Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Hermanka

Souboj chtíče, citu, rozumu a tím co je správné. Podle zajetých stereotypů v naší společnosti, ve výsledku hrdinka obstála. Otázkou na vždy zůstane, jestli to bylo tak správně. Jako Francesca věřím, že rozhodnutí správné bylo. Jen tak mohla prožít hodnotně zbytek života. ()

10Domik10

Jednoducho poňatý romantický príbeh, v ktorom si to rozdávajú Meryl Steep a Clint Eastwood natvrdo. Samozrejme čo sa týka skvelých hereckých výkonov. :) ()

mazic

užvaněnej doják pro rozněžnělé duše, které nejsou schopné změnit svůj život a dál se plácají ve své mizérii ()

Argondia

Velmi intenzivní příběh lásky mezi volnomyšlenkářským světákem Robertem a stereotypem znuděnou matkou a manželkou Francescou. V tomto případě mi lehce nadstandartní délka filmu vůbec nevadila, protože tu všechno působilo tak přirozeně, plynule a opravdově, že jsem se do děje opravdu vžila a čas nevnímala. Existují různé druhy lásky a Francesca si nakonec vybere tak, jak je to pro všechny nejlepší. "Láska vždy nesplní naše očekávání. Její tajemství je čisté a absolutní". ()

Skautka

Možná, že vám to přijde jako náhled a hodnocení puberťáka, ale když na dramata moc nejsem, příběh bez akce mi moc neřekne. Nejvíce mě ale oslovily pocity, které F. prožívala. Párkrát jsem se v té situaci i spatřila.... ()

pirulka

Prekráááááásny film! Madisonské mosty sa vyšvihli na jeden z topov môjho rebríčka romantických filmov a myslím, že ich máločo prekoná. Clint a Meryl, ktorých považujem za klenoty a hviezdy hereckého holywoodského neba do seba v tomto filme zapadli ako dve puzzle. Krásne prostredie, jedinečná atmosféra, dokonalé herecké výkony, zápletka..dej. Dostalo ma to od začiatku až po záverečné titulky a celkom som sa vžila do ich krásneho krehkého vzťahu s nejasnou budúcnosťou a hádala som či, a aká vlastne bude.....5* ()

Patrik200s

Clint a Meryl. Ťažko by sa našla herecká dvojica, ktorá by tento príbeh lepšie zahrala. Maryl som vždy bral ako herečku, ktorá bola staršia a vráskavá hádam už keď sa narodila. V tomto filme ma vyviedla z omylu. Bola veľmi ženská, zvodná a pôsobila vo filme skoro o 10 rokov mladšie. Keď sa k tomu táto zvodnosť stretla s ikonou a predstaviteľom testosteronu menom Eastwood, vznikla veľmi kvalitná snímka. ()

Dzvandzi

Pro mě celkem rozporuplný film. Ačkoliv to na hodnocení nemusí jít tolik znát, tak se u mě jedná spíše o průměr, když tedy budu mluvit o prvních 3/4 filmu. Protože ta poslední má sakra něco do sebe a pořádně mě Clint uzemnil a zachránil tím čtvrtou hvězdu a to tento film dělá nadprůměrný závěr a režisér. ()

loveless

Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů ve filmu s jednoduchou zápletkou, nakonec opravdu působivého filmu. Ale problém mám trochu s tím, že si tento příběh čtou (byť už dospělé) děti hlavní hrdinky, otázka je proč? Abysme byli nakonec poučeni? No ach... ()

Prďoch

Přiznávám, že film je místy zdlouhavý a nudný, ale v některých momentech přímo vhání slzy do očí a zpracování je velmi pěkné a proto dávám čtyři hvězdičky. ()

Jadis

Dávám 3*, ale přemýšlím, jestli to není zbytečně moc...jedna za Meryl Streep, druhá za Clinta Eastwooda a třetí...třetí asi za ty úchvatné mosty :) ()

Petus

Díky úžasně uvěřitelné Maryl Streep, která svou roli Francesky zvládla s bravurou jí vlastní a které její roli věřím každou sekundu filmu a díky úžasně charismatickému Clintu Eastwoodovi, kterému stačí prostě jen být dávám 4*. A oni nám na oplátku dávají možnost aspoň na chvilku uvěřit, že něco velkého čeká (byť jen jednou za život) na každého z nás. ()

Rodin

Snad proto, že jsem věkově v podstatě srovnatelný chlap s fungující rodinou jsem se prostě nebyl schopen vůbec s ničím v tomto filmu ztotožnit. Navíc tyhle sladkobolnosti prostě snáším jen velmi ztěžka, takže jediný důvod pro udělení 3* je pro mě herecký výkom Meryl a s drobnými výhradami rovněž Clintův. Meryl ovšem tomuto průměrnému kousku jednoznačně vévodí. ()

rottik-cb

Dojmy jsou čerstvé, pobrečela jsem si jako želva, poslední půlhodinu skoro celou. Ta byla podle mě taky nejlepší, rozjezd filmu byl velmi po-ma-lý a celková stopáž by klidně snesla o pár desítek minut zkrátit. Téma klasické, hudba pěkná, zpracování trochu televizní, ale nevadí. Postaveno na dialozích herců v hlavní roli- jako vždy úžasné Meryl Streep (viděli jste už snad někoho se smát tak, že vyhazoval nohy do vzduchu? :) ) a světoběžníka Clinta Eastwooda. No schválně, kdo by mu v Madisonských mostech tipnul 65 let? I když teda mě se zcela subjektivně líbí nejvíc ještě v pozdějších filmech… ()

Izz

Romance,která mi po zhruba pátém zhlédnutí začala jít strašlivě na nervy a už ji nikdy nechci vidět. ()

montenegro

Boj srdce a rozumu. Život obětovala dětem a rodině a aspoň po smrti chce být se svou životní láskou. Dokonalej doják, dokonalá Meryl- jako vždy! ()