Jeden z nejpůsobivějších válečných sci-fi filmů světové kinematografie natočil v roce 2008 zkušený režisér Andrej Maljukov, který má na svém kontě ceněné snímky Diverzant nebo V ostře sledovaném pásmu. Příběh filmu se odehrává ve dvou časových rovinách – v současnosti a za druhé světové války. Čtveřice mladíků se živí prodejem válečných artefaktů na černém trhu. Jednoho dne objeví starý zákop, kde je ukryt sejf s dokumenty. Mezi papíry mrtvých vojáků nalézají fotografie, na kterých poznávají sebe sama. Šokovaní mladíci raději odcházejí, když v tom... Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitají v roce 1942 uprostřed krvavé válečné bitvy. (oficiální text distributora)

Dalessia

Okrem ruského filmu Kukuška a ruského seriálu Úbohá Nasťa som nič ruské nevidela. Priznám, aj keď prvotným lákadlom bol pre mňa herec Daniil Strachov, napodiv sa vo filme objavil aj ďalší fešák Danila Kozlovskiy. Deju kúsoček čosi chýbalo, ale aj tak to bolo naozaj obrovské prekvapenie, ktoré sa nedá inak hodnotiť - jenom za pět :P :). PS: Krásna záverečná pesnička od Eleny Terleevy - Ty i ya, mi zneje v ušiach stále. Už mám pripravené na zhliadnutie aj druhé pokračovanie :P ()

TornadoETA

Velké překvapení .. opravdu jsem netušil, že novodobá ruská filmografie schovává takový skvost. I když záměr o zamyšlení nad rasismem nešel nepřehlédnout, tak snímek jel valnou po vedlejších kolejích, což se nakonec i tak vyplatilo a nepostrádal absolutně vůbec nic - jen víc těchto filmů. ()

Lavinia

Mírně výchovný, lehce sci-fi tématický válečný film, který velmi dobře ukazuje bezmoc dnešního člověka v minulosti. Vtipné dialogy, dost akce, válečné scény, slušná zábava. ()

DJ Kritik

Celý film je vystavaný na známejších i neznámejších filmoch. Je tu spläť sci-fi a vojnových útržkov, niečo ako Timeline, Zvezda, Sudba cheloveka, Film je príbehom lásky, nenávisti a vyzretia jednotlivých postáv. Celé to zachraňuje skutočne výborný záver. Akcia: *** Hudba: **** Romantika: ** Vtiahnutie do deja: **** Myšlienky: *** ()

petrik11

Teno film ma dostal. Partia vykrádačov artefaktov z 2.sv.vojny sa omylom dostáva do jej diania. Veľmi dobre vypracované scény, poňatie vojny bez zbytočnej propagandy, niekedy až príliš rustikálne, dobrá dynamika deja. Filmu ťažko možno čosi vytknúť. ()

yazik

Jedna hvězda za tu válečnou část, jinak je to kravina. Chápu, co se tím autor snažil naznačit, nicméně milostnou zápletku mohl zcela vypustit a blbostí tam bylo opravdu moc na můj vkus. ()

pafka

Zajimave, ze lze delat i propagandisticky film bez velkeho tlaku na divaka, ale presto dostatecne fungujici. Myslim, ze valecne sceny jsou fakt dobre. Bavite se dobre u scen, ve kterych se nemci dozvidaji o blizske budoucnosti, jak dopadne jejich tisicileta rise. ()

wedator

Nemůžu jinak než dát 5, a to proto, že film se dotýká velmi ožehavému problému dnešní doby a tím je vzrůstající neonacismus. Každému hajlujícímu blbečkovi by se měl pustit tendle film. Je zajímavé, že takový nápad dostali zrovna Rusové, kteří mají velmi silnou základnu neonacismu ačkoli paradoxně měli největší ztráty na životech v WWII. K samotnému filmu nevím, co bych vytknul, efekty byly parádní. Celkový verdikt: asi nejlepší ruský válečný film. ()

Mawete

Pro mě příjemné překvapení. Chápu proč takový film vznikl, ale myslím si, že neosloví tak jak by mohl. Bojové scény mi až tak dobré nepřišly, ale nenudil jsem se. Zbytek dobrý. Pobavilo, zaujalo. Takže ty čtyři hvězdičky jsou zasloužené. ()

ludovit14

Dobrí príbeh ale hlavne zaujímavo podaní a herecké výkony boli tiež dostačujúce. Slušná práca! .HOD:70%.PS: Dobrá oddychová záležitosť! To je tak keď Rusi slopú metylalkohol – tak nasľubujú hory doly, ako v tomto prípade babičke! ()

Hopeman

No nevím díval jsem se na to , když jsem se zrovna kopal do prdele...a nevím jestli to kopání nebylo lepší...nic proti ruskýmu filmu , ale některé scénáře působí zkratovitě, křečovitě a naivně na druhou...na druhou stranu je to fantasy pohádka ...takže lahváč do ruky a dá se. ()

trawex

Konečně někdo dostal vynikající nápad ukázat polopatě těm tupým obdivovatelům nacizmu jak se věci mají:)Jinak zpracování filmu není nic zázračněho,tanky budí dojem plechové atrapy a na detaily se tady taky příliš nehledí,nicméně ke konci nabude film i solidní atmosféru a za tu myšlenku si zaslouží minimálně **** ()

musolini

Hodně povedenej film o cestování v čase z Ruska,kdy si partička mladých lidí uvědomí,že válka nebyla taková sranda,jak si mysleli a hledali zbytky po padlých z 2.světové války.Museli se ale vrátit v čase,aby na to přišli.Zdá se mi skoro neskutečný,že to natočili Rusové,protože to opravdu nemělo chybu. ()

Lenss

tři a čtvrt. Hodně jsem se bavil. Už od dob nočních hlídek mám slabost pro ruštinu ve filmu a tohle téma se jim sladkobolně povedlo. Cestování v čase, hrozba paralax, druhá světová a dobová atmosféra dobře načrtnutá a strašně mně bavila konfrontace představ dnešních lidí s realitou války, povedená taškařice! ()

IronSide

Musím uznat, že to byla příjemná změna oproti americkým akčním "dojákům", kde jsou hlavní aktéři téměř vždy za hrdiny. Film je o partě kluků, kteří jezdí vykopávat "poklady" 2. světové války jako jsou vyznamenání apod. Načež se vracejí zpátky v čase a projdou si tak částí druhé světové války. O to je to zajímavější, protože si dají mnoho věcí do spojitosti a jednak i proto, že jeden z nich se hlásí k neonacismu. Tedy jen do té doby než si projde touhle cestou zpátky v čase. Celé pojetí a zpracování filmu bylo velmi dobré, dokáže diváka upoutat, místy i rozesmát a především nešlo o akční splácaninu. ()