Oblohu rozčísne šestinásobnou rychlostí zvuku, je nezachytitelný radary a rozsévá smrt. Rakety navádí a odpaluje prostřednictvím impulsů pilota. To je MIG-31, nejničivější válečný stroj, jaký byl kdy postaven, s kódovým označením Ohnivá liška. Patří ale Rusům. K udržení rovnováhy světové moci se ji Západ musí zmocnit. Clint Eastwood režíruje a zároveň hraje v hlavní roli amerického pilota Mitchella Ganta, muže vhodného pro tuto misi. Ohnivá liška nabízí akci a napětí včetně speciálních efektů, které vás odzbrojí. John Dykstra, tvůrce vizuálních efektů a držitel Oscara za Star Wars připravil tento špionážní spektákl ve své naprosto nejlepší formě. Zasedněte s Eastwoodem do kokpitu a vzhůru do oblak! (Magic Box)

jojinecko

Uf...Clinta mám rád (čím ďalej radšej) a nevadí mi, že často krát točí "oddychovky" kde sa veľmi neoplatí premýšlať. Firefox je ale ďaleko za hranicou vypnutého mozgu, tu už nastupuje nuda, údiv a znechutenie. Tak niečo otravné, dementné a totálne infantilné som už dlho nevidel. A dopozerať poslednú polhodinu bol nadľudský výkon, ale s pár prestávkami a s vypätím aj posledných síl som to dokázal. Jeden z najväčších prepadákov, čo kedy Eastwood natočil alebo kde hral (už len ten obal DVD je "všehovoriaci":))) .Absolútny shit, ktorý zachraňuje pár vydarených a dokonca napínavých sekvenciíí z ruských záchodov:) ()

Bauer

Ta první hodinka mi hodně připomínala Bondovky.Druhá půlka už byla spíš akční průměrný film s výborným Eastwoodem.Pro mně je to jen průměr a je to celkem škoda protože se z toho mohlo vytřískat více. ()

Lacike

Je to taky pomaly neskutocne naivny spionazny film. Zapletka je zaujimava, ale spracovanie je miestami tak naivne az je smiesne. Ani Eastwood mi prilis do tohto zanru nesedel, takze vysledok je len tuctovy priemer. 5/10. ()

corpsy

Hodinku aj štvrť sa pozeráme na suchú špionážnu kravinu, pri ktorej v duchu privolávate aspoň zopár minút akcie, pretože nuda tu exceluje v celej svojej kráse. Zvyšok predstavuje vzdušnú naháňačku za ultramoderným letúňom, ktorá je rovnako rozťahaná, nedynamická a skúpa na action. Ak už na ňu teda dôjde, je trikovo a režijne slabo zmáknutá a vyvolá skôr nechcený úsmev. Zdá sa, že Eastwood tento spektákel točil nasilu. ()

curunir

,,MOJA NENÁVISŤ K ĽUDOM V LONDÝNE, KTORÍ ROZHODUJÚ O MOJEJ SMRTI JE ÚPLNE NIČÍM V POROVNANÍ S TOU, KTORÚ CÍTIM KU KGB." __ V mojich očiach ani nie tak Bondovka, ako skôr veľkolepejšia epizóda s ,,MacGyvera". V prvej, pre niekoho nudnejšej polovici ma skôr potešilo niekoľko väčších či menších detailom, akými sú napr. pomerne realisticky vykreslený východný blok (prostredie Moskvy, ktorú zaskakovala Viedeň), spomienka na inváziu do Československa a tiež vo vedľajších úlohách Hugh Fraser známejší ako kpt. Hasting a Thomas Hill, ktorého som dosiaľ poznal iba ako knihovníka v ,,NeverendingStory". Istotne, druhá polovica má veľmi slušné tempo v ktorom mi akurát prekážalo Eastwoodovo neprestajné komentovanie jeho pilotovania a takisto jeho zbytočné neurózy z Vietnami, ktoré príbehu nijako neslúžia. Takisto záver mi príde trocha uponáhľaný. Téma studenej vojny je už dávno za nami, film obstojne, no miestami aj značne nadsadene reflektuje dané obdobie. (1193. hodnotenie, 69. komentár k filmu) ()

kinderman

Když se režisér a představitel hlavní role usadí v kokpitu superstíhačky, nezmůže nic ani John Dykstra (speciální efekty Star Wars a pěkná aluze na průlet příkopem ve Hvězdě smrti), protože od C.Eastwooda se čeká víc než nevzrušené komentování manévrů a odpalování raket pro potřeby černé skříňky. ()

Martin741

Na poli spionaznych filmov je tento film zatial najdementnejsi, najslabsi a najnudnejsi /a ze mam uz zo spionaznych filmov nieco napozerane...../. Plus je to aj najslabsi film o Studenej Vojne, ktory som doposial videl. Hlavna dejova linka je len slabeho a mdleho ducha, zaciatok sa prilis inspiruje bondovkami, a priserne nudi. Reziser Clint Eastwood sa zasekol, a po slusnych filmoch v 70. rokoch prakticky v 80.-kach nemal co ponuknut. Dementne scenare a la Firefox nepocitam. Kopa hlucheho miesta, prazdnych a nezmyselnych rozhovorov a slabucke herecke vykony. Pre tieto atributy tento film nemam rad a v Eastwoodovej kariere ho povazujem za najslabsi clanok jeho filmografie. Firefox je krasny dokaz toho, ako reziser a herec Eastwood nemal v 80. rokoch co ponuknut divakovi a ako na plnej ciare vyhasol. 5 % za akcne sceny na konci. ()

Jino

První půlka, která se nese v duchu bondovek, je na můj vkus až moc zdlouhavá. Pravý drive to nabere až ve druhé hodině, v níž si Eastwood dělá srandu ze sovětských nekamarádů. Což ostatně vyplouvá na povrch i z celého vyznění snímku. Rusové zde působí jako přitroublí idioti, až je nakonec divné jak mohli vůbec něco takového, jako je nejmodernější stíhačka, vymyslet a nebo dokonce pilotovat. Taková slabě průměrná ptákovina, kterou drží ve vzduchu snad jen Eastwoodovy letecké manévry s Firefoxem. 50% ()

bourec

Po dlouhé době znovu viděno, a film v první části poplatnej době rusko-americkejch vztahů, ovšem v dost nudnym kabátku.Druhá polovina malinko lepší.Tu ovšem zabíjej i na tu dobu mizerný trikový sekvence50%. ()

mortak

Od špionážní historky k počítačové hře (neboť závěrečná třetina opravdu připomíná starší letecké simulátory). Eastwood je profesionál, jak v herectví (traumatizovaný voják), tak v režii, ovšem scénář je mírně řečeno dementní. Mírně řečeno... ()

majo25

Eastwood povedal by som v jednej s najnepresvedčivejších rolí. Aj keď nevadil, určite by som si vedel predstaviť na jeho mieste niekoho iného. Filmu nechýba atmosféra, teda aspoň v prvej polke, v ktorej sa vyskytuje aj dostatok trilerových prvkov. Druhá polka upadá, je zameraná skôr na hi-tech hračičky a efekty a aj keď záver je v znamení dlho očakávaného 'stíhacieho' súboja, nemá to tie správne grády. Celkovo však snímok určite nenudí, čo je aj jeho plusom. ()

JohnSmith

Jediný důvod proč nedávám odpad je ten, že jsem viděl horší filmy. Tohle jsem od Eastwooda opravdu nečekal. Špatné od začátku do konce. ()

Aqualung

Myslím, že jde o slušně udělaný film.I když uloupit poslední typ síhačky Rusům pod nosem jde přitažené za vlasy.Ivan zase až takový pitomec není.Nicméně bylo to dobře zvládnuté a víc než vlatní letadlo je zajímavější atmosféra a jednotlivé postavy.Ten tichý souboj s KGB je dobrý. ()

iXtr3m3

Tri hviezdy s odretými ušami. Aj na Eastwooda slabší film a to najmä s prihliadnutím na to, že to aj sám režíroval. Keď si vezmem do úvahy, že Top Gun je mladší len 4 roky, tak technicky doba za tie štyri roky tak postúpila, že Firefox je oproti Top Gunu lacná TV akcia. Zápletka pritom bola celkom fajn, ale na to, že ten film mal cez dve hodiny, moc sa v ňom neudialo. Takže tri hviezdy len a len kvôli Clintovi a z úcty k nemu. ()

Han22

Firefoxe jsem kdysi viděl, líbil se mi a pamatoval jsem si napínavý let stíhačkou. Je to na Eastwooda silně netypický film, protože se v akčních filmech většinou držel města. Tady se ale vydává jako špion/pilot ukrást do Ruska supermoderní stíhačku spíše ve stylu Jamese Bonda. A není to jen o létání, z dvouhodinové stopáže totiž hodinu dvacet sledujeme špionážní thriller. Pomalý, jednoduchý ve stylu USA vs. SSSR, ale zato napínavý. Disidenti co mu pomáhají umírají, hrdina má záchvaty paniky a KGB je všudypřítomná, všemocná a chytrá. Finální čtyřicetiminutovka je ovšem parádní letecká jízda plná plánování obou generalit, hrdiny a skvělých záběrů, vrcholící high speed soubojem dvou stíhačů. Za mě rozhodně výborný akčňák, který nastartoval všechny ty high tech vozítka a poletuchy, kterými se osmdesátky jen hemžily. ()

Paity

Tohle je tedy vážně béčko jako prase. Clint Eastwood se nechal do tohohle zlanařit, protože si asi alespoň jednou chtěl sednout do stíhačky. Tak se mu to tedy splnilo, no. ()

Foxhound#1

Tenhle špionážní filmeček mám velmi rád a nebudu zapírat, že to je spíš kvůli tomu superéru než kvůli Clintovi :) Ale i ten to zvládá skvěle, jak jako herec tak jako režisér. ()