xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (CinemArt)

vetsinezobri

Sem tam sedla hláška, jinak bída a soustavný koukání na hodinky. Přehršel postav, špatný digitální triky, spousta stupidního střílení a alibisticky postavené a sestříhané rvačky. Záběry skáčou po půl sekundě z jedný férovky na druhou a tvůrci si asi myslí, že si člověk neuvědomí, že rány a pády na sebe vůbec nenavazují. To je taková škoda, když vám ve filmu hraje Tony Jaa, Donnie Yen nebo Michael Bisping, nevyužít jejich potenciál. Film nezachránil ani Vin Diesel svým sympaťáckým úsměvem. ()

Cooller

váhal sem mezi 4 a 3 nakonec dávám 3 ale je to určitě o dost horší než 1čka ale zároveň o dost lepší než verze xXx s Ice Cubem ()

TSZ

Tak tyhle návraty současná kinematografie fakt nepotřebuje - zcela neinvenční pokus o nadupanou akční jízdu, při sledování Vám však stále častěji dochází, že všichni hrdinové jsou dost zaměnitelní a hlavně, že je Vám úplně jedno, jak to s nimi dopadne. Zápletka nebo záporáci pak jsou zcela vedlejší faktory, protože nic z toho Vám nezůstane v paměti déle, než hodinu po skončení filmu. ()

hospoda96

Stále stejně šílené jako první xXx (2002), nicméně skoro padesátníkovy Dieselovy to už fakt nežeru, až na pár bitek Donnieho Yena a Tonyho Jaa a sexy Ruby Rose. Už to prostě nemá moc co nabídnout a je to čistý (pod)průměr, když tak se to mělo uskutečnit dřív místo marného pokračování z roku 2005... Vin už si bohužel zakope první ligu jen u Rychlé a zběsilé party. ()

MAAUZ

Chujovinaaaa!! Vin Diesel tu seskočí z 50 m vysoké radiostanice a jezdí na lyžích po listí, na longboardu si plácá high-five s místníma lidma ve stokilometrové rychlosti, motorkou projíždí vlnama oceánu, asiat tu proskočí 8 cm tlustým bezpečnostním sklem z 30 m z protějšího domu, bojové scény v letadle tu připomínají Matrix... :D ano, chujovina, ale taková, co vás víc pobaví, než otráví. ()

JohnZ87

Ve srovnání s jedničkou se jedná až o pozoruhodně "vyprázděný" (resp. málo pestrý) film. Po třech čtvrtinách stopáže jsem měl pocit, že se tam vlastně nic moc zajímavého nestalo nebo že se jedná o hodně natáhnutý úvod. Zápletka má sama o sobě vcelku zajímavou myšlenku, která dost možná vůbec není vzdálená realitě, jen je bohužel scénáristicky uchopena trochu nešikovně, takže výsledek působí mírně rozpačitě. Stejně tak ta hra na tým (zřejmě po vzoru Rychle a zběsile) mi přišla dost umělá a k solitérovi Xanderovi mi moc nepasovala. Navíc kromě Donnieho Yena ve mě žádná z dalších postav nezanechala nějaké hlubší dojmy (dokonce ani Tony Jaa). Asi nejvíce mi lezla na nervy ta namachrovaná sniperka, která měla potřebu i pouhé míření na cíl skrz optiku s přiblblým úsměvem na tváři neustále trapně komentovat (evidentně se v této aktivitě opravdu vyžívala). Poslední čtvrtina filmu je o něco nabitější, nicméně akce je ve filmu celkově méně, než jsem čekal. Potěší, že se na chvíli ukáže také Ice Cube, který hrál v druhém díle. Gibbons má sice ve filmu pouze dvě scény (na začátku a na konci - od začátku jsem doufal, že to s jeho odchodem ze scény nebude tak, jak to vypadalo a naštěstí tomu tak bylo), ale patří rozhodně ke světlým stránkám jinak celkem průměrného filmu. 60% ()

playboy_05

Dobre si pamatuju, jak jsem byl v roce 2002 v nasem mistnim kine na xXx. Bylo mi 12, Vin Diesel s karierou akcniho hrdiny vlastne teprve zacinal a ja sem byl jsem z te coolove akce a kaskaderskych kousku uneseny. I ted po tech letech si vybavuju postavy a sceny, ktere me bavily...i proto tenhle ulitly bordel s naprosto nezajimavym dejem a premirou postavicek odkudsi z jihovychodni Asie, nedokazu prijmout...skoda, mohla to byt celkem solidni pocta starym casum a navrat oblibeneho hrdiny...tohle si jednicka nezaslouzila...Jedna hvezda za solidni akci, druha za celkem cool a sexy nerdku...neco takoveho ale proste vzniknout nikdy nemelo ()

biergof odpad!

Babylon A.D. (2008), Riddick (2013) a Poslední lovec čarodějnic (2014) mě přesvědčili, že Vin ještě má co nabídnout a může být skvělou alternativou k současnému komiksovému plevelu. xXx: Návrat Xandera Cage nám ukázal, že Vin umí zahrát také úplného kreténa v naprosto kreténském filmu, který je takto natočen účelově. Ukažte mi kreténa, který si tento film pustí dvakrát za rok a dá tomu nálepku kult. ()

Clark_Kent

Já toho Diesela nemusím, ty jeho žvásty. Tohle bylo vážně hodně zesláblý, ty postavy jsou úplně kničemu. Celkový dojem tyhle nezáživný srajdy je naprosto nulovej. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Lyžovat v pralese, nebo sjíždět vlny na motorce? :D Složit tým s DJem a týpkem, který 198x naboural? :D Vypnul jsem, snížil IQ o polovinu a film si užil :D ()

RedRose

jednička dávala tak nějak smysl... dvojka byl stupidní pokus o podobný film s úplně špatnou volbou hlavní postavy... a tohle? diesel se vrátil, ale to je asi tak všechno... lepší než pitomá dvojka, ale ne o moc...42% ()

GameboyNES

čekal jsem odpad jak vyšije a ve finále jsem výborně bavil. Podařená parodie, Vincek jako pan učitel a jeho parta pubošů si hrají na strážce galaxie. Jen škoda že Ninu, tak namaškařily a nehodili ju jen do bikin. Ve finále daleko lepší než Valerián a Brežněvova dcera. ()

TornadoETA

Hned po první scéně mě napadlo, zda tudle tu blbost nenatáčet stejný blb jako u Rychle a zběsile 8. Pač gravitace a fyzikální zákony tu opět neplatí ... jediné plus je tu účast Donnie Yen a S.L.Jacksonam, ale přesto radím nepouštět ;) ()

masekjc

Xander Cage vstal zázračně z mrtvých a zas jezdí na všem co má prkno nebo kola. Navíc si k tomu pozve ještě pár kámošů aby to uběhal. Bohužel, byť jsem si dal všechny 3 díly v krátkém čase abych mohl objektivně hodnotit celou sérii, tady už asi není čím překvapit. Výskok z letadla, trapný Neymar a vpád Ice Cuba jsou jediné 3 poznávací znaky co mi utkvěly v paměti a to je na akční film XXX série sakra málo...příště už prosím pacienta neoživovat ()

Shitonit

Nečekej nic a dostaneš všechno. Barevný, skákavý, nekonečně akční, neohrožený, sem tam rvačka...oprava... sem tam se nervou.. takže super zabiják večerní nudy. ()

Maniik88

Už jednička bola celkom úlet. Nalákali ma ale dve mená - Tony Jaa a Donnie Yen. Možno 2 z 5 najlepších martial arts súčastných hercov. Takže som si myslel, že o kung-fu bitky nebude núdza. A o akciu a že proste človek vypne mozog a užije si akčné Bčko s Ačkovými martial arts hercami. A dal by som tomu kľudne aj o 2* viac, keby sa dá na tú akciu pozerať. Zbesilý strih. Neznášam to. Sekunda, strih, iný záber a takto dookolo. Načo dočerta vezmú Jaa do filmu. To tam rovno mohli nastrihať dreveného Disela ako robí kop z otočky. Takže všetko Bčkové a celkom by to ušlo nebiť psycho kamery a strihu, škoda. ()

papadoce

Dôležitý detail, nie som fanúšikom série. XXX zbožňujem, ale nie s Naftou ani Ľadovou Kockou. Som ale fanúšik akčňákov a teda som sa podujal to skuknúť. Zhodnime sa na tom, že Donnie Yen je jeden z najlepších v obore hopky hopky kopy kopy. Aj preto som sa “pobavil” keď škaredá agentka CIA povedala, že potrebujú na jeho zastavenie niekoho kto sa hýbe ako on a myslela tým Vina Nafťáka 😂😂😂. Zrejme je fakt dôležité byť fandom tejto sračkoidnej série, aby ste si to plne užili alebo aby vás aspoň ohúrilo lyžovanie po hline, či jazda na skejte. Natočené to bolo vskutku svižne, i keď šlo o obsah pre mentálne retardovaných jedincov, ktorí to dozaista oštvorkovali, opäťkovali. Asi najtrápnejšie boli pokusy o hláškovanie hlavného hrdinu a rádoby komické vsuvky. Dnes som už videl film s dokonalým dialógovým scenárom, toto bol jeho absolútny protiklad. Tak som sa rozhodol, že vypnem mozog, ponechám len hemisféru na udržanie moču a stolice a skúsim si to užiť. Takže, nebudem hodnotiť fyziku, nebudem prísny len preto, že tu nehrala žiadna krásna roštenka a nebudem riešiť dialógy, logiku a podobné veci. Vtedy si viem vychutnať akciu a ohviezdiť neohviezditeľné. Krásne to nazval Enšpígl “akčný bordel”. Súhlasím. Rezultát, bez mozgu 3*, s mozgom ODPAD. Vyberám si … ()

olmikee

Vin je týpek a mám ho docela rád, ale tohle fakt ne ne a ne. Kdyby to natočili 10 let zpět tak by to bylo ještě cool. ()

MarsVl

4DX pridalo na hodnoceni, nicmene film obecne mi prisel jako slusna akce. Vin klasicky sympatak, film tahne, kazdopadne vem uz je znat a nejake kousky uz byly nad ramec. 3* ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)