Barbar

V dobách, kdy křesťanská víra téměř nedosahovala k hranicím Skandinávie, byl po dlouhých letech žaláře osvobozen němý muž, divoký barbar. Neznal svůj původ, ani cíl. Říkali mu One-eye. Ocitl se na lodi uprostřed neprostupných mlh severního Atlantiku, která směřovala na západ, vstříc břehům neprobádané Ameriky, snad i bájné Valhally. Po vzoru starých pohanských bohů objevuje One-eye svou pravou podstatu. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Tady bych napsal hned dva komentáře.Jeden by to chválil a dal tomu aspon' 4 a druhý by to ztrhal a dal tak 1.Mě nevadí pomalejší dramata,ale tohle je už hodně daleko za hranicí únosnosti.Na druhou stranu příběh a některé záběry (bohužel když trvají půl minuty,tak to už vyloženě sere!) se dost povedly.Pan režisér by si měl rozmyslet,jestli by nechtěl být radši fotograf.Mikkelsen byl výborný a to ani nemusí mluvit,ale po Souboji Titánů je to možná dobře,že nemluvil.Ono se tu toho celkově moc nenakecá.I když sem se dost těšil a obával zároven' a tohle nějak nemám chut' doporučovat,dopadlo to mnohem líp než předchozí režisérův Bronson.Za vidění to stálo,ale občas už to bylo fakt kruté utrpení,takže bych to viděl na vlastní nebezpečí.Osobně nechápu co je na téhle režisérské metodě (lemrovitosti) tak uměleckého,ale pro mě to filmu nijak nepomáhá a tomuhle to jednoznačně ublížilo!A i vzpomínaný Malick (na kterého sem teda já během filmu nepomyslel) točí proti téhle zabržděné želvě,vytuněné gepardy.PS:Možná by chtělo něco si před tímhle šlehnout.Nejlíp asi to co Refn;-) ()

TaanStari

Člověk, který jako hlavní postavu vymyslel chlápka, který nemá žádnou minulost, nemluví a sotva reaguje na okolí, by si zasloužil krutou a pomalou smrt opakovaným sledováním totohle snímku... ()

KoleckoR

Úplně špatně to natočený nebylo. Mělo to svůj styl, ikdyž hodně podivný. Ale co mě chybělo, byl nějaký děj, popřípadě zápletka. Jediná osnova byla: cesta kristianizovaných vikingů do Svaté země, trošku se spletou a připlují do Ameriky, nasraní vzájemně na sebe se pobijí a co přežili, tak pobijí indiáni. ()

Gastovski odpad!

Tomuto filmu se podařilo nemožné: atakovat první příčku v mém žebříčku "Usnutí během velice 'zajímavého' filmu". Králem žebříčku býval Solaris, který dokázal uspat třikrát. Tento epos o cestě Barbara kamsi do pryč to dokázal rovnou čtyřikrát. Bravo! ()

edie sedgwic

Velmi silny vizualne postaveny film, v ktorom dej vlastne nie je ani velmi dolezity. Reziser dokazal preniest tu stiesnujucu atmosferu aj na mna a to sa teda az tak casto nepodari. ()

Radek.SCH

Vizuálně vytříbrné (REDka se k tomu výborně hodila), dějově o ničem. Ze začátku vás Refn navnadí na něco, co si „užijete” s odvráceným pohledem. Po půl hodině se to zvrtne ve filozofickou CESTU, plnou divných vsuvek. Vlastně skoro všechny dobré scény byly narvané už do traileru. - 60% ()

huko

Tak trochu art film, který se zaryje do hlavy pouze svou neskrývanou, i když nijak originální brutalitou a příjemnými záběry na kopce. Stačilo přidat víc akčních scén, doladit příběh a mohlo to mít pět hvězdiček jen to švihlo. Takhle to prostě občas nudí a závěr výrazně zklame. ()

Quijote

tak na tomhle filmu je krásně vidět, jak markantní je hranice mezi čmáranicí a abstraktním uměním. halucinogenní výlet mezi vikingy je přesně tou čmáranicí posazenou do pěkného rámu severské krajiny úporně a lacině se snažící vypadat jako umění, ve vzácných chvílích se k němu snad i na kilometr přiblíží, ale jako celek postrádá rytmus a především hloubku. nezajímavé, nudné, hloupé. k mluvení v obrazech, niternému rozjímání a poezii vůbec je potřeba talentu. tady o něj sotva zakopnete. terrence mallick nové generace? ani piču. ()

Andronikos

Film, ktorý ukazuje pár úmrtí, sčasti dosť brutálnych, a zaobaľuje ich do nesmierne zdĺhavých záberov zväčša hmlistej prírody. Nemôžem síce poprieť značný obdiv, ktorý som k tejto netradičnej a odvážnej rozprávačskej technike pocítil, ale na druhej strane si myslím, že na to, aby dosiahla výrazný pozitívny účinok (nech už hocijaký), muselo by byť aj o čom rozprávať. Inými slovami: ak máte sklony k meditácii či spaní popri filmoch, nepochybne si tento užijete. V opačnom prípade je pravdepodobné, že na jeho konci budete nadávať na stratu času alebo sa - ako ja - len rozpačito poškrabkáte po hlave. Alebo ešte inak: nie je to zlý film; je to dokonca dobrý film; ale je nudný a (podľa mňa) bez myšlienky. P. S. Neviem, do akého obdobia nás film akože uviedol. 12. či neskoršie storočie to ale sotva bolo. Rečičky o znovudobýjaní Svätej zeme, inými slovami kruciáte, nota bene u Škandinávcov, sú tu teda značným anachronizmom. P. S. 2: Trochu sa mi Valhalla Rising pripomenulo v súvislosti s Aguirre, hněv boží, pokiaľ ide o ich tematiku (melancholická plavba do neznáma, ktorá neskončí dobre). Atmosfericky a vizuálne však V. R. vedie. ()

mala_kea

P.S. Ve shlédnutí v Blue Ray, opravdu fantastický zážitek, aleTady nemůžu hodnotit vejš, ani kdyby mi přislíbilo bouřlivý sex deset nejokatějších brunetek z uživatelek CSFD. Dokud se jakžtakž vyvíjí příběh, byť formou skrz temeno vymlácených mozků, vedví rozhňácnutých makovic a na stojáka vyhřezlých střívek, a s razancí slimáka, kterýmu na nožičkách došel sliz, tak to ještě de. Bohužel, od té vizuální veleonanie na lodi, kde nejen mlha, ale též atmosféra dala by se krájet, směřuje VALHALLA RISING do prdele s rychlostí dobře namazané sračky. Film, který bohužel úplně zMalickovatěl. Měl koule, nápad, dobrej rukopis a vizuál jak dělanej pro TOP kvalitu, velký monitory a velký plátna, bez výjimky dobré herce, ale s tou lyričností se teda vůbec netrefil do mísy. ()

BathoryMan

Dávam z milosti 1* aspon za tú asmosféru,ktorá sa filmu určite nedá uprieť.Inak ale len na začiatku trochu brutality(vytrhnuté črevá atd.) a potom len velká nuda,ktorá sa tvárila že je v skutočnosti nejakou skrytou filozofickou úvahou v hlave niekoho o koho identite sme sa počas celých 90 minút nedozvedeli absolutne nič.Bezdejová a prázdna nuda bez jediného výraznejšie lepšieho bodu,ktorú nezachránil ani Mikkelsen,svojím stále rovnakým výrazom(a iba s jedným okom).(Cinematik 2010) ()

Adm.Nelson

Po zhliadnutí traileru a komentároch, ktoré navnadzovali na film podľa Malickovej školy, som bol celkom nažhavený a myslel som si, že po pozretí hodnoteniu trochu pomôžem. Nestalo sa ale tak. Od Malicka to má podľa mňa dosť ďaleko, tej samoúčelnosti tam je na môj vkus príliš a mnoho záberov je dosť zbytočných. Atmosféra je síce fajn, ale celý príbeh mi príde šitý horkou ihlou, nedopovedaný a vlastne ani nevysvetlený. Zabŕda sa do kresťanstva či pohanstva, naznačuje sa téma vykúpenia, všetko je to ale robené povrchne a bezvýpovedne. Tiež mi vadilo, že všetci sa vybrali do Svätej zeme na lodi, ktorá pripomínala skôr čln, navyše šli naslepo bez kompasu. Začiatok v horách veľmi dobrý, potom ale prišla časť na lodi, ktorá bola veľmi zdĺhavá, neskôr sa to našťastie vrátilo do starých koľají (aj keď jedna pasáž v blate bola veľmi zmätená). Mikkelsen bol správne drsný, niektoré naturalistické zábery (rozbitá lebka, črevá) poriadne hnusné, kamera a výprava veľmi dobrá. S Novým svetom (ktorý je však o niečom úplne inom) sa to ale nedá porovnávať. 6/10 ()

Wolvie

Vizuálně nápaditá,ale ve výsledku bohužel naprosto nekoukatelná odyssea,která je natočená v podstatě brilantně,ale naprosto postrádá nějaký dějový oblouk nebo spád.Fantastický výkon Madse Mikkelsena a několik skutečně úžasných momentů nevymažou pachuť spálené šance. ()

sadlokan

Temný severský epos,kde se až zbytečně moc mluví.Na horký srpnový podvečer v kombinaci s ventilátorem ideální.Sundá teplotu tak o 10 stupňů.Tedy pokud si k tomu neloknete muscarinovou vodu. ()

Crowen

Jedná se o těžce artový snímek, vhodný nejspíš někam na festival. Být fanouškem/znalcem těchto věcí, hodnotím vysoko, ale to ani trochu nejsem. Přes téměř nulový obsah film stále nutí k přemýšlení co, kde, jak a proč vlastně. A řadový blockbusterový divák, navnazen Mikkelsenovým bad-ass lookem a hraním (!!), pravděpodobně nebude mít šajnu, o co jde. Trailer artovému žánru napovídá jen jemně a mohl by být malinko matoucí. Když to trochu přeženu, tak by se dalo říct, že obsahuje všechny scény, ve kterých se něco děje a film je proti němu bohatší pouze o velmi zdlouhavé, táhlé a dost nudné záběry na krajinu nebo zahleděné výrazy hrdinů. I když samozřejmě vizuálně je to pěkné. I když bych chtěl, jelikož mám severskou tématiku velmi rád, výš hodnotit nemůžu, tenhle film opravdu nudí. ()

mourinho

V mých očích to umělecké zpracování film jednoznačně zachránilo. Vzhledem k tomu, že se po celou dobu v podstatě nic neděje a když už, tak minimálně, je alespoň na co se dívat. Překrásné obrazy a přírodní scenérie sice dokázaly navodit místy až hypnotickou atmosféru a je třeba je ocenit, mě ale k úplné spokojenosti bohužel jen tyhle ingredience nestačí a nejsem si jist, zda bych bez onoho artového ztvárnění snímek vůbec dokoukal. ()

BOURQUE

Film, kde hlavná hrdina vydrží bez jedného muknutia. To by ešte nebol problém, pretože M. Mikkelsen je veľmi charizmatický a celkom univerzálny herec, ale samotný dej je priemerný a réžia dokonca podpriemerná. Jedna hviezdička pre Mikkelsena. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

GOREGASM

Řádně syrová podívaná orámovaná nekonečnou řadou epických obrazů a barbarskou atmosférou napuštěných scén z rukou dánského génia Nicolase Windinga Refna. Refnova režie dává plně vyniknout nesmrtelnému stoneface actingu Mikkelsena a mystickým severským lokacím, které povyšují snímek o level výše. Přirovnání k tvorbě Malicka není od věci, Refn ale určitě neopisuje, naopak používá opět svůj osobitý rukopis. 90% ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn