Last Night

• Česko Včera v noci (více)

Joanna, spisovatelka na volné noze, a Michael spolu žijí nehledě na občasné hádky ve šťastném manželství až do večírku pořádaném Michaelovým šéfem Stuartem, kde si Joanna všimne, že manžel věnuje většinu času své kolegyni, designérce Lauře. Od Michaelova spolupracovníka Andyho se dozvídá, že Laura už s nimi pracuje několik měsíců a byla i na poslední služební cestě v L.A. Doma se pak manželé pohádají, Michael tvrdí, že s Laurou nic nemá, Joanna se zlobí, že jí o ní ani neřekl. Nakonec se usmíří. Druhý den ráno odjíždí Michael s Andym, kterému Joanna slíbí pohlídat a vyvenčit psa, a Laurou na služební cestu do Philadelphie. Joanna mu vsune do košile v kufru lísteček, kde mu vyznává lásku … Zatímco trojice se ubytovává v hotelu ve Philadelphii, Joanna si jde do baru koupit kávu a před ním potkává svou dávnou lásku Alexe, s nímž se seznámila před čtyřmi lety v Paříži, kde psala povídku a kde Alex žije. Oba jsou ze setkání nadšení a je jasné, že mezi nimi ještě stále přetrvává silné pouto. Domluví si schůzku v baru … Tam si dlouze povídají o minulosti, o Alexově knize a o tom, že se naposledy viděli před 2 lety. Nakonec Alex pozve Joannu na večeři s přáteli. Truman se Sandrou je už očekávají a všichni se dobře baví. Truman pak, když Alex a Sandra odejdou kouřit, poví Joanně o Alexově pařížské přítelkyni Helen. Michael se několikrát pokouší Joanně dovolat, ale ona to nebere, teprve při posledním pokusu odpoví. Vše je údajně v pořádku. Michael měl služební večeři s klienty a nakonec se s Laurou dohodne, že si ještě sami dva dojdou na drink … Joanna s Alexem dlouze hovoří o tom, proč jejich vztah nevyšel, přestože jim spolu bylo dobře. Joanna se příteli svěřuje, že na něj často myslí a manželovi o něm nikdy neřekla. Napětí mezi oběma pomalu roste, minulost se připomíná s nečekanou silou … Laura mezitím okatě svádí Michaela a nakonec ho pozve k hotelovému bazénu, kde teď v noci nikdo není. Michael jen nerad svolí k tomu, aby se svlékl a vykoupal se s ní. Ve výtahu, který je veze zpět do pokojů, ji začne vášnivě líbat a nakonec se s ní vyspí … (TV Prima)

drtickaa

Veľmi zaujímavá sonda do života jedného manželského páru, ktorý po pútavej hypotetickej výmene názorov na neveru sa s ňou skutočne dostáva do kontaktu. Sex na jednu noc či nikdy nezabudnutá a stále pretrvávajúca láska z mladosti? Čo z vyobrazených príbehov je horšie, na to nech už si odpovie každý sám. Kto existuje niekoľko rokov vo vzťahu, pre toho je tento film najviac výpovedný, či už sa s neverou stretol, alebo nie. Vynikajúco obsadení herci sa úloh zhostili majstrovsky, všetko je uveriteľné a citlivý soundtrack vám definitívne udrie na city. Nič presladené, krásna mozaika vzťahov zo života tak, ako ho skutočne poznáme. 75% ()

monikka87

Priznám sa, že najviac ma na Last Night dostal soundtrack, ktorý navodil akú-takú atmosféru. Pri tomto námete mi nevadil ani dosť chudobný scenár. No a Keira s Guillaumom síce odviedli dobrú prácu, bohužiaľ druhý pár v zložení Worthington-Mendes bol krokom vedľa a nejakú vášeň nevidel ani z rýchlika. ()

yaqwsx

Na jednu stranu byl tento film kouzelný, na druhou byl naprosto nesnesitelný. Byly scény, které měly své kouzlo, atmosféru - např. scéna, kdy manžel v noci dělá vajíčka. Jenže pak se to nějak pokazilo - scény nudné, nezajímavé a často pokažené střihem ve stylu Arofonskyho - narozdíl od něj bez citu a v naprosto nevhodné chvíle. Celkově na mě tento film působil spíš jako takový nástin, jako takový dvacetiminutový kraťas, nějaký skeč nebo tak něco podobného - a konec tento můj pocit povrdil. Film skončil a já - co to? To jsem hodinu a půl čekal na něco, co dokáže odvyprávět kdejaký kraťas? Na jednu stranu toto zakončení mělo smysl, nadruhou - prostě mi nesedlo. ()

AnuszkaH

Myslím, že nikdo, kdo si tenhle film pustí, od něj nemůže čekat něco příliš originálního. Takových filmů bylo a bude ... Pro mě ovšem plus za Evu Mendes a Sama a taky za sountrack :) No a taky to přineslo nějaké malé, morální zamyšlení... ()

subic

Ona neodolala a on také neodolal. K tomu směřuje zrovna ne moc rychle ubíhajících prvních 75 minut. Je tedy oboustranná nevěda něco, co může vztah narovnat? Ani po druhém shlédnutí nepřidám hvězdu. Fascinují mě obří trencle Sama Worthingtona, které má až nad kolena, jak ty světlé, tak ty tmavé. Tohle je zrovna takový ten film, kdy lehce zapomeneš, o čem to vlastně bylo. ()

Sharleen

Aj jaj...tak toto sa mi riadne dostalo pod kožu. Pani scénaristka a režisérka v jednej osobe zrejme dobre vie, o čom hovorí. Ľuďom, ktorí film opísali ako lacnú zápletku bez atmosféry a podobne, by som rada odkázala, nech sú šťastní vo svojej sladkej nevedomosti, zjavne neprežili nič z toho (tí menej šťastní iba zatiaľ), o čom tento film skutočne je. Zo všetkých otázok, ktoré tu vyznievajú je najväčšia asi tá, či je horšia nevera fyzická alebo tá duševná. Konverzačne parádne, čo sa týka hercov tak u mňa v tomto poradí: úžasná Keira, Guillaume statočne sekundoval, Sam sa aspoň snažil a Eva tak do počtu. Počínanie aktérov nebudem hodnotiť a na záver asi toľko: Hoď kameňom, kto si bez viny.. ()

ac1976 odpad!

"Pamätáš sa na tú prvú noc? Myslíš na ňu niekedy?" Ďalšia z radu zakomplexovaných, nudných, kecacých, takmer romantických nezáživností. Na dopozeranie sa treba premôcť, navyše väčšinu času tu hviezdi hnusná ostrovná anorektička a ani Eva M. neukáže tie svoje toľko ospevované prednosti. O čom to vlastne bolo? ()

ostravak30

Tohle je typ filmu, který i přesto, že je kvalitní mě nezaujme. Hlavně z důvodu, že jsem nikdy nebyl ženatý, můj nejdelší vztah byl půlroku a tudíž nechápu a nejspíš ani nikdy nebudu chápat pocity hlavních hrdinů. Tohle je spíše snímek pro manžele, kteří si v tom najdou své. Mě spíše snímek nudil a ač mám strašně rád vynikající herečku K. Knightley, tak ani ta to pro mě osobně nezachránila. Je to hrané do posledního detailu, beru to, ale osobně jsem si v tom zase tolik nenašel. Takže beru, že umělecky je to kvalitní film, pro mě osobně ovšem jen průměr. Z toho také vyplynulo mé hodnocení. Objektivně ale uznávám, že snímku není zase tak moc co vytknout. ()

shade000

Tak takéto filmy môžem. Jednoduchý dej, skvelé obsadenie, citovo silné a keď je ako čerešnička na torte skvelý soundtrack od Clinta Mansella, nie je jednoducho o čom... ()

Vera2613

Veľmi dobrá konverzačka v ktorej to medzi dvojicami iskrilo ako bláznivé. Najmä medzi Keirou a Canetom. Takéto filmy mám veľmi rada a tento patril medzi tie lepšie. Čo by som tomu tak vytkla bol Sam Worthington, ktorý mi tam veľmi nepasoval. Celkovo ale film pôsobí veľmi dobre. 4* ()

Ukrizku

Last Night mi doporučil můj "oblíbený" a dobře udělal - odhadl spřízněné filmové chutě. Jméno Massy Tadjedin si odteď budu pamatovat. Scenáristicky i režisérsky totiž dokázala naprosto přesně vystihnout, jak často funguje nevěra. Detailně vykreslila obě varianty běžného motivu k sexuálnímu chování za hranicí partnerské soudržnosti. U Joanny je to už stará záležitost, mnohokrát zracionalizovaná. Příležitost přichází sice v pravou chvíli, ale už není testem vášně, prověřuje jen její nadhled a reálnou hodnotu manželství. Tahle zkušenost je bolestivá, ale má perspektivu. Michaelova zkušenost naopak představuje motivačně aktualizované sycení, příležitostné, neperspektivní a fyzické. Jedná iracionálně, avšak už tehdy s predikcí urputné práce na lži, a to už hned od rána. Ví, že ho čeká práce nepříjemná, duševně všudypřítomná, vysilující... Takže se Michael buď naučí otupit se opakovanými nevěrami, nebo bude systematicky pracovat na výstavbě svého superega, které stráví jeho energetické rezervy a nakonec ona momentální fyzická slast získá pachuť zbytečnosti. Massy Tadjedin tyhle pocity marnosti a výsledného neuspokojení nechává mistrně zrcadlit v tváři krásně vyzývavé a smutně nenasycené predátorky Evy Mendesové. Ta už má evidentně tohle za sebou. No, pěkná a neomrzelá podívaná do rezervoáru žádostivosti. ()

Gamekeeper77

Pro mě nudnej a nezajímavej film. Nalákán obsazením jsem čekal a čekal. Při poslední reklamě jsem čekat přestal a šel spát. 35%. ()

MyrnaAlec

Keira je fakt podivná - ve scénách s manželem protivná a nepříjemná a pak s ex mazlíček. Eva je prostě Žena/Eva a ta nemusí nic, jen vyzařovat. ()

Blazis34

Last Night mě jako dílo velice překvapilo. A to mile. Massy Tadjedin a její režisérská premiéra dopadla na jedničku. Musím říct, že na první film této ženy to bylo úchvatné. Film prakticky o čtyrech lidech a dvou vztazích zakládá na výborných výkonech všech čtyřech hlavních herců a na interesantní dialogy. Také bych vyzdvihl, že v tomto díle udržuje diváckou koukatelnost ženské herecké duo, které podlé mého patři mezi pět nejhezčích hereček na světě. Musím opravdu říci, že dialogy a scény byly kouzelné a chytlavé tak, že divák stále poslouchal a kochal se krásou představitelů či okolí. To také dá zabrat, v tomto případě režisérce, aby byl divák po celou dobu ve střehu. Musím říct, že mi toto dílo hodně připomělo podobný film Vicky Cristina Barcelona, které se mi také velice líbilo. Za tuto vydařenou konverzačku dávám krásných 80%, čtyři hvězdičky. ()

kl.st

Musím říct, že tenhle film mě hodně zaujal a to hlavně svým tématem. Myslím, že hodně dobře zahrané:) ()

thonic

Perfektní dialogy. Jen škoda, že si autorka scénáře neodpustila "označkování" postavy Evy Mendes, přišla mi negativněji vybarvená než ostatní. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008