Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

Ajinka126

Audrey Hepburn je kouzelná žena s tak neuvěřitelným citem pro danou roli. Nejde pochopitelně říct, že Snídaně u Tiffanyho by nebyla tím, čí je bez Audrey, ale ona tomu skutečně dodala jedinečnou krásu a ducha. Už dlouho se mi nestalo, že bych se dívala na romantický film, u kterého bych se nevědomky usmívala a nebylo to proto, že by to bylo komické. Jednoduše jsem se do toho úplně ponořila a cítila jsem jako by se ta jejich láska dotkla i mne. Ale nebyla to jen Audrey, která by všechno tohle dodávala filmu sama, neboť i George Peppard, kterého jsem viděla na plátně poprvé, byl mistrem jiskření. Stále nemohu uvěřit, že tohle je film z roku 1961!!! Hádala bych mu tak rok 1990. Jen vás prosím, nepouštějte si to s českým dabingem! Je totiž otřesný.. já jsem bohužel originální verzi nesehnala, ale ta ženská, co dabovala krásnou a jemnou Audrey, by se hodila tak pro staré čarodějnice.. asi úplně nepochopila podstatu postavy, kterou má dabovat, neboť se z ní snažila udělat hloupou nánu. ()

Hem.m

Toš hezké to bylo i tu slzu jsem ukáp, hlavně teda díky konci, jen jsem nepochopil, proč té milé LuLu chlapec nepomohl s hledáním kocoura. Zatím první film s Audrey Hepburn a hned jak se předvedla jedna krasavice!! Svůdně, omamujícně, krásně, prvotřídní herecký výkon.. Jen co bych zkritizoval na tomhle románku je typický déšť v závěrečné milostné scéně, kde se dá pochopit, že se mají rádi. Samozřejmě, že jsem velký romantik a tohle malilinkaté mínusko přehlédnu úplně s přehledem.. Nádherně jsem se bavil, i pousmíval, takže tohle je jasná klasika´, co bych doporučil :)! Třeba někdy skouknu znovu. ()

Marsik

Pěkná hudba, hezký děj a bravůrní Hepburnová. Film jsem poprvé viděl až po 50 letech od jeho natočení, ale i tak se mi to líbilo. 75% (with J.) ()

Lama.Lama

Audrey je prostě Herečka s velkým H. A Snídaně u Tiffanyho byl první film s ní, který jsem viděla. A samozřejmě jsem si ho zamilovala. Tento film je jeden ze skvostů, který by měl každý vidět. ()

EastWicka

Ztřeštěná Holly Golightly je prototypem nepolapitelné krásky, do níž se muži bezhlavě zamilovávají, a jejíž lehkost bytí, styl i ten nestydatý pragmatismus křečovitě napodobují skoro všechny newyorčanky ze Sexu ve městě. Tak roztomilá a tak na zabití ovšem mohla být jen jedna... ()

Cimr

Tuto ódu na povrchnost a snad nejkýčovitější film šedesátek zachraňuje v mých očích jenom nádherná Audrey Hepburn a krásná hlavní melodie.. ()

baribal

nebyl jsem polapen krásou audrey tolik jako například u prázdnin v římě, ale i tak patří film k těm lepším romantickým komediím. Především pořádně střeštěná a praštěná audrey je to co film nejvíce zdobí... ()

Krissty

Nejen, že je Audrey opět úžasná, celý film je vynikající! Audrey je prostě nádherná, milá a vypadá skvěle i opilá, i zmoklá - vždy dokonalá! :) Vedle ní George Peppard oplývající neuvěřitelným charisma.. Byl vážně moc dobrý, to bych ani nečekala.. Celé to bylo vtipné, neotřelé, romantické, chvílemi ujeté.. :) A ta hudba.. Právem si vysloužila dva Oscary, opravdu nádhera! Píseň Moon River je vynikající, jedna z nejlepších filmových melodií.. A Audrey mi díky ní ukázala, že umí i krásně zpívat :) Tohle bylo krásné.. A závěr s kocourem neměl chybu! ♥ :) ()

Pan Filuta

8/10 Příklad filmu, který se v dnešní době už netočí. Četl jsem též předlohu, která je ovšem mnohem lepší. První polovina slabší, přičemž druhá graduje až do deštivého finiše. Ale stejně mé konečné hodnocení je někde mezi 4-5*. ()

ivishka

Nezapomenutelný filmový zážitek i když musím přiznat - a tuhle svoji neřest musím napravit - že nejsem zrovna příznivcem černobílého starého filmu tak tohle je absolutní špička! Audrey Hepburn jsem si hned po pár minutách zamilovala v roli Holly a naprosto nezapomenutelná a nesmazatelná hláška " How do I look? " se mi vryla s pár dalšími do paměti. Konec samozřejmě dobrý všechno dobré a film famózní a pro mě jako stvořený. ()

Lukrecie

Mistrovský herecký výkon Audrey Hepburn coby rozmazlené, naivní a sobecké rádoby dámičky. Dojemný příběh se skvělou hudbou a kostýmy. 1:45:15 "Ať utíkáš kam chceš, všude narazíš jenom na sebe." ()

MissJ

Trošičku zklamání. Možná jsem byla až příliš natěšená na výjimečný zážitek, ten se ale nedostavil. Jeden z "klasických" filmů, které mě neoslovily. ()

Laxik

Naprosto dokonale roztomilá Audrey ale tak zastiňuje všechny okolo sebe, že je to možná i důvod, proč nedávám plný počet bodů. Jde o takovou nenucenou milou komedii ve které se naivní avšak cílevědomé děvče změní a přitom nezmění. Až do poslední chvíle si tvrdohlavě stojí za vším, ale kocour to nakonec rozsekne. Koho zajímá, že je to staré? Tohle nikdy nebude tak staré, aby to nebylo aktuální a tak trochu pohádkově neuvěřitelné. ()

GodComplex

Pojmova Manciniho hudba, kterou s nejvetsi pravdepodobnosti znate, aniz byste o tom vedeli. Tradicne roztomila Audrey Hepburn v top forme, jedna silena NY party a super kocour, ktery si nataceni musel uzit ze vsech nejvic. Jinak to ale moc nefunguje, romanticka chemie vubec, protoze muzsky protejsek je nesympaticke pako. Historicka rodinna linka z vidlakova je priserna nuda. Komedialni element, jehoz hlavni hvezdou ma byt ocividne otravny japoncik je maximalne trapny. Nemluve o tom, ze cely pribeh zamerujici se na zmatenou zenu, ktera jede po penezich je take urcen vyhradne pro zenske publikum. System, kdy je zena sama absolutne neschopna a strategii jejiho prijmu se stane sbaleni co nejbohatsiho chlapka v okoli je precijen kapku na odstrel. Prehodnocena a umele vytvorena legenda. 5/10 ()

Pierre

Obsah od Magic Boxu začína větou: ,,Tak mile bláznivou dívku jen tak nenajdeš.´´ A vtom je malý problém. Čekal jsem že Audrey Hepburn bude hrát milé,  skromné, půvabné kvítko z jejíž povahy budou plynout různé roztomilé komické situace. Což jsem se tedy trochu spletl. Audrey totiž hraje podivnou osobu, která se vdala už ve čtrnácti, pak si změnila jméno a teď žije v New Yorském paneláku, mírně manipuluje lidmi, pořádá velkolepé večírky plné neznámých lidí, je často opilá a zajímají ji především peníze.  Tak na mě působila prvním dojmem. Teď jsem tedy nádherně vypísmenkoval její negativa a vypadá to že takové dívce se dá jen těžko fandit. Hledal jsem si k ni docela těžko cestu (hned jak mi začala být sympatická, hned se to něčím zkazilo), ale ulehčovaly to její chvilkové romantické, sympatické i něžné polohy a uvědomoval si že to je postava která by mohla být napsaná jinak, ale má jisté  charisma a není to jen nějaká opilecká troska jako spíše ztracená dívka.  Stejně na tom ale má lví podíl právě symbol křehkosti a krásy Audrey Hepburn se kterou jsem měl zatím zkušenost jen z Prázdnin v Římě jakožto dobrosrdečnou pohádkovou princeznou. Velmi jsem těšil tedy nejen na legendární film z různých seznamů nejlepších filmů, ale hlavně na další shledání s  výbornou Audrey. Tady jsem pravda trochu přišel o romantické iluze,  protože hrála úplně jinou postavu, jejíchž chování jsem často nechápal nebo se mi moc  nelíbilo. Ale pokud je její postava Holly mrcha, tak díky Audrey je to přeci jen andělská mrcha, místy povyšený na anděla. Film mi občas sice stejně trochu nesednul. A vedle Audrey se navíc pohybovalo jakési podivné rádoby stylové dřevo bez hereckého talentu které se mi vážně nelíbilo, nejenom kvůli rivalitě, že se mu Audrey  věnovala více než mně, A že na rozdíl ode  se umí učesat. Ale na kocoura jsem nežárlil, ten byl v pohodě.:o  Spíš to nekonečné vzájemné hádání a usmiřívování Audrey a dřeva bylo místy  únavné.:o Až si člověk říká, v čem je tohle tak strašně jiný, než drtivá většina současných komedií.:o Ale nebudu úplná krysa na n-tou. Film je hodně složen třeba jen z dlouhých dialogů v jedné místnosti (nebo celém bytě....nebo počkat, ještě v tom druhém bytě.:D),mezi dvěma mladými hrdiny, záleží, jak to zabaví. Nějaký pestrý děj to nemá. Ale dál  si říkám, že časy jsou jiné, dneska už by nikdo snímek s takovou atmosférou asi nenatočil, druhá Audrey už taky není (ale takových ztracených duší jako Holly bude asi vždycky dost..), ale já mám doznívající Vánoce, dobrou náladu, za sebou několik (ne)jen filmových zážitků z uplynulého měsíce, na tento film jsem se dost těšil, na dívku jako Audrey se nedá zapomenout,   pobavil mě Japončík a nadchla ta dobová nálada (která ve mě teď ještě doznívá) s krásnými barevnými záběry z New Yorku. a Hollyina bytu..Navíc  na závěr vydatně zapršelo a  všechno to  režíroval Panterák Edwars a kdo by ho v těch bláznivých večírkových scénách nepoznal? To jsou všechno určitě pádné důvody pádné důvody,  proč se nebudu mstít jako Ježíšek, že furt nemám dívku a přikloním se  ke smířlivým čtyřem hvězdičkám a možná se i někdy podívám znovu. Když jsem to zvládl dokoukat, až mě trochu mrzelo, že už to mám za sebou. Gigantickým plusem je samozřejmě  píseň Moon river, kterou pro film Audrey nezapomenutelným nežným způsobem zazpívala. A obavám se, že jsem do ni při poslechu této nahrávky bez okolků  platonicky zamiloval. Ono je to nejspíš i těmi doznívajícím svátky. Možná je to film víc pro holky než kluky. Ale k Vánocům se mi Audrey a krásná  andělská hudba pana Manciniho nějak hodí. Člověka to přenese jinam.  A Huckleberry friend? Na to už prostě nejsou slova.:D To je zázračné. Tak kdo ještě neviděl, honem se podívat. Ale samozřejmě ne dřív než na Prázdniny v Římě.  Nevím jestli je to až tak dobrý film (:D), ale snad to bude stát za to. I když doufám, že s Audrey narázím na něco ještě lepšího. P.S. Nedoporučuji český dabing vyjma skvělého výkonu Postráneckého. Sežeňte si originál s titulky, jak jsem udělal hned, co jsem na ČT ve čtvrtek slyšel ten fujfuj dabing, když jsem náhodou stihl Tiffanyho v televizi, abych ho do chvíle vypl. Poté, co mě sice uhranul začátek s Audrey u klenotnictví a radoval jsem se, že jsem se mohl ve Vánočním vysílaní naší drahé veřejnopravní televize podruhé setkat s touto dámou, tentokrát dokonce v takovém stylovém přichodu v červém za doprovodu Manciniho a vidět její jméno i napsané na obrazovce...Na to vskutku jen tak nezapomenu. Ale  záhy bohužel Audrey už v  noční košili stihla  i promluvit. Hele, jak nad tim přemejšlim, tyhle filmy radši ani nedabujte. () (méně) (více)

Orlau32

Jako ve všech fimech Audrey je tam nádherná. Ale námětově mě to až tolik nezaujalo. Podobných milostných románků je ve fimech habaděj a lepších. (Viz "Prázdniny v Římě"). ()

Freemind

Čtyři hvězdičky jen proto, že je to klasika, kterou je třeba vidět. Některé scény již dnes bohužel působí dost nemotorně, zvláště Rooneyho pitoreskní Japonec by mohl shodit hodnocení minimálně o jeden bod dolů. První polovina působí dojmem prázdného vyprávění ze života newyorské smetánky, které jen místy naruší na tu dobu nečekaný záběr, událost nebo hláška ("Ke dveřím dojdeš během čtyř vteřin. Dávám ti dvě.") Z celého toho zmatku, plků, cigaret, náušnic, kloboučků a šampusu se ale ke konci najednou začne vynořovat to "něco" a - co si budem povídat - největší zásluhu na tom má právě krásná Audrey. ()

buldock

Jediné co film zachraňuje je výborná Audrey Hepburn (na ní snímek stojí , ale také bohužel i padá) , protože jinak je to docela nudná nikdy nekončící plejáda večírků New Yorské smetánky , která postrádá větší dějovou zápletku a je podtržena docela nevkusnou hudbou. Zkrátka znám spoustu jiných lepších romantických komedií a tato klasika mě minula vcelku velkým obloukem , byť jak se tak rozhlížím po ostatních zdejších hodnoceních , jsem skoro osamocen. Film: 60% , Hudba: Henry Mancini - 50% ()

kaylin

Před nedávnem jsem si koupil knihu "Snídaně u Tiffanyho". Rovnou se přiznám, že za to mohl film "Capote". Chtěl jsem se o Capotem dovědět víc nejen z filmu o něm, ale i z jeho vlastní tvorby. Musím říct, že mě novela hodně zaujala, a tak jsem si musel pustit i film, kterému jsem se také úspěšně docela dlouhou dobu vyhýbal. Nakonec jsem se ale podíval a udělal jsem dobře. Nejprve mě rozhodilo jméno režiséra. Blake Edwards? Musel jsem se ujistit, že je to ten samý Blake, který dělal filmy o "Růžovém panterovi". Byl to ten samý. Trochu nejistě jsem pustil film a hned jsem poznal, že je to opravdu ten samý člověk. Pan Yunioshi je klasickou Edwardsovou postavičkou, kterými doslova naplnil filmy o "Růžovém panterovi". Mimochodem, Yunioshiho vůbec nehraje asijský herec, ale Mickey Rooney, kterého můžete znát třeba z filmu "noc v muzeu", abych vzpomněl na něco méně dávného. Tenhle herec však za svou kariéru stihl už přes 320 filmových a televizních rolí. Dnes je mu dvaadevadesát a pořád se těší dostatečnému zdraví na to, aby mohl stále natáčet. Zpět ale ke "Snídani u Tiffanyho". Je to památný film, především pak díky postavě Holly, kterou nádherně ztvárnila Audrey Hepburn. Není prototypem americké krásky, ale to vůbec nevadí. Postavou se na Holly dokonale hodila. Jediný rozdíl ve srovnání s předlohou je v tom, že knižní Holly je méně hloupoučká. Ta filmová je přece jen trochu idealizovaná. Adaptace se pak odlišuje zejména koncem, který je naprosto jiný. Ve filmu ale tenhle nový, jiný funguje. Nechci říkat, že je lepší, já si myslím, že není, ale zase divák dostane celkem to, co chce. Konec podle knihy by byl možná až moc otevřený, navíc Edwards a scénárista Axelrod z vypravěče, který není v knize ani jmenován, udělali vlastně hlavní postavu, kterou by však ve skutečnosti měla být Holly. I z tohoto důvodu bylo potřeba trochu pozměnit celkové vyznění. Není to ale špatné. rozhodně ne tak příšerně trapné, jako třeba ve snímku "Mejdan v Las Vegas". Kdybych měl o filmu "Snídaně u Tiffanyho" něco říct, nejlépe by mu sedělo označení "hezký film". Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/motocyklove-deniky-proposition-v-zajeti.html ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010