xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (CinemArt)

sniper18

Pôvodné xXx mi už v čase premiéry prišlo sotva priemerné, aj keď pár atraktívnych scén mu uprieť nemôžem, o jeho pokračovaní už iba viem, že som ho videl, inak to bola len nuda, ale na tento najnovší diel som bol hlavne kvôli obsadeniu celkom zvedavý a dopadlo to až prekvapivo dobre. Zápletka ako celok očakávane za moc nestojí, tieto témy typu hľadanie nejakého mimoriadne nebezpečného zariadenia, ktoré môže zmeniť rovnováhu vo svete ma nikdy absolútne nezaujímali, ale zase je to správne odľahčené, s množstvom výrazných scén a to tempo je až moc svižné na to, aby som sa dokázal nudiť. A pre mňa veľkým plusom je, že na rozdiel od pôvodného dielu sa z toho stala plnohodnotná tímovka, keďže Vin Diesel ma sám o sebe zaujíma aj tak len ako Riddick, takže posily, či už na jeho strane, ale aj tej druhej sú pre mňa len plusom. A dokonca som veľmi príjemne prekvapený, že tu zo seba nerobí najlepšieho z najlepších, ale aj niektorí iní za ním v ničom nezaostávajú, aj keď tých pár scén si vzhľadom na svoj vek mohol odpustiť, hlavne mladé dievčatá sa tu na neho lepšia až príliš moc. A tak ma tu najviac potešil môj mimoriadne obľúbený Donnie Yen, hlavný dôvod, prečo som si tento filmo vlastne pozrel, ktorý sa tu samozrejme nepredvedie tak, ako vo svojich filmoch, ale aj tak je tu stále za borca, v akcii, ale aj postavou, bavil ma aj Tony Jaa, aj keď nemusel byť až tak výstredný a slušný výber ženských postáv, hlavne Ruby Rose, Deepika Dapukone a Nina Dobrev. Ale celkovo oba tímy boli veľmi dobre zložené. A potešia aj Samuel L. Jackson a nejaké to cameo, dokonca aj Ice Cube ma tých pár scén bavil, čo som teda prekvapený. A teraz už k samotnej akcii, pri ktorej ma najviac potešilo, že sa nezameriava len na tie prepálené nemožnosti, ale ponúkne viac aj tej štandardnej akcie. Ale bavilo ma prakticky všetko, tie nezmyselné scény, ako lyžovanie v pralese alebo naháňačka na motorkách sú zábavné, celkovo sa tu nájde pár výborných momentov, pri ktorých som sa mimoriadne zabavil, ako napríklad Dieselov záverečný zoskok z lietadla a k tomu plno súbojov, prestreliek a naháňačiek, ktoré samozrejme nie sú žiadna žánrová špička, ale aj tak si to drží obstojnú úroveň. Navyše to nie je ani najhoršie natočené, čakal som horší strih a nesklame ani výber lokácií. Po stránke efektov to má tiež od špičky poriadne ďaleko, ale práve tento typ efektov mám v podobných filmoch najradšej, aspoň to nevyzerá, že sa to snaží tváriť realisticky. Takže celkovo ma tu akcia bavila, ale najviac som si užil súboj Donnieho Yena v lietadle. Režijne mi to tiež vyhovovalo, je to dobre natočené, štýlové a odľahčené, viac som tu ani nechcel. Takže ja si nemám dôvod sťažovať, konečne xXx, ktoré bolo síce stále hlúpe, ale tým najlepším možným spôsobom, tvorcovia z jeho potenciálu vyťažili asi najviac, čo mohli, jednoducho vydarená akčná blbina so skvelým obsadením a množstvom slušnej akcie. 75% ()

3DD!3

Už jsem na to asi moc starý. Příběhově to dává pramalý smysl. Akční scény OK, ale místy až přehnaně digitální. Diesel navíc už není ten mladý švihák co býval, spíš veselý strejda, který zapomněl vyrůst. Holky jsou pěkné což o to a Donnie Yen sem tam předvede nějakou parádičku, i když ji mizerně sestříhají. I Tony Jaa je nevyužitý a místy dokonce trapný. Škoda mluvit. Co nenatočíš, to se nestalo. ()

Kaka

Po patnácti letech bych čekal daleko markantnější evoluční obměnu než které se mi dostalo. Dnes už většina velkých studií produkujících mainstream akčních hrdinů ví, že v partě se to lépe táhne a diváky to baví. S tímhle nápadem přišel i další XXX a nutno říct, že polovina členů skvadry je zajímavějších, než samotný alfasamec, který sem tam něco zahláškuje, jednou dvakrát se porve a to je asi tak všechno. Východňáci Jaa a Yen nemají příliš prostor vyniknout díky zbrklému střihu a zmatečnosti akčních scén a holkám to sice proklatě sekne, ale to střílení jim tak úplně nesedí. Jsme ochotni ohnout žánrová měřítka a mantinely. Víte ještě než si to pustíte, že to bude no brain jak blázen, ale že to bude takováhle pitomina a ještě k tomu zle natočená, to čeká asi opravdu málokdo. ()

Spiker01

Tak Dieselovi to nevyšlo s Posledním lovcem čarodějnic, tak to zkouší s oživením naprosto mrtvé série, ale co je horší, zkouší to tak zoufale s režisérem, který naprosto neudrží tempo a těch 100 minut mi přišlo jako 150. Už začátku jsme vtaženi do víru bláznivých rádoby cool situací, kterým jsem jen nevěřícně přihlížel, ale jelikož mi není 13, na tuhle hru jsem přistoupit nemohl. Navíc dostal Xander Cage k ruce houf tak neskutečně nesympatických parťáků, kteří splňují ty nejtíživější stereotypy a minimálně u několika z nich naprosto postrádám význam jejich angažmá (hipster DJ tam nedělá naprosto nic). Z téhle party vyniká pouze a jedině Donnie Yen, který se zároveň postaral o jedinou opravdu cool scénu ve filmu hned z počátku a ve všech svých scénách vyniká takovým způsobem, že jsem si řikal, že ta nahráda za Jeta Liho je více než ku prospěchu. Naopak naprostým zklamáním je Tony Jaa, který se tak krásně popral předloni s Paulem Walkerem a kterého fanoušci žánru dobře znají (Ong-bak), tady má ale tak strašně debilní háro a sice kaskadérských kousků předvede celou řádku, ze zbytku jeho scén je silně cítit nepochopenost toho, jak někoho zaujmout. No a zbytek už je jen špatně natočená a nasnímaná akce, které je opravdu hodně, ovšem závěrečná pasáž je už tak strašně ubíjející, že to ani pár šokujících cameií rozhodně zachránit nedokázalo. Přemýšlel jsem i o 2*, ale nakonec se mi to v hlavě rozleželo, takže uděluji naprosto průměrných 5/10 doufajíc v rázné pokárání všech tvůrčích osobností stojících za filmem...[25.1.2017_Cinema City_Plzeň Plaza] ()

castor

Nejprve to zkusí jako Alberto Tomba na lyžích (jenže v džungli), vzápětí jako přerostlý skejťák, abychom pochopili, že za vším stál jeden fotbalový zápas. Ale proč si sakra nastavoval časomíru, to hlava nebere ani tvůrcům. A ještě si zasurfuje po obří vlně na motorce nebo vyskočí z letadla bez padáku. A takový je návrat tohohle potetovaného ďábla celý. Hlučný, záměrně přestřelený, pitomý, hudebně řízný, zběsile sestříhaný. Vše popírá zákony logiky a fyziky. Jenže já v tom zábavu nevidím, a to je zřejmě ten hlavní problém. Vše se točí okolo bandy, která se zmocní tajného zařízení, které dokáže z oběžné dráhy sestřelit cokoliv, co se mu zamane. Xander Cage nesnášející autority musí ve své průlomové roli znovu na scénu. Trousí suché hlášky, hází ramena a zrovna dává dohromady tým, který obsahuje například obrýlenou hackeru (která je sexy), potetovanou sniperku (která je sexy) a brzy i bollywoodskou star, která je nejprve v opozici, ale pochopitelně je rovněž sexy. I ostatní ženské vedlejší postavy zřejmě chodí přehlídky Victoria´s Secret, jenže i po postelové akci jsou naaranžované tak, že divák smutní. Zoufalé je i z množství postav, které nedostanou prostor vyniknout a vlastně o to divák ani nestojí. Vyjma chlapíků z Asie. Asi jde hlavně o to, že mi není šestnáct. Dvě nebo tři hvězdy, je to asi jedno. Kripl X. ()

Wacoslav1

Tak nic no. První letošní kino mi nevyšlo. Aspoň jsem za to díky předprojekci nemusel platit. No a v kostce? strašná kravina, která bohužel nesplňuje moje požadavky na zábavnou vylízanost a v tom je hlavní kámen úrazu. Zdechlej a zakopanej čokl totiž vězí v tom, že kravinu jsem od toho čekal a, že se to nebude brát vážně, tak s tím jsem taky počítal, prostě a jednoduše doufal jsem, že se jenom odreaguju u nenáročný zábavný a záměrně přehnaný vocasárny, ale tohle už je jetý takovým stylem, že je to prostě a jednoduše jenom hovadina, ale spíš než pobavení vyvolává soucitný pokývnutí hlavou. Nepomůže ani hvězdný obsazení ani šíleně přestřelená akce která, ale časem začne nudit a trn z paty nevytrhne, nemluvě o tom, že jsou zde okatě napodobovány a vykrádány scény z jiných akčňáků. Co se postav týče tak Vin Diesel si jede furt to svoje stejně jako Jackson kterej už taky začíná bejt vohranej. Tony a Donnie jsou pak rádi za to, že se aspoň objeví v kino filmu, ale radši bych je viděl v Expendables, než v tomhle průseru. Tohle hit nebude...30% ()

pepo

Ultradementna, hlupa, pridrbana hovadina vedla ktorej posobi rychlo a zbesilo ako bergman. Clovek obcas nieco take proste potrebuje 7/10 ()

Xmilden

Jednička byla hloupost, dvojka co si pamatuju byla úplná kravina a Vin Diesel má momentálně takové koule, že po Riddickovi se snaží oživit i Xandera Cage. Vin Diesel je pravděpodobně nejškaredší chlap v Hollywoodu, ale díky Autíčkám mu narostlo sebevědomí natolik že se může tvářit jako největší bourak a myslet si že na každou "jeho" sérii budou stát lidé u pokladen fronty. A tak tedy ve finále tenhle 3. díl XXX je téměř nerozeznatelný od Rychle a zběsile, protože i zde je jasný pokus nahrnout do nás postavy, představit je, udělat z nich sympaťáky a pokud možno neprodělat, aby mohl vzniknout další díl a na ten přilákat zase o něco více lidí. Příště si série může půjčit třeba Dwayna nebo Arnolda a do role záporaka přihodit Mela Gibsona. Zkrátka ukázkový pokus o vytvoření dalšího, tentokráte špionážního universu. Ke kvalitám filmu? Je to sračka, ale dokoukat jsem to ve zdraví zvládnul. 40% ()

Shakers

Zatiaľ čo jednotka bola štýlová blbosť, toto je ultra štýlová blbosť. Ale zábavná. Našťastie to ma dobrých hercov, ktorý to celkom zachraňujú (Donnie Yen, Tony Jaa, kočky ako Nina Dobrev, Deepika Padukone, Ruby Rose) a je fajn, že sa cela séria prepojila, ale to uhýbanie pred guľkami si mohli odpustiť. 70% - 3* ()

Pepinec

Na to, že pomalu vrcholí oscarové závody a já navíc přes Vánoce nebyl v kině, jsou tam k vidění poměrně zvláštní věci... Jako třeba akční pohádka o plešaté Naftě, která je docela zdařilým sestřihem vývoje tohoto žánru v posledních xXx letech. Člověk by čekal aspoň pěkný holky a ono jo - jsou tam! Takže jedna čtyřka a hurá na ně! ()

Cappuccino

Trochu viac šialené, nereálne a akciou prestrelené, ale bavil som sa. Verím, že ak počas filmu jednoducho vypnete mozog, budete si vedieť návrat Xandera Cagea užiť. ()

S.Quentin QUALE odpad!

Přes fotbal k cicmačce, od cicmačky k lyžování v pralese, pak jsem na krátko omdlel....a pak byl konec. Nejhůř strávených 20 minut letošního roku. Počkat, to má 105 minut???? ()

Rominator

Xander Cage (Vin Diesel) je nalezen CIA agentkou Marke (Toni Collette) a pověřen úkolem, aby zajistil návrat ukradeného zařízení zvaného Pandořina skříňka, které dokáže ovládnout jakýkoliv satelit na oběžné dráze... Je to takový neškodný výplach, protože příběh a akce často nedávají smysl, ale kvůli určitým hercům to člověk vidět chce. Donnie Yen (Xiang) nedostal v akci bohužel tolik prostoru, ale dopadl mnohem lépe než Tony Jaa (Talon), který hraje pouze druhé housle ve vedlejší roli. Výběr lidí, které má Diesel ve svém týmu, je diskutabilní a místo si tam zasloužila pouze Ruby Rose jako Adele Wolff. Nemalou pozornost na sebe také strhne překrásná herečka Deepika Padukone (Serena). HODNOCENÍ 50% ()

liskam

Jauvajs, tak tohle bolelo. Ani vlastně nevím, proč hodnotím takhle vysoko. Ale co si budeme povídat, Riddikovy se méně než tři hvězdy dávají těžko. Za mě maximálně 50% ()

mzss1

|30%| Kino jsem vynechal a po shlédnutí v pohodlí domova jsem se utvrdil v tom, že jsem udělal dobře. Už trailer mi absolutně nesedl. Prostě ujetá přeakčnělá blbost. Bohužel, ani ne zábavná, ale i neskutečně nudná. Přeakčnělost tu moc nebyla a ujetost se zde také mírnila, ale i tak mě zde prakticky nebavilo nic. Film se nekonečně vlekl a ani ta akce mě moc nechytla. Rozhodně se zde pár zajímavých akčních sekvencích našlo, ale bylo jich málo. Vše bylo přehledně natočeno, i pár bitek se najde – o ty se postaral především Donnie Yen – takže jeho je třeba pochválit. Ostatní herci už mě moc nebavili. Tony Jaa byl zde tak trochu bláznivý, pár kousků se mu téměř povedlo, ale furt nic extra. Vin Diesel nebyl špatnej, ale jeho role mi nesedla, takovej moc suveréní. Já nevím, co k tomu mám dál povídat. Prostě mi to vůbec nesedlo, hudba od Tylera byla tedy kvalitní jako vždy. V jednu chvíli jsem myslel, že dám jen 1*, ale nakonec jsem zatnul zuby a tu slabou 2* jsem udělil. Jsou horší filmy. ()

kingik

Z absurdního extrému do absurdního extrému. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat počin, který je následovníkem filmu xXx z roku 2002. Ano, tím nejlepším je na filmu Vin Diesel, který se s padesátkou na krku nepouští do žádných větších akcí, má zde jen jednu větší bitku. Na tom ostatním se dá pobavit, chce se to však obrnit velkou dávkou tolerance ke scénáři, režisérovi a castingu. Casting je maximálně úděsný a nelze jej ničím a nijak omluvit. Je možno se setkat s Donnie Yenem, postarším karatistou, který snad pamatuje časy Bolo Yeunga, a jehož vláčný styl připomíná dědka, který o víkendu bere hodiny karate, aby se doma neznudil televizí a křížovkami. Další, ještě nemyslitelnější katastrofou, je Rory McCann, vyznačující se chráničem zubů a vzhledem burana, následují sexice Deepika Padukone a Ruby Rose, kterým se jejich akční průprava dá věřit leda v posteli ve spolupráci s gymnastickým cvičením, tým doplňují ještě dva další, ničím zajímaví asiaté. Vrcholem příšerného castingu je Nina Dobrev, jejíž obrýlená agentka se vyznačuje tím, že zásadně nechodí do terénu. Její komická figurka je postrachem všech komických figurek, u nichž převládá špatné herectví, které má dokládat záruku odlehčení "napínavých"akčních scén. A s touhle bandou pitomců se dal legendární Xander Cage (po počátečních strkanicích) dohromady. Jak to asi mohlo dopadnout, že. Samozřejmě se smějete na místech, kde to ani nebylo zapotřebí. A nechybí ani Toni Collette v roli nové Xanderovi šéfky. Zásadní problém se vyskytl s režisérem D.J.Carusem, kterému sedí úplně jiné filmy, tudíž akční scény, byť mají nápaditý potenciál, v ničem extra nevynikají, dost často jsou vyztužené CGI, lze to bez problémů poznat, což jim ubírá na realističnosti (surfing na motorkách s obří vlnou v zádech, nouzový skok z letadla bez padáku). Důraz je kladen na to, aby vše bylo patřičně cool a ad absurdum. Hláškuje se, téměř každá scéna je WTF, vzniká mumraj, v němž záhy zaniká absurdní zápletka s vražednými satelity i obsahem, který je skryt v Pandořině skříňce. A aby to nebylo málo, dojde i na pár zvratů. K pochopení určitých vtípků je zapotřebí znát i volné pokračování xXx: Nová dimenze (2005) s Ice Cubem. Už úvodní scéna filmu, v níž zakladatel programu Triple-X pan Gibbons v bistru poučuje (barcelonského) fotbalistu Neymara, věstí, v jakém duchu bude celý film pojat. Příště, bude-li nějaké příště, by to chtělo normální casting a režiséra akčních kvalit. Vin Diesel to z pozice producenta patřičně "neošéfoval". 6/10 ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)