Mary a Max

ja003

"God gave us relatives, thank god we can choose our friends." Krásný příběh, ve kterém se asi hodně lidí najde a dotkne se jich. Mě tedy rozhodně. ()

theblackswan

Můj nejoblíbenější animák. Krásně zachycený příběh o holčičce jménem Mary z Austrálie, která jednou náhodně vybere adresu Maxe, který trpí aspergerovým syndromem a žije v New Yorku. A rozhodne se mu napsat. Oba mají svá trable a jsou si hodně podobní - Mary žije doma s matkou alkoholičkou a spolužácí se jí posmívají. Max nerozumí lidem a je opuštěný. A tak spolu tihle dva udržují krásné korespondenční přátelství, které je zkrátka kouzelné :) Obzvlášť když autor tvořil na základě vlastní zkušenosti se svým kamarádem. ()

Zmetekluke

Rohlík v čokoládě...nějak se mi vehnala chuť na nutellu díky tomuto filmu a vůbec jsem měl pořád potřebu se s mojí drahou polovičkou něčím cpát, celkem nevinně i když rodičové by se neměli nechat zmást znázorněny emoční pochody předpu-pu-po bertální dívenky a přechodu do dospěláckého života a přehnaně asociálního staříka, ale myslím si kdo zažívá takový ten většinový život, si tam vždycky něco najde z zamyšlení... ()

Krastom

Pro někoho možná krásný animovaný film, ale mě bohužel příliš nebavil. Uznávám, že příběh byl ze života a animace super, ale preferuji veselejší příběhy. ()

Brambor.Ka

Rozmixovaná rybička, počůraná svačina, sbírka nehtů za rok... Popadala jsem se za břicho, někdy se přitrouble usmívala , dokonce jsem měla i na krajíčku. Film co mě nenechal si ani dojít na záchod, jak jsem se urputně zírala na ty ošklivý postavičky, který jsem si během chvilky zamilovala. milovníci sarkasmu, tento film je lékem na duši. ()

alex_w

Dokonale popisuje život lidí s nějakou mentální poruchou, je to spíše pro starší, je to i vtipné, skvěle zpracované... 5* ()

J.Crusader

Představil jsem si, jak by film vypadal v případě živých herců. A celkem mě zamrazilo, protože pokud by se vytratila ta plastelínová surrealita, film by mohl být skutečným a dost těžkým dramatem. Raději nad tím nepřemýšlet. ()

kopy123

VELMI PODIVNÝ, ZÁROVEŇ DEPRESIVNÍ FILM, KTERÝ SE NA PRVNÍ POHLED MŮŽE JEVIT JAKO RODINNÁ KOMEDIE, ALE NENÍ TOMU TAK, SPÍŠ JE TO URČENO PRO DOSPÍVAJÍCÍ DĚTI, HLEDAJÍCÍ MÍSTO A SMĚR V ŽIVOTĚ. PODIVNÉ PŘÁTELSTVÍ MEZI DOSPĚLÝM AUTISTOU MAXEM A ZVÍDAVOU, OSAMĚLOU HOLKOU MARY, CO ZAČÍNÁ JAKO ZVĚDAVOST, PŘEROSTE V PŘÁTELSTVÍ,KDE SI OBA PÍŠÍ DOPISY O SVÝCH PROBLÉMECH, ZÁŽITCÍCH, KLADOU SI RŮZNÉ OTÁZKY ATD. OCEŇUJI I NETRADIČNÍ PLASTELÍNOVÝ SVĚT, VYMODELOVANÝ DO NESKUTEČNÝCH DETAILŮ, TAKÉ FAKT EXTRÉMĚ DLOUHÉ DOBY PRÁCE NA FILMU. ()

Falanx

90%. Mám rád plastelíňáckého chlapíka jménem Nick Park. Možná si oblíbím i Adama Elliota..*.Napíšu vám co jsem udělal dneska. Teda, vlastně před chvílí... Původně jsem dal pětaosmdesát bukvic a, a najednou koukám, že je to průměr všech hodnotitelů. To tak - abyste si mysleli, že opisuju! Tudíž posouvám na devadesát a mám naprosto klidné svědomí, protože dílko je parádní, já nejsem vlastně tak nějak smutnej, i když Noblíci jsou mrtví a čokoládu žeru jen tak, bez rohlíku...Bůh nemá rád tlusté lidi... Minulý týden sem nazbíral sto...cet vájglů. A ve středu rybí prsty, a ta tuková víla neexistuje ...Děvka! ()