Mary a Max

Crawler-D

Koncentrovaná deprese zabalená v animované formě. Životní osudy dvou nešťastníků, jejichž přátelství představuje 5% pozitivního mezi 95% hořkosti. Mám z toho dost smíšené pocity. ()

baaaja

Úžasný netradiční příběh, ve kterém je pozitivních a veselých momentů jen minimálně, pokud vůbec. Vlastně je celý příběh spíš negativní a tak trošku depresivně melancholický, ale své kouzlo rozhodně nezapře a určitě potěší roztomilým suchým humorem :) ()

dubinak

Tohle je pro mě už prostě australský kult. Když jsem tento film objevila, byla jsem nadšená a všem jsem snímek horlivě doporučovala. Krásné zobrazení téměř obyčejných příběhů. Postavičky mě ohromily a bavily, protože s takovýmto zpracováním se setkávám velmi málo. Ani bych nevěřila, co se mnou udělá dramatický animák. Přesvědčila jsem se, že do drama žánrů se klavírní hudba hodí naprosto dokonale a vlastně mě to i víc deprimuje. Vypravěč naprosto skvělý. Mnohem lepší volba než aby tam přes celou stopáž mluvily neustále hlavní postavičky. Zkrátka a dobře tento film je jeden z nejlepších filmů, jaký jsem zatím měla tu možnost vidět. ()

vykur!

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four, and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes. ()

Fleinka

Mary - malá, veselá holčička, která miluje kondenzované mléko a Noblíky, s maminkou alkoholičkou a tatínkem vycpavačem zvířat. Max - aspik, což nemá s rosolem nic společného (jedná se o autistický typ chování), kterého změna rutin přivádí ke stavům úzkosti. Mary a Max, dva naprosto odlišní lidé, z odlišného koutu planety, kteří na první pohled nemají nic společného. Možná snad jednu věc společnou mají a to, že jsou v tomhle prazvláštním světě osamocení či nepochopeni, ve světě, kde se děti rodí z půllitrů piva. Díky dopisům si vytvoří přátelství, které jen tak neskončí. ()

C0r0ner

Neuvěřitelně minimalistický příběh, který ale člověka chytne mnohem víc, než kdejaká nařachlá přehlídka efektů. O Elliotovi jsem nikdy neslyšel, ale se svými animačními schopnostmi se směle může rovnat třeba Aardmanům. Když k tomu přidá dokonalou režii a scénář, tak mi vychází jako člověk, od kterého se může učit absolutní většina Hollywoodu. Krásně dojemný film, který celou dobu vyvolává smutný úsměv na rtech a posledním záběrem zboří veškeré emoční bariéry. 100% ()

Lindiště

Adam Elliot a jeho záliba v neobyčejných osudech na první pohled obyčejných lidí, ztroskotanců a postaviček na okraji společnosti, více či méně nějak postihnutých různými nemocemi, chorobami a jinými útrapami života. Přes pochmurné ladění a temný vizuál na mě jeho filmy nepůsobí vyloženě depresivně a to kvůli všudypřítomnému černočernému humoru a také zásluhou jakoby ironického hlasu vypravěče. ()

Flynn

Absolutní požitek, pro mne neskutečný zážitek se skvěle namíchanou příchutí humoru (který mi svou ulítlostí skvěle seděl) a zároveň vážností a smutku. Skvělé dílo plné neskutečných postaviček. Nevím co dodat... Pro mě osobně možná ještě silnější zážitek než UP od pixaru, a to je co říci.... ()

Wormboy

Dve osamele duse prepojene nielen svetovymi postovymi sluzbami, ale aj vlastnou (ne)normalnostou, ktora ich spoji cez pol zemegule. Pekny, miestami az trpko realisticky pribeh, ktory bude mat vzdy co povedat, ale aj ironia, nadsazka a bizardne, no vizualne pritazlive spracovanie, su hlavne dovody, pre ktore je Mary a Max filmom, ktory mozno len a len odporucit. ()

J0hny5

I přes vysoké hodnocení jsem od toho moc nečekal a byl jsem příjemně překvapený. Moc zajímavé spojení dvou osob ze dvou různých kontinentů. Hlavně Max je dost zajímavá osoba a konec konců i Mary, která smeřuje svůj život tak, aby Maxovi pomohla. 80% ()

Pajky3

Velice zvláštní film, který mě překvapil svým zobrazením a tím, jak se prezentoval. Rozhodně souhlasim s tím, že i přes vtipnost, která se zde vyskytuje v docela vysoké míře, je tento film hodně depresivní. ()

zette

Zajimave zpracovany pribeh o pratelstvi mezi zralym zidovskym Maxem z NY a osmilete holcicky z Australie, ktera jej nahodne vybere v telefonnim seznamu a zacne si s nim dopisovat. Toto pratelstvi jim vydrzi dlouha leta, v dobe, kdy jeste neznaji internet. Krasne vykreslene obe postavy se svymi problemy a pocity jsou nosnym pilirem celeho filmu, ktery je take velmi vtipny. Zajimalo by me, jak by film vypadal v hrane verzi. ()

necisty

Ne můj šálek čaje řekl bych, to jsem ovšem nečekal, že mě to na konci tak dojme. Umělecky na výši, příběh podle skutečné události neuvěřitelný. Stejně nevěřícně kroutím hlavou nad myšlenkovými postupy hlavních postav tak jako u jedné osoby, kterou mám teď tak rád. ... SA ()

pakobylka

Velice ... frustrující. Bizarní těžkotonážní figurky v bizarní těžkotonážní story, založené na bizarní těžkotonážní korespondenci ... bizarní těžkotonážní svět tak představuje dosti odpudivé místo pro život (ne že by to v reálu bylo o mnoho lepší). Na milé Mary není vůbec nic dětského - ani v jednom jediném okamžiku nevyhlíží jako malá holčička, připomíná spíš nepodařenou karikaturu dospělé osoby ženského pohlaví a nevelkého vzrůstu, což je samo o sobě docela depresivní. Taky se musíte smířit s tím, že z cca devadesáti procent příběhu dominuje neodbytný hlas vypravěče, který je TAK hluboce přesvědčen o vlastní důležitosti, že veškeré pohyblivé obrázky (navzdory jejich nadměrné hmotnosti) šmahem odsune na vedlejší kolej a přisoudí jim víceméně doplňkovou úlohu, ne nepodobnou knižním ilustracím. Nicméně pokud se nenecháte odradit, lehce sjetá atmosféra má slušnou šanci přetáhnout vás na svou stranu ... dokonce i proti vaší vůli (obzvláště pokud si v náhlém návalu melancholie loknete něčeho ostřejšího) ... 3,5* ()

Martrix

AntiDisney. Hnusná animace, nepříjemný obsah a zprvu ne zrovna sympatické postavy...ale to by nevadilo, cestu si k nim najdete. Ale můj šálek kávy to není. Mám raději kousky, po kterých mi zůstane i přes tlaky na srdíčku, taky aspoň lehký úsměv na rtu. Naposledy třeba Psí Ostrov. ()

Angelopul

Mary a Max je velmi krásný animovaný film, oplývající originálním výtvarným zpracováním, specifickým humorem a dojemným příběhem, který však od dvou třetin začne působit poněkud monotóně. Myslím že by filmu prospělo trochu ho zkrátit, získal by pak větší spád. Působí totiž místy tak trochu nastavovaně. ()