Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

Makky

Audrey tiahne film neuveriteľným spôsobom. Rozkošný hravý prejav v kombinácii s popletenými črtami jej postavy vytvára úžasný výsledok a na diváka pôsobí fantasticky. Audrey by som daroval aj orgány, ktoré nemám, je neuveriteľná. Film som rozhodne nevidel naposledy, myslím že s odstupom času v ňom nájdem opäť niečo nové. ()

anniehall

Já nevím, co se to na starý kolena se mnou děje. Nejspíš se ze mě stává romantik, či co. Pravá, nefalšovaná, nostalgická nádhera. Stát se tak na chvíli kocourem v náruči Holly a Paula. V dešti. Za zvuků Moon river. A víc - nic... ()

Mikita

Nádherná Audrey a hudba. Toť vše. Nedokážu najít nic, v čem bych se s postavami dvou bohémů mohla sžít. Ničím se mě film nedotkl, neokouzlil. Občas se to stává a když vám není ve filmu nic blízké, sledujete ho z povzdálí a bez větších emocí. ()

Vampireman

Hollywoodský hyperkýč s příběhem, co se táhne jako medová slina. Zezačátku jsem nechápal, co to má znamenat, neboť to nemělo žádný pořádný děj a scény byly fakt šílený, třeba s tim Japoncem nebo jak na večírku banda opilých lidí dělá kraviny. Pak to začalo být i vtipný, ale nějakou romantiku ten film neměl, což je u romantického filmu stěžejní nedostatek. Zklamání, zklamání...aspoň že Blake Edwards natočil ty Růžový pantery... ()

Damiel

90 % - Navzdory všem možným klišé romance jako řemen. Audrey je nejkouzelnější herečka v historii a to mi nikdo nevymluví. K tomu excelentní Manciniho hudba (ti REM věděli, proč si Moon River "ukradli":-) a je vymalováno. ()

swed

Zhruba po dvou letech jsem si tuto klasiku pustil znovu a z rutinní reprízy se nakonec vyklubaly příjemně zasněné dvě hodinky, ozdobené luxusem a staromilskou romantikou. Tentokrát jsem se oprostil od předsudků vůči zdánlivě nevýraznému Peppardovi (ba co víc, k Audrey se mi hodil), ani gangsterská minizápletka už mi nevadila, a Mickey Rooney? Co se dá dělat, je prostě součástí filmu, ale jeho výlevy se dají snadno ignorovat. Pokud platí, že "Prázdniny v Římě" jsou nejlepší komediální rolí Hepburnové, to samé můžeme s jistotou tvrdit i o "Snídani", ale na poli dramatu. Proto neberu výtky, že je snímek málo vtipný - nejedná se totiž o komedii. Sice tu najdeme několik úsměvných momentů, ale ty vycházejí z hrdinčiny nedospělosti. Dětinskost tu představuje překážku v běžném životě, díky níž film získává na hloubce. Blake Edwars vtisknul snímku jedinečnou atmosféru New Yorku začátku 60. let, která se někomu může jevit jako strojená, mně naopak s příběhem perfektně ladila. "Snídaně u Tiffanyho" i nadále zůstává filmem, ke kterému se budou diváci vracet, v uších jim bude znít Moon River a po propršeném závěru s kocourem jim možná i ta slza ukápne... Vůbec bych se tomu nedivil. 9/10 ()

Herr_Flick

No teda tomu říkám falešná reklama. Skvěle napsaný a vystavěný scénář? O tom se dá přinejmenším diskutovat. Visí to prakticky celé na osobním kouzlu Audrey a několika maličkostech. Už během úvodních titulků si tě za doprovodu libé hudby (2 Oscary zcela po zásluze) v oněch šatech, které tolik proslavila. Nikdy by mě nenapadlo, že tentokráte se z ní vyklube ta nejrozkošnější potrhlá bordelářka. No a dál jen romantika, romantika, romantika… Budu asi ta největší citlivka na světě, ale má štěstí, že kocoura nestihl neblahý osud! Ten konec byl pěkný. ()

Toshiro

Prý romantická komedie, pro mě spíše psychologické drama :). Postava, kterou hraje Audrey, pro mě ztělesňuje téměř vše, co činí člověka podřadným a nesvéprávným. ()

FilmFan24

Audrey, když jsem tě viděl v tomto filmu poprvé jako kluk na obrazovce tehdejší Československé televize, zamiloval jsem se do tebe. Filmové návraty strávené ve tvé společnosti patří k těm nejkrásnějším. Nemohu hodnotit jinak přestože Rooneyho Japonec byl opravdu příšerný. To se sakra v celém Hollywoodu tehdy nenašel japonský herec schopný zahrát tuto roli? Ale zato závěrečný polibek v dešti patří k těm nejkrásnějším filmovým koncům vůbec. No a příjemná hudba a song Moon River Henryho Manciniho patří také právem ke klasice. ()

runner85

Normálne ako keby som v niektorých ženách čo poznám videl Holly, ale úplne. Krásne, jemné, nežné, kamarátske no zároveň ostré ako britva. Britva ktorá dokáže prebodnúť srdce aj toho najtvrdšieho chlapa. Chodia svetom, a ani si neuvedomujú ako svojím kamarátskym spôsobom myslenia ubližujú mužskej populácií .... Ak by bolo na mne(respektíve ak by som mužskú hlavnú postavu hral ja) tak ten film by hneď na začiatku skončil. Dôvodom by samozrejme bolo to, že vtedy keď sa Holly pritúlila v posteli k Paulovi by som ju objal a už nepustil ..... Inak škoda toho konca, tento film proste nemal skončiť šťastne, nemal ... to je fakt ( aspoň ja to tak vidím) ()

gegina31

Očekávala jsem nudný a jednotvárný děj, ale překvapilo mě to a hlavně mě to bavilo. Zaujali mě detaily, jako špunty do uší ( ty její bych chtěla) a nezvykle dlouhá špička na cigáro ( tu bych taky chtěla a to nekouřím ). Konec byl pro mě napínavej. Ale né proto, jestli to dopadne dobře a zůstanou spolu. To bylo jasný od začátku. Ale jak to dopadne s tím kocourem ... No jo, co se týče zvířat, jsem cíťa. ()

CageDepp

Audrey Hepburn byla úžasná a roztomilá, jako vždy, ale někdo jí to tady hodně kazil a byl to George Peppard vůbec jí nestíhal a čuměl, jak pičus. To je taková škoda. Měl sní hrát někdo jiný. ()

Skip

Když jsem si přečetl knihu, která se mi moc nelíbila, nedovedl jsem si v roli Holly představit Audrey. Ovšem ona byla naprosto skvělá. Vyloženě mě dostala. Je to velmi dobrý film, jen škoda toho pitomýho domácího. Ten filmu vyloženě škodil pokaždé, když se objevil. ()

Dont

Jednu hvězdu dávám za místy moc pěknou hudbu, druhá je za povedený závěr, který sice notně vylepšil celkový dojem, ale je pro mě v o to větším kontrastu ke zbytku filmu, který mi připadal nezáživný a odstřihnutý od reality. Některé věci jsem vážně nezkousl, počínaje otřesně nepovedenou karikaturou japonského souseda z posledního patra a konče zřejmě zápornou hodnotou inteligence hlavní hrdinky, jinak si některé její jednání nedovedu vysvětlit. Popravdě se mi charaktery všech postav zdály dost nevěrohodné, postrádal jsem i tolik zde zmiňovaný humor. Romantika v podání a především chápání hlavní postavy (hlavně si musím najít toho nejbohatšího chlápka) jde mimo mě. Po diskusi s uživatelem Lighter beru v potaz režisérův záměr vystihnout, jak v jádru poctivé děvče z venkova nakonec k rozumu a i štěstí přišlo, ale nic to nemění na mém hodnocení, protože mě to fakt nebavilo. ()

Ignus.cz

Hudba je dobrá, hlavní song též i technicky je to dobře zvládnuté, ale 2 hodiny čumet na takhle zmatenou nánu, která je pro mně symbolem toho nejhoršího a nejnižšího typu ženské není vůbec žádná sranda. Jsem znechucený. ()

Aleee89

Na film jsem se dlouho těšila, chtěla ho vidět. Možná byla má očekávání přehnaná, protože mi něco chybělo. A neumím specifikovat, co to bylo. Ale to nic nemění na tom, že film je to dost dobrý! Audrey byla krásná a roztomilá ženská a její Holly má své kouzlo, které tomuto filmu vévodí. Námět podle knihy nemůže být špatný, romantika jako vyšitá, přesto pro mě ne úplně dokonalá. Co je ale úžasné, to je hudba a hlavně píseň Moon River. A navíc ty úžasné černé šaty, symbol nejen tohoto filmu, ale jedny z nejznámějších filmových šatů vůbec. ()

kajas

Moje první klasika s Audrey (hanba mi). Na její bláznivou naivku toužící se hlavně dobře vdát jsem si musela nějakou dobu zvykat, ale třeba Paula jsem si zamilovala okamžitě, stejně jako kouzelný soundtrack. Hezká pohádka pro dospělé. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010