poster

Věčné okamžiky Marie Larssonové

 • Česko

  Věčné okamžiky

  (festivalový název)
 • Švédsko

  Maria Larssons eviga ögonblick

 • Dánsko

  Maria Larssons evige øjeblik

 • Norsko

  Maria Larssons evige øyeblikk

 • Finsko

  Ikuistetut hetket

 • Německo

  Die ewigen Momente der Maria Larsson

 • anglický

  Everlasting Moments

Drama / Životopisný

Švédsko / Dánsko / Norsko / Finsko / Německo, 2008, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blizzard
  ****

  Pokud by si někdo v poslední době zasloužil mé sympatie, byla by to právě Maria Larsson. Film vypráví příběh na počátku 20. století o jedné neobyčejné a chudé ženě, která vyhrála fotoaparát, jenž změnil její dosavadní život. Marie je prostá, avšak celkem kreativní žena. Za manžela má ale opilce a děvkaře, který se ji nebojí ani uhodit, za což opět může alkohol. I přes sliby, že už se láhve nedotkne a následného déjà vu, ona svého manžela neopustí. Těžko říct jestli to bylo láskou, ale díky fotografování se z ní stává silnější a nezávislejší žena, která pečuje o svých sedm dětí. Everlasting Moments je filmem, který sice stojí za to vidět, ale jen v případě, že u podobně dlouhých a táhnoucích se děl nepropadáte nudě. Ve snímku totiž chybí výraznější momenty či zajímavé odbočky, a jelikož se vše točí především kolem rodiny Marie a jejího nadmíru žárlivého a zkrachovalého manžela, hrozí kolaps nejednoho diváka do stavu, kdy nastává útlumově-relaxační fáze organismu jinak řečeno spánek. Pochválil bych hlavně kostýmy a herecké výkony, naopak zde chybí zaujmutí diváka něčím jiným než je samotné vyprávění, neboť to samo o sobě prostě nestačí a ve výsledku tak dostanete jen lepší průměr. (7/10)(18.4.2009)

 • T2

  Rozpočet €4,773,906Tržby USA $610,825Tržby Celosvetovo $3,286,400(31.3.2009)

 • Pluhy
  ***

  Filmy zasazené do historického období opravdu nemusím ale Věčné okamžiky mě přikovaly do sedačky svým lidským a přirozeným způsobem vyprávění. Maria Larsson nás provází svým životem ve městě, kde žije se svým hrubiánským manželem a dětmi. Postupem času se dostává k focení a to ji přináší mnoho jak radostných, tak teskných momentů. Výhodou filmu je, že nemá žádné výrazné zvraty a ponoří vás do příběhu. Bohužel je film rozsáhlejší a radikálnější střih by mu výrazně pomohl(8.7.2009)

 • Aky
  ****

  Velmi působivá severská sága, jak už tak severská dramata bývají, když se vydaří. Příběh o silné ženě proplétající se historickými událostmi kolem první světové války, se vším, co k plnokrevnému životu patří. Láskou, nevěrami, opilstvím, vězením, bídou i úspěchem. Velice podařeně je použitý pomocný motiv fotografování a fotografií, který vyprávění usnadňuje a ozvláštňuje.(30.8.2009)

 • StarsFan
  *****

  Pro mě zatím nejlepší film letošního Festivalu v Karlových Varech. Nesmírně působivá atmosféra, silné postavy, krásně audiovizuální pojetí a to vše zabalené do filmu, který nemá nějaký výraznější zvrat. Až by se dalo říct, že plyne jako život, nezačíná v pevně ohraničeném bodu prostoru a nakonec v něm ani nekončí. Nikdy si nemůžete být jistí, co přijde v další minutě, ani kam se vše ubírá. Nic se neděje náhle a spontánně. A přesto ani jedna minuta z jeho víc jak dvouhodinové stopáže nenudí. [44. MFF KV 2009](7.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace