xXx: Návrat Xandera Cage

• USA xXx: The Return of Xander Cage (více)

Xander Cage (Vin Diesel), zvaný též xXx, je naživu. To ale není ta nejdůležitější zpráva. Hlavní je to, že je zase v dokonale vyladěné formě a připravený s pomocí svých vymazlených ale hlavně dokonalých adrenalinových kousků a triků nabančit všem největším hnusákům na světě. Teď jsou na řadě záporáci, kteří se zmocnili tajného zařízení zvaného Pandořina skříňka, pomocí něhož jsou schopni vám až z oběžné dráhy hodit vybraný vojenský satelit přímo na hlavu. S přesností jednoho metru. Plus minus. Ono u několikatunové družice zase na nějakém tom metru nesejde. Jelikož oficiální vládní složky si s tím nevědí rady, je načase, aby Xander Cage dal dohromady tým jemu co nejpodobnějších šílenců, kteří neřeší služební postupy, legálnost zvolených prostředků a varovný výstřel vypálí až na konci akce. Nebo taky nikdy. Jediný rozkaz, který jsou ochotni aspoň vyslechnout, zní „Nakopejte jim prdel." Naštěstí Xander a jeho parta stojí většinou na té správné straně lidstva a navíc umí lyžovat v pralese, surfovat na motorce, porvat se ve stavu beztíže nebo sundat padající satelit dopravním letadlem. (Cinemart)

ZdenoLo

Vin Diesel opäť raz ukázal že dokáže popierať zákony gravitácie a že strelné zbrane v akčných filmoch strácajú význam. Pre mňa bol aj tak najväčším lákadlom Donnnie Yen ale aj z ostatných (Ruby Rose, Tony Jaa, Michael Bisping) si nemôžem odoprieť potešenie. No kto mi tam vyslovene prekážal bol asi len Neymar Jr. ktorý mal byť bez pochýb len ako reklamný pútač ale mne tam prišla jeho postava úplne zbytočná až trápna. Celkovo zábavné to bolo teda až na tie prehnané kúsky ale na to som si už pri Vin Dieselovi a jeho posledných častiach Rychle a Zběsile nejako zvykol. ()

HArna

Vin Diesel si chtěl oživit tuto "sérii", ale ta je mrtvá už po prvním díle. Druhý je odpad a tento má k němu hodně blízko. Nejvíce mě žralo, kamkoliv xxx přišel, tam šlo slyšet: " a ty jsi ten cool chlápek, který tenkrát rozsřílel tohle a rozmlátil tamto." To nejdůležitější - je to NUDNÝ! Myslím, že lépe uděláte, když zkusíte štestí na google a po zadání XXX budete mít lepší obrázky a určitě lepší náladu! ()

Hanys_

První dva díly si nějak nevybavuju, tenhle Dieselův návrat je ale dost sympatický. Fajnová akční šleha, sice místy možná přehnaná, ale to už je daň za ten Fast and Furious styl. Rozhodně bych si další díly představit uměl. ()

buzzwoody

Akční výplach, který se ani nebere vážně, což není na škodu. Místy až směšné akční scény, kterou ale trochu ruší nepříjemný střih. Celkem sympatické obsazení v čele s Vinem Dieselem, který nakopává zadky a chrlí ze sebe stupidní hlášky (scéna na lyžích z úvodu byla trochu moc), sympatickým Donniem Yenem, který se teď zviditelnil i v Rogue One a pár dalšími známými, ale neokoukanými tvářemi do počtu. Je trochu škoda, že neměli koule zabít aspoň jednu z toho obrovského množství vedlejších postav. Závěrečný Ice-Cube-Ex-Machina se povedlo. Kdo od toho nic nečeká a je schopen vypínat mozek a bavit se akčními nářezy, měl by být relativně spokojen. Jinak je to ve finále vlastně strašná kravina. ()

Paldiny

Vatou poprešívané, do seba zahladené, Neymarom obsadené, afektované predstavenie aké sa záslužne snaží zbračekovať predošlé dve. A zakiaľ čo pri jednotke stačilo mozog vypnúť, tu musíte zabudnúť, že ste ho niekedy mali. Xander Cage si to pre záchranu sveta rozdá so všetkými živlami sveta, popritom stihne citovať (alebo vykradnúť?) dva tucty akčných peciek, vytvoriť si vlastný tím zabijákov a zapojiť káblovku juhoamerickým domorodcom. Ale tak, kde inde vyskúšať 4DX ako pri xXx. ()

Strandmon

Totální akční bordel, který ovšem nějakou zvláštní okolností dokáže zabavit. Podle mě lepší než oba předchozí díly a taky to je poprvé co jsem se u trojitého X bavil! ()

Jaro_slav

Filmy série Fast&Furious jsou strašlivý slátaniny, ale počínaje čtyřkou je zábava se na ně koukat, přičemž Fast Five považuju za dokonalej oddechovej film. Tohleto je strašlivá slátanina plná lacině vypadajících efektů a koukat se na to vážně nedá. Od jedný hvězdičky to zachránily knedlíčky v čínskym bistru na začátku a Charlieho ségra.. ()

Klajnik odpad!

Je to mrdka po všech stránkách, ale určité momenty ve mně vzbudily výbuch smíchu (lyžování v džungli). Vin Diesel je zase debila a vypadá jak brambora. Dobre snad je jen to, ze se tomuto filmu lze dobre vysmivat, takze alespon nejaky entertainment nabizi. ()

MiaMahoney

Tuto koncentrovanou urážku divákovy inteligence vzdávám po 15 minutách a jdu se věnovat nějaké bohulibější a smysluplnější činnosti, namátkou mě napadá opisování Bible kralické levačkou, vysvětlování matematické indukce ve škole pro dementy, psaní básní švabachem pozpátku nebo přehazování písku na Sahaře kávovou lžičkou. Máte-li v hlavě tedy aspoň jednu buňku, která vám řídí schopnost utřít si slinu, vyvarujte se téhle hrůzy a pusťte si raději něco jiného. Je přeci tolik krásných filmů, které mají v názvu XXX... ()

Jiu

Mohlo by sa to kľudne volať Furious 9: xXx. Máme tu podobnú zápletku (absurdnosť družicových atómoviek ignorujte), podobnú šialenú akciu a na vlas rovnakú "cool" partičku - Xander Toretto, dvaja drsňáci, dvaja vtipálkovia, tri krásne modelky a jeden zbytočný blbeček. "Ten umí to a ten zas tohle" sa po úvodnej komiksovej zoznamovačke zmení na "Vin umí všechno" - celý film je potom už jeho sólo. Občas mu zaskočí pomôcť Donnie, ale hneď sa poslušne stiahne a uvolní priestor alfa bouchačovi. Tonyho Jaa nepustili vôbec k ničomu, má tam tak tri štěky - velká škoda, tešil som sa naňho. Stopáž je tak akurát, akcia znesitelne absurdná a obsadenie sympatické, DJC to zrežíroval tak, že to s odtretými ušami zapadá do popcornového priemeru. Za mňa 50% a že mám rád Vina, Donnieho aj Tonyho dám tomu 3*. ()

TheSpearCZ

Akce jede a to je to hlavní, kdo nic extra nečekal, tak byl vcelku spokojen. Plus za pár dobrých hlášek u kterých jsem se zasmál, jinak Vin mohl předvést daleko více. Čisté 3* ()

Hernycztek

No co si budeme povídat, bylo to přehnané, hodně přehnané. Ať už samotný nápad o zařízení, které ovládne jakýkoliv satelit a shodí ho na kohokoliv, koho si majitel ,,Pandořiny skříňky" usmyslí nebo v podstatě každá akční a kaskadérská scéna. Tím ale nechci říct, že se mi to nelíbilo, někdy stačí ke spokojenosti málo. Potěšující je hvězdné obsazení a vtipné hlášky, kterých je v každé scéně nespočet, takže né každé fungují. Vin se mi líbí ve všem v čem hraje a nemusí to být jen FaF. Ženské zastoupení je sympatické. Dobře vybraní ,,záporáci" Tony Jaa a Donnie Yen. Úsměvná je i mini role Jacksona a Neymara, která otevírá dveře pro další díl. Rozhodně v popisku chybí zařazení komedie, protože tohle je suverénně jedna z nejlepších akčních komedií. ()

Luukec

Když srovnám první díl, kde byl Xander Cage drsnej týpek, kterej na všechny s*al a jediný o co mu šlo, bylo provokovat autority a dělat bláznivý kousky, přijde mi tahle jeho sentimentální verze ala Rychle a Zběsile trochu trapná. Z Vina Diesela se nám tady stává trochu Chuck Norris, kterého všichni milujou a uznávají a v podstatě by chtěli být jako on. Je tak legendární a famózní, že si z něho málem nadělal do kalhot i dříve drsný Darius Stone, který všechny ve druhém díle f*ckoval. Jestli sentiment prodává, tak jsem rád, že sem na to nešel do kina, protože ho tam bylo až až. No a teď ke zbytku filmu, kéž bych mohl aspoň ostatní věci hodnotit kladně, ale když se dostaneme k hlavní (záporné?) hrdince s přízvukem v dnešních dnech nejčastějšího pracovníka IT podpory, nemám chuť dál tohle hodnotit a spíš se snažím na celou tu věc zapomenout. ()

doctor20

Extra popcornový kúsok, pri ktorom netreba myslieť, len si užívať akciu. Nechápem také nízke hodnotenie, ale to bude asi tým, že to nebola izraelská dráma o lesbickom partnerstve jednej bezrukej švédky a palestínčanky so šiestimi prstami na pozadí bojov v pásme gazy. Bolo tu totiž úplne všetko. Bitky, jedna akčná scéna za druhou, exotické lokácie a zvodné ženy, macho Diesel hláškuje ako o dušu, zlá americká vláda a pár spravodlivých, dokonca ip man a ong bak a ako čerešnička na torte Neymar. Všetko čo značka XXX predstavuje tu je možné vidieť. Piatu hviezdičku žial nemôžem nadeliť, keďže som celý čas čakal kedy vyskočí Messi so Suarézom (a nevyskočili) a za to, ako Tony Jaa dokáže pochovať kariéru po skvelých Ong-Bakoch. ()

majec4

Toto bola jazda damy a pani. Samozrejme neodporucam velmi premyslat, lebo si pokazite zazitok. Vsetko co pisu ostatni je viac - menej pravda, no koho to trapi? Uz zaciatok musi kazdemu napovedat, ze tento film sa na nic nehra. A ak to niekto nepochopil, tak je to len a len jeho chyba. Je to proste jedna velka akcna oddychovka plna humoru. Tento film si zasluzi min. o 10% lepsie cisla. ()

Illy

Vidět Vin Naftu řídit auta v F&F je ještě celkem cool. Ale když se tendle otyloň řítí na sk8tu nebo lyžích v pralese... twl... to je fuckt paródie. Už se radši nevracej...Kriplyx. ()

Bezda202

Na pohodu akční výplach na jedno shlédnutí. Akorát mě točilo jak byli všichni uber cool a každý měl po kapsách milion hustejch hlášek. Hlavně Vin Diesel který řádil jak 20 letý klučina a přitom vypadal jak oteklý padesátník. Jinak obsazení docela ok, hlavně Donnie Yen a akce taky v pohodě i když byla těžce over the top. 3* ()

Flopik

Ak bol zámer že to bude čistý Béčkový film tak im to vyšlo.Tupá akcia, plochý a jednoduchý dej , nevýrazné postavy a do toho hudba.Toto nemalo s výbornou jednotkou ktorú si pozriem hocikedy rád nič spoločné.Potešili apsoň krásne ženy.Čistý priemer. ()

Brejlil

Bejkárna obřího kalibru, která nezná míru. Na jednu solidní scénu připadá deset děsně "cool" pitominek. Co pochválit, co kritizovat? Chválit klidně Samuela L., protože jeho náborový monolog šlape. Dávání šancí africkým lvům za pomoci sniperské pušky. A akci, která je většinou solidní a rukodělná. Co je naopak děs a hrůza? Nástup Xandera Cage skokem z věže, sjezdem džunglí na lyžích a pak trochou toho skateboardingu, motivovaný jen snahou dovézt chudým Dominičanům trochy toho solidního fotbalu. A vybrat si odměnu v podobě hezké holky. Toni Colette v roli ředitelky NSA (CIA, DIA, vem to čert), která se neustále nudí a nudí a nudí... No a závěr, čiré WTF, kde dostane na prdel nejen fyzika s logikou. Jako guilty pleasure je ale celek úchylně zábavný. No a na holky se pěkně kouká. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Kdo si zahraje v xXx 3?

Kdo si zahraje v xXx 3?

02.01.2016

Ačkoliv to čekal jen málokdo, xXx: The Return of Xander Cage se pomalu stává realitou. Vin Diesel se opravdu vrátí jako závislák na adrenalinu, kterého rekrutovala FBI, a dokonce u toho bude i Samuel… (více)

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

Středověk zajímavější než Vin Diesel?

11.06.2009

Pro Roba Cohena zřejmě ano. Jeho dalším filmem měl být návrat k hrdinovi, kterého kdysi s Dieselem docela úspěšně uvedli na plátna kin, přičemž rozstříleli nejen Prahu, ale i velehory tyčící se těsně… (více)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (více)