Mary a Max

Jebak8

Film plný rozporů, jsem ještě pořád zmaten. Bylo to zajímavý, zvláštní, trpký, pravdivý, divný, černobílý... Spíše pro filmové labužníky, k popu to má na míle daleko... Jestli už si připadáte znudění stále stejnými filmy, koukněte na tohle, je to jiné... A stojí to za to... 60-80% ()

forrest11

Prekrasna zalezitost, plna vsemoznych emocii a uchvatnej hudby. To kvantum prace, ktore bolo na tento film vynalozene sa rozhodne vyplatilo a vzniklo z toho toto nadherne spracovanie. ()

ali-n

Dospelý animovaný film, ktorý som videl v jednom z klubových bratislavských kín v pôvodnom znení a keďže šlo o pozvanie, ani som netušil, čo sa bude premietať. O to viac na mňa táto vtipná depresia a s nadhľadom poňatá realita zapôsobila. V neposlednom rade som si uvedomil, akou nádhernou formou komunikácie je písanie listov. Obe hlavné postavičky boli nadmieru zvláštne, no zároveň preukrutne normálne. Ich premeny boli úchvatné a ich dialógy na diaľku nesmierne vtipné. NY musel byť jednoznačne v odtieňoch šedej :-) Animácia bola bez chyby, mojou najobľúbenejšou rekvizitou bol mesiac na oblohe. Dojímavé, zábavné, plné satiry na každodenný život. MOJE NAJ - Už si napamätám, ako sa ten imaginárny priateľ Maxa volal, ale ... "môj psychiater mi povedal, že už žiadneho neviditeľného priateľa nepotrebujem. Tak teraz sedí v kúte a číta knihy" ()

Bobofon

Všichni tu píšou o tom, jak to bylo depresivní - vida, mně to tak depresivní nepřišlo, jen celkově posmutnělé, bláznivé, černěhumorné, zasrdceberoucí a nezapomenutelné. Jediná výtka: slušela by tomu trošičku kratší stopáž, ale jinak skvělý film. ()

Simo16

Tak jednoduchý, ale predsa tak zaujímavý a emocionálny príbeh, ktorý ma potešil, ba nadchol.Ani si neuvedomujem a nedokážem uvedomiť ako može jeden list spojiť týchto dvoch ľudí do smrti.Pochmúrna nálada dodala tomuto filmu tú správnu atmosféru a ja som si konečne po dlhom čase uvedomil, aké je to úžasné, keď má človek po boku skvelých, úžasných kamarátov, na ktorých sa može kedykoľvek a s čímkoľvek obrátiť.Jeden z naj animákov roku 2009 for me. P.S.Keby som mal tak hypersenzitívnu osobnosť akú mal Max, taktiež by ma z listov od Mary chytila depresia. ()

Goodmen

Nemám slov. Depresivně pohodové, jeden z nejhezčích příběhů, co jsem kdy mohl vidět, úžasně milé postavičky, okouzlující animace, příjemná hudba a skvěle namluvené postavičky. Paráda roku. Kam se hrabe Pixar. ()

Jungler

Nádherný film o přátelství, které přes oceán přenáší. Krásná hudba a animace tak ošklivá až je krásná :) ()

Miloško

Max Horowitz: "Milá Mary Daisy Dinkle,deti v Amerike sa bohužial nenachádzajú v plechovkách z CocaColy.Keď som mal štyri roky maminka mi povedla,že sa liahnu z vajec,ktoré znášajú rabíni,keď nie ste židia znášajú ich katolícke mníšky,keď ste ateisti,znášajú ich otiahnuté,špinavé prostitútky.tak sa rodia deti v Amerike". To je jeden z nádherných textov super napísaného scénara,ktorých je v tomto pocitovom filme neúrekom.Nádherne depresívny animák pre dospelých.Perfektné texty,otrasná animácia,ktorá tomu však svedčala.Dojemné,smutné,realistické.10/10 ()

kenny79

Pod slovem animák si představím dětské příběhy plné taškařic. O Mary a Maxovi jsem nevěděl vůbec nic a tak natěšen na velkou porci zábavy, jsem byl po čase rozčarován. Dostalo se mi dvou příběhů jedné holčičky a jednoho tzv.nemocného týpka z New Yorku dopněno vtipnými animacemi a super hlášky, takže celkem spokojenost. ()

Efreeti

Asi nejoriginálnější snímek co jsem v roce 2010 viděl (to říkám v srpnu). Melancholické až chmurné ladění s dost depresivním koncem...ale ten úžasný vizuál a originální nápady!!! Doporučuji. P.S.: Rozhodně to není pro děti! ()

djbarrel

Myslím, že je zbytečné vyzdvihovat klady filmu, protože to už přede mnou udělali jiní. Já to jen shrnu, podle mě se jedná o jeden z nejlepších animáků co jsem kdy viděl. Právoplatně 5 hvězd. 95 % ()

megajalec

Jednoduché, no zároveň tak zložité. Animované, no pre dospelých. Komédia, no melancholická. Šedé, ale aj hnedé. Výborné, ale...Žiadne ale, jednoducho ma to chytilo ()

Cannonball

Rozbieha sa to veľmi dobre ale trochu pomalšie. Po prvých 15 min to začína byť naozaj dobre. Film vyvoláva pocity ktoré by najlešie vyjadril asi Max. "Zoradim svoje pocity podla intenzity: Smútok, zúfalosť, šťastie, bolest a smrť". Smrť nie je pocit ale bola súčasťou velmi príjemného filmového zážitku. ()

rogger

Táto súkromná,osobná miestami,až intímna spoveď pohladí na duši ako slepačia polievka v nedeľu. Pre veľkých aj malých, pre veselých aj smutných, pre zdravých aj chorých pre všetkých....ktorí milujú život nech už je akýkoľvek.Max: "Vajgly jsou špatné, protože se odplavuji do moře, ryby je kouří a stávají se závislé na nikotinu". Jo a musím pochváliť excelentný český dabing!! ()

milanko8

Takhle mě nevyždímal snad žádný film - teď abych doplnil tekutiny :) Občas píšu scény, které mě ve filmu zasáhly a přinutily k zamyšlení, pláči, úsměvu nebo úžasu. V případě Mary and Max by byl touto scénou celý film. Navíc úžasné zpracování... ()