Home

• Česko

Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Francie

Home

• Francie

Home, histoire d´un voyage

Domov

Zem - história jednej cesty

Dokumentární / Drama / Rodinný

Francie, 2009, 95 min (SE: 118 min, Director's cut: 120 min)

Denis Carot

Armand Amar

Denis Carot, Luc Besson

Ekoagitka, která místy až zoufale tlačí na pilu a žadoní lidstvo, aby vyslyšelo volání po trvale udržitelném rozvoji. Po vizuální stránce je tento dokument však naprosto dokonalý.(20.10.2012)

To kam civilizácia speje mi naháňa strach aj bez toho, aby som videl tento dokument, ktorý je len spŕškov krásnych, no tááákto nudných a repetívnych záberov. (6/10)(24.3.2010)

Silný dokument snoubící vizuální krásu naší planety s tichou ale ráznou ekologickou apelací na její obyvatele. Obdivuhodná přesvědčivost a sugestivní síla jde ruku v ruce s zajímavým obsahem a schopností maximálně upoutat. Rovné dvě hodiny tak navzdory dokumentárnímu žánru utečou, aniž bych stačil odvrátit oči od obrazovky. Jeho svědectví, zprostředkovaná pomocí kamery i zajímavých statistických údajů, by mělo být číslo jedna na televizních obrazovkách každé základní a klidně i střední škole.(3.9.2011)

Prvá časť o tom, ako bolo krásne a druhá časť o tom, ako si to tu všetko zasierame. Plánovite, účelovo, pomaly, ale isto .... Obraz krásny, hudba pôsobivá, čítaný komentár Zdeňka Svěráka miestami rušivý(24.10.2010)

Neuvěřitelné okouzlení, nehorázné roztrpčení i konejšivá naděje - přesně tyto pocity se u mě střídaly při sledování úžasného snímku, který bývá posměšně nazýván ekologickou agitkou - možná, že člověk není až tak zhoubným faktorem klimatických změn, jak se zde (ale i jinde) dozvídáme a podílí se "jen" na jejich urychlení, přesto považuji varovné signály, provázející tento film, minimálně za užitečné. Zpočátku mně nesedl Svěrákův vypravěčský doprovod, pod návalem emocí jsem však jeho uspávací tón přestala vnímat a nechala jsem se plně unášet překrásnými výtvory - přírodními i lidskými.(8.12.2009)