Screamers: Hon na člověka

• USA Screamers: The Hunting (více)

Trinásť rokov po tom, čo Screamers – nevyspytateľné vraždiace roboty – doslova vyhladili všetku ľudskú populáciu na planéte Sirius 6B. O to prekvapivejšie je, keď z tohto Bohom zabudnutého miesta, ktoré odvtedy všetci považujú za opustené, ktosi vyšle núdzový signál! Povinnosť káže pomôcť tým, čo sa ocitli v núdzi, a tak netrvá dlho a k Siriu 6B sa vydá záchranný tím, ktorého úlohou je preveriť, či na ňom skutočne existuje kolónia ľudských preživších. Krátko po pristátí skutočne natrafia na zúboženú skupinku, ktorá v otrasných podmienkach živorí v troskách starej vojenskej základne – no oveľa desivejšie a podstatnejšie je, že zistia, že Screamers medzičasom predstavujú ešte šialenejšiu a vražednejšiu hrozbu, pretože sú dnes schopní oveľa výraznejšie meniť svoju podobu, čo v preklade znamená, že... Vyzerajú ako ľudia! O to ťažšie je odhaliť ich a zabrániť im v opustení Siria 6B, aby nemohli splniť svoj plán, ktorým je... Kompletné vyhubenie ľudskej rasy! (oficiální text distributora)

jefff

První díl Screamers jsem viděl teprv nedávno a byl jsem jím tak nadšen, že jsem okamžitě vyhledal pokračování. Oproti obrovskému nadšení a hlavně překvapení z kvality prvního dílu mě zchladil hned úvodních deset minut z Honu na člověka, ze kterých bylo hned patrné "vo co go". Strašní herci, nízký rozpočet (což není zas takové minus, nebot první díl také financemi jistě neoplýval), absolutně neoriginální zpracování - prostě další vyvražďovačka bandy tupých, nesympatických a dementních vojáků, nulová atmosféra a příběh tak otřepaný, že hůř už být nemohlo. A to se nejen podle mého názoru, jak zde z ostatních názorů shledávám, dalo vytvořit ze Screamers slušnou sérii těžící na zajímavém nápadu. Já prosím tvůrce ať Screamers nezemřou a vytvoří pookračování, které bude původnímu Screamers hodno a na Hon na člověka se prostě zapomene. Na konec trošku pozitiva. Nejedná se zas o takoví průser - to ne - ale u mě šlo spíš o zklamaní z neoriginality. Screamers jsou opět dobře udělaní, vraždy dostatečně brutální, slušná akce se sem tam také objeví a konec je docela povedený. Za dvě hvězdy. ()

Šakalík

Tak když pominu ten trapácký konec (to je fakt úlet), musím říct, že to není zase tak špatné, první polovina filmu dokonce velmi dobrá. Ovšem s přibývajícím výskytem lido-screamerů je stále zřetelnější, že to je prostě jen béčko, a to se vším všudy. Kdyby autoři nechali záchranou četu trochu déle bloudit v nevědomí po planetě místo neustálého skrývání se v kobkách a čekání, kdy je screameři objeví, aby mohli zdrhnout zase někam jinam, mohlo to být lepší. Nicméně přítomnost Lance Henriksena potěšila a Gina Holden je kus, to zase jako ne že ne. ()

mi0

"O šesť dní musíme odtiaľto vypadnúť, preto si zosynchronizujme čas: tri - dva - jedna - TERAZ" Tento úryvok pekne zahrnie kvalitu filmu. ()

iXtr3m3

Nenápadné béčko ktoré ani nenadchne ale ani neurazí. Postačujúca atmosféra, naviazanie po dlhej dobe na skvelý námet, triky a kulisy sú ale na dnešnú dobu slabé (aj keď vídavam aj o niekoľko tried horšie). Film som pozeral ako minimaratón aj s pôvodnými Hlasmi z podzemia hneď za sebou 13. 02. 2009, ale aj keď obe snímky delí 14 rokov, musím skonštatovať, že Hlasy z podzemia sú lepšie aj po trikovej stránke, aj po stránke atmosféry a celkovo vidno, že sa nechali aspoň voľne inšpirovať Dick-ovou predlohou, čiže mali z čoho čerpať. Nový Screameri sú jednoducho len a len nadvarenou kašou, ale nakoľko sa mi prvá časť veľmi ľúbila, tak aj pokračovanie som zhltol bez problémov a ešte jedno by som si kľudne dal. :-) ()

Han22

Jak má vypadat výborné akční sci-fi béčko ukázala Hvězdná pěchota 3... Screamers 2 bohužel zůstali na půli cesty. Opět jako jednička je to nuda s pár efektními killy a s mizernou akcí, které není moc. A že se vojáci elitní jednotky chovají jako totální lamy na to už snad ani nemá cenu nadávat. Dvě hvězdy za slušný konec a za to že to není úplná sračka... jen průměrnej, zapomenutelnej film. Škoda nevyužitého potenciálu zajímavých monster. . ()

legatio

První díl na mě opravdu zapůsobil a hodnotil jsem ho 5*, ale pokračování se moc nepovedlo. Atmosféra by ušla, ovšem je to celé nějak divně splácané dohromady. Jsem ale rád, že došlo na hlášku, na kterou jsem se těšil :). - "Můžu jít s vámi?" ()

Cement73

Iba s komentárov sa dozvedám, že je to druhý diel niečoho natečeného ešte v minulom storočí. Celkovo slabunký sci-fi horor s ešte slbšími hercami a príšerne natočenými prechádzkami po spustošenej planéte. Príbeh sa sustreduje na vyvraždovanie posadky zachrannej misie a popritom je tam niekolko ovela zaujimaveksim dejových linii, ktorych sa nikto ani nedotkol. Napriklad premena strojov na biologicke stroje, jednotlive generacie... modernejsie generacie su vyvinute skor ako tie jednoduchsie (vid koniec filmu)? Dalo by sa s toho nieco vykresat, ale to by nesmelo byt robene v Kanade najskor. ()

Hrosko

Aj ked sci-fi je moj oblubeny zaner, tento film sa jednoucho nevydaril, a producenti chceli len vytazit z pokracovania jednotky. Dej je od zaciatku slaby, chyba napatie a ma predvidatelny koniec, moc sa od jednotky nelisil. Najviac som sa ale nasmial vtedy ked veduci jednotky zavelil aby si obliekli brnenie, a oni na seba nahodili chranic na motorku :D :D. ()

Hapretor

Na rozdíl od jedničky nijak nepřekvapí. Konec tuctový a nezajímavý. Už to není ono. Proč zase udělali pokračování. Komu to pořád cpou? Kouknul jsem na to jen ze zvědavosti. Dostali mě, bastardi! ()

helloween93

Problémem vřískounů je hrozně předvídatelný scénář, kdy v podstatě lze od poloviny odhadnout, jak to dopadne. Kladem zůstává svižné tempo a robotičtí vřískouni a jejich postupná likvidace vojenské jednotky. * ()

Rathalos

Tak mne osobne sa to pacilo a to dokonca viac ako prvy film,je tu viac akcie,krvi,vrazdy su celkom drsne,triky fajn,na tento zaner celkom vydarena zalezitost,som spokojny...:-) ()

MickeyStuma

Volné pojračování postapokalyptického sci-fi příběh z jiné planety, opět s typickým námětem - boj proti strojům. Snímek opět nízkorozpočtový, avšak po výpravné stránce přeci jen krapet lepší. Scénář je napsán s respektem k předchozímu filmu a tak se nijak nesnaží ho jakkoli předčit. Takže je děj stále plynulý, atmosfericky krotký a tak nějak prostě povídkový. S akčními scénami se ani tentokrát nepřehání, což znamená, že je celý koncept opět situovaný více do děje, který i přes svou jednoduchost dokáže zaujmout i bez lecjakých monstrózních efektů. Ani se nedá věřit, že mezi oběma snímky je odstup čtrnáct let. ()

Mandalorian

Ano - Béčko. Ano - Nemá šílenej rozpočet. Ano - Herci nejsou přední špičky Hollywoodu. Ale ANO : Film má o čem vyprávět. Volné pokračování druhého dílu dovedlo být skvěle temné asi právě díky nízkému rozpočtu - někdy méně znamená více - mám film ve svém svazku oblíbených hororů. Jistě - prvnímu dílu se bohužel nevyrovná. Ale stále dovede něco sdělit, překvapit, pobavit, vystrašit a zaujmout. A vzhledem k tomu že už první díl byl béčko a přitom skvělý, jsem při prvním puštění doufal, že druhý díl bude alespoň z poloviny tak dobrý. Byl jsem mile překvapen. Ruku na srdce: U podobných filmů se pokračování moc často netočí, což není zahrnuto do mého hodnocení. :-) 4* ()

zipacna

Slušné pokračování podle mě nudnější jedničky. Herci poměrně sympatičtí, a triky taky byly docela ucházející. Nenudil jsem se u toho, na rozdíl od prvních Screamers z roku 1995. ()

vozralec

Tohle béčko celkem drží pohromadě. Až na dementní chování, nestřílení zavčas, baterie padnoucí bez problémů do kosmické lodě a bleskové přesuny z nebezpečných míst se to dá. Konec předvídatelný. ()

P.H. odpad!

Výjimečná debilita... Záchranná jednotka, která de facto zahubí svými imbecilními činy i to, co by se dalo zachránit... Au! ()

Black3R

Nemám vôbec tušenie, prečo tento film je tak podhodnotený. Je to síce sci-fi horor, ale na moje prekvapenie bol až veľmi dobre spravený a tých 45% mu nesvedčí :( Za masky, efekty a napätie bolo odvedený fajn robota! Človek sa fakt cíti pri pozeraní filmu ako keby jemu samotnému išlo o život. Aj keď treba povedať že ten začiatok mal slabý rozbeh :-/ .... 65% ()

elishia

jako misty vtipna parodie, ktera ozivi nedelni kocovinovy vecer tak na 2*. jako pokus o thriller je to ale jeste horsi nez odpad... ()