Home

• Česko

Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Francie

Home

• Francie

Home, histoire d´un voyage

Domov

Zem - história jednej cesty

Dokumentární / Drama / Rodinný

Francie, 2009, 95 min (SE: 118 min, Director's cut: 120 min)

Denis Carot

Armand Amar

Denis Carot, Luc Besson

"Na pesimismus je už pozdě." Brilantní dokument. Úžasné letecké záběry přírodních krás i lidského řádění spojuje naprosto skvěle napsaný komentář, jenž v původní verzi předčítá Glenn Close, v české pak poněkud překvapivě Zdeněk Svěrák. Film si nebere servítky a každého, kdo ho označí za lacinou ekologickou agitku, je mi líto.(17.6.2012)

• woody

Mít to hodinu a čtvrt s lepší hudbou, bez Svěrákova (či jakéhokoliv jiného) proslovu a pouze na konec vložit titulek "Všichni umřeme do 10, možná 20, nanejvýš 50 let, pokud budeme vyhazovat pytlík od čaje do koše a nebudeme recyklovat," pak bych neřekl ani popel a vysolil tomu plný počet.(22.12.2009)

Silný dokument snoubící vizuální krásu naší planety s tichou ale ráznou ekologickou apelací na její obyvatele. Obdivuhodná přesvědčivost a sugestivní síla jde ruku v ruce s zajímavým obsahem a schopností maximálně upoutat. Rovné dvě hodiny tak navzdory dokumentárnímu žánru utečou, aniž bych stačil odvrátit oči od obrazovky. Jeho svědectví, zprostředkovaná pomocí kamery i zajímavých statistických údajů, by mělo být číslo jedna na televizních obrazovkách každé základní a klidně i střední škole.(3.9.2011)

Neuvěřitelné okouzlení, nehorázné roztrpčení i konejšivá naděje - přesně tyto pocity se u mě střídaly při sledování úžasného snímku, který bývá posměšně nazýván ekologickou agitkou - možná, že člověk není až tak zhoubným faktorem klimatických změn, jak se zde (ale i jinde) dozvídáme a podílí se "jen" na jejich urychlení, přesto považuji varovné signály, provázející tento film, minimálně za užitečné. Zpočátku mně nesedl Svěrákův vypravěčský doprovod, pod návalem emocí jsem však jeho uspávací tón přestala vnímat a nechala jsem se plně unášet překrásnými výtvory - přírodními i lidskými.(8.12.2009)

Nehodnotím to zo žiadnych umeleckých pohľadov, ani z toho , že už pred tým bolo pár filmov takých natočených. Ale z toho , že je preukázateľné , že naše mysle potrebujú byť neustále bombardované, aby sme boli schopný obstáť zoči voči realite. Človeku sa ťažko vzdáva svojho pohodlia, a v tom je jadro celého problému.(7.6.2009)

• - Na projektu Home se finančně podílela celá řada velkých světových společností, nejvíce firma PPR. (Hejtmy)

• - V Las Vegas, které je vybudované v poušti a kde žije kolem 600 000 lidí, se denně spotřebuje průměrně kolem 800-1000 litrů vody na osobu. V roce 2009 průměrný Čech denně zpotřeboval 138 litrů vody. V tomto údaji je ale kromě spotřeby záchodu, pračky, umývání nádobí či použití sprchy započítán i podíl vody potřebné k vyrobení např. potravin, výrobků, atp. (Expertt)

• - Film odkazuje na colorádsky Grand Canyon, aj keď v skutočnosti žiadna časť z neho nie je blízko Colorada. Je to rieka Colorado, ktorá ním preteká. (Marek1991)