Byla jednou jedna planeta

• Francie Il était une fois... notre Terre (více)

Epizody(26)

Další nová série francouzského animovaného projektu "Byl jednou jeden..." je tentokrát věnována problémům ekologie a trvale udržitelného života. (oficiální text distributora)

Oxymoron

Planetu jsem zblýsknul v televizi úplně náhodou, vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Ale když jsem zjistil, že jde opravdu o následovníka slavných Byl jednou jeden... úplně jsem se opotil, orosil, zhrozil, až jsem byl málem vůbec celý ill. Nechci hodnotit témata, která se tu probírají, protože jsem viděl jenom kousek, ale ta počítačová animace je naprosto šílená. Kam se ztratila ta dokonalá hravá kresba z Vynálezce a Objevitele? Škoda. ()

RedHot odpad!

Já už taky vím, že se planeta musí chránit, a že jsem byl hloupej, když jsem chtěl všechno vykácet. Ale takhle to zpackat a zhanobit toho starce, to je mi humus! ()

Bozvav

O něco slabší než ostatní série, ale i tak dobré. Novější kabátek bohužel nemohl zcela zamaskovat fakt, že seriál se více ubírá populistickým směrem, jenž se teď od naučných seriálů žádá. Za mne 75%. ()

Rami

Dávám 1,5 hvězdičku (tedy subjektivní 1) a to pouze za snahu a vštípit ekologické téma dětem. Bohužel nemůžu dát víc kvůli několika chybám. Animace jsou jak lepší (prostředí), tak i horší (postavy a zvířata). Střih a "posun kamery" je šíleně zběsilý. Vše je prostě nesmyslně zrychlené. Navíc byla poučná fantazijní pohádkovost (která se však opírala dříve o realitu) zaměněna za absurdní nesmysly. :-( Inu modernizace se nepovedla jko u mnoha jiných animáků (zejména těch evropských). ()

Radek.SCH

Sice jsem zastánce ochrany životního prostředí, ale taková přehnaná naléhavost, která z toho doslova tryskala zastínila základní myšlenku série "Byl jednou...". A to je informovat. ()

gumbo

OMG...tohle má být poučný seriál pro děti? Když tam dětská postavička prohlásila "Průmysl je bezpochyby jedním z prioritních faktorů zapřičiňujících globální oteplování." nevěděl jsem jestli se mám smát nebo brečet. Takhle se to nedělá ...Vzpomínám se slzou v oku na Byl jednou jeden život ... 15% P.S. Možná už vím díky čemu napadlo pana Klause, že globální oteplování neexistuje ... tento seriál mi přijde ve svém záměru bojovat proti znečišťování a ničení přírody značně kontraproduktivní ()

Drom

Byl jednou jeden ekoterorista? Jsem rozhodně zastánce toho, že bychom se k životnímu prostředí měli chovat ohleduplně (nakonec jinou planetu nemáme), ale takováto propaganda mě akorát dokáže odradit a nasrat. Hanba! ()

FireTight

"Jó, hurá, sága Byl jednou jeden... se dočkala dalšího pokračování, super, bomba!" řeknete si, když uvidíte název v televizním programu stejně, jako se to jednoho dne stalo i mně. Bohužel se však jedná o pravděpodobně nejslabší zábavně-naučný seriál ze všech "Byl jednou jeden...", hlavně díky novější animaci, která by paradoxně měla nalákat i ty, kteří o dřívější počiny ani nezavadili. Třikrát škoda, dřívější vyprávění ve stylu "kolem krbu" jsem miloval, ale vidět dětské hrdiny, jak jsou moderní, používají mobily a další vymoženosti dnešní doby... To tak nějak ztrácí původní kouzlo. Navíc je většina epizod přehnaně politicky korektních a všechno to "zeleno" před očima vám začne dokonce vadit (hlavně pořád ta zeměkoule s očima! GR!). Ale i tak to není úplně špatné, jen to zkrátka nedosahuje kvalit sérií z dřívějších dob, ty jsou legendami. Tohle je jen průměrný kreslený dětský seriál o přírodě. ()

HarveyDent odpad!

Podělaná ekologická agitka, která by měla vyvíjet u dětí myšlení ohledně ekologických otázek. Ale jelikož je to konstruováno jako agitka tak nerozvinuje, ale přesvědčuje a myšlení dětí je naopak omezováno. Není to vůbec objektivní a od reklam komerčních výrobků znečišťujících "matičku Zemi" se to liší jen opačným extrémem. Třeba si pustťe nějaký televizní agitační klip z dob před ´89 a porovnejte to - rozdíl bude v animaci a v tématu. Když se 4 minuty před koncem ten "vědátor" zeptal na "názor" dětí málem jsem se poblil, když ty děcka udělala rekapitulaci všeho, co řekl zaujatý "mistr". Za tohle bych ty lidi, kteří to vytvořili, nezavíral, já bych je střílel. ()

Lennie

Škoda krásného francouzského seriálu. Těšila jsem se na pokračování, které mě ovšem hluboce zklamalo, a to jak svou grafikou, tak látající planetkou, krerá mi do příběhu vůbec nezapadá. Vtloukat dětem odmalička, co všechno je na světě špatně, mi nepřijde jako geniální nápad. A taky mě mrzí, že jediná postavička, které zůstaly původní rysy je Maestro. ()

Santek odpad!

No tak první díl je těžce nestravitelný ekofašistický blábol. Problémy jsou, ale takhle to podat. To jsem nezažil. Je to plné ekologických klišé, které jsou jako z úst ekofanatiků, kteří jen umí kritizovat, ale kloudné řešení nevymyslí. Tohle je vymívárna pro dětské mozky a omezuje jejich vlastní pohled a možné nové řešení věcí budoucích. Cpát dětem do hlavy ekofašistické klíše, to fakt neberu. ()

blondboss

No toto je zrejme prvý seriál, ktorý som nedopozeral do konca, lebo ma to tak nudilo, že je to až nemožné. Celkovo možno povedať, že tento seriál, keď už mal vyjsť a mal pokračovať v Barillovom diele, mal byť natočený inak a najmä viac pútavo. Je síce zameraný na riešenie súčasných globálnych problémov, ale takým štýlom, ktorý naozaj nemôže diváka pobaviť. Grafika a kresby fajn. Z úcty k Barillovmu celoživotnému dielu dávam dve hviezdičky. 30 % ()