Home

• Česko

Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Francie

Home

• Francie

Home, histoire d´un voyage

Domov

Zem - história jednej cesty

Dokumentární / Drama / Rodinný

Francie, 2009, 95 min (SE: 118 min, Director's cut: 120 min)

Denis Carot

Armand Amar

Denis Carot, Luc Besson

Ohromující audiovizuální filmový orgasmus.(28.1.2010)

Rozhodně stojí za to tento dokument vidět. Na jistých místech by se měl promítat povinně a krom toho: (řečeno slovy klasika) "Zamykáme hlavní vchod".(19.6.2009)

Spojení nádherných (někdy i děsivých) obrázků a krásné hudby Armanda Amara. Mluvené slovo v podobě Z. Svěráka mě chvílemi přišlo zajímavé, chvílemi mě štvalo a rušilo ve vychutnání hudby. Určitá fakta, která tu zazněla mi přišla zajímavá a snad i nová, v mnoha momentech mi však komentář přišel zbytečně opakující dokola celkem banální věci jako že je vše provázané atd. Každopádně i když se tvůrci na konci snažili o trochu pozitivní a nadějné vyznění, ve mně převládá (nejen díky tomuto filmu) pocit, že 21.století je nejspíš poslední maximálně předposlední století, které má lidstvo před sebou.(16.9.2009)

Čarokrásné a současně mrazivé obrazy naší matičky Země z větší části snímané efektně ze vzduchu. Některé krajiny jakoby patřily do jiných světů, jiné jsou našinci důvěrně známé. Jediný problém byl s komentářem Z.Svěráka. Pro snímek nepříjemným hlasem (představoval bych si třeba Pavla Soukupa) čte školometsky didaktický komentář, který by se hodil jako výukový materiál na ZŠ. Při zavřených očích jsem se ocitl uprostřed Vyšetřování ztráty třídní knihy... Uvítal bych verzi beze slov jen s hudebním doprovodem. Každopádně příště si pustím raději komentář Glenn Closeové...(18.2.2012)

Impozantní dokument, který nám vylíčí aktuální stav naší planety nádhernou kamerou, poklidnou hudbou, podbarvený hlasem Zdeňka Svěráka. Ještě máme čas zvrátit nejhorší. Lidé by si měli hlavně uvědomit, že celý životní ekosystém je jen neuvěřitelná shoda náhod s větší křehkostí než bychom si mohli připustit.(14.2.2010)

• - Spolu s celosvětovou premiérou v kině a vydáním na DVD a Blu-ray se Home objevil i na YouTube, a to zcela oficiálně, s vlastním designem stránky i desítkami bonusových materiálů. Jeho "zisk" se podle tvůrců nebude počítat v dolarech, ale v počtu lidí, kteří ho uvidí. (Hejtmy)

• - Film odkazuje na colorádsky Grand Canyon, aj keď v skutočnosti žiadna časť z neho nie je blízko Colorada. Je to rieka Colorado, ktorá ním preteká. (Marek1991)

• - V Las Vegas, které je vybudované v poušti a kde žije kolem 600 000 lidí, se denně spotřebuje průměrně kolem 800-1000 litrů vody na osobu. V roce 2009 průměrný Čech denně zpotřeboval 138 litrů vody. V tomto údaji je ale kromě spotřeby záchodu, pračky, umývání nádobí či použití sprchy započítán i podíl vody potřebné k vyrobení např. potravin, výrobků, atp. (Expertt)