Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

kuře.gril

Je to takový nenápadný film na stokrát obehrané téma, ale stejně mě dostal. Pro mě je to jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení, co jsem v poslední době viděla. Ano, bylo to takové obyčejné, ale to se mi právě hrozně líbilo. Nemám ráda filmy o těhle vztahových "úhelnících", ve kterých se to nějak hrotí- někdo někomu vyhrožuje, psychicky se hroutí, mstí se a podobně. Tenhle film je obyčejný, vypráví o pokušení, která potkaly/potkají v životě skoro každého. Herci i dialogy jsou normální (no jsou nadstandardně pěkní, ale jinak ...), navíc všichni jsou sympatičtí (hlavně Keira aGuillaume Canet ) ... A to napětí mezi oběma páry bylo až hmatatelné. I to, jak byl film uzavřen (respektive neuzavřen) bylo prostě podle mého gusta. Moc pěkné! ()

spacowa

Neuvěřitelné! Po dlouhé době film, který jsem si pustila před spaním v posteli a neusla jsem :) Emoce Keiry Knightley a Guillauma Caneta byly tak uvěřitelné, že jsem se do sebe vtáhla jako žinka a opravdu ze srdce si přála, aby byla Keira nevěrná. A co nevěrná, aby se prostě vykašlala na manžela a odjela s Guilaumem do západu slunce! :D Její nevěra by mi zkrátka přišla v pořádku, kdežto nevěra Sama Worthingtona mi už tak v pořádku nepřišla. Přesto pak jeho výčitky svědomí a uvědomění lásky ke své ženě byli naprosto pohlcující. Strhující příběh plný emocí a pocitů, které Vás nenechají chladnými a donutí Vás se zamyslet nad vlastními vztahy. DOKONALÉ! ()

veverysiak

Psychologickým drámam som sa vždy vyhýbal oblúkom s dostatočne bezpečným rádiusom, je to dôsledok dávneho sledovania nejakého francúzskeho podareného kúska, kde sa hodinu a pol striedavo na seba kukali dvaja nešťastníci opačného pohlavia a raz za desať minút na striedačku vraveli holé vety, v záujme zachovania duševného zdravia som takéto zverstvá vyškrtol zo svojho zorného poľa, priznám sa, že v tomto prípade ma chlapi oklamali, lebo nám škatuľkujú tento film do romantickej drámy, lenže inak by som sa mu zrejme vyhol a o dosť by som prišiel, doba sa mení a s ňou aj vyjadrovacie prostriedky autorov a zrazu sa dá aj celkom normálne vykresliť akákoľvek dilema vo vzťahu, tu ide o nastolenie otázky čo je väčšie zlo, jednorazová nevera alebo živenie náklonnosti k bývalému partnerovi, celé je to zabalené vo veľmi zaujímavom obale a popretkávané mimoriadne silnými zápletkami a detailami, takto mi tá psychošina reže, takže 80%. ()

SuzieS

film ma zvlastni atmosferu a kouzlo. Libil se mi nejspis hlavne proto, ze jsem se v dobe, kdy jsem se na nej divala nachazela ve stejne situaci... vzdyt ve stejne situaci se nejspis nekdy v zivote nachazel uplne kazdy... krasne popsano, zpracovano, zahrano =o) ()

Veeria

U tohoto filmu mě velice upoutal už samotný trailer, což byla známka toho, že se mi film bude líbit (nehledě na to, že bych si mohla trailer pouštět pořád dokola...:D ).... Po shlédnutí jsem došla k závěru, že se jedná o velice ojedinělý kousek....a to tím, že celou dobu sledujete vývoj u dvou hlavních postav, a přemýšlíte, co je vedlo k těmto rozhodnutím...?! Velice na mě zapůsobil příběh Joanny a Alexe, Guillaume je tak sympatický a hezký muž/herec (takže bych měla hned jasno....:) Podle mě je horší milovat někoho, s kým nemůžete být, než prožít ,,vztah na jednu noc"..... Ačkoliv jsem romantička a vyhledávám filmy s happy endem, v tomto případě tleskám! ()

jopal

Kto sa aspon raz stretol s podobnym problemom, nemoze zostat k tomuto filmu lahostajny. A kto sa nestretol, ten o tom este len nevie... Rad si ho pozriem opat. ()

Mistle_

.. je to hrozně ze života. Hrozně moc. A nutí to přemýšlet .. nad věcmi, které se dějí stále, dokola, ale nikdy ne stejně. ()

misul96

Film na mě udělal dojem. Ani v nejmenší chvilce jsem se nenudila, leč ve vybraných pasážích mi byla Keira Knightley velice nesympatická, za to Sam Worthington na mě zapůsobil ohromně skvěle. Zajímavý námět a skvělá muzika tomu nechyběla. 80%. ()

mokrasek

Tak tohle bylo nudné, jak zákon káže. Prachsprostý čtyřúhelník nevěry bez hlubší pointy. Podobnými předlohami byly popsány stohy a stohy papíru. ()

bmolko

Zdanlive jednoduche a minimalisticke konverzacni drama o zavazcich, odpovednosti k nim a sile pokuseni v prubehu zasadni noci, ktera muze zmenit manzelstvi. Vyborna hudba a originalni konec, kdy se Keira nadechne, jako by mela rici pravdu..ale rekne/nerekne? ()

sto7ra

na jednu stranu zajímavá zápletka, ale špatně provedená. tak hlavně manželův příběh byl tak nějak odfláklý. jakoby to udělal jen proto, že mu to joanna vnukla při hádce. a laura působí jako šlapka, což je možná účel, možná je to jen blbě zahrané. naopak joanna a alex působí mnohem zajímavěji, a herecky přesvědčivěji. zabrnká vám to na city. nechybí ani morální složka, truman. žel konec je takový nijaký, ani otevřený ani dovedený do finále. nemůžete si vytvářet teorie, jak to s manžely dopadne ani nemůžete přesně pojmenovat, jak to teda dopadlo. stejně to je se soundtrackem - něco dobré, některé písně stojí za houby. ()

mseet

I přes to, že dvojice Worthington - Mendes vůbec nefunguje, se tvůrcům směrem k závěru přeci jen podařilo vybudovat určitou atmosféru a předat nějaký pocit, který v divákovi nějakou chvíli žije. Stěžejní dvojicí je ale Knightley - Canet. ()

kolodej1

vztahová konverzačka je téma, které mě hodně baví, ale musí být lépe zpracována. Této verzi poněkud chyběla šťáva. Asi tomu uškodilo, že se všichni brali nesmírně vážně, nebyl tam nikdo, kdo by udělal alespoň náznak vtipu, speciálně Alex se pořád tvářil jako trouba, co mu právě spadly hračky do kanálu, nevím, koho by tímto nulovým šarmem mohl okouzlit. A jednu chvíli se právě Alex s Joannou bavili jak psi v truhlíku, to bylo na hraně parodie. ale ani jinak dialogy, na kterých přitom film stojí, nebyl silnou stránkou filmu. Keira je sice krásná holka a dobře se na ní kouká, ale i tak je to jen průměr ()

wick

Velmi citlivě natočené drama...o důvěře, nevěře a nejistotě. Kdo má rád chytře napsané příběhy, které vycházejí ze života a působí naprosto uvěřitelně, ten bude spokojený. ()

RebekaFox

V hlavní roli ústa Kiery Knightley..., i když je na ni hezký pohled, herečka to není...prázdné dialogy o ničem. Nuda. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008