Oblohu rozčísne šestinásobnou rychlostí zvuku, je nezachytitelný radary a rozsévá smrt. Rakety navádí a odpaluje prostřednictvím impulsů pilota. To je MIG-31, nejničivější válečný stroj, jaký byl kdy postaven, s kódovým označením Ohnivá liška. Patří ale Rusům. K udržení rovnováhy světové moci se ji Západ musí zmocnit. Clint Eastwood režíruje a zároveň hraje v hlavní roli amerického pilota Mitchella Ganta, muže vhodného pro tuto misi. Ohnivá liška nabízí akci a napětí včetně speciálních efektů, které vás odzbrojí. John Dykstra, tvůrce vizuálních efektů a držitel Oscara za Star Wars připravil tento špionážní spektákl ve své naprosto nejlepší formě. Zasedněte s Eastwoodem do kokpitu a vzhůru do oblak! (Magic Box)

peetriss

Tato špionážní báchorka musela působit nereálně i v době, kdy po ní byla poptávka. Ale budiž - Firefox je jako tupá vyplachovačka jakž takž funkční, Clint Eastwood se nejeví superhrdinsky neohroženě a nezvykle dává najevo respekt z protivníka. Přesto tento film řadím spíše k těm slabším v Eastwoodově filmografii. ()

xavierr13

Clint Eastwood ako režisér a herec v napínavom filme, v ktorom sa Coby zkušobní pilot pokúsi ukradnút MIG-32 - vojenské lietadlo, ale v zhľadom k neuveriteľnej rýchlosti uteká radarom. ()

kkarx

První špionážní půlka je vážně parádní - taková bondovka, akorát s lepším scénářem. Bohužel v té druhé Clint zaleze do superletadla se zbrojním systémem ovládaným myšlenkami (!!!) a pečlivě budovaná atmosféra se rychle vytratí. Proč to tam jenom museli cpát... Efekty by mohly být na rok 82 trošku lepší. Letadlo udělá občas hodně nepřirozený nespojitý pohyb. Nicméně pořád to stojí za to vidět kvůli té první propracované polovině. P.S. Kdyby v tom nehrál Clint (90% záruka kvality), tak to má tady určitě vyšší hodnocení. ()

alambert

Jednoznačně nejhorší Eastwoodův film, minimálně z těch co jsem viděl, ale dokonce i v absolutním měřítku je to strašný výtvor. Začátek ještě jakž takž šel, ale od chvíle, kdy došlo na tu krádež letadla, se to už absolutně nedalo vydržet. Závěrečná honička ve skalách mě pak tak zničila, že se nemůžu rozhodnout mezi jednou hvězdou a Odpadem. Opravdu, nevim... ()

char_t

Clint tou dobou zrovna viděl zbrusu nové Star Wars, a chtěl si zkusit stejně cool lítání CGI stíhačkou uvnitř CGI kaňonu. No a jelikož nemá rád sci-fi, vymyslel si špionážní thriller. A kupodivu to celkem funguje. Potěší hlavně sám Eastwood, který konečně jednou nehraje superhrdinu z nezlomnou vůlí, ale chlapíka, který si občas není jistý, sem tam je nervózní a dokonce někdy dělá chyby (no vážně!). Ale ty efekty jsou na dnešní dobu vážně k smíchu - u pohádkových SW ep.4 to zdaleka nevadí tolik jako tady, kdy se "lítá" nad reálnou zemí... A s tou inspirací Star Wars to nakonec trochu přehnal! (Věř své ruštině, Ljuku!) ()

MickeyStuma

Atmosféra studené války je na tomto filmu vystihnuta naprosto dokonale. Clint Eastwood tu nevytváří vyloženě hrdinské činy, ani vlastenecké ofenzivy. Nepřehání tu ani s akčními scénami, kdy by měl být typický Američan nepřemožitelný. Příběh se nese v obyčejném osudu člověka, který prostě plní zadaný úkol a musí se vypotácet z nástrah a nebezpečných situací. Netlačí v ničem na pilu. Vše má volný, plynule se nesoucí průběh, což značně následně vynikne a vytváří tak úžasnou atmosféru, že ta studená válka je z filmu doslova cítit. Nedělá ze sovětů blbce, jak bývá v jiných snímcích zvykem. I oni mají své úkoly, za které jsou zodpovědní a tak podle toho konají. Tento Eastwoodův film se rozhodně řadí mezi špičku v oblasti špionážních filmů. ()

Redix

Luxusní béčko s Clintem, dnes už sice ty efekty vypadají hnusně ale v době vzniku to musela bejt pecka, nicméně film je výborná odreagovačka takže ***** ()

bakeero

Tady asi zbývá jenom napsat, že Clint od té doby ušel pořádně dlouhou cestu - co se týče svojí režie. V dnešní době hodně úsměvné, ale takový prostě byly 80's :-)) ()

Stejšn

Viděl jsem to od půlky, která byla akční a vyznačovala se především komickými vizuálními efekty. Ale první špionážní půlka je prý úplně jiná a údajně lepší, takže hodnotit nemůžu. ()

kubilov

Firefox je velmi průměrný až podprůměrný válečný film, jenž na poli více než dvou dlouhatánských hodin popisuje část konfliktu během Studené války. Velký vlastenec Clint Eastwood sice svou roli zahrál poměrně slušně, avšak nedokázal odstranit režijní mouchy, jimiž Firefox trpí. Hlavně jde pak do očí bijící debilnost příběhu a i na svou dobu dost předpotopně natočené akční scény. ()

Xpojntman

Zajímavost: Uživatelé Firefoxu jsou nejchytřejší nejvtipnější a nejhezčí lidé na světě. [Doplňte zdroj]. Tak to skutečně sedí ()

johnsnow

Nuž asi najslabší eastwood. Prvá hodinka je povedal by som via než dobrá, aj napínavá, avšak po čmajznutí lietadla je to hrozná nuda a práve pasáž ktorá by mala byť super je slabá, takže nemôžem inak iba 1* za super prvú časť a druhú hodím za eastwooda, ale pokiaľ čakáte perfiš akčniak, tak tie dve hodiny zabijete zbytočne. ()

Orhalmi

Clintovi tato role vůbec nesedla. Působil příliš ustrašeně a jako by se mu chtělo pořád na velkou. Vizuální efekty i na rok 1982 velmi slabé. Děj hodně přitažený za vlasy, i když to bylo z doby studené války. Těsně před odpadem. ()

mr.bredok

Jeden z nejslabších Clintových počinů. Film je sice celkem napínavý, ale to je bohužel jediné co může nabídnout. Nevím kdo psal scénář, každopádně na tohle byla fakt škoda peněz. Nicméně jen málo režisérů a herců se vyhne ve své kariéře propadákům. ()

route60 odpad!

Nejhorší film Clinta Eastwooda to snad musel napsat když byl pořádně sjetý a režírovat při stejném postižení, nadsázku beru ale ne jednu blbou scénu za druhou, sověti mají tajné letadélko které překonává 6x rychlost zvuku? jo a je to Mig 32! hua,ha,ha,ha,ha, už to je na pováženou a tak si ho nechají jen tak ukrást! legrační to fantazie tvůrce i Bond by tupě nechápavě zíral a možná by se dal na druhou stranu, Ohnivá liška je dost nestravitelná filmová kocovina zabředavajicí až do sebe parodie. ()

my38k

První polovina filmu je napínavý špinážní film, kterému nechybí napětí, KGB sice nemůže být příliš schopná, ale i tak to nemá Clint v Rusku jednoduché. V druhé půlce kde Clint krade letadlo už žádné napětí nehrozí protože sověti si ten letoun koneckonců musí nechat ukrást. Pak už zbývá jen odlet s drobnými komplikacemi v podobě Sovětů jimž scénář přisoudil ještě nějaké mozkové buňky. Kdyby to nebylo od Eastwooda, nejspíš by z toho zbyl jen film, který má Američany ujistit, že pokud Rusové vyrobí nějakou tajnou zbraň, nebude se nikdo obtěžovat kradením plánů jako Sověti, ale rovnou ji čornou celou. ()