodně rád východní Asii. Mám hodně rád Amy Smart. Ale jelikož zároveň bytostně nesnáším rozklepanou "autentickou" ruční kameru, byl jsem už od samého začátku tímhle filmem naprosto znechucený. A těžko pak můžu vnímat (a hodnotit) nějaký příběh a atmosféru a podobně, když mě už od prvního záběru nesnesitelně prudí a bolí zhovadile skákající obraz. A jako by toho nebylo dost, celý děj se odehrává v noci. Takže tmavý, vyzoomovaný a skákající obraz, fakt úžasný filmový zážitek. A to jsem měl takovou radost, když jsem tenhle film objevil... A tak moc se mi líbil jeho plakát... Po půl hodině jsem to vzdal a film proklikal jen abych se ujistil, že o nic nepřijdu. Odpad! nedávám často, ale jaké jiné hodnocení dát filmu, na který se opravdu nemůžu, NEDOKÁŽU koukat? / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

Morholt odpad!

Totálně šílená ruční kamera pomateně létající ve tmě sem a tam doprovázená protivným ječením Amy Smart. Ztráta času. ()

bouncer

Béčko se všemi klady i zápory. Všude je tma, kamera se neustále klepe a tak triky nejsou ani moc potřeba. Atmosféra roste solidně stejně jako blbosti ve scénáři... Bohužel nic z toho nepomohlo dostat film z šedivého průměru, což mě vzhledem k mé oblibě v Blair Witch zamrzelo dvojnásob. ()

sidzej

Tak tento kusok je typicky priklad filmu, ktory rozdeli divakov na 2 tabory. Pre jednych to bude lacna amaterska fraska bez poriadneho deja v ktorej vidiet velku figu, pre druhych zase skvely atmosfericky narez pri ktorom clovek napatim ani nedycha. Paradoxne je, ze pravdu maju obe skupiny. Vysledny dojem je tak mierne rozporuplny- ked to pozerate vo vecernych hodinach ma to nieco do seba, avsak tento horor ma tendenciu rychlo vyprchat z hlavy. ()

Marsik

Tento film chválím za: Rozjezd hned od prvních minut, zajímavou atmosféru a 2 dobré lekačky. Kdyby mé hodnocení v tuto chvíli končilo, dal bych filmu bez problému 60% - 70%. Jenomže... to, co předváděli kameramani, za to bych je umlátil. Protože na to se nedalo koukat. V klidnějších scénách to celkem šlo, ale jakmile byla nějaká akce, vypadalo to, jako by kameraman onanoval. Dojem z filmu šel rázem do kytek. Škoda, myslel jsem, že tvůrci mé oblíbené Záhady Blair Witch předvedou pěkný horor se vším všudy, ale kamera to celé totálně zazdila. 40% ()

Astaroth12

Mladí pár,si vyšiel na svatobnu cestu.Zatiaľ u nich bola harmónia a úžívali si to.Idú k jeho rodine,ale zablúdia a dostanú sa na opustenú farmu,ktorá ale nebola tak opustená.Takto si asi svadobnu cestu nepredstavovali,je noc,sú na neznámom mieste a nejaké osoby ich napadajú a prenasledujú.Znie to atmosfericky a aj to je.Lebo pár krát som sa naozaj dosť zľakol,keď je klud a z ničoho nič,niečo vybehne.Atmosféru to malo dosť silnú,len škoda,že sa to celé odohrávalo v tme,tak som toho nevidel tak veľa.A tie temné osoby boli dobré spracované,aj keď bolo vidieť na nich veľa make upu,ale aj tak vedeli slušne navodiť strach.Pár vecí tam nedávalo logiku ani zmysel. ()

jarkolar

Prostředí asijského venkova mi moc nesedlo. Všudepřítomná kukuřice, vlhko, vysoká tráva a pocit, že jste v tropickém pralese mě ničím nezaujal. Další, co filmu v mých očích moc nepomohlo jsou rituály, náboženství a pověrčivost která ze všech místních přímo sálá. Provedení bestií je na dnešní dobu hodně slabé a ani žádná scéna mi v paměti nezůstane do dalšího měsíce, tím jsem si jistý. ()

Freemind

Sanchéz už nikdy nepřekročí svůj stín, stín Blair Witch. Servíruje vcelku slušnou zábavu, má dostatek soudnosti, aby levné masky schoval do příšeří a rozmazaných záběrů, film sice postrádá nějaký konkrétní děj, ale přesto mile odsejpá a i přes primitivní stavbu neuráží divákovu inteligenci. Tedy - ne moc. ()

raimi

Mám rád příjemná překvapení. A to rozhodně Seventh Moon je. Film jsem sice registroval, ale plakát ve mně žádné naděje nevzbuzoval, a na trailer jsem ani nekoukal. Zkrátka další moderní videobéčko, jakých jsou tucty, říkal jsem si. Jak jsem se jen mýlil. Pochvalná zmínka kdesi na netu mě nahlodala a já to riskl. A dobře jsem udělal. Připravil jsem si kvalitní atmosféru- hluboká noc, sluchátka, blu-ray rip, a bylo zaděláno. Ten film je vážně dobrej. Krátká stopáž, žádná vata, v rámci doku stylu moc pěkná kamera a kurevsky hustá jízda téměř od začátku. Žaludek jsem měl sevřenej, srdíčko až v krku, nehty jsem si okousal. Tenhle úprk nočním čínským venkovem jsem si fakt užil. ()

Hadža

Tak drahy Eduardo,tudy cesta nepovede!S Blair Witch to bylo nove ,sokuji ,neokoukane na dokumentarni bazi,ale ted uz je to strasne trepani s kamerou opravdu iritujici!Jeste ze se to odehrava skoro v uplne tme,tak to misty neni tak zretelne,ale dokonale to pohrbiva atmosferu,ktera mohla byt misty i napinava!A to pobihani chlapiku obalenych v hladke mouce,behem sedmeho mesice pri cinskem uplnku,taky neni zadny extra namet...... ()