Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

drake31

Film ktorý pozerať bolo utrpením. Žiadna hudba, minimum hovoreného slova, nudné ale nádherné zábery pri tomto filme som bol rád že som nezaspal. Skvelý Mikkelsen, nádherné prostredie, brutalita ... ale ani kvôli tomuto hodnotenie nezdvihnem. Zaujímave ale mnou pravdepodobne nepochopené ... ()

Mihail123

Ako keby som videl nový film Terrenca Malicka. Pomalé tempo, dlhé zábery na krajinu, ktorá je naozaj prekrásna. Podarený mix art filmu a poriadne brutlneho krváku, v ktorom sa moc nenahovorí. Mads Mikkelsen je prototyp drsného týpka, ktorému z ocčí nehľadí nič dobrého, ciže ako stvorený pre tento film. Pomalé tempo filu zostáva po celú dobu, čo mu neškodí naozaj prispieva. Kto hľadá film s parádnymi dialógmi - ten ho tu nenájde. ()

Compadre

Teda jako na vizuální stránku já si potrpím, vo to nic, ale na Barbarovi je to asi taky to jediný, co se dá vypíchnout. Jinak je to totiž hrozná nuda. Mikkelsen nic neříká, občas se postará o nějakou tu krev a jinak lautr nic. Všichni se jen moudře dívají do nádherných zalesněných dálek, občas prohoděj slovo, popolezou, zase něco poví, pak někdo umře...a to je tak asi všecko. ()

Danny F.

Nuda, nuda, nuda. Lokace byli pěkné, to jo, ale celek filmu stojí za prd. Jedna hvězda za scénku rozbití hlavy kamenem a vyvrhnutí člověka. 5% ()

Fakipics

4 hvězdičky za to, že jsem zde tak ohodnotil daleko víc nezáživné věci, než Nicolasův Valhalla rising. Bavilo mě to rozhodně víc, než pozdější ''dílo'' Drive. Vím, že si potrpí na neverbální komunikaci, ale záleží na charismatu postavy. Do Mikkelsena se trefil asi jako se trefili šípy do esoterického fanatika ve výše zmiňovaném filmu. Hodnocení chápu. Film je určený spíše pro diváky s ''úzkoprsním'' profilem a vědomostmi, než by kdo jiný laicky(tzn. já) posuzoval a kritizoval snímek jako neuvěřitelná nuda. Kromě první půl hodiny, kdy to mělo nášlap ryzí gradace a dynamiku kontroverzně nezávislého filmu. ()

VanTom

Mnou očekávané vikingské fantasy řežbě nemohl být výsledek vzdálenější. Drsné a špinavé, pomalé a rozjímavé podobenství o cestě do pekel, ďáblovi v Božích úmyslech a možná, možná o něčem úplně jiném. Ani perfektní hutná atmosféra vytvořená nádhernou kamerou, krásnými exteriéry a hučící "hudbou" však nevydržela fascinovat po celou stopáž tohoto nedějového "artového tripu". ()

Brain-D

Tak tohle bohužel Refnovi nespolknu ani náhodnou. Atmosferický a vizuálně skvostné, chvílemi brutální gore, ale co víc ? Duchovní rozměr, který lze možná po více shlédnutích někde hledat ? Přiště si dám pořádný kafe a roztáhnu si víčka jako tomu bylo v "Mechanickém pomeranči". Tichý Mads Mikelsen byl, ale opět skvělý. ()

Mishqo

Prinajmenšom to bol zaujímavý film, hlavne čo sa týka atmosféry a hudby. Človek celý čas premýšľa čo to bolo, o čom to bolo, ale ono sa tam v podstate nič nedeje, nič konkrétne a je len na vás ako si interpretujete celý film. Vďaka tomu sa aj napriek krátkej stopáži film nehorázne vlečie. Mĺkvy Mads Mikkelsen je tiež stredobodom tohto filmu. Ale určite to niečo malo do seba. 50-60% ()

ghatos

Nevšední zážitek. Hutná atmosféra zvýrazňuje tíži lidského osudu. Putování křesťanů a pohanů do svaté země je východiskem a naplněním jejich podstaty (z různých důvodů). Najednou se ocitají jinde... . Bavila mě zejména úvodní polovina, poté se to dostává už do specifické roviny. Závěr mě příliš nepotěšil, i když chápu proč je to tak natočeno. Hudba i kamera jsou vynikající. 65%. ()

NoFiction

Jedna polovina diváků nepochopí, druhá polovina bude příjemně překvapena. Ve snímku je velice dobře udělaná zvuková kulisa. ()

Pražák

"He is driven by hate. It is how he survives. Why he never looses." Nádherná přírodní kulisa, charismatický Mads a režisér Refn jako Terence Mallick nové generace. ()

Kalidor_

Magické, hypnotizující, prazvláštní! Úchvatné scénérie drsné krajiny, každý záběr by se dal ihned zarámovat jako fotka, něco takového jsem dosud neviděl. Vše podkresleno podmanivou ambientní hudbou. ()

klima777

Antiteze Pána prstenů. Vyprávěnka kterak severští křižáci pod ochranou Odina do Vinlandu dopluli. Krev, bahno, šedivá obloha (nebe & droby).------------ Chvílemi je Valhalla Rising vážně působivá. Ale chvílemi se zdá, že Nicolas Winding Refn přizval Krtečka, Ježečka a Uweho Bolla. Jedli, pili, tancovali, pěkný biják pošlapali. Na každý pád je to jistým "UFO" způsobem přitažlivé a zábavné (asi jako koncert sebranky Carnivore). ()

VooDoom

Film jsem nepochopil... ,,O čem vlastně byl?´´ ptal jsem se sám sebe, když byl všemu konec...O němém jednookém zajatci, kterého údajně poháněla nenávist. O šíření křesťanství, nebo pouze poukázání na němého, bezmocně vypadajícího člověka?....Jednotlivá rozdělení do ,,kapitol,, mě hodně iritovalo! Osobně by se mi více líbilo, kdyby žádné pomyslné rozdělení nebylo. Každý člověk si to může domyslet sám.Kazilo to celkový dojem. Na druhou stranu musím vyzdvihnout kameru. Úžasné záběry! Nekonečný výhled do okolí, to je moje :) ()

Kangaxx

Veľmi sľubný začiatok, od druhej štvrtiny filmu degradovaný limitáciou diela na úplne a bohužiaľ aj nudné minimum. Jediné, čo nemôžem filmu vytknúť, sú výborne nasnímané exteriéry. Ako jediná časť na vysokej úrovni, však nezachránia film ako celok. ()

Fony

Těžko hledat slova, protože pokud bych měl tohle dílo k něčemu přirovnat, pak bych řekl, že se vzdáleně podobá snad mixu vikingské Apokalypsy a Stalkera. Toto je cesta skrze očistec, očistec démonického, němého vikinga, o kterém kolují pověsti, že pochází přímo z pekla. A Jednooký taky tak vskutku vypadá a jedná. Dlouhé záběry na nádhernou a drsnou severskou přírodu střídají dlouhé záběry do tváří neméně drsných seveřanů za podkresu geniální (!) ambientní, hypnotické hudby. Tenhle film bude také očistcem všem netrpělivým divákům, kteří od filmu očekávají prostoduchou vikingskou řezničinu. Valhalla Rising si vyloženě říká o velké plátno v kině, je škoda, že se jej pravděpodobně nikdy nedočkáme. 90% ()

manonfire

Scénář je živen z valné části silou scenérií, jejichž sdělení musela skrze mozek režiséra vznikat často až na místě a jistě se podílela na celkovém vyprávění. Co vlastně tento jeden z nejroztahanějších filmů, nemající žádný obsah -(krom hromady křižáckých klišé)-, přináší? Popři faktu, že se ve filmu scény artové i líbivě pseudoartové mohou střídat a činit tak zhodnocení režisérova celkového záměru "pseudokritikou", proč si nepřiznat, že film byl zážitkem? Ano, právě tím celkovým utahaným vizuálem, gradací dramaturgicky zdánlivě nikam nesměřujících scén, kontrastujících s naopak fyzicky velice vyhrocenými intermezzy poprav. Akce čpěla přísně dobovou, přesto neuvěřitelně stylovou choreografií. Nedá se nevšimnout i pečlivě vybraných herců, kteří nejen dobře hráli, ale typologicky nebývale vhodně odpovídali. Samozřejmě v čele Madsem Mikkelsenem. 80% ()

European

Nečakal jsem nic jiného než historickou mlátičku v duchu pohantsví a dostal jsem naprosté nic s hezkou výpravou... ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn