20ers - Making Of...

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 64 min

Viděl jsem pár dílů a líbilo se mi to.10/10 :D(29.10.2010)

Dokument o ČESKOSLOVENSKÉ RAPOVÉ scéně. Můžeme tady s každým vidět rozhovor, jednu písničku a názory na scénu.(8.10.2010)

Slušná rekapitulace rapových tváří v Čechách, některé můžu více, některé méně. Každopádně určitá nostalgie působí.(12.6.2013)

• ghatos

Horší než Česká RAPublika. Klasické představování kapel ničím nepřekvapí. Tempo filmu postupně upadá a nudí. Sympatický je hlavní průvodce - naopak opět se potrvdilo, že Hugo Toxxx je drzý parchant, který zaslouží pár facek. Pro fanoušky hiphopu je 20ers minimalně na 3 hvězdičky.(9.5.2009)

Zajímavé rozhovory..(2.9.2009)

Z mosta doprosta-prečo ktorá pesnička s kým :)...čo sa mňa týka, naj. pesnička kompilácie jednoznačne Pio Squad feat. Jarek Nohavica „Já tam byl“....škoda, že to niekedy Jarek nezahrá naživo, teda-na SK som už zažil "hafo" jeho koncertov, a nikdy si sebou nevzal chlápky z PIO :( such a shame.(5.4.2010)

20 let rapu a "rapu" v ČR aneb závidíme Hugovi jeho dědu. Klasický dokument, který nijak nevybočuje z předpokládaného konceptu "Proč sem tuhle skladbu udělal s tímhle typem a zrovna takhle".(23.12.2008)

Dobře zpracovaný dokument o zpracování hip-hopové dvojCD kompilace 20ers, která mapuje historii českého a slovenského rapu. Stěžejní (spíše jedinou oficiální) částí dokumentu je tvorba druhého disku, kde čeští rapeři experimentují s hudebníky z jiných žánrů, popřípadě se zahraničními tvůrci hip-hopu (z českých např. Matěj Ruppert a Jarek Nohavica, ze zahraničních především Kool Keith). Jako bonus jsou obsáhlé rozhovory s Troskami (nejvýznamnější skupinou počátků slovenského hip-hopu), La4ovem a dalšími významnými československé hiphopové scény . Dokument ocení jedině fanoušci hip-hopu a majitelé 20ers, já osobně jsem byl s výsledkem spokojen. Jediná vyznamnější výtka patří pravopisně nekvalitním titulkám, když mluví Nironic.(22.12.2008)

No, sice tenhle dokument fakt vypráví o začátkách Hip-Hopu v Čechách, ale podání mohlo bejt o něco lepší. Ale aspoň už vím, jak se dělaj hip-hopový featuringy a jak se začínalo s beatama na Commodorech a 386kách.(16.2.2009)

Dobrý rozhovory se starejma známejma tvářema ČR/SR scény. Lepší než celý to album, o kterým to je. James Cole je pán. "Bože proč jedeš tak tvrdě?"(3.6.2011)

V první řadě se vůbec nejedná o "dokument o hip - hopu", jak tu někteří píšou. Už jen z názvu (Making Of..) je patrný, že stěžejním tématem je zachycení toho, jak vznikala samotná hudební kompilace 20ERS, (konkrétně new school disk). Za zmínku určitě stojí několik zajímavých rozhovorů(mj. LA4, Abd52,Trosky)...70%(19.10.2010)

Možná ještě zajímavější než RAPublika(13.1.2009)

20 let na scéně... zachvíly 30 let... tak uvidíme čeho se dočkáme... v podstatě top rapeři naší scény a slovenské... Indy a Wich, PSH, Supercrooo a Kontrafakt + mám pocit že tam jsou i vlastně PIO který tady nejsou napsaný... lidi co tady a na slovensku začínaly s tímto hudebním stylem a proslavily ho...(8.3.2015)

hafo vtipný(1.3.2009)

Aj tak najlepsie nadelili KF , pekne spracovane cakal som nieco nudne ale napodiv ma to zaujalo.(8.3.2009)

Myslim si ze celkom slušne spracovany dokument o Hip-Hope..dalo sa to veru pozriet i ked pravdu povediac najvac som sa tesil na KF...ponevač..ale musim tiez povedat ze pri istých týpcoch som sa nudil.Ale v konečnom dosledku fajn.(16.2.2010)

Na dvd Indy a wiche to rozhodně nemá, oproti rapublice se mi to líbilo o dost více. Čekal jsem od tohoto dokumentu spíše nějaké zhodnocení, chronologii posledních 20 let rapu v ČSR. Dokument ukazuje vlastně jen pozadí přípravy asi 6 songů, které jsou na můj vkus špatně zmixovaný a Jarek Nohavica (ať už je sebelepší folklorista a jeden z mých nejoblíbenějších) prostě na featuring s rapem nemá. Z dokumentu se akorát dozvídáme, jak se v domácích studíí připravují tracky, Wichovi se nelíbí Rockstar, nebo že Mike T je velice sympatický chlapík. Celkově 3*.(19.7.2010)

oproti rapublice mnohem mene zajimave a podstatne hur natocene ale furt ujde(2.4.2010)

Nevšední pamětní projekt. Dnes už se na 20ers dívám trochu jinak a vnímám jak se doba mění a jak čas letí, rozhovory jsou však zajímavé i dnes. Doufám že za dva roky vyjde podobný projekt s názvem 30ers.(16.2.2016)