Ostrov smrti (TV seriál)

Ostrov smrti

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2009, 13x45 min

• tron

„Jeden za druhým.“ 600-minútová vyvražďovačka? Človeče. Bohužiaľ, „Ostrov smrti“ nie je taký dobrý, ako chcel/mohol byť. Po dobrom rozjazde (tiesnivá atmosféra, Záhada, gore, výprava vyľudneného sychravého lesného ostrova) sa skapane dovlečie mizerný stred (nezáživní herci a postavy, nudne sa zaplietajúce vzťahy, otravná snaha tvorcov mať 30 podozrivých). Trocha to vylepší až záver, kedy preživšie postavy pochopia, čo sa okolo nich deje (dovtedy bolo zabitých veľa postáv, ale nikto si nič nevšimol!) a začína otvorený boj. Napätie sa stupňuje aj vďaka blížiacemu sa šokujúcemu rozuzleniu, ale pribúda tiež primitívne jednanie postáv (ku koncu ma až fyzicky hnevalo, ako vrah neustále útočí zo zálohy a hrdinovia padajú jeden za druhým ako muchy a napriek tomu sa neustále rozdeľujú). Práve debilné správanie sa postáv ma prinútilo siahnuť po 40%. Ale bola to zaujímavá a originálna skúsenosť. Opakujem, ŠESŤSTOMINÚTOVÝ SLASHER. Viac v článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/150-ostrov-smrti-40-(5.11.2009)

Začalo to jako napínavá detektivka namíchaná s hororem, skončilo to jako zoufalá fraška. Oblíbený trik autorů bylo vzít nějakou sympatickou postavu, na konci dílu ji představit jako možného podezřelého a v následujícím díle to hned popřít. Prvních šest, sedm dílů jsem se těšil, co bude následovat, později už spíš děsil, co tam hrdinové budou vyvádět za nesmysly. Ve výsledku promarněná šance a zklamání. 50%(11.7.2009)

• M.a.t.t.

Spočiatku aj vďaka netradičnej seriálovej schéme pozoruhodná záležitosť, opakované zhliadnutie po jej skončení však určite nehrozí. Začiatok veľmi slušne buduje atmosféru a napätie ako tak funguje, hoci nejde o žiadnu revolúciu na seriálovom poli, postupom času sa však Harper's Island mení na tradične absurdnú aj keď stále relatívne zábavnú vyvraždovačku. Jej rozuzlenie síce z pohľadu zjavne duševne chorého vraha zmysel aj dava ale celkovo sa mu dá vytknúť všeličo. Medzi iným aj jemu predchádzajúce zvraty, ktoré zo spätného hľadiska pri dôkladnej analýze nemusia a zrejme ani nedávajú zakaždým dokonalý zmysel. Ale odškrtávanie postáv po každom dieli a tipovania vraha dokáže na istý čas zabaviť.(18.7.2009)

Zaver byl ponekud bolestivy... bohuzel vic pro divaky nez pro postavy. Ale za ten uzasne bizarni a dementni konec dam o hvezdicku navic, prijemne rozvibroval branici.(15.7.2009)

One by one... Velice příjemně napsaná vyvraždovačka postavená na konceptu Agathy Christie, jejíž hype díl od dílu stoupá. Samotné vraždy ´sou přinejmenším zábavné, CBS se nebojí ukázat i nějaké to gore a o své se stará i smypatická televizní komercializace a zajímavá hra s divákem. Díky bohu dostatečného prostoru dostal i Jim "Bobby" Beaver. Bohužel s přelomem desátého dílu se hra mění a z tlejících těl začíná stoupat opar nepříjemného patosu. Navíc s narůstajícím bodycountem se bortí hranice logiky a "nečekanými" zvraty tvůrci podřezávají krky jen sami sobě. Škoda, takhle se Harper´s Island zahrabal hluboko do hrobu průměrnosti.(30.5.2009)

• Arbiter

Co potřebuje seriál s hororovou tématikou, aby měl úspěch odvíjející se od jeho kvalit.. chmm. Rozhodně na prvním místě je nečekaná a rozvětvená zápletka. Takový prakticky nepřemožitelný zabiják, skrývající se ve stínech, je pevný základní kámen. Bože a co třeba takový ostrov, co Bobe?? Nikdo nikam nemůže. Stísněná atmosféra udělá své!! Jou, jou, kámo! Pokračuj. Dáme si brainstorming. Cejtim, že se tu rodí něco fenomenálního! Máme geniálního vraha. Máme ostrov. On musí znát ten ostrov jako svý boty, musí s nim být spojen. Musí mít šrám na duši. Něco jako abychom ukázali, že kdysi býval dobrým policistou, ale zabili mu ženu kterou miloval. Harley mu na ostrov ale asi nepropašujeme.. škoda. No jedeme dál. Rodinná tragedie! Znovu nalezený syn. Krev. Msta. Jeď Bobe! Sypeš ze sebe úžasný věci! Eeeeh... No... Kozy! Co? No kozy! Chce to nějaký krásný holky! A svalnatý kluky.. Hodně. Pak taky nějaký zbraně. Šťastnej začátek, něco nenápadnýho... Hele taková svatba - symbol radosti a štěstí. Teda aspoň ve filmu. Myslim hlubokej protiklad těm vraždám. Všichni nějak k sobě vázaný=prostor pro otázky, na který neni potřeba znát odpověď. A postupně budou mizet lidi. Znáš tu situaci. Kolem tebe umíraj kamarádi a ty si jenom říkáš ,,sakra proč nebere telefon?'' No kdyť to je přímo ze života! Než se nadějou, bude jich půlka v hajzlu. Nikdo neni tak všímavej. Hlavně žádnej z těch svalovců nemůže bejt tak rychlej. Náš záporák má totiž pod čepicí, atlet v šedesáti letech a neviditelnej ubrus od Harryho. Geniální magor na ostrově plnym dětí co nedochodili zvláštní školu. A co teda ty rodiný pouta? Další symbol mám na jazyku hele. Jednoduše, a teď mě dobře sleduj, proměna slušnýho kluka v zabijáka. Ve svého otce. On mu v tom totiž bude pomáhat. Pomalu se z něj stane ta samá stvůra. No neke! Kde ty na tyhle nápady chodíš?! Hodíme tam nějakou velkou lásku, když už jsme u toho? Jako ona miluje jeho, on miluje jinou a tu původní miluje vrahoun? Jo, to by šlo.. Hlavně nezapomeň. Kromě nerozlučitelný dvojky otec-syn, musej bejt logicky všichni blbý, pomalý, rozdělovat skupinu, když to bude třeba, omdlévat když se to hodí, věřit komu nemají a umírat v předem daný okamžik. Skončí to samozřejmě dobře, ale tak jako tragicky, chápeš. Aby to ty diváky zarazilo do gauče a zanechalo hrdé na 13 dílů ostrovní společnosti. Teda Bobe, už teď to vidim jako trhák...(7.4.2010)

• Lhurgoyf

Začínam mať pocit, že producent (a zároveň veľmi zlý režisér) Jon Turteltaub je majster zavádzania. Elegantne dokázal zahltiť hypované postapokalyptické drama Jericho nudnou nezáživnou rodinnou soap operou pre päťdesiatnikov. Tak isto klamlivá je aj premisa Harper's Island, ktorá od začiatku označovala seriál ako mix vyvražďovačky a detektívky. Pridajte k tomu soap operu, teenage drama, rodinné drama, mysteriózne krimi - a zbesilé striedanie medzi týmito žánrami - a dostanete približnú predstavu o tejto patlanine. Koncept seriálu o postupnom vyvražďovaní (one by one) je od samotného začiatku chybový, pretože je divákovi hneď od úvodu predstavených veľký počet jednorozmerných postáv, ktorých charakter / motivácie nedokážu scenáristi v krátkom čase rozvinúť, teda sa s nimi divák nedokáže ztotožniť (tobôž im držať palce), a ktorých jedinou úlohou je v nejakom z neskorších dieloch ísť do lesa, a náhodne sa napichnúť killerovi na vidly. Leniví scenáristi zároveň museli vymyslieť dôvod, ako udržať postavy 13 dielov na vražednom ostrove, a to takým spôsobom, že do 6. dielu prakticky žiadna postava nevie, že v jej okolí zomierajú ľudia rýchlosťou porážky dobytka na texaských jatkách. To vedie k bizarným situáciam, kedy sa jedna postava zrazu obzrie okolo seba, a prehlási: "Mimochodom, nevideli ste Lucy?" a druhá jej na to odpovie "Hmmm, od včera nie, asi odišla z ostrova" a nikto sa nad tým ďalej nepozastavuje. Pridajte k tomu otrasné herecké výkony, smiešny rozvliekly dej, k smrti nudné dialógy, off-screen vraždy, neexistujúce gore (kto tvrdí opak nepozná význam toho slova), a zmätenú výpravu (ktorá opisuje ostrov ako malé zaspaté miesto s jednou rybárskou dedinkou, na ktorom je zároveň viktoriánsky zámok, obchod so svadobnými potrebami, bažiny a džungla). Intenzívna 40 minútová nuda.(5.6.2009)

Zo začiatku, tak prvé 2.časti celkom nuda, potom sa to ale fajn rozbehne. Vraždy sú zaujímavé, dej riadne zamotaný, no a ešte prekvapivý záver.(31.10.2009)

• xxmartinxx

No... že by ve mě tenhle seriál zanechal po prvních třech epizodách kladný dojem... to se říct nedá. Okoukané a stokrát v různých filmech a seriálech proprané téma se tu bez sebemenší obměny opakuje. Partička lidí (velmi hloupých lidí) přijíždí na ostrov, kde se kdysi stala hrozná věc. A aby nebyla nuda... začne se to opakovat. Všichni hrdinové samozřejmě mají společnou historii, pár z nich je labilních a pár na první pohled slouží jen jako maso na podřezání. Příběhově to tedy zrovna žrádlo nebude... Mohla by to možná zachránit atmosféra. To si ale neumím dost dobře představit, protože téma, které dnes neudrží ani devadesátiminutový film, má tady udržet seriál... Dost o tom pochybuju.(24.12.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 6/10/// +největší plus je ten, že konečně někdo udělal seriál žánru "hororová vyvražďovačka", mihne se tu pár známých tváří, některé momenty jsou cool -bohužel to není teen vyvražďovačka a postavy nejsou zrovna zajímavé, některé vraždy jsou fádní, na to že to má přes 500 minut si na nich tvůrci mohli dát víc záležet, rovněž i základní příběh je triviální, nepodstatný, prostě šlo jen o to dostat co nejvíc lidí na uzavřené místo, chování postav je někdy opravdu divné a hloupé/// Tento seriál jsem dal skoro na jeden zátah, ale řeknu vám, občas to byla i nuda. Až v pozdějších částech jsem po skončení jednoho dílu musel hned koukat na druhý. Jo přiznávám, začalo mě to zajímat. Celé je to dobrý, ale u tohoto slova to končí. Mohlo to být prostě lepší. Snad v budoucnu najdeme další podobný kousek, protože dívat se na slasher, který neskončí po 90ti minutách může být celkem zábava./// Celkem 62%///(22.10.2009)

• klerik

Jediné, čo je tu (okrem pekných herečiek) zaujímavé, je to, že ide o seriál. Čistrokrvných vyvražďovačiek v takomto prevedení nie je veľa... A dúfam, že ani nebude. Béčkový horor s kopou hlúpych postáv, neuveriteľných zvratov a lacných ľakačiek. Na svoj obsah príliš dlhé a kvôli ratingom málo brutálne (spomínate na TLL2?). Nepozerá sa na to zle, ale je to stokrát videná schéma...(26.10.2009)

Seriál s perfektní atmosférou, akorát bohužel s hodně trapným chováním postav, divným dějem a konec no comment. Tady to producenti vážně nezvládli. Co se jim však povedlo a to fakt dobrě je hudba, kamera a pár slušných hororových scén. 4/10(1.11.2009)

Harper´s island je podle mě celkem odvážné dílo. Posuďte samy udělat 585 minutovej slasher chce odvahu. Nicméně se mi seriál dost líbil. Nenudil jsem se bavil jsem se a po každé epizodě jsem se těšil co bude dál. Je pravda že nějakej díl občas pokulhává(zvláště 6 díl), ale to nemění nic na mém hodnocení. Za mě dobrý.(25.12.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 4.10.2009 + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: tv BARRANDOV = 24.2.2010 (16.2.2009) Pilotná epizóda je viac než dobrá. Teším sa na ďalšie a verím, že seriál bude mať naozaj iba 13 častí a poriadne rozuzlenie. GORE by na free - tv produkciu mohlo byť podľa prvých náznakov veľmi slušné. (11.4.2009) Vo výsledku len biedna telenovela prekladaná nejakými tými vraždami. Bystrý divák navyše vraha spozná dosť skoro. (10.9.2009) SKUR*ENÁ JOJ sa opäť vytiahla. Zo seriálu povystrihovali všetky titulky aj úvodnú zvučku, napchali to reklamou a takto to plánujú za 3 večery odvysielať. HNOJ HNOJ HNOJ ! (5.10.2009)(16.2.2009)

Co jsem od toho čekal se celkem naplnilo, i když logika občas hapruje. Takže když se mi tak krásně plní očekávání...., tak očekávám...., že se to stane realitou a na ostrov se vypraví na dovolenou: pan Klaus, Gross, Dalik, Ritter, Janoušek, Hrdlička, Barták, Kalousek, Kellner, Tykač, Jansa, Bém, Drobil, Bakala....a těšit je tam může třeba Nagyová.(14.6.2013)

Opravdu slibný začátek. Ze seriálu resp. z pilotního dílu je sice trochu cítit I still know what you did last summer (Tajemství loňského léta 2), nicméně ne každý tento odpad ještě pamatuje. Harper´s nabízí solidní porci tajemna, u části diváků tolik oblíbené lekačky, pár opravdu pohledných žen (tady mi chybí kapka erotiky) a hlavně možnost pár večerů očekávat, kudy povede cesta.(8.5.2009)

Celkem osvěžující napád roztáhnout klasickou vyvražďovačku do minisérie. Postupem času jsou vidět slabší, vatou zaplňovaná místa a klasicky překombinované konstrukce, což je vzhledem k neobvyklé stopáži a jednoduchému námětu vcelku očekávatelné. Každopádně postavy jsou docela sympatické a ne úplně blbé (jediný, kdo mi vyloženě vadí je ta malá holčička:). Příjemně se na to kouká a doufám, že to tvůrci dotáhnou do důstojného konce, protože na tom bude asi hodně záviset díky ústřední pointě. Nejsou to Twin Peaks, ale zatím se bavím.(20.5.2009)

• kajda.l

Seriálová vyvražďovačka, tak to jsme tu ještě neměli a musím uznat, že mě tento nápad hodně zaujal a navíc pod záštitou CBS jsem očekával opravdu netradiční seriálový zážitek. Přiznám se, že po prvních zhruba šesti dílech jsem se v hodnocení pohyboval někde na 80%..tajemná atmosféra, výborně zvolené prostředí, zajímavé charaktery jejichž postupné odpadávání, které nebylo nikterak průhledné nijak nenaznačovalo, kterým směrem a na koho směřovat svou pozornost..jediná výjimka, kde jsem trošku znejistil a zapochyboval byl 4. díl s náznakem mysteriozna díky malé a tajemné Madison. Ovšem, pak přišlo něco, co jsem neočekával díl 7-8 a pečlivě budovanou atmosféru tvůrci zahodili a jednání jedné z postav začalo být (alespoň pro mě) dosti průhledné a navíc to pohnojili ještě víc, když se za každou cenu snažili odvést pozornost diváka jiným směrem (ano i já maličko zapochyboval) a aby toho nebylo dost přišel naprosto dementní konec (poslední 3. díly), které to poslaly nemilosrdně do kopru, až zoufalá snaha tvůrců předhodit divákovi pohnutky vraha a objasnit jeho činy byla směšná, chování posledních zbývajících postav naprosto nelogické a úplný konec jen jedno velké klišé. Škoda, obrovsky promrhaný potenciál..tento seriál měl na víc a samotný úvod k tomu směřoval, takhle jen 50% a velké zklamání. SPOILER!!!- jen doufám, že na nás tvůrci nechystají 2. sérii..pač ona malá Madison mě opravdu děsí:(.(19.11.2009)

První polovina seriálu slibuje nadějnou detektivku ve stylu Deseti malých černoušků, bohužel scénaristi zdaleka nedosahují kvalit nepřekonatelné královny detektivek a druhá půle se promění v tuctový horor bez hlavy a paty, bez inteligentního rozuzlení a pořádného vysvětlení. Přesto se pro mě Harpers Island stal několikadenní drogou, která mě vtáhla a nepustila, ty poslední dva totálně zkažené díly prominu.(13.8.2009)

Harper's Island je velmi poutavá vyvražďovačka. To, že se většina scén odehrává převážně v lesích ostrova dodává seriálu velkou dávku tajemna a je to ku prospěchu věci. Stejně záhadně působí i ono letní sídlo (hotel?), ve kterém naší svatebčané přebývají. Hlavní devizou jsou pro mě herecké výkony. Narozdíl od seriálu True Blood se zde casting více než povedl. Ať už se jedná o skoro-manželský pár nebo o jejich kamarády či rodinné příslušníky. Největší obavy mám ale ze závěrečné pointy!!! ... PS: Obavy naplněny! Po 11.díle, který byl naprosto "debilní" a po odhalení "nečekané" pointy se tenhle seriál pro mě stal velmi průměrným a už se budu dívat jen z povinnosti. Tři hvězdy jsou maximem!!! Po posledním díle série musím říci, že scénaristům zřejmě jedna pointa nestačila a tak "šokují" o sto šest, leč vše na úkor kvality. Hodnocení zůstává na třech hvězdách.(6.6.2009)

<< předchozí 1 2 3 4