Megashow Slovensko hľadá SuperStar patrí medzi najúspešnejšie relácie svojho druhu vo svete a prvýkrát budú môcť zažiť jej atmosféru a zvoliť si spevácky talent posledného obdobia aj diváci Slovenskej televízie. Doteraz bola vysielaná v 28 krajinách sveta, pričom v mnohých z nich padli rekordy v sledovanosti aj v počte odoslaných SMS. Relácia získala aj mnoho významných ocenení napríklad v USA alebo vo Veľkej Británii, ktorá je zároveň krajinou jej pôvodu. (PROROK14)

SOLOM.

Co se slovenské superstar týče, tak jsem viděl jen první dvě řady. Moderátorská dvojice Pyco/Adela byla lepší než ti v ČR – to každopádně. Navíc jsem měl vždycky radši i členy poroty Haberu a Laca. Co se týká kvality mladých soutěžících tak tady to bylo nerozhodně. Mými favority byli Tomáš Bezdeda a Martina Šindlerová, škoda že to vyhrála ta třetí Katka. Nikdy však nezapomenu na duet Tomáše a Roba „Ó Maňo“. Ve druhé řadě byl mým jasným adeptem na vítězství Peter Cmorík a jsem rád, že se tak nakonec i stalo. Navíc i po soutěži dál slaví úspěchy na hudební scéně. Třetí řadu jsem už neviděl… ()

Marek1991

Továreň na rýchlokvasené celebrity a karaoke spevákov, ktoré zaspievajú v tejto súťaži, možno aj vyhrajú, ale ak sa ich neujmú sponzori, textári a iní producenti a podobne, tak často neuspejú. Najviac sa mi páčila prvá séria, inak to už bolo len priživovanie sa na mladých ľuďoch a málo z nich pomohli. Spoločné piesne pekné, magazíny zbytočné, šou taká americká, efekty drahé a veľkolepé, ľudia hlasujúci a míňajúci veľa peňazí zbytočne. Ľudia sa na to chytili, malo to vlastne aj úspech, ale vo vnútri to bolo dosť prehnilé, bola to skôr obrovská nafúknutá bublina, ale pekná a často aj účelná bublina, na ktorú dodnes spomínajú ľudia skôr v dobrom zo všetkých tých šou. ()

Emzet

Pro slovenskou verzi pořadu platí víceméně totéž, co jsem psal u jejího českého bratříčka. Jediným důvodem dát o hvězdu víc jsou moderátoři - jak Banášová, tak Pyco jsou zábavní a sympatičtí, což se ani zdaleka nedalo říct o těch českých tragédech. Co víc - mám pocit jakoby snad i výběr zpěváků nebyl tak nechutný, sterilní a R'N'B poznamenaný - jmenujme za všechny například Prednou, která ani trochu nepřehrává (rozuměj - dramaticky nevzdychá a nezalyká se svým hlasem jak barevná gospelmamá) a přesto se dostala až mezi prvních pět "nejlepších". Že by měli Slováci větší cit pro hudbu? Možné to je, koneckonců si vždycky raději pustím Hammela, Žbirku či Lehotského oproti Michalu Davidovi nebo Lucii Bílé. A to už vůbec nemluvím o Mariánu Vargovi. ()

ivamka

Hity v podání neznámých zpěváků, nové písničky, složené jim přímo na míru. Na nic si nehráli, byli přirození a vtipní, jak moderátoři i zpěváci a porota. Nebylo to jen o zpěvu, ale bylo to podané jako příběhy. Všechny tři řady byly SUPER. Najkrajšia smska - tahle písnička se mi líbila v podání obou zpěvaček a myslela jsem, že už ji nic nepřekoná a překonalo. Nehrané kamarádství mezi soutěžícími ve všech řadách. a Slovensko hladá superstar 3 a Vierka Berkyová. ()

Brano

Prvá a aj druhá séria bola výborná. Veľmi vtipné kastingy a plno talentovaných spevákov. Navyše tam boli asi najlepší moderátori a porotcovia, aký mohli byť vybratí. Ďalšie série už nejdem hodnotiť, lebo to bol už len odpad, či už moderátorský, alebo spevácky a nová porota bola neskutočne trápna. Tuším z pôvodnej poroty tam ostal iba Habera, ktorý jediný vedel občas niečo vtipné zabiť a zároveň aj dobre zhodnotiť podaný výkon. ()

• V 3. sérii, bežiacej v roku 2007, sa do Top 10 dostali: Marcel Berky, Vierka Berkyová, Natália Hatalová, Michal Chrenko, Martin Konrád, Ivana Kováčová, Tomáš Krak, Dominika Mirgová, Robo Šimko a Alexandra Zelezníková. Vyhrala Vierka Berkyová. Hviezdnu rotu "vyhral" Michal Spevák. (MoiJe)
  • Na Bansko-Bystrickom regionálnom kole vypukol medializovaný škandál. Súťažiaceho Erika Baláža, ktorý navštevoval ženské WC, svojimi výrokmi urazila porota. Erik sa následne pokúsil o samovraždu. Erikova matka podala následne trestné oznámenie na dvoch porotcov Paľa Haberu a Lenku Slanú. Vedenie STV zvažovalo, či nedošlo k trestnému činu krivého obvinenia, za čo Erikovi hrozili až tri roky väzenia. Nakoniec mu STV ponúkla možnosť vystupovať v inej relácii. Erik ponuku prijal a zaspieval pieseň z vlastnej tvorby. O pár týždňov o jeho fotografie prejavila záujem zvolenská modelingová agentúra. Koncom roku 2005 sa Erik rozhodol pre operáciu a stal sa ženou menom Lucia. (Raccoon.city)
  • V prvom finálovom kole vypadol Martin Kelecsényi, ktorý následne ako prvý vydal album "Ten čas príde" z ktorého skladba "Musím už ísť" bodovala v roku 2005 a v 2006 v rebríčkoch hitparád v niektorých slovenských rádiách. Neskôr sa presťahoval do Nemecka a namiesto hudby sa profesionálne začal venovať tenisu. (Raccoon.city)