Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Strike

Souhlasim s tím co napsal Tosim. Stejně jako se zděšením Ala Bundy v jednom díle MwCh, když zjistil, že na tenhle film čeká ve frontě před kinem. ()

Kroupa

Pokud bych se chtěl podívat na nějaký doják (ne od slova dojit, ale dojmout), určitě by tohle byl horký kandidát. Hlavně moje sestra a matka ho naprosto zbožňujou, takže mně to asi taky ovlivnilo úsudek. ()

zdenur

Nuda, kecy, kecy a nuda. Závěr trochu dojemný, ale nic co by tu ještě nebylo. Ani příběh se mi nezdá nějak originální. Dodíval jsem se na to až napotřetí protože je to hrozná uspávačka. Eastwood mně do té role vůbec nesedl, chtělo to někoho mladšího. ()

M.E.K.Y

Clint opravdu ví, jak dojmout diváka. Tentokrát hraje na romantickou strunu a opět se mu to vyplatilo. Je zde vyprávěn kratičký příběh lásky, respektive síla lásky a dobrodružství proti síle rodiny a domova. Abych řekl pravdu, tak jsem se silně nudil a usínal, protože spád snímku není nikterak strmý. Ale... Tak jako drtivá většina romantických filmů i tento kontruje na konci. Posledních 20 minut mě (s nadsázkou) vytrhlo ze spánku a po tom všem mě to spolehlivě dokázalo dojmout! Což obdivuji, protože už jsem nedoufal v obrat. Důraznou výtku bych měl k rušivému elementu během vyprávění příběhu - jejich dětem, které postupně vstupovali do děje (už to tady někdo vyčítal). Na začátku mi to nevadilo, ale tam už to mělo skončit a měli nechat rozvinout děj a atmosféru! Jinak ale dobrá režisérská práce a samozřejmě hvězdné obsazení obou hlavních rolí. Clint předvádí svůj průměrný výkon, s tím rozdílem, že se alespoň párkrát usměje. Na Meryl Streep mi nezbývá nic jiného, než pět ódy! Fantastický, pestrobarevný výkon hodný Oscara! Hluboká poklona! Závěr? Madisonské mosty je snímek v mezích žánru vyzrálejší a proto působí dost nezáživně. Je protkaný jak nudnými, tak hlavně na konci silnými momenty a hodně jej táhne špičkový výkon Meryl. ()

Gagner

Tak tohle jsou filmy pro mě, miluji nostalgii, a tento film není snad o ničem jiném. Clinta Eastwooda nemusím komentovat, již jen jeho přítomnost je pro mě záruka velké zábavy a Meryl Streep se svým "italským" přízvukem byla také úžasná. Jen mi bylo líto manžela, kterého nikdo nelitoval a přiom to byl tak hodný člověk ! :)) Pro mě opět film, který mi dal hodně. ()

Yokolobuna

Konečně mě Clint přesvědčil, že má repertoár širší než zapšklý dědula popřípadě superdrsný pistolník (ne to není kompliment. Meryl pořád rád nemám, ale teď už možná trochu méně. Kdyby trošku potrénovali v líbacích scénách, jež byly spíše k smíchu, jednalo by se o takřka ideální romantickou pohodovku. ()

Greg25

Přetěžké rozhodování, kam tenhle film v osobních preferencích vlastně zařadit. Neuvěřitelně dlouhá stopáž (psychicky o dost delší než v reálu) s pomalým tempem vyprávění by mi vůbec nevadila, kdybych měla pocit, že to je ku prospěchu věci. Ale to u Madisonských mostů říct nemůžu, každá scéna je zakončena otázkou - "Nedáš si limonádu? Nedáš si pivo? Nedáš si kafe nebo něco ostřejšího?" To vše přispívá pouze k dojmu, že všechny věci, které se ve filmu dějí se odehrávají v reálném čase včetně mytí nádobí. Cit a chemie je mezi ústřední dvojicí jasně patrná, ale tak kdo by při daném hereckém obsazení čekal opak? Čím dál film jde, tím je lepší a Eastwood věděl co dělá, když oproti knize provedl řadu změn, mimo jiné i "orámování" příběhu dětmi Francesci, jež čtou po její smrti její deníky. Díky tomuto "orámování" má příběh v závěru neskutečný tah na bránu a na vaše emoce, díky čemuž máte tendenci zapomenout na to, že většina filmu při veškeré snaze a úctě zase tak oslnivá nebyla. 65% ()

Vesecký

Až do konce filmu jsem se rozhodoval, zda nedat čtyři hvězdičky, ale ten "americký" závěr, při němž mi vyhrkly z očí slzy, rozhodl. Romantika dost přecházející k sentimentalitě a velmi dlouhé dialogy svádí k ponížení hodnocení. Ale vynikající výkony M. Streepové a C. Eastwooda nelze přehlédnout a opominout. A především (viděl jsem ten film počtvrté), ty dialogy jsem dnes pociťoval spíš jako návod, abych se zamýšlel nad sebou samým, nad svou vlastní rodinou a nad svým vlastním životem. I ten, kdo žije ve spořádaném a šťastném manželství, může být postižen stejně jako Franceska. Nemusí to zrovna skončit nevěrou v posteli, ale může vzniknout přátelský vztah, který nijak nenaruší vztahy ve vlastní rodině. ()

Zeek

Minimálně tak dobré jako Vzpomínky na Afriku, ve kterých také hrála Meryl Streep. Takže kdo má rád Vzpomínky na Afriku, tak mu nesmí uniknout ani Madisonské mosty. Výborná atmosféra, skvělé herecké výkony a samozřejmě dojemné. Jeden z nejlepších Eastwoodových filmů. Moje hodnocení: 80% ()

Honny2

Tosim to celkem vystihl....HROZNÁ NUDA, pokud nejste dialogový feťák, dialogu tam je dost, ale chybí nějaká zápletka, které se chytit a bavit se s ní. 1* za Eastwooda a -1* za Streepovou chechtající se nevtipným "žertíkům"(viz. jedovaté květiny nebo historka o gorilách) no fuj, takhle přehrávat! ()

Jeremiah

Když se ve vhodném čase objevíte na správném místě a potkáte člověka, s kterým je vám fantasticky, potom není co řešit a i přes zralý věk se může znovu objevit ten nádherný cit zvaný "láska". Dojemný příběh s výbornými herci, kteří se svých rolí zhostili na jedničku. D o p o r u č u j i . ()

andaa

nemám ráda romantické filmy, stejně, jako nemám ráda čokoládovou zmrzlinu.. ale občas, když ji vidím, dostanu na ni chuť, i když ji za chvíli zahodím.. a stejně to mám u romantických filmů, většinou mi stačí vidět 20 minut, abych se zas emočně na půl roku nabila... Ale tenhle film mi doporučila kamarádka a tvrdila, že podobně vidí moji romanci s jedním mužem... potkáme se za 20 let, užijem si jako nikdy v životě... ale já se zase vrátím k rodině... tak proto mě to zaujalo, tak proto jsem viděla víc než 20 minut. Námět je jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása... Poznat nepoznané, zažít vysněné, aspoň chvíli...aspoň jeden krátký týden, který nám z paměti nevymaže ani kopa řvoucích dětí a otrávený manžel... A možná ten týden bude to, na co budem vzpomínat před smrtí, protože to bylo jedinečné, proto tomu věnujeme nějaké silné gesto... v té své čisté naivnosti mě film nadchl. Jedna hvězda dolů za Maryl, protože pro mě není ztělesněním ženy, kterou bych si v té roli představovala. Nevěřím jí vážné role jemných žen od doby, kdy jsem ji viděla v Divoké řece, Ďábel nosí Pradu a Mamma mia. Na mě je do této romantické noty moc tvrdá vzhledem i vystupováním. Brala bych zde nějakou dívčí vílu, která jakoby se zapomněla ve světě lidí a její pravé já si uvědomí jen v tom prchavém okamžiku, o kterém je tento film. ()

MovieFive

Děj na první pohled může působit jednoduše, dokonce možná jako romantické klišé, přesto je příběh ve své podstatě velmi hluboký a dojemný. Je to příběh o pravé lásce a o tom, co jsme ochotni obětovat pro rodinu. Eastwooda jako režiséra velice uznávám, jeho filmy nejsou komerční a nekončí nereálným happyendem. ()

adriane9

Mě stačí slyšet název The bridges of Madison county a mám husí kůži... Neustále ve mě hlodá myšlenka, že se s rolí Meryl velmi stotožnila a musela něco podobného prožít, protože takto skutečně může hrát jen ten kdo to zažil. A nebo je fakt fakt dobrá herečka za což další obrovské plus :-). A scéna, kdy chce vyběhnout z auta a neudělá to je prostě legendární.. Všechna čest Meryl... ()

jasanka

Smutný smutný film. Ale tak nějak hezky smutný. Příběh plyne pomalu, rozvážně, žádné uspěchané dialogy nebo akce. Zkrátka film o tom, jak pouhých pár dní dokáže naprosto změnit pohled na celý náš život. 4,5* ()