Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

nascendi

Útla knižka slávneho Trumana Capoteho, Audrey Hepburn, ktorú mám ako najobľúbenejšiu herečku a Blake Edwards ako dostatočne skúsený režisér mali zaručovať, že vznikne veľmi úspešné dielo. A ono to vždy nefunguje. Nakoniec Oscara dostal Mancini za prekrásnu skladbu Moon River, ktorá však znie vo filme až pričasto, Audrey Hepburn bola síce krásna, ale nie až tak ako v Prázdninách v Ríme alebo v My Fair Lady, aj krehká, i keď nie až tak ako v Čakaj kým sa zotmie. Raňanky u Tiffanyho na mňa nezapôsobili ako romantická komédia, skôr ako milá konverzačka o životnom štýle. Majú odo mňa tri hviezdičky, pretože aj napriek existujúcim nedostatkom považujem za dobré, že boli nakrútené. ()

Willy Kufalt

Komedie Blakea Edwardse se pohybujou na poněkud odlišné vlně, než jsem obvykle připraven. Ani Večírek a Růžový Panter nebyly úplně filmy mého srdce, ale z větší části jsem se nakonec docela bavil. Tady jsme se s Edwardsem dlouho míjeli, předlohu jsem nečetl, ale film mi asi stačil na to, abych si připomněl, jak mne podobná americká literatura míjí. Celé dění bylo povětšinou vystaveno jako dialogy mezi dvěma mladými lidi, jakoby každého z jiného světa, přičemž hlavní hrdinka neprůhledně střídala dvě polohy skutečné opilosti a pak hodně svérázné střízlivosti. Navíc Edwards ani zde nezapomněl na své typické oblíbené motivy lehce výstředních večírků a mezilidského chaosu. Co naplat, čas nakonec dobře ubíhal a dostalo se mi i pár scén s působivým účinkem. Musím říct, že u poslední dojemné scény s Holly oblíbenou kočkou nakonec film na mne zapůsobil, že přeci jenom má někde ukrytou svou duši, leč cesta k její objevení byla dlouhá. Možná dlouhá stejně jako cesta k objevení pevného pouta mezi Holly a Paulem. Takže nakonec to nebylo marné a můžu dát poměrně spokojené 3 hvězdičky. Podíl má na tom samozřejmě i nezapomenutelný šlágr Moon River, jenž Audrey Hepburn v jedné z romantických chvílek filmu s křehkým srdcem pěkně nazpívala. 70% (# Challenge Tour – 52 roků filmu za 52 týdnů) ()

Happens

Můžu si hrát na to, že to je klasika a dát tomu 100%, ale film nevtahuje, místy nudí, stojí a padá na Audrey, která je na výsost skvostná, nicméně hraje skvěle propůjčovatelku svého těla pro peníze, což sráží hodnotu celého filmu v dobách trochu více zásadovějších. ()

eLeR

Holly ... dievka, ktorá sa hrá na niečo viac, využíva chlapov jedna radosť a zo všetkého by rada vytrieskala čo najviac peňazí. 26 večerí za mesiac, 50 dolárov na záchod ... no na žrádlo pre kocúra určite mala. Audrey úžasný look! 3,5* ()

Rocky62

One girl show v neuvěřitelně přeceňované romantické konverzačce, kde se neděje zhola nic. Naivitu lze přehlédnout vzhledem k době vzniknu filmu, nicméně ostatní aspekty, který má film takového složení žánrů nabídnout, tu rovněž nejsou, což je zásadní nedostatek. Žádný úsměvný moment, žádné emoce (vyjma samotného závěru), zkrátka čirá nicota. Ze všech zúčastněných postav mne zajímal pouze kocour a jeho osud. Velmi smutný zážitek. Takto naservírovanou snídani jsem tedy bohužel nepozřel. 5% ()

Chrustyn

Původně jsem čekal příjemnou romatnickou komedii ale docela mě překvapilo vážnější vyznění celého filmu. Nádherná Audrey Hepburn tu hraje poměrně slušnou mrchu, která si muže vybírá nejdříve podle obsahu jeho peněženky a až poté vyhledává ostatní aspekty pro úspěšný vztah ale samozřejmě to netrvá věčně. Největší problém filmu je v přílišné rozvleklosti a hodně velké utahanosti, která je znát z každé minuty. Na druhou stranu mi dvě hodiny koukání na Audrey Hepburn, která vždycky vypadala výborně, zase tolik nevadily. ()

klerik

Film, ktorý má neskutočný štýl. A pritom je "predobrazom" dnešných romantických filmoch so všetkým žánrovým klišé. Nerozhodné dievča, ktoré hľadá bohatého manžela a neverí na skutočnú lásku, až kým... Príbehovo som rozhodne nepadol na zadok, ale filmy z tej doby boli točené akosi... okúzľujúco... ()

marhoul

Capoteho povídka je psána autobiograficky. Týká se jeho. Měl být tedy ústřední postavou muž. Mimochodem ta povídka je senzační a číst by ji měl povinně každý dospělý člověk! Když Trumana oslovili stran natočení filmu, přál si, aby Holly hrála Marilyn Monroe, no nebylo mu vyhověno. Ať už si myslíme o hereckém umění Marilyn cokoli a přestože Audrey Hepburn je mnohými milována a bezmezně uctívána, když film vidím, cítím, že Marilyn by byla mnohem lepší. Ona totiž přesně taková byla a nemusela by nic hrát. Naivní, rozpustilá, odzbrojující, přítažlivá jako slunce (přestože mnohým mužům se nelíbí ani trochu, její sexappeal se nedá popřít a v reále musela být zřejmě ještě omamnější, zblbla kde koho...), jednoduchá, ale z řadou špatných zkušeností, lehkovážná a s velkými sny... Místo toho se nám dostalo pohledu na vychrtlé prkno, s vytřeštěnými zraky, které se jak přetrhdílo snaží ze sebe dostat couru, kterou prostě ona, z podstaty, není. Audrey je totiž princezna z Prázdnin v Římě a vždycky jí zůstane. Tam byla skvělá. Není tím, o čem sepsal Truman svoji oceněnou povídku. V podstatě jsem došla k závěru, že kvůli tomuto producentskému šlápnutí vedle, tento film ani moc nemusím (navíc ten Japonec... no ehm...), ale uznávám, hudba krásná a budiž tvůrcům ke cti, že aspoň takto zůstalo dílo Trumana Capoteho v povědomí široké veřejnosti, až do dnešních dní. ()

Scalpelexis

Film je čisté zosobnění šarmu Audrey Hepburn. A krom neskutečně milé hudby už jsem jiná pozitiva velmi obtížně hledal. Nerozumím tedy takové chvále a, i když se za to cítím trochu trapně, tak je v mých očích snímek bohužel velmi nadhodnocen. ()

mcb

Ve zkratkovité formě řečeno, je to romantická komedie o ničem. Za tak trochu potrefenou (a velmi přitažlivou) Audrey Hepburn lítá uhlazený getleman George Peppard a ze dne na den prožívají další radosti i strasti. Scénkovitost je někdy na obtíž, ale ne u tohoto filmu, který je navíc podbarven skvělou hudbou dávající určitým scénám jiný, lepší rozměr. Ve výsledku potom přímočará slaďárna, který nevyhnutelně spěje k jednomu jedinému možnému konci, který je tak krásně a čistě hollywoodsky výstižný. Avšak není vůbec otravný tak, jak by se na první pohled mohl zdát. ()

triatlet

Nadčasová konverzační podívaná založená na perfektním výkonu Andrey Hepburn. Film, který pobaví (a to i tím svérázným bytným – Mickey Roonney). Po úvodní komediální části – seznámení Holly se spisovatelem „Fredem“ (Georgie Leopard), následuje dramatický prostředek s romantickým nádechem, který spěje k happyendovskému romantickému konci. Některé scény připomínají divadelní výstupy ( v dobrém slova smyslu). New York poskytuje kulisy, z nichž vystupují obě hlavní postavy. ()

VenDulin85

Snídani u Tiffanyho jsem četla před hodně dlouhým časem, a ani nevím, proč jsem tak dlouho odkládala film, obzvláště když tam hraje vítězka všech ročníků za kolouščí pohled... Každopádně si pamatuji, že mi v knize bylo nápadné, jak jí všichni všechno odpouští- nedůtklivý soused, prodavač a ti další... S Audrey v hlavní roli to jde lehce a pokud by nestačil pohled, tak prostě dotyčné umluví a neuspěje pouze u bohovské knihovnice ("Ššššš, mohla byste se ztišit?!"). Že se jí napoprvé v knihovně nelíbilo, jsem jí odpustila (vždyť se tam posléze sama vrátila), i to, že chtěla "ničit veřejný majetek", neboli přinutila Paula/Freda, aby se do knihy podepsal. Může jí někdo vyčítat, že nebyla "dáma" v tom pravém slova smyslu? Snad jen nějaký bezcitný, chladný nelida. A propos, pozor, "padá strom!"... :-) ()

jojinecko

Audrey bola skrátka hviezda v tom najlepšom zmysle slova, sympatická, milá, "zlatá" a ešte k tomu výborná herečka. Raňajky sú presne tou oldschoolovou romantikou, ktorá vekom nestráca na svojom pôvabe a dokáže rozosmiať, rozcítiť a zaujať...Veľmi milý a príjemný filmík, pre romantické večery:) ()

giblma

Hlavní devízou filmu je ta roztomilá oldschoolovost, která se v současné tvorbě málokdy objeví (duch raných šededesátek udělá své). A dozajista taky Audrey Hepburn, jejíž kouzlo na mě bohužel (na rozdíl od mnoha jejích kolegyň) nepůsobí a naopak irituje. Stejně tak tomu bylo i zde, kde mi (samozřejmě i vinou scénáře) její postava vůbec nepřišla "mile bláznivá", ale spíš jako vyžírkovská blbka. ()

Flego

Príjemná romantika s "najmilšou herečkou sveta" Audrey Hepburn ( podľa mňa ) s kúzelnou ústrednou melódiou. ()

MontyBrogan

Videl som Audrey už v zopár (povedzme zásadných) úlohách a vždy ma očarila. Je nevýslovné, čím ona disponovala. Fluidum, vďaka ktorému by sa za ňou plazil aj pedofil do domu dôchodcov. A to nie je vôbec môj typ ideálu ženskej krásy. No je tým dieťaťom skrytým v dospelom tele, pre ktoré filmy možno raz dávno vznikli. Ešte som s ňou síce nevidel dokonalý film, iba pár dokonalých rolí. No a tá spred výkladu Tiffanyho, je žiaľ najrealistickejšia; hlavne z pohľadu dnešnej doby, a teda aj nadčasová. Koniec mohol byť trochu iný, ale scenár bol celkovo výborný. Mali dať tej mačke meno, ľahšie by sa našla... ()

BMW12

Film, jenž má statut legendární a jenž se umisťuje v různých seznamech nejlepších filmů. Z tohoto důvodu jsem se na film velice těšil, navíc jsem viděl, že v něm hraje výborná Audrey Hepburn. Bohužel po zhlédnutí jsem velice, velice zklamaný. Ten film nemá žádnou pořádkou zápletku, polovina snímku se odehrává v bytě (ať už v jednom či druhém), postava Audrey Hepburn je úplně mimo, její myšlení jsem opravdu nechápal. Ve filmu není žádná akce, napětí, prostě nic... Zvládl jsem dokoukat celý film, protože jsem čekal, kdy se tam konečně začne něco dít, ale nedočkal jsem se. Ale abych to zakončil pozitivně, určitě dávam jednu hvězdu za hudbu, druhou za kostýmy a třetí za to, že jsem to zvládl dokoukat. ()

Jinny

70 %. Snídaně u Tiffany trochu připomíná Pretty Woman, oba filmy mají slušný scénář a jsou sladce nevěrohodné. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010