Krev mojí krve

• Francie Le Premier Cercle (více)
TV spot

Koprodukční kriminální thriller, s francouzským hercem Jeanem Renem v hlavní roli, vypráví o otci a synovi, který se snaží uniknout z kruhu krvavého násilí a osvobodit se z rodinných pout, jež ho předurčují k životu mimo zákon.  Milo Malakian je hlavou arménského gangu, jemuž vládne železnou rukou. Přesto by si už rád odpočinul a předal svou "živnost" synovi Antonovi (Gaspard Ulliel). Ten byl sice odmalička vychováván, aby pokračoval v rodinné tradici, jenže když potká Elodii, dívka mu otevře oči. Zamiluje se do ní a náhle vidí, že svět jeho otce je plný násilí a krutosti. Raději by tedy dal přednost obyčejnému životu, ale to znamená tvrdý střet s Milem… (oficiální text distributora)

Juto

Dojemný a inteligentný thriller o mocnej rodine násilných gangstrov na čele s veľkolepým Jeanom Renom. 6/10 ()

st.jim

Velký herec v malém filmu. Asi tak by se dal v krátkosti nazvat počin Jean Rena v tomhle snímku. Je to takový nepovedený frantíkovský HEAT. Rozdíl je ale veliký, tady je to bez šťávy, pořádné zápletky a ani akční scény tu nejsou zrovna povedené. Když k tomu připočtu i dost divný konec, tak je mi Reno líto..... sám to prostě neutáhneš. ()

Mrkvič

Tuctovka až to hezký není. Někdo si řekne "mám rád takový žánr..", "mám ve filmech rád tohle a tamto..", " a mám rád tyhle dva herce.." a tak vznikne milionkrát viděné klišé ničím výrazné neobohacující takřka o nic. Rena mám hodně rád, ale tady působí jak umělej panák bez špetky charism. V pohodě ho válcuje i tak dost slabý Gaspard Ulliel. To jak to všechno dopadne víme po 5 minutách filmu, takže nám nezbyde nic, na co by sme se mohli těšit. Tak až na konci film překvapí přestřelkou u letadla, která najednou oproti zbytku zapůsobí, a stejně tak Jean Reno, který se na konci ukáže s tím, že mu režisér dovolil vzít si na plac i své charisma. ()

lennyd

Milo Malakian (Jean Reno), šéf místní mafie, která má na svědomí spoustu zločinů, na první pohled velmi tvrdý muž - má také jeden osobní problém. Ač by rád co nejdříve předal vedení gangu svému synovi Antonovi, ten má na celou situaci jiný názor. Nejradši by si se svojí přítelkyní Elodie otevřel malý hotýlek, a celou kriminální činnost hodil za hlavu. A ani jeden z nich netuší, že jsou oba v hledáčku místní policie, kdy mladý inspektor Saunier bere dopadení Malakianových jako svoji osobní příležitost ... Musím říct, že mne film docela dost zklamal. Čekal jsem nějakou zajímavou zápletku (třeba ve stylu Hodiny pravdy), jenže ve filmu je všechno třeba co nejvíc okecat (a to ještě většinou přes prostředníka). Nějaké akce se dočkáme až v závěru filmu, ale i ta je taková nějaká divná (přestřelka mezi mafií a policií, tisíce vystřílených nábojů, ale nikdo se netrefí). Nebýt ve filmu Jeana Rena a Gasparda Ulliela, musel bych jít s hodnocením ještě níže... ()

JohnSmith

S francouzskými kriminálkami se roztrh pytel. Nikdy jsem netušil,že řeknu bohužel. To co se tu poslední dobou z francouzské produkce objevuje je většinou podprůměrná až nudná záležitost. Tuel sice má už něco za sebou, ale nedokázal dát filmu pořádné tempo. Díky scénáristovi zase nemáte ani s jedním z aktérů chuť se nějak zblížit a držet mu palce. Jean Reno je sice lákadlo,ale ani on nepředvádí nic vyjímečného. Spíš naopak. ()

giovanni3

Jean Reno je záruka kvality, Francie povětšinou také = čekal jsme hodně,ale... nic moc zůstalo u očekávání. naštěstí tam hrál Reno nebýt jeho tak nevím zda bych vůbec dal ty 2z5 ()

Arius

Nemal som velké oči a o to lepší je celkový dojem. Krev mojí krve bol seriózny akčňák s vymedzení mantinelmi,kvalitnou hierarchiou hercov a to všetko vo velmi reálnom kontexte. Za tým ale určite je množstvo pedantnej,mravenčej práce. Tlieskam,štvorhviezdičkový dojem vo mne nezanechá príliš akčných záležitosti. ()

KoRner

Nezapamätateľný film. Pripadal mi akoby mal 2,5 hod a nie hodinku a pol. A okrem Jeana ako mafiánskeho bossa by som ani neoznámkoval film, lebo by mi už dávno vyfučal z hlavy. Naoko sa hraje, že sleduje aj vnútro mafiánskeho klanu, avšak pripadalo mi to všetko nasilu a preto postavy sú veľmi neživé. ()

xaver

Nechal jsem se nachytat na Jeana Rena, který patří k mým oblíbeným hercům. Ten snímek je ale hodně slaboduchý. Prostě další z filmů, které jsem viděl a už nemusím a v paměti je zasunu hodně dozadu. ()

mala_kea

Reno je frajer, ale francouzskou kinematografii jsem asi přechválil. Toto prostě nebylo nic, jen pokus o silné herectví, který se však rozplyne jak pára ve vzduchu. Škoda, film ten potenciál jistě má, ale musí vědět, co chtít a hlavně jak to chtít. Pokusů tu bylo už příliš. Chci výsledky. ()

BOURQUE

Ten film má príliš pomalé tempo. Podobne pomalí sú režisér a kameraman. Výsledkom je podpriemerný akčný film, kde sa herci (J.Reno, G.Ulliel) nemôžu ukázať to, čo je v nich vo skutočnosti. P.S.: Nezdá sa Vám, že J.Reno pribral – a to hodne ??!! Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Olík

Utahaný francouzský krimi thriller v němž se proti sobě postaví násilnický mafiánský boss (J.Reno) a jeho syn (G. Ulliel), který se chce vymanit z rodinné tradice a začít žít obyčejný život. Příběh ač bez jakékoliv špetky originality není zase tak úplně špatný, ale jeho komorní podání a pomalé tempo vše totálně zabijí, s čímž nehne ani charismatický Jean Reno. ()

drankeryth

Pre mna dost nudny film, v ktorom sa dokopy nic nedialo. Normalne ma ten film uspaval. Najzaujimavejsia cast filmu bolo vytlacanie auta do rieky a zaverecne finale pri tom lietadle a zvysok filmu sa utapal v nezaujimavych dialogoch. Toto je jeden zo slabsich filmov od Jeana Rena. ()