Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

baterka.27

Film o věrnosti a nevěrnosti, zejména o tom, jak je nevěra relativní a má nejasné hranice. Začátek filmu působivý, opravdu jsem se cítila, jako kdybych seděla někomu v obýváku a byla svědkem jejich roztržky. Záměr udělat film o jedné noci opravdu nebyl špatný, i když jsem si časem říkala, kdy už přijde ráno, aby to mohli nějak vyřešit. Byla jsem tedy trochu zklamaná, když nám tvůrci nabídli místo nějakého závěru jen závěrečný povzdech...Ale možná jde jen o to, že lpím na štastných koncích víc, než jsem si ochotná připustit. Tvůrci se toto pravidlo rozhodli nedodržet, což paradoxně kvalitě filmu prospívá a přídává mu na autentičnosti. Ale jsem zkrátka natolik ovlivněná romantickými slaďárnami, že mi tam ten happy end trošku chyběl. ()

RoyBatty444

S citom podané a tak isto stvárnené podvádzanie a klamanie vo vzťahu dvoch ľudí. Presvedčivo podané výkony dodávajú filmu autenticitu a uveriteľnosť. Štvoruholník tak dobre natočený, že utiekol ako voda. Koniec prichádza rýchlo a je tak jasný ako blesk letnej búrky, ktorý štiepi strom na dva pahýle. ()

anaad

Tohle je vlastně docela chladný film s předpokládatelným vývojem. Je ale natočený tak realisticky.....a když už je rozhodnuto, tak příběh člověka emocionálně zasáhne. Nejvýraznější z herecké sestavy je Keira Knightley. ()

Antal89

Film, do kterého člověka vtáhne více než dokonalá hudba Clinta Mansella, se snaží poukázat na vyčerpanost dnešních partnerských vztahů a nejistotu dotyčných, zda-li v nich setrvat, protože si pořád kladou otázku, jestli si nevybrali i přes velmi dlouhé stádium poznávání špatně. Mně osobně chytlo uvedení, ale jinak cesta k závěru je poměrně suchoparná a prakticky i přesto, že na konci se téměř vše vrací do starých kolejí, tak je vidět, že se něco i přesto změnilo. Hlavní je to, že v počátku se až téměř naivně oba novomanželé upevňují v důvěře, že to mezi nimi klape a každý problém lze překonat. Na konci je patrné, že ten druhý ví o svém protějšku, že lže, ale nechce s tím vyprovokovat, protože ví, že by tím došlo k okamžitému zborcení vztahu. Leitmotiv je určitě nápaditý, vhodný především pro ty, kteří by nutně potřebovali si začít vážit toho, že vůbec mají svou drahou polovičku, než aby je k sobě stáhla nějaká megera či lázeňský švihák, který má doma ženu a dvě děti. K zamyšlení perfektní, ale po prvním shlédnutí vás nic nenutí znova si film zapínat. U sondtracku je výhoda, že se jej nenabažíte ani po desátém poslechnutí. ()

Dejna

Tak tohle bylo reálné až hamba.. pořád přemýšlím nad tím, čí nevěra byla horší, a o to filmu asi jde. :-) Jinak opravdu realistické až do morku kostí, kdo z Vás se v podobné situaci ocitl, nebo měl jen pokušení se ocitnout, neodtrhne od obrazovky oči. Bála jsem se, že to bude nudné, ale naopak! A Eva Mendes tu hraje pěknou mrchu.. :-) Vlastně ani nevím, proč jsem nedala plný počet.. asi mi je líto toho nádherného labradora, kterého tam Keira tahá sem a tam celou noc :-D ()

wiollet

Bohužel věřím, že v dnešní době představuje tento film realitu většiny vztahů. On – úspěšný business man – jednoho dne neodolá krásné svůdné kolegyni (kdo by taky odolal Evě Mendes že :-)?)– ovšem nic to pro něj neznamená a hluboce lituje svého činu, protože miluje svou přítelkyni. Ona – ačkoli ho pravděpodobně také miluje – potká svého bývalého přítele a zjistí, že miluje stále i jeho. Má možnost podlehnout, ale neudělá to. Po konci filmu se člověk zamyslí a ptá se mám sebe, co je vůbec horší: to že ji on podvedl, nebo to že má ona v srdci někoho jiného? Co vůbec znamená být „věrný“? Moc pěkný film, který nutí k zamyšlení. ()

Wixenn

Čo ja vieeem. Tri hviezdy ale to len preto, že Keira hrá vždy svoju postavu tak uveriteľne. Keby v tomto filme nehrá asi to ani nedopozerám. Film podobného druhu, ktorý ale určite môžem odporučiť je ,,Na dotyk" ()

marttul

Zkrátka Jo a Alex. Za 5*. Zřejmě každý z nás má a nebo měl svou Jo a nebo Alexe. A tisíce krásných vzpomínek, co i přes svou krásu bolí...a nebo možná právě pro ni. ()

trojkolka

Romantické drama o manželském páru, který stojí v pokušení. Čtyři lidi, dvě místa, jedna noc. Láska, důvěra, nevěra. Toto jsou slova, která vystihují tento film a až do jeho konce vlastně nevíte, co zvítězí. Velmi nenuceně natočený a příjemný snímek, který Vás donutí popřemýšlet, jak to vlastně může být nebo je ve vašem vztahu/manželství. ()

Broen

Sáhodlouhé nic. Podstata děje by se dala zkrátit tak na půlhodinku. Dokonce jsem i překousla, že se celou dobu musím dívat na afektovanou Knightley. Nic mi to nedalo a ukončení jakože v půlce věty, tak to byl jako gol. ()

Xmarc

Nudné plkání bez jakékoli pointy, překvapení, zvratu, něčeho alespoň trošku "moudrého". Dění z života lidí, které nikoho ničím nepřekvapí, bez jakékoli přidané hodnoty navíc. Děj nula, atmosféra nula, herecké výkony sotva průměr, a ještě navíc ten vtípek, jak někoho svádí ksicht Eva Mendes.... OMG! A slušná hudba tohle nezachrání. První, co mě po shlédnutí filmu napadlo, byla otázka, proč tenhle film vlastně vznikl. Netuším... ()

madline24

Nádherně poeticky bolavá záležitost, nad kterou je potřeba se zamyslet, ale výsledek stojí zato. Jediné drobné minus dávám za Evu Mendes, která byla tak nudná a nezajímavá, že bych nikdy neuvěřila, že zrovna s ní někdo může podvést úžasnou Kieru. ()

+sfinx+

I přes jednoduchý příběh je to velmi zajímavý film. Naprostá spokojenost s hudbou, s herci i s Worthingtonem, že se udržel a neroztrhnul tu svoji stíhačku vejpůl. Neni nic lepšího než žárlivá ženská, co zahybá starýmu...:) ()

Mefejskaa

Tenhle film mě donutil přemýšlet nad podstatou manželství, štěstí, lásky a touhy. Každý to známe, každý jsme si to minimálně jednou prožili- toužit po někom nebo prožít nenaplněnou lásku. Film poukazuje ze správné stránky na to, "jak to doopravdy všechno funguje". Mně, jako ženě, se líbil daleko víc příběh Keiry, to ovšem neznamená, že příběh Sama je o něco horší. Vůbec. ;) Vizuelně vidět lidskou touhu a člověka, který je pohlcen svými nízskými pudy, to vše podtrženo noční atmosférou New Yorku - prostě brilantní. Krásní lidé, krásné prostředí.. krásný příběh.. 90% ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008